Forum » Myślenice

PARKOWANIE: A niech się WSTYDZĄ!!!

  • 13 gru 2014

    Kierowcy sa po prostu bezczelni. Parkuja jak chcą. Mysle,ze policja i SM w patrolach pieszych mogla by zająć się tym problemem jakby tylko chciala....

    8 1 Cytuj
  • 13 gru 2014

    Robmy zdjęcia i do gazety myslenickiej....niech się wstydza!!!!!!

    5 3 Cytuj
  • 14 gru 2014
    krajan napisał/a:

    Robmy zdjęcia i do gazety myslenickiej....niech się wstydza!!!!!!

    Zdjęcia można dodawać do naszej galerii lub wysyłać na redakcja@miasto-info.pl

    3 4 Cytuj
  • Moriss Moriss 14 gru 2014

    Tak na prawdę od czego jest straż miejska??! Niepotrzebna formacja dojąca kasę podatników. Niestety co miesiąc w mce przybywa samochodów i takie sytuacje będą się powtarzać... Trzeba wziąść ostro za jaja strażników, ale jak jest publiczne przyzwolenie żeby sie ch u j nia działa to tak jest :)

    17 4 Cytuj
  • 14 gru 2014
    Redakcja napisał/a:

    Zdjęcia można dodawać do naszej galerii lub wysyłać na redakcja@miasto-info.pl

    Można, tylko prosimy publikować zdjęcia z widoczną rejestracją pojazdu. Będzie to dowód dla SM na ukaranie mandatem właściciela. Może właśnie wtedy cwaniacy nauczą sie parkować.

    9 1 Cytuj
  • Inżynier Monk 14 gru 2014
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    Można, tylko prosimy publikować zdjęcia z widoczną rejestracją pojazdu. Będzie to dowód dla SM na ukaranie mandatem właściciela. Może właśnie wtedy cwaniacy nauczą sie parkować.

    Taki "dowód" to ja mogę w Photoshopie zrobić.

    5 8 Cytuj
  • 15 gru 2014

    Bezczynność i opieszałość Straży Miejskiej można zobaczyć na ulicy Rzemieślniczej w godzinach popołudniowych po 17. Sznur samochodów blokujących chodnik po lewej stronie, nie można przejść. Kuriozum sytuacji kiedy dwa tygodnie temu wybuchł pożar na ulicy Rzemieślniczej i jednostki straży pożarnej nie mogły dojechać do pożaru, trąbienie , bieganie strażaków po sklepach aby właściciele samochodów łaskawie odjechali. To totalna porażka.
    Apeluję do Straży Miejskiej o zwiększoną liczbę patroli, aby bezmózgich kierowców karać, może wówczas coś do nich dotrze

    14 3 Cytuj
  • 15 gru 2014
    robert napisał/a:

    Bezczynność i opieszałość Straży Miejskiej można zobaczyć na ulicy Rzemieślniczej w godzinach popołudniowych po 17. Sznur samochodów blokujących chodnik po lewej stronie, nie można przejść. Kuriozum sytuacji kiedy dwa tygodnie temu wybuchł pożar na ulicy Rzemieślniczej i jednostki straży pożarnej nie mogły dojechać do pożaru, trąbienie , bieganie strażaków po sklepach aby właściciele samochodów łaskawie odjechali. To totalna porażka.
    Apeluję do Straży Miejskiej o zwiększoną liczbę patroli, aby bezmózgich kierowców karać, może wówczas coś do nich dotrze

    a to nie w tym domu wybuchł pożar gdzie tak dużo nowych mieszkańców się zameldowało?????? przepełnienie prowadzi do niewyobrażalnych szkód i zniszczeń

    10 5 Cytuj
  • 15 gru 2014

    Kilka minut temu szedłem ulicą Rzemieślnicza i to, co dzieje się przed sklepem Lisa, woła o pomstę do nieba. Chodnik jest zastawiony samochodami, a kilka z nich całą długością wjechało na chodnik, łącznie z bordowym Volkswagenem z naklejką informującą o przewozie osób niepełnosprawnych. Na pewno kierowca jest niepełnosprawny umysłowo.
    Straż Miejska miałaby tam żniwa.

    14 4 Cytuj
  • 15 gru 2014

    Na Rzemieślniczej to zawsze jest Sajgon, zarówno na tej ulicy jak i tej przyległej, która prowadzi do SP2. I samochody na zakręcie w okolicy optyka - z jednej i drugiej strony, ledwno przejechać można. Totalna katastrofa. I jak dla mnie to nie dzieje się "po 17" tylko jest od samego rana. Ludzie zostawiają zapewne samochody i śmigają do pracy w Krakowie.

    15 1 Cytuj
  • 15 gru 2014

    Dokładnie jest tak, jak piszesz, nomad. Do tych, dojeżdżających do Krakowa, dochodzą uczniowie ZSTE, którzy również zostawiają samochody na Rzemieślniczej. Mieszkańcy (w tym ja) mamy problem z wjechaniem na swoja posesję, bo jakiś specyficznie inteligentny kierowca zablokował wjazd "ja tylko na sekundę", po czym nie ma go (jej) godzinę.
    A podobno miała być tu wprowadzona strefa, z opłatami za parkowanie.

    11 3 Cytuj
  • 15 gru 2014

    Podobnie na ul. Mickiewicza, zastawiona z dwóch stron tak, że aby jeden samochód mógł przejechać reszta musi mu ustąpić ...

    Kiedy ktoś zrobi z tym porządek ? Może wprowadzić zakaz parkowania od strony bloków ?

    11 3 Cytuj
  • Moriss Moriss 15 gru 2014

    Więcej parkingów płatnych :)

    5 5 Cytuj
  • 15 gru 2014

    Najgorsze w tym wszystkim jest to, że na chwilę obecną ciężko o alternatywne miejsca do parkowania dla tych samochodów. Chyba, że po otwarciu galerii kupieckiej zrobią tam możliwość zostawiania na dłużej samochodów w przystępnych pieniądzach

    8 1 Cytuj
  • 26 sty 2015

    W ostatnim numerze Gazety Myślenickiej i przed chwilą w telewizyjnym Kuryerze Myślenickim podano informację, o planowanym wprowadzeniu opłat za parkowanie na ulicach Armii Krajowej, Maczka i Okulickiego.
    Będąc mieszkańcem ulicy Rzemieślniczej, codziennie widzę samochody zapychające każde możliwe miejsce do zaparkowania (uczniowie ZSTE i dojeżdżający busami do Krakowa). Do tego dochodzą dostawcy towarów. Nie mówiąc o dniach świątecznych, gdy zakorkowana jest Słoneczna, a co za tym idzie, również Rzemieślnicza.
    Czyżby Starostwo nie chciało pieniędzy od parkujących? Macie jakieś informacje na ten temat?

    8 8 Cytuj
  • 26 sty 2015

    Akurat przed Lisem to macie problem... jak tam nawet jak TIR stanie to nadal jest ze 3 metry dla pieszego! Chyba lekka paranoja.
    Ja rozumiem karać za naprawdę debilne parkowanie, ale wkurzać się o to, że jest duży ruch i tłoczno na chodnikach?
    Najlepiej wszędzie zrobić zakazy, napuścić Straż Miejską... i wszyscy będą robić zakupy w Centrum Handlowym Zakopianka. Tam mozna sobie zaparkować i nikt nie czycha z gwoździem za to, że się krzywo stanęło nie równolegle do krawężnika.

    Ludzie troche luzu i spróbujcie też zrozumieć kierowców!

    14 10 Cytuj
  • 26 sty 2015

    Zamiast kombinować z opłatami za parkowanie, zmianą organizacji ruchu, czy też rondem na skrzyżowaniu Słonecznej i Słowackiego wystarczyłoby powrócić z busami na Słowackiego.

    13 5 Cytuj
  • 26 sty 2015

    taki-gościu, busy nie wpływają bezpośrednio na korki. Na pewno byłoby mniej zaparkowanych samochodów, bo siłą rzeczy, kierowcy w większości poszliby za busami.

    marko, to co wyprawiają kierowcy przed Lisem, nieraz woła o pomstę do nieba. Pal licho, jak staną przednią połową samochodu na chodniku. Wtedy jest jeszcze ok. Ale coraz częściej wjeżdżają prawie całym samochodem na chodnik i trzeba iść niemal pod ścianą Lisa. Jest tam też taki niski murek (jakieś 20 cm). Bardzo często zostawione auto prawie dotyka tego murka. Kilkakrotnie miałem ochotę zrobić zdjęcie, ale nie będę się szarpał, bo nikogo rozumu i kultury nie nauczę. Wózek dziecięcy się nie zmieści i rodzic musi wejść na ulicę. Straż Miejska miałaby święta (już to gdzieś pisałem).
    O gwoździach słyszałem, dlatego na wszelki wypadek, staram się nie zostawiać samochodu na chodniku. Straszne chamstwo.

    10 3 Cytuj
  • 26 sty 2015

    Ja tam uważam, że nie jest najgorzej. Zdarza się czasami debil, ale nie uważam, że należy wprowadzać naloty Straży Miejskiej i Policji.

    To co mnie wnerwia i jest niewybaczalne to parkowanie na miejscu dla inwalidów! Chcesz używać tego miejsca.. może kiedyś będziesz miał do tego prawo, chociaż nie życzę...

    8 4 Cytuj
  • 26 sty 2015

    To Marko postaw się jeszcze na miejscu takiego inwalidy na wózku, który jedzie właśnie po chodniku a tu nagle samochodzik sobie stoi. O ile pieszy jakoś go ominie no to inwalida już nie będzie miał tak łatwo. Prawda?
    Również osoby z dzieckiem w wózku.Dlaczego mają wyskakiwać na ulicę, czy nie wiadomo jak kombinować żeby przejechać. W końcu idą chodnikiem. Spróbuj , że ich zrozumieć.

    20 2 Cytuj
  • 26 sty 2015

    Problemem jest brak miejsc parkingowych ,jak w każdym mieście i nawet reaktywowanie ORMO z donoszenie na każdego źle parkującego nic nie zmieni.Od tego nie przybędzie miejsc do parkowania,

    8 10 Cytuj
  • 26 sty 2015
    renaw napisał/a:

    To Marko postaw się jeszcze na miejscu takiego inwalidy na wózku, który jedzie właśnie po chodniku a tu nagle samochodzik sobie stoi. O ile pieszy jakoś go ominie no to inwalida już nie będzie miał tak łatwo. Prawda?
    Również osoby z dzieckiem w wózku.Dlaczego mają wyskakiwać na ulicę, czy nie wiadomo jak kombinować żeby przejechać. W końcu idą chodnikiem. Spróbuj , że ich zrozumieć.

    Ale ja jeździłem wózkiem z dzieciakiem po Myślenicach i sporadycznie miałem problem, aby samochód tak blokował drogę, żebym nie mógł przejechać. Dla mnie nie problem lekko odbić i ominąć auto.

    Ale to już wiele razy pisałem. Pewnego nastawienia nie zmienię. Zgadzam się z krowka123 brakuje parkingów i szwadrony policji tego nie zmienią...

    4 10 Cytuj
  • baron nk klasa 28 sty 2015

    na parkingu gdzie dawniej byl plac targowy jest duzo wolnego miejsca tylko do busa trzeba podejsc to lepiej pewnie zaparkowac na ulicy niedaleko busow

    11 1 Cytuj
  • 28 sty 2015

    Ciekaw jestem jak ul. Słoneczna, Maczka, Armii Krajowej i Okulickiego będą wyglądać gdy do użytku zostanie oddana Galeria Myślenicka. W planach na dachu galerii znajduje się parking, może on odciąży okoliczne ulice.

    5 1 Cytuj
  • 29 sty 2015
    marko napisał/a:

    Ale ja jeździłem wózkiem z dzieciakiem po Myślenicach i sporadycznie miałem problem, aby samochód tak blokował drogę, żebym nie mógł przejechać. Dla mnie nie problem lekko odbić i ominąć auto.

    Ale to już wiele razy pisałem. Pewnego nastawienia nie zmienię. Zgadzam się z krowka123 brakuje parkingów i szwadrony policji tego nie zmienią...

    krowka123 napisał/a:

    Problemem jest brak miejsc parkingowych ,jak w każdym mieście i nawet reaktywowanie ORMO z donoszenie na każdego źle parkującego nic nie zmieni.Od tego nie przybędzie miejsc do parkowania,

    - Tylko, że brak parkingów nie jest powodem by parkować byle jak i byle gdzie! Co to kierowcy święte krowy mają parkować gdzie popadnie (bo parkingów brak) a mieszkańcy mają siedzieć cicho i na to patrzeć? Czy wyście na głowy poupadali? Jak można zostawiać samochód w miejscu, w którym stwarza on realne zagrożenie dla innych kierowców czy pieszych i tłumaczyć to brakiem innego miejsca? Parkowania na pasach, na skrzyżowaniach to bodaj najgorsze moim zdaniem "wyczyny" kierowców. Wyjechanie z ulic Okulickiego i Armii Krajowej na słoneczną niemal graniczy z cudem bo zaparkowane na chodniku samochody skutecznie zasłaniają słoneczną i nie widać czy cokolwiek nadjeżdża czy nie. Podobnie przejście dla pieszych tuż przy Dekadzie. Wiecznie stoją tam zaparkowane samochody leniwych egoistów, którym się nie chce dosłownie kilku kroków więcej zrobić. Egoistów, którzy patrzą tylko na siebie (byle jak najbliżej, żeby się nie nachodzić) a innych mają za nic. Co tam bezpieczeństwo na skrzyżowaniach czy przejściach dla pieszych, jakie ma znaczenie czy komuś zastawią wjazd do domu/sklepu czy garażu? Ważne, żeby jak najbliżej sklepu samochód zatrzymać bo wielki pan/pani nie podejdzie kawałek dalej. Wnet by pod samymi drzwiami parkowali. Ba, w niektórych już tak parkują. Policja i SM to chyba czekają na to, aż ktoś na słonecznej zginie pod kołami samochodu żeby w końcu ruszyć 4litery zza biurka i cokolwiek zrobić.

    Ps. Jakiś czas temu byłem świadkiem takiej sytuacji, notabene właśnie na Słonecznej. Jakiś burak (bo tylko tak da się go nazwać) zaparkował na chodniku przy sklepie z RTV/AGD na przeciwko DEKADY i zastawił wjazd do domu obok tego sklepu. Właściciel chyba dosyć długo czekał bo w końcu wezwał Policję do delikwenta. Wyobraźcie sobie (jeśli w ogóle potraficie) co by było, gdyby w tym domu wybuchł pożar albo ktoś potrzebowałby nagle pomocy lekarskiej? Chcielibyście, żeby was ktoś tak zastawił cwaniaki? Nie wydaje mi się....

    12 4 Cytuj

Odpowiedz