Forum » Myślenice

Akcja "Tankuj taniej w Myślenicach"

  • Marcin 13 maj 2010

    Proponuje zrobić akcję Tankuj taniej w Myślenicach

    Z moich obserwacji wynika, że ceny paliw w Myślenicach są jedne z droższych w Małopolsce.
    Nawet w Krakowie czy na trasie Myślenice - Kraków zdarzają się ceny niższe o 10 - 20 groszy na litrze ON czy Pb98 niż w samych Myślenicach!

    Dlatego zachęcam wszystkich do zapoznania się z portalem

    Cytuj
  • 13 maj 2010

    To chyba żadna tajemnica, że w Myślenicach jest podejrzanie za drogie paliwo.
    Wnioski narzucają się same. Wystarczy chwilkę pomyśleć. ;)

    Cytuj
  • 13 maj 2010

    To że drogo to widać .A czy spotkaliście się z czymś takim że do zbiornika gazu zmieściło się więcej paliwa niż pojemność butli?To dopiero cuda.

    1 Cytuj
  • 13 maj 2010

    ja osobiście nie boję się droższego paliwa, bardziej podejrzane dla mnie jest podejrzanie tanie paliwo którego zazwyczaj trzeba więcej spalić na 100km. Driver, mówisz oczywiście o jednostkowym przypadku, w porównaniu do tankowania swojego auta na innych stacjach. Jednym wytłumaczeniem byłoby podwieszenie się zaworu butli. Zakładam , że wiesz że zbiornik gazu może (musi) przyjąć około 20% mniej gazu od jego nominalnej pojemności. Mi zdarzył się lepszy numer w Myślenicach, weszło mi paliwa więcej niż zbiornik ;D tłumaczenie na moje pytanie było ciekawe: "wczoraj mieliśmy przedłużaną legalizację, to niemożliwe".

    Cytuj
  • 13 maj 2010

    driver, tak osobiście dwukrotnie doświadczyłem tego, że na zbiorniku gazu (LPG) zrobiłem ok. 100km mniej po zatankowaniu na stacji LPG przy ul. Solidarności.
    Powiedziałem sobie, że choćby gaz tam był połowę tańszy niż gdziekolwiek moje auto tam już nie podjedzie :(

    Cytuj
  • 13 maj 2010

    Driver, ale to nie ma znaczenia czy droższe czy tańsze, jak masz pecha to nawet przepłacisz tak jak ja o 50 gr na litrze (stacja Orlen przed Nowym Targiem po prawej stronie - jechałem na narty) i zrobiłem o 150 km mniej na pełnym baku.

    Podoba mi się inicjatywa "Tankuj taniej w Myślenicach" - jestem za.

    Cytuj
  • 13 maj 2010

    Dawno czekałem na ten temat,nie jest tajemnicą że są stacje z dobrym paliwem i są takie stacje że po zatankowaniu dzieją się cuda zwłaszcza w nowoczesnych dieslach.Gdy paliwo jest dużo tańsze niż na innych stacjach to albo oszukują na jakości albo na ilości cudów nie ma ,nikt nie dokłada do interesu..Czytałem kiedyś w jednym z tygodników że z elektronicznymi dystrybutorami można robić cuda i nikt tego praktycznie nie wykryje.Z tego może biorą się te przypadki że do zbiornika wchodzi więcej niż jego pojemność.

    Cytuj
  • 28 sty 2011

    Co z tą akcją - umarła śmiercią wirtualną??? Były też podobne wnioski w pokrewnym temacie;-)

    Cytuj
  • Marek Kosiba 28 sty 2011

    Najlepiej zatankować w CH Bonarka, różnica w cenie jest taka, że zwraca się koszt podróży do Krakowa.

    Cytuj
  • 28 sty 2011

    Dziś na Orlenie w Myślenicach ON: 4.73, BP i SHELL na Zakopianskiej w KRK 4.51 ,-
    Czyli u nas klasycznie drożyzna.

    Cytuj
  • 28 sty 2011

    a wy myślicie że co, będzie taniało? przecież to oczywiste że u nas musi być drożej, bo nikt nie będzie jeździł po paliwo do Krakowa przecież. A co do posta wyżej, 4.51 to dla Ciebie mało? za paliwo to 3 złote to już powinno być dużo!. Akcyza idzie w górę a ja się doprosić nie mogę żeby jeździć po normalnych drogach.

    Cytuj
  • 28 sty 2011

    [quote=rockman] a wy myślicie że co, będzie taniało? przecież to oczywiste że u nas musi być drożej, bo nikt nie będzie jeździł po paliwo do Krakowa przecież. A co do posta wyżej, 4.51 to dla Ciebie mało? za paliwo to 3 złote to już powinno być dużo!. Akcyza idzie w górę a ja się doprosić nie mogę żeby jeździć po normalnych drogach. [/quote]
    brak konkurencji i tyle
    GLIMAR w Dobczycach zawsze ma 1 gosz taniej niż POLIMERC.
    i np ON dziś 4,54 a na polimercu 4,55 to i tak sporo taniej niż w Myślenicach -- GLIMARU NIE POLECAM !!!!!!!!!!

    1 Cytuj
  • 28 sty 2011

    No proszę, nawet w Dobczycach dużo taniej. Cholerka no.....

    Cytuj
  • 29 sty 2011

    Cytat"Najlepiej zatankować w CH Bonarka, różnica w cenie jest taka, że zwraca się koszt podróży do Krakowa."
    Tylko bojkot "naszych" stacji może coś dać ,gdy ci zdziercy zobaczą że wpływy spadają to może wreszcie wyciągną wnioski.Wielu znajomych właśnie tak robi ,przy okazji zakupów czy innych załatwień tankuje w Bonarce a że zbiornik wystarcza na kilkaset kilometrów nie muszą tankować u rodzimych zdzierców.

    Cytuj
  • 29 sty 2011

    Dziś Auchan/Bonarka ON: 4,39zł.

    Cytuj
  • 29 sty 2011

    Bardzo dobrze, sygnalizując co jakiś czas różnice w cenach między Myślenicami a Krakowem może damy do myślenia lokalnym potentatom. Jakie ceny w Myślenicach dziś?

    Cytuj
  • 29 sty 2011

    Cena ON w Austrii to w przeliczeniu na nasze 4,60 zł. Myśleniczanie bogatsi od Austriaków???

    Cytuj
  • 29 sty 2011

    [quote=gość: pabblo] Bardzo dobrze, sygnalizując co jakiś czas różnice w cenach między Myślenicami a Krakowem może damy do myślenia lokalnym potentatom. Jakie ceny w Myślenicach dziś? [/quote]

    Myślisz, że "lokalni potentaci" czytają nasze forum? :)

    Cytuj
  • 29 sty 2011

    Nie wiem, niekoniecznie czytają, tu można będie jakoś te ceny śledzić. Można przerzucić się z tankowaniem na zajezdnię PKS, tam paliwo tańsze niż na BP i Orlenie, jakość dobra bo często tankuję. Jeśli będziemy omijać te 2 największe stacje, zaczną widzieć że klientów ubywa to może jakąś znichę dadzą?;-)

    Cytuj
  • 30 sty 2011

    [quote=gość: ruud] Dziś Auchan/Bonarka ON: 4,39zł. [/quote]
    LIMAR CZY GLIMAR DOBCZYCE ON 4,54

    Cytuj
  • 2 lut 2011

    [ Myślisz, że "lokalni potentaci" czytają nasze forum? :) [/quote]
    nie bo jest jeden potentat na paliwo i dlatego ceny są "konkurencyjne" limar Dobczyce 4,52 za litr ON

    Cytuj
  • 3 lut 2011

    [quote=gość: pabblo] Można przerzucić się z tankowaniem na zajezdnię PKS, tam paliwo tańsze niż na BP i Orlenie [/quote]
    Mają tam lpg ?

    Cytuj
  • 3 lut 2011

    No właśnie na PKS gazu nie ma, ale pozostałe paliwa można lać;-)

    Cytuj
  • 3 lut 2011

    A jakość paliwa na Orlenie i PKS-ie ta sama?? Szczerze mówiąc wolę zatankować jakościowo lepsze paliwo trochę drożej. Choć i tak o jakości naszych paliw lepiej się nie wypowiadać.

    Cytuj
  • 3 lut 2011

    PKS do autobusów byle czego nie wlewa - to dla wyjaśnienia wątpliwości. Być może dostawcą jest również Orlen, co z jednej strony utrzyma jakość na polskim poziomie (czyli miernym zachodnim).

    Cytuj

Odpowiedz