Forum » Myślenice

Internetowa strona miasta

 • 14 maj 2010

  Nie wiem czy wiecie, ale nasze miasto ma od kilku dni "nową" stronę. Poprzednia była fatalna zarówno pod względem wykonania graficznego, nawigacji oraz aktualności treści oraz błędów ortograficznych we wpisach. "Nowa" wcale jest nie lepsza, wygląda jak z przed 10 lat - podejrzewam że gimnazjaliści na zajęciach z informatyki robią lepsze projekty.
  Nie chodzi o to by się przyczepiać ale to jak wygląda ta strona to jest po prostu tragedia: nawigacja jest fatalna, stronę podzielono na dwie części - odpoczynek i strefę urzędową. Strona nie trzyma się żadnych standardów usability obecnych we współczesnych projektach WWW.
  Poniżej kilka linków do podstron zobaczcie na adresy i treści - ktoś kto to robił i wziął za to pieniądze powinien pójść siedzieć:
  http://www.myslenice.pl/serwis/start/
  http://myslenice.pl/serwis/index.php/odpoczynek

  1 Cytuj
 • 14 maj 2010

  Szkoda że fajerwerków jeszcze nie ma strona jak plakat reklamujący cyrk. całkowicie niepoważna i nieprofesjonalna

  1 Cytuj
 • 14 maj 2010

  mi sie podoba zwlascza ta grafika z gorkami i domkami ktore tancza

  Cytuj
 • 14 maj 2010

  eeee nie jest tak źle z nawigacją choć po wejściu w odpoczynek rzeczywiście przerost formy nad treścią bo trudno zauważyć pinezki nad miastem po klinięciu w link. Zatem trzeba dwa razy kliknąć w odpoczynek, a by zacząć trybić co poeta miał na myśli. Do wyrzucenia nawigacja w drugim kroku (pierwszym po klinkięciu w starcie odpoczynku ). Generalnie ze startu wejście w administracje OK, tak samo trzeba zrobić z odpoczynkiem bo tam navi kuleje a nic drugi krok nie wnosi poza popisem jakiegoś projektu "active 3D".
  Zapowiedź deko przegięta graficznie (chyba to robił informatyk a nie grafik) ale nie sposób się dalej pogubić więc dalsza nawigacja w miarę. Pewnie to początki, bo część odsyłaczy nie chodzi a prędkość kuleje.

  Administracja jakaś taka statyczna ale tak może zostać bo to sztywniacy hyhyhy za to odpoczynek jest w ruchu: dużo odnośników, dużo zdjęć, zachęca do oglądania, widać że jak poszukać to na wsi coś się dzieje. Ogólnie prawa i lewa przekazują dużo do wglądu ale nie przytłaczają. Mi pasuje.

  Cytuj
 • 14 maj 2010

  Ja jestem "za". Podoba mi się podział na strefę urzędową i odpoczynku i dostosowanie do tych stref grafiki. Dzięki temu mamy i stronę bardziej formalną (na tego typu stronach wg mnie nie powinno się szaleć z grafiką, obowiązuje pewna oszczędność formy, bo treść i przejrzystość jest najważniejsza) i stronę nastawioną na promocję - bardziej luźną, swobodną, przyciągającą uwagę, czyli adekwatną do przekazu, jaki za sobą niesie.

  Co do strefy odpoczynku - brakuje mi tutaj tekstów i opisów!!! Ale podejrzewam, ze to już urząd sobie musi wprowadzić sam...???

  Co do braku zgodności adresów z treścią - nie jestem informatykiem i nie wiem dlaczego tak to się wyświetla, ale podejrzewam, że takie rzeczy da się poprawić???

  Cytuj
 • 14 maj 2010

  Jaki Burmistrz taka Promocja. Sorry, taka strona.
  O gustach się nie dyskutuje. To co było wczesniej, było koszmarem i pokazywalo beznadzieje tego miasta. To co jest teraz pokazuje beznadzieje nie tylko Burmistrza ale rowniez beznadzieje szefowej Promocji.

  1 Cytuj
 • 14 maj 2010

  Strona w porządku, to że się dzieli na dwa serwisy wydaje mi się oczywiste. Flashowa część daje większe możliwości wizualne ale wymaga lepszego łącza a część urzędowa właśnie powinna być oszczędna i zrobiona w PHP'ie. Rzeczywiście brakuje jakiegoś multimedialnego dodatku ale chyba strona jest jeszcze nie skończona. Kolega hannibal chyba ma jakieś niezrealizowane ambicje.

  Cytuj
 • Marek Stoszek 14 maj 2010

  Dla mnie ekstra.

  1 Cytuj
 • 14 maj 2010

  Kogoś chyba pogięło do reszty. Sabotaż, nie mogę tego inaczej nazwać.

  Cytuj
 • 15 maj 2010

  "Eno" nie zapominajcie o super produktywnej, szeroko znanej i lubianej. Oczywiście niepodważalnie kompetentnej Pani M "od promocji". Widać miasto promuje sie "na całego". Zgodnie z zasadą; " Nie mogę Ci wiele dać bo sam, niewiele mam" (Zgodnie z zeznaniem majątkowym). Jak to już ktos ujął; "Pokaż na co Cię stać..."

  Cytuj
 • Marek Stoszek 15 maj 2010

  O Kurcze Pióro! Że użyje tak zwanego wulgaryzmu znów widzę że się wygłupiłem. Zapomniałem że aby liczyć się w towarzystwie i nie wyjść na prostaka należy wszystko co jest związane z Burmistrzem Ostrowskim w sposób kategoryczny negować. O ja nieszczęsny macie racje "wyjątkowo fatalna ta strona" gdzie ja miałem wczoraj oczy.

  1 Cytuj
 • 15 maj 2010

  Stara strona była lepsza, ładniejsza graficznie, tylko sposób formatowania aktualności był tragiczny. Sądząc po wyglądzie nowej to została zrobiona za 500 zł. Ja rozumiem, że można postawić serwis na Joomli, bo z odpowiednio fajną grafiką można super rzeczy zrobić, ale "to" jak na nasze Myślenice okropna bieda :/

  1 Cytuj
 • 16 maj 2010

  Brzydkie to to... w dodatku ten zamulacz w 100% zrobiony we flashu:/ Muli strasznie i w dodatku ciekawe kto obcy domyśli się, że te prostopadłościany to podobizna (mapka) Myślenic?

  "informacje"/"odpoczynek" stronka ma 3 linijki tekstu, a wysokość 10 ekranów w google chrome (i safari). Brak optymalizacji dla przeglądarek używanych przez 10-15% ludzkości? W profesjonalnym projekcie?

  1 Cytuj
 • 16 maj 2010

  Artuj... sabotaż powiadasz...

  Cytuj
 • 16 maj 2010

  Ktoś może wie która wspaniała "agencja" z naszego regionu to zrobiła?

  O ile "strefa odpoczynku" jakoś wygląda, choć cały ten flash wygląda jak z szablonu, to już sajt urzędowy to po prostu szczyt zmysłu dizajnerskiego na rok 2000.

  We flashu nawalone czcionek różnych wielkości, wygląda to na lekki chaos. Jak już wspomniałem, wygląda to jak szablon sprzed paru lat. Usability strasznie słabe, jedyne co można zrobić to pooglądać fotki, czasem z podpisami? Logo spikselowane, wszystko lata w powietrzu. Strasznie topornie się to przegląda. Jedyny plus to chyba ta mapka, która chyba ma coś przedstawiać.

  Co do stronki serwisowej, to jeśli dali powyżej 50-100zł, to przepłacili. Jak dla mnie wygląda to jak wilka stron z worda skopiowanych na stronkę i wrzuconych do menu.

  CZEMU URZĄD NIE OGŁOSI KONKURSU NA PROJEKT SWOJEJ WITRYNY? Daliby jakąś zgrabną nagrodę i może kilku ogarniętych ludzi wzięłoby udział.

  Acha. Ktoś tam wspomniał, że taka strona powinna być "prosta". Dobra, powinna. Ale można zrobić stronkę prostą, ładną i przyjazną dla użytkownika. I można znaleźć na to potwierdzające przykłady.

  Jeśli jest to znowu jakiś dar od obywateli to nie ma się co czepiać.

  1 Cytuj
 • 16 maj 2010

  Ja szczerze wolałam poprzednią, bo w tej nie umiem się odnaleźć. Nic na niej nie ma !

  1 Cytuj
 • 16 maj 2010

  pewnie kreatywni net albo jakas prokreacja bo oni czesto wspolpracuja z gmina. ja tez wolalem stara tu sa strasznie pochowane informacje ;/

  1 Cytuj
 • 17 maj 2010

  [quote]pewnie kreatywni net albo jakas prokreacja bo oni czesto wspolpracuja z gmina. ja tez wolalem stara tu sa strasznie pochowane informacje ;/[/quote]
  jak nie wiesz kto zrobił to nie wyciągaj pochopnych wniosków. Myślę, że nawet najgorsza agencja nie zrobiła by takiego "paszkwila".

  1 Cytuj
 • 17 maj 2010

  [quote=skibof]CZEMU URZĄD NIE OGŁOSI KONKURSU NA PROJEKT SWOJEJ WITRYNY?[/quote]
  Z tego co kojarzę w okolicach połowy ubiegłego roku coś odnośnie strony miało być organizowane, ale widać nie poszło...

  1 Cytuj
 • 17 maj 2010

  Szkoda :(

  1 Cytuj
 • 17 maj 2010

  Co wy opowiadacie, witrynka ma fajną kolorystykę, wszystko uprzestrzennione, menu chdzi płynnie, nawigacja poprzez szpilki na mapce super, wszystko w proporcjach, graficznie ok. Mi się podoba.

  1 Cytuj
 • 17 maj 2010

  Żenada totalna... flash toporny, a PHP postawione na joomli w równie kiepskiej template...

  1 Cytuj
 • 17 maj 2010

  Nie znam się na sprawach technicznych. Może jest tak jak piszecie, może nie...
  Ale mam prośbę o podanie adresu strony jakiegoś miasta, gminy, powiatu, którą uważacie za bardzo dobrą, dobrą, nie żenadę? poza tym o podanie kryteriów oceny takiej strony? Kto pokusi się o określenie odbiorców stron tworzonych przez samorządy? Dla kogo są tworzone i po co?Czym powinny się charkteryzować?

  Cytuj
 • 17 maj 2010

  [quote]Nie znam się na sprawach technicznych. Może jest tak jak piszecie, może nie...
  Ale mam prośbę o podanie adresu strony jakiegoś miasta, gminy, powiatu, którą uważacie za bardzo dobrą, dobrą, nie żenadę? poza tym o podanie kryteriów oceny takiej strony? Kto pokusi się o określenie odbiorców stron tworzonych przez samorządy? Dla kogo są tworzone i po co?Czym powinny się charkteryzować? [/quote]
  Daleko szukać nie trzeba ( http://www.dobczyce.pl ) - bez rewelacji ale wszystko na miejscu, najnowsze informacje znajduje tam w ciągu kilku sekund na naszej stronie po kilku minutach nie mogę się dokopać do aktualności. Co do wymagań to wybacz, ale nie będę za kogoś "odwalał" pracy - jeśli jesteś z urzędu i maczałeś w stronie palce i nie wiesz gdzie takich informacji szukać lub jak powinno to wszystko wyglądać to znaczy, że jesteś na niewłaściwym miejscu/posadzie lub jakkolwiek to nazwiesz.

  Cytuj
 • 18 maj 2010

  A jeżeli nie jestem?
  Może tylko się zastanawiam, bo jestem ciekawy...

  Cytuj

Odpowiedz