Forum » Myślenice

Internetowa strona miasta

  • 18 maj 2010

    Odnośnie aktualności, zgadzam się. Mogłoby być łatwiej.

    Cytuj
  • 18 maj 2010

    [quote=hannibal napisał:[hr][quote]]pewnie kreatywni net albo jakas prokreacja bo oni czesto wspolpracuja z gmina. ja tez wolalem stara tu sa strasznie pochowane informacje ;/[/quote]
    jak nie wiesz kto zrobił to nie wyciągaj pochopnych wniosków. Myślę, że nawet najgorsza agencja nie zrobiła by takiego "paszkwila". [/quote] z tego co wiem, od dumnego przyjaciela wykonawcy, autorem jest prokreacja i wzięli za ta stronę nie 500 zl czy nawet 1000 tylko sumę w dziesiątkach tys, nie rozumiem zupełnie jak to jest...ale taka nasza norma....może niech zarówno wykonawca i zleceniodawca sie zastanowią czy warto

    Cytuj
  • 18 maj 2010

    [quote=:[hr][quote=hannibal][quote] napisał]pewnie kreatywni net albo jakas prokreacja bo oni czesto wspolpracuja z gmina. ja tez wolalem stara tu sa strasznie pochowane informacje ;/[/quote]
    jak nie wiesz kto zrobił to nie wyciągaj pochopnych wniosków. Myślę, że nawet najgorsza agencja nie zrobiła by takiego "paszkwila". [/quote] z tego co wiem, od dumnego przyjaciela wykonawcy, autorem jest prokreacja i wzięli za ta stronę nie 500 zl czy nawet 1000 tylko sumę w dziesiątkach tys, nie rozumiem zupełnie jak to jest...ale taka nasza norma....może niech zarówno wykonawca i zleceniodawca sie zastanowią czy warto[/quote]
    w to jestem w stanie uwierzyć tylko nie obraź się, ale nie jesteś wiarygodnym źródłem informacji - równie dobrze możesz być pracownikiem konkurencji i pisząc tak chcesz zdyskredytować inną firmę.
    Jeśli natomiast jest to prawda, to jest to "mega przegięcie" i marnotrawienie publicznych pieniędzy.

    Cytuj
  • 18 maj 2010

    zgadza sie może nie jestem wiarygodnym źródłem, zgadza się rożnie bywa, konkurencja nie śpi, mam firmę innej branży i wiem coś o tym, z drugiej strony to chyba nie tajemnica kto robi stronę dla miasta oficjalnie są faktury nie da się ukryć 20 000 tys złotych, chyba ze się da a ja jestem naiwna... nie wiem, myślę ze skoro ktoś robi coś powienien sie pod tym podpisac ( prokreacja) powinna się wypowiedziec na ten temat i zakonczyc dyskusje:)

    Cytuj
  • 18 maj 2010

    Przykłady?

    Kilka pierwszych od googlów:
    http://www.szczecin.pl/
    http://www.krakow.pl/
    http://www.olsztyn.eu/

    Coś mi w sumie podpowiadało, że to "pro"kreacja. Na pewno nie wzięli za to stówki tylko x tysiów. Już widywałem kilka ich zacnych projektów za x tysięcy i każdy był wart 5-10 razy mniej, ale oczywiście to moje zdanie. Skoro biorą tyle pieniędzy przydałoby się, żeby prezentowali coś swoją marką. Sam flash wygląda tak jakby robiony był przez kogoś, kto oglądnął jeden poradnik. O stronie urzędowej nie ma co nawet mówić.

    Cytuj
  • 18 maj 2010

    www.szczecin.pl???
    www.dobczyce.pl???

    Podawanie tych stron za "dobre przykłady" to chyba żart... tysiące informacji, jedna na drugiej, brak przejrzystości, w efekcie nie wiadomo na co zwrócić uwagę i gdzie kliknąć. Wygląda na to, że dobra strona = strona "zatłoczona" tekstem... nie sądzę.

    Cytuj
  • agata 18 maj 2010

    hmmm...zgadzam się to nie jest dobry przykład....za dużo treści w jednym miejscu...ale to moje zdanie...a przecież Myślenice to miasto turystyczne mamy się czym pochwalić,za taka sumę spodziewałabym się czegoś co powali na kolana:)

    Cytuj
  • 18 maj 2010

    To ja pozwolę obronić sobie Szczecin...

    Widoczna wyszukiwarka, menu główne przejrzyste, na środku ważne newsy, po lewej odnośniki e-urząd, graficzne bannery, na dole polecane i pomoc dla mieszkańców. Perfekcyjnie nie jest, ale źle też nie... ujdzie.

    Dobczyce jak dla mnie leżą i kwiczą.

    W sumie stronkę Myślenic wyobrażam sobie tak: witryna główna (portal) z dobrym układem i ładnie ułożonymi informacjami (wyróżnione najbardziej przydatne, coś a'la miasto-info) oraz z ładnym wyglądem i interfejsem, dodatkowo podstrony w formie prezentacji promujące najciekawsze miejsca i atrakcje w mieście (z dodatkami typu filmik, zdjęcia, zgrabne informacje), bo w aktualnym flashu to sobie można fotki co najwyżej pooglądać.

    Cytuj
  • 18 maj 2010

    Podałem przykład dobczyc jako przykład średniaka bo nasza w porównaniu do tak przeciętnej strony wygląda bardzo słabo nie ma sensu porównywać i mieć zapędów na stronę jaką mają miasta wojewódzkie nie ta skala i środków oraz informacji jakie tam będą prezentowane.
    Jest też inna kwestia pominąwszy grafikę i wykonanie fatalne nawigowanie na naszej stronie nie ma aktualności a jak są to zdarzają się takie kwiatki jak informacja o święcie 3 maja która była na głównej numerem jeden do września bodajże. Tak, że grafika jedna sprawa zarządzanie tym druga i niestety obie te kwestie leżą i kwiczą, aż boli.

    Jak już chcą dzielić stronę to niech zrobią serwis z informacjami pod główną domeną a w sub domenie niech powstanie jakaś prezentacja miasta turystycznego. Później wychodzą takie kwiatki jak to:
    myslenice.pl/informacje/index.php/odpoczynek/112-wielka-woda

    wiem, że może to mało istotne i kto tam paczy jaki odnośnik mu się wyświetla w przeglądarce, ale na takie błędy mogą sobie pozwolić gimnazjaliści na lekcji informatyki, a nie firmy które biorą jak się okazuje grube pieniądze za to!

    Cytuj
  • 18 maj 2010

    Co do Szczecina: wyszukiwarka informacji, newsy na środku, e-urząd po lewej są w porządku. Ale graficzne banery, wiadomości po prawej stronie (po co, skoro newsy są w centralnej części strony?) wg mnie wprowadzają chaos. Ale może nie skupiajmy się na ocenie serwisów innych miast - ogólnie uważam, ze w Polsce z tego typu urzędowymi stronami jest raczej krucho.

    Odnośnie nowej strony wypowiedziałem się na początku i nie będę się powtarzał. W skrócie: uważam, ze pomysł podziału jest bardzo trafiony, bo umożliwia luźniejsze/mniej formalne zaprezentowanie części wypoczynkowej/turystycznej miasta.

    A że treści mało - zgadzam się. Tylko kto odpowiada za treść? Wydaje, ze uzupełnianiem informacji na stronie powinien się zająć już sam dział promocji miasta... ale oczywiście mogę być w błędzie.

    Cytuj
  • 18 maj 2010

    [quote]
    A że treści mało - zgadzam się. Tylko kto odpowiada za treść? Wydaje, ze uzupełnianiem informacji na stronie powinien się zająć już sam dział promocji miasta... ale oczywiście mogę być w błędzie.
    [/quote]

    Wyżej wyraźnie oddzieliłem te dwie kwestie jest napisane, że wykonanie strony jest słabe i zarządzanie nią. Co potęguje porażkę dwukrotnie, bo zdarzają się projekty słabe ale z bardzo dobrymi treściami lub projekty świetne z mała ilością treści i tutaj już tak niedbalstwo jednych nie kole w oczy, ale w naszym przypadku leżą obie kwestie.

    Cytuj
  • 18 maj 2010

    Widzę hannibal że zwracasz uwagę na szczegóły, jakbyś coś miał wspólnego z tematem www, wnioskuję też że nie ty jesteś autorem strony, chociaż może byś chciał :P. A co do portalu to jest dość "młody" więc i niedociągnięcia pewnie znikną, dla mnie przejrzyście, i czysto. Nie wiem czego można chcieć więcej od strony urzędowej. A co do filmików i cudeniek to w miarę uzupełniania treści pewnie też się pojawią, dajmy temu trochę czasu. Ja jestem na tak!

    Cytuj
  • 18 maj 2010

    Ta strona to żenada i wstyd dla miasta. A już logo MARG na stronie głównej urzędu? ludzie wstydźcie się ! Powinno się zacząć od wymiany Pszefowej Promocji. Syf jaki był na tym zarabiu, taki jest, a turystow jak nie było tak nie ma. Najlepiej oceni to właściciel Siedmiu Smaków i jego syn od Steka.
    Co dały te wyciągi, hale i cała reszta?
    Strona internetowa jest zwieńczeniem tej całej beznadziei i bezguścia panującego w Urzędzie.
    20 000zł? Chyba ktoś oszalał. Ostatnio znajomy zlecał opracowanie portalu korporacyjnego i zapłącił 3500!!!!
    Czyzby ktoś się dobrze podzielił?

    Cytuj
  • 18 maj 2010

    Wiktorio, mogłabyś poprosić ich o wypowiedź?

    Cytuj
  • 18 maj 2010

    [quote]Ostatnio znajomy zlecał opracowanie portalu korporacyjnego i zapłącił 3500!!!!
    [/quote]
    korporacyjnego, buuuaaaahahahahahaha, co to za korporacja ? warzywniak pod twoim blokiem ?

    Cytuj
  • 19 maj 2010

    [quote=skibof]Przykłady?

    Kilka pierwszych od googlów:
    http://www.szczecin.pl/
    http://www.krakow.pl/
    http://www.olsztyn.eu/

    Coś mi w sumie podpowiadało, że to "pro"kreacja. Na pewno nie wzięli za to stówki tylko x tysiów. Już widywałem kilka ich zacnych projektów za x tysięcy i każdy był wart 5-10 razy mniej, ale oczywiście to moje zdanie. Skoro biorą tyle pieniędzy przydałoby się, żeby prezentowali coś swoją marką. Sam flash wygląda tak jakby robiony był przez kogoś, kto oglądnął jeden poradnik. O stronie urzędowej nie ma co nawet mówić.
    [/quote]

    Panie skibof
    Po przeanalizowaniu Pana wypowiedzi, coś mi podpowiada, iż przez Pana przemawia zawiść, iż to Pan nie miał okazji zaprezentowania swoich możliwości, a ta sytuacje wykorzystuje do antyreklamy i pomówieniach w kierunku innych firm. Troszkę godności i obiektywizmu, jeśli chodzi o Pana prace, a potem krytyka wobec innych ,,podpowiedzianych" firm. Ciekawa jestem, czy Pana umiejętności ograniczają sie tylko do krytykowania i kopiowania innych stron, jest to wyraz dużej kreatywności z Pana strony.
    Pozdrawiam

    Cytuj
  • Łukasz Dragosz 19 maj 2010

    osobiście uważam stronę za dobrą ideę ale poprzez długawe ładowanie wersji graficznej i zmulanie u większości komputerów efekt odwrotny. Wersje informacyjne są dla mnie względnie OK ale jednocześnie zupełnie nie rozumiem podziału na strefę informacyjną i odpoczynku, powinny być zespolone.

    od strony Hotmind - brak przetargu na stronę internetową miasta i przekazanie za taką kasę jednej firmie, mając w pamięci robioną za darmo przez nas stronę hali www.sport.myslenice.pl, zarabko www.zarabie.myslenice.pl (nowa odsłona) czy dawniej wspólnie z Jokerem Dom grecki www.muzeum.myslenice.edu.pl jest lekkim... przegięciem.

    od strony Face2Face - brak konsultacji to po pierwsze. Opisy troszkę dziwne a brak newsów ( dopiero na podstronie podstrony będącej podstroną ) sprawia iż w przypadku imprez strona jest totalnie nie użyteczna i nie umywa do Miasto-info.pl które już nie tylko Myśleniczan ale i turystów będzie ściągać po informacje i tutaj... biada turystyce bo od razu zobaczą wieczne narzekanie mieszkańców :(

    jednak nie ma co załamywać rąk - trzeba podkasać rękawy, poprawić co się da i będzie OK.

    Cytuj
  • 19 maj 2010

    oooo widzę że prokreacja anonimowo się broni... Burmistrz chciał pięknie... a wyszło jak zawsze. Ciekawe czy będzie to przysłowiowy gwóźdź. Co do meritum - strona poniżej przeciętnej i nie mówię tu o estetyce - tylko o podstawie jaką jest użyteczność.

    1 Cytuj
  • Łukasz Dragosz 19 maj 2010

    + archaiczny podział na początku: umig, umig 2, GM i zdjęcia ( wszystko stare )

    + brak buttonów wspierających inne portale / strony www

    1 Cytuj
  • 19 maj 2010

    [quote]20 000zł? Chyba ktoś oszalał. Ostatnio znajomy zlecał opracowanie portalu korporacyjnego i zapłącił 3500!!!!
    Czyzby ktoś się dobrze podzielił? [/quote]

    3500?? a cóż to za wspaniała firma robi strony korporacyjne w takiej okazyjnej cenie? Proszę o namiary - planuję prostą stronę/wizytówkę. Biorąc pod uwagę, ze korporacyjna kosztuje 3500 to moja nie powinna wyjść drożej, niż 300 zł.

    Cytuj
  • 19 maj 2010

    A mnie najbardziej brakuje na tej stronie najważniejszych wyróżnień Pana Burmistrza:
    - Honorowy Prezes Klubu Rudej Wiewiórki "KITKI" z trzeciego drzewa po lewej stronie przy Szkole Podstawowej Nr 2
    - Kawaler Kapituły Upadłej Na Ziemię Gumy Do Żucia.

    Dziwi mnie także BIP.
    Wiem że przeważnie wszyscy szanujący się właściciele stron internetowych, przed wprowadzeniem nowej odsłony prowadzą równolegle działające do strony głównej wersje testowe. Dopiero później, po usunięciu niedociągnięć, następuje "przełączenie" stron.

    1 Cytuj
  • 19 maj 2010

    Sprzedać stronę opartą na darmowym CMSie Joomla za 20.000 zł to nie lada sztuka!!!
    Ale widać że urząd nie ma na co wydawać kasy.

    PS. Widać że grafik zwłaszcza w część urzędową włożył całe serce. ;-)

    Cytuj
  • 19 maj 2010

    Nie rozumiem czemu mam nie wypowiadać się w temacie, który do tego służy. Nie, nie jestem zawiedzony, bo nie jestem profesjonalistą, więc i tak nie miałbym możliwości wpływu. I o to się właśnie rozchodzi, że takie witryny robią ludzie przedstawiający się jako profesjonaliści i pobierający za to pewnie (bo rzeczywiście, można tylko zgadywać) ciężkie pieniądze.

    "Ciekawa jestem, czy Pana umiejętności ograniczają sie tylko do krytykowania i kopiowania innych stron" Żeby nawet wykonawcy tej strony skopiowali już jakąś istniejącą, która wygląda ciekawie i jest użyteczna...

    Jestem za Drażem i sądzę, że stronce brakuje podstawowych elementów, które muszą się znaleźć w nowoczesnym projekcie. Po za tym strona fleszowa nie jest graficznie zła, ale gorzej, że jest wg. mnie nieprzemyślana. Oprócz tego żeby "zachwycić" oglądających tym, że "tu jest taka animacja, a tu się cuś porusza" przydałoby się dodać coś więcej niż standardowe zdjęcia z podpisami (nie mówię, może to było wymuszone z góry).

    Dodatkowo zostawienie starego splasha/intro i dodanie następnego nie jest chyba najlepszym posunięciem. Pozostaje być dobrej myśli, że wykonawcy jeszcze trochę wszystko dopracują.

    Cytuj
  • 19 maj 2010

    Pierwsze słowo, które mi się rzuciło na usta to "żenada". I widzę, że nie tylko ja mam takie zdanie. Co za #$%^& wymyślił intro? Tego rozwiązania używają tylko uczniowie gimnazjum. Zasada budowy strony jest taka, że klikam RAZ i już czytam to co chciałem. Nie docieram za pierwszym razem? Próbuję jeszcze raz (ach ta ambicja). Nie trafiam? Już tu nie wejdę. Szkoda czasu.
    Kolejna rzecz. Co za $$%$^@@$ wymyślił każdy dział w innym kolorze? Czy o "corporate identity" słyszał?
    A Joomla to już totalne przegięcie.
    Chcę wiedzieć ILE TO KOSZTOWAŁO?

    1 Cytuj
  • 19 maj 2010

    [quote]
    A Joomla to już totalne przegięcie.
    Chcę wiedzieć ILE TO KOSZTOWAŁO?[/quote]

    Co z tego że joomla?? Ostatnio zacząłem się tym trochę interesować i z tego co mi wiadomo to joomla jest najlepszym bezpłatnym oprogramowaniem. Nie rozumiem więc dlaczego jest przegięciem. Na joomli postawionych jest tysiące stron dużych firm/korporacji i stron rządowych np.

    www.men.gov.pl (ministerstwo edukacji narodowej)
    www.pan.pl (polska akademia nauk)
    www.przekroj.pl
    www.tescoacademy.com
    www.porsche.com.br
    www.edipresse.pl
    www.spryciarze.pl
    www.fpf.com.pl
    www.kujawsko-pomorskie.pl
    www.lodzka.policja.gov.pl
    www.ksjastrzebskiwegiel.pl
    www.skra.pl
    www.ipo.pl
    www.gis.gov.pl
    www.zachodniopomorskie.platforma.org
    www.uecs.pl

    dlaczego więc nie joomla?

    Cytuj

Odpowiedz