Forum » Myślenice

Internetowa strona miasta

  • 19 maj 2010

    Żeby ocenić, czy Joomla jest odpowiednia pasowałoby poznać budżet jaki miasto miało na seriws. Komercyjne www rzadko robi się na darmowych CMS-ach, no ale jak można obniżyć koszty to czemu nie.

    Cytuj
  • 19 maj 2010

    Tak, Joomla to rozwiązanie darmowe i patrząc na kwotę, którąś ktoś tutaj podał, czyli 20 tyś PLN to jest coś nie halo, zważywszy na ilość zamieszczonych informacji i prostotę budowy całej strony. Chyba, że ktoś się pomylił o jedno zero :)

    Cytuj
  • 19 maj 2010

    Przykłady dobrych stron na Joomla:
    http://www.nasielsk.pl
    http://www.e-wilanow.pl

    Cytuj
  • 19 maj 2010

    Kto podpisał się pod protokołem odbioru strony? Ona jest przede wszystkim nie ukończona, część linków zwyczajnie nie działa. Inne wersje językowe, żarty ktoś sobie robi? Przecież ta strona w chwili obecnej zwyczajnie nie jest przygotowana do obsługi innych języków - http://myslenice.pl/serwis/strefa_czasu_wolnego/ramka.xml - po co w takim razie udawać?

    Chciałbym i to bardzo znaleźć jakieś pozytywne zmiany w porównaniu z poprzednią wersję i nie mogę.

    Taka ciekawostka. Zima zapowiada się u nas nie mniej upalna niż lato:
    http://myslenice.pl/serwis/strefa_czasu_wolnego/mapki/zima.jpg
    http://myslenice.pl/serwis/strefa_czasu_wolnego/mapki/lato.jpg

    Jedna rzecz to stworzenie strony, druga jej utrzymanie. Teraz pytanie brzmi. W jakim trybie zostaną dodane brakujące pory roku? Za pieniądze z utrzymania, czy w ramach już opłaconej usługi wykonania dzieła? Myślicie że jak powinno być a jak będzie? Zrobione jest w chwili obecnej co najwyżej 1/3 potrzebnej pracy.

    Pozdrawiam

    Cytuj
  • 19 maj 2010

    Autor strony czyta jak widać temat, obie "mapki" do których podałem link zostały już usunięte.

    Pozdrawiam

    Cytuj
  • 19 maj 2010

    [quote=artuj]Autor strony czyta jak widać temat, obie "mapki" do których podałem link zostały już usunięte.

    Pozdrawiam[/quote]

    czyta czyta, bo wszystkie kwiatki jakie tu podaje usuwa ;)
    ale jest ich tyle, że mu zejdzie trochę...

    Cytuj
  • 19 maj 2010

    No to już wszystko jasne, stronę popełniła pro-kreacja, informacja odnaleziona na ich własnej stronie.

    Proszę was, nie bierzcie się więcej za Flasha na taką skalę bo nie macie bladego pojęcia jak prawidłowo wykorzystać tą technologię. Niby nie moja sprawa, do momentu aż ktoś nie przerobi strony miasta w którym mieszkam na jeden z największych gniotów jaki miałem nieszczęście podziwiać w ostatnim czasie.

    Ratujcie swoją reputację, kupujcie zgrabny szablon na Joomlę i dopasujcie go tak aby zawierał lokalne akcenty. Wyjdzie taniej oraz zdecydowanie bardziej estetycznie. Ta pseudo prezentacja miasta do kosza, sorry. Tylko szybko bo google już się obraża i Myślenice pikują w dół.

    Pozdrawiam

    Cytuj
  • 20 maj 2010

    Ciekaw jestem gdyby zrobić ankietę (ale taką poważną,a nie taką gdzie da się nabijać głosy) jakie opinie wyrazili by mieszkańcy miasta i gminy...

    Chciałbym zwrócić uwagę na drugą stronę medalu. Przy dość krytycznych uwagach wielu ludzi... ciekaw jestem:
    1) kto odebrał taką stronę (mam na myśli głównie niekompeltność itp.)?
    2) dlaczego nie została wprowadzona wersja beta i udostępniona jako testowa (to też już ktoś poruszał)?
    3) i przede wszstkim czy ktos za to odpowie?

    Powyżej i poprzednio starałem się wypowiadać obiektywnie. Teraz kilka kamyczków o odczuciach estetycznych... HAHAHAHHAHA... (to mogło by być za komentarz) ale poważniej, przychylam się do zdania artuja - trzeba było przynajmniej kupić gotowe template... z tych 20 kpln i tak by jeszcze sporo zostało do podziału ;)

    Cytuj
  • 20 maj 2010

    Patrząc na projekty Pro-kreacji, które są u nich zamieszczone w portfolio to strona UMiGu strasznie odstaje poziomem, a kilka realizacji mają wg mnie bardzo fajnych. Czyżby się nie chciało zrobić tego porządnie ? Czy może maksymalizacja zysków, bo urząd dał dużo pieniążków...

    Cytuj
  • Łukasz Dragosz 20 maj 2010

    [quote]
    dlaczego więc nie joomla? [/quote]

    wydane pieniądze...

    ... mogą być tylko plotką, więc jeszcze nie ścinajmy głów. To dobrze że panowie z Prokreacji robią poprawki. Stronka już szybciej działa, powoli coraz lepiej chodź obawiam się że tego flash'a po prostu nie uda się dostosować tak aby było OK. Parę uwag własnych ( niekoniecznie trafionych )

    1) http://www.myslenice.pl/serwis/start/ <- to powinno się pojawiać zamiast 4 banerków na adresie www.myslenice.pl chodź z lewej nie "odpoczynek" a "informacje". Ładny wygląd i zamiast 3 zaślepek byłyby "tylko" 2 chodź tutaj trzeba by było forsować tą decyzję w UMiG Myślenice i Prokreacja nie ma tu opcji raczej

    2) Złączyć Informacje i odpoczynek w jedno a w miejsce buttona "Odpoczynek" dać "Prezentacja" i niechaj prowadzi do tego flash&#039;a

    3) Opisy przy rozwijaniu zdjęć na flashu zdecydowanie za mało widoczne oraz ogólnie za mało ich a także no cóż dziwne te teksty

    4) Mapka - spoko wygląd ale niechaj ma jakąś funkcję poza tym, np. przy "kulturze" dwa znaczniki przy domu kultury i domu greckim + znaczniki muszą mieć podpis!

    5) Biznes i noclegi - nie skończone

    6) Brakuje zakładki "Atrakcje / Obiekty" w którym widziałbym stok, hucułki i park przygody

    btw. miło że właściwie nigdzie nas nie ma a takie piękne zdjątka mamy :)

    Cytuj
  • 20 maj 2010

    7) Pasuje wzbogacić graficznie stonkę urzędową, bo ta jest biedna jak nigdy, a chyba urząd nie ograniczył ilości kolorowych pikseli na stronce... jeszcze ta stopka, a raczej jej brak... no i pusto, pusto, pusto

    Cytuj
  • 20 maj 2010

    Po pierwsze jest coś takiego jak identyfikacja wizualne - służy jako narzędzie do promocji marki w tym wypadku miasta Myślenice: na nią składają się między innymi kolory, loga czcionki - powinno być spójne dla wszystkich urzędowych pism, folderów reklamowych, materiałów prasowych i oczywiście strony internetowej.
    Po drugie są zasady usability - po co ano po to by:
    - dotrzeć do informacji w szybki sposób,
    - wpłynąć pozytywnie na odbiór strony, co w efekcie zwiększa zainteresowanie przedstawioną na niej ofertą,
    - wydłużyć czas pobytu na stronie, dzięki czemu klient ma możliwość zapoznania się z ofertą zapamiętania marki,
    - wywołać zadowolenie z szybkiego dotarcia do informacji oraz łatwości poruszania się po niej, co stwarza chęć powrotu na stronę.

    Jest taka życiowa niepisana zasada, iż użytkownik jeśli w ciągu pierwszych 5 sekund nie jest w stanie znaleźć interesującej go informacji opuszcza stronę, a 80% z nich już nie powraca na tą stronę.

    Po trzecie skoro strona jest nie skończona to dlaczego nie ma oznaczenia "beta" wtedy nikt by się nie czepiał, a autorzy mogli by poczekać na feedback od nas w celu wychwycenia błędów oraz poznania propozycji co można by dodać.

    Na koniec to co już wspominał @draż strona nie zawiera żadnych elementów społecznościowych brak linków do mikroblogów. Ciekawe też czy w urzędzie słyszeli o takiej stronie jak Facebook ;)

    Cytuj
  • 21 maj 2010

    Tylu MADRYCH przegrzewa swije mózgi.Przecież wiadomo że dla jednych cos może być krzywe a inni widzą to jako prawie proste.

    Cytuj
  • 21 maj 2010

    Strona jak strona- może być. W końcu nawet obrazy wielkich mistrzow jednym się podobaja a innym nie

    Cytuj
  • 21 maj 2010

    Chciałbym przypomnieć, że tej stronki nie popełniono charytatywnie... ;]

    Cytuj
  • 22 maj 2010

    Zbanować? Myślę że powinni Ciebie, za Twój nick (przeczytajcie od tyłu). Zresztą adekwatny do tego co sobą zaprezentowałaś/łeś (niepotrzebne skreślić, nie "banować").

    Cytuj
  • 22 maj 2010

    Pewnie, że nie... co to ma do rzeczy? heheh

    Cytuj
  • 22 maj 2010

    Jak to co to ma do rzeczy? To odciąganie od meritum!

    Cytuj
  • Zdzichó Kowal PJN 22 maj 2010

    Szanowne Państwo!
    Szkoda rze i tu doszło do zeskrytykowania!
    Zapewne jednakowosz ucieszy Państwo rze jak zapewniono poufnie Pana Zdzich, niebawem dojdzie do zamieszczenia na serwisie w miejscu popod cherb zdjemcia Pana Zdzich jako promocja miasta i Gmin M-ce, na co jusz dał zgode Pan Zdzich. Jego przystojmnościom zamierza siem przyciomgnomć turystyke rzeńskom Pań.
    pozdrawiam
    Zdzichó

    Cytuj
  • 22 maj 2010

    Oby to tylko nie była turystyka seksualna, bo jakoś tak dwuznacznie zabrzmiało...;)

    Cytuj
  • 22 maj 2010

    "Jest taka życiowa niepisana zasada, iż użytkownik jeśli w ciągu pierwszych 5 sekund nie jest w stanie znaleźć interesującej go informacji opuszcza stronę, a 80% z nich już nie powraca na tą stronę." hannibal

    ...w pelni sie z Toba zgadzam , nie znalazlem opuscilem i nie zamierzam powrocic .

    Cytuj
  • 23 maj 2010

    Ja również.

    Cytuj
  • 23 maj 2010

    Dla mnie organizacja strony musi być przemyślana i intuicyjna. Najważniejsze rzeczy szybko dostępne i dobrze widoczne (ładnie wyeksponowane). Jeśli nie mogę znaleźć to jak wyżej napisano - wychodzę, chyba że faktycznie muszę coś konkretnie znaleźć w danym serwisie to z pomocą pozostaje jedynie google, żeby nie tracić bezsensu czasu klikając tu i tam.

    Przejrzałem z grubsza stronę i póki co niektóre podstrony trochę bez przyłożenia się zredagowane, np wychodzące poza szerokość kolumny na treść zdjęcia -> http://myslenice.pl/informacje/index.php/o-miecie-i-gminie/historia czy zdjęcia trochę bez sensu umieszczone (chyba zapychacz) -> http://myslenice.pl/informacje/index.php/godzinny-otwarcia/bankomaty . Po co ten baner o zgłaszaniu strat po powodzi ? Czemu nie podlinkowany do aktualności temu poświęconej ?

    Przydałaby się mapa całego serwisu, wszystkich części składowych w jednym - na pewno by było pomocne.

    Poza tym brak tytułów (title) niektórych podstron, marne keywordsy, brak meta description.

    Ale co mnie najbardziej gryzie to ta marna oprawa graficzna. Mamy 21 wiek. Czy na prawdę nasze piękne Myślenice nie mogą mieć strony z ładna, nowoczesna grafiką ???

    Cytuj
  • 23 maj 2010

    A pomyślał ktoś o tym żeby "podłączyć" podgląd z monitoringu na stronę gminy. Znam wiele osób "za wielką wodą", mieszkańców naszego masta którzy z przyjemnością "podglądnęli" by co dzieje sie na rynku czy też na Zarabiu. A może jedna kamera na korytarzu UMiG? :D

    Cytuj
  • 23 maj 2010

    wiele miast ma kamerki na swych stronkach, chociażby dali by z rynku i z zarabia. Na rynku przynajmniej można by zobaczyć kto parkuje i niszczy rynek...

    Cytuj

Odpowiedz