Forum » Myślenice

Bezpłatny prawnik

  • 7 mar 2012

    Kasia R., kasowano mój poprzedni post, chyba ze względu na linki. Na PW mogę podać Ci dane wysokiej klasy radców w Krakowie, poza tym na stronie Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie masz wykaz kancelarii radcowskich. Radca prawny będzie najlepszy w temacie firmy i ogólnie posiada bardzo szeroką wiedzę prawną. Doradzi też jak oszacować wartość firmy, by nie zapłacić taksy notarialnej jak za woły;-)

    3 3 Cytuj
  • 8 mar 2012

    trekk, napisala ze chodzi o malutka firme. Mysle ze spokojnie obejdzie sie bez radcow prawnych. Po co pchac sie w jakies wielkie koszty. Jezeli ta firma rzeczywiscie jest malutka, to wszystko robi sie na miejscu. Zwykle umowy cywilno-prawne i po klopocie. W przypadku nieruchmosci... niestety nie ma bata i trzeba podejsc do notariusza.

    2 1 Cytuj
  • Katarzyna Reklińska 8 mar 2012

    muza, trekk, nabu, dziękuję bardzo :)

    Pozdrawiam :)

    Cytuj
  • 5 kwi 2012

    Witam, czy informacje zawarte w temacie są aktualne? Gdzie oprócz UMIG (ciężko się tam dostać, zawsze ten prawnik gada przez telefon) można jeszcze skorzystać z bezpłatnej porady? Podobno przy ul. Ogrodowej gdzieś jeszcze przyjmuje, ale nie mogę znaleźć informacji w internecie.

    Cytuj
  • 5 kwi 2012

    [quote=bag] Witam, czy informacje zawarte w temacie są aktualne? Gdzie oprócz UMIG (ciężko się tam dostać, zawsze ten prawnik gada przez telefon) można jeszcze skorzystać z bezpłatnej porady? Podobno przy ul. Ogrodowej gdzieś jeszcze przyjmuje, ale nie mogę znaleźć informacji w internecie. [/quote]
    Doradztwo prawne i obywatelskie ul. Ogrodowa 1 b "Dom Rzemiosła",to jest ten budynek na przeciwko bloku nr.2 na osiedlu z ogródkiem jordanowskim. Umówić się można dzwoniąc pod nr.tel. (33) 874 16 45

    2 3 Cytuj
  • 10 kwi 2012

    Nie wiem czy tam jeszcze można uzyskać bezpłatna poradę. To raczej działa cyklicznie, jak są realizowane programy unijne

    1 1 Cytuj
  • 12 kwi 2012

    Czy ktos zna sedzie Elzbiete Dymek?

    5 8 Cytuj
  • 13 kwi 2012

    bezpłatna porada.... warta tyle co nic ! tak czy siak zeby podjac jakies kroki trzeba cos zapłacic, bo nikt za darmo pisac nie bedzie

    lepiej zaplacić za fachową pomoc i rade ... i miec tak jak trzeba niz potem żałowac , porada nie kosztuje majątku ja płaciłem 50 zł

    8 1 Cytuj
  • 17 kwi 2012

    Bardzo bym prosiła o pomoc bo nie wiem do kogo się udać w Myślenicach. Teściowej przyznano 1/7 spadku po matce ale nie mogą się dogadać z rodzeństwem co komu i dlatego też trzeba zrobić rozdział majaku. Nie bardzo wiem jak się do tego zabrać i kto mógłby się tym zająć. Z góry dziękuję za pomoc!

    1 2 Cytuj
  • 17 kwi 2012

    Spróbować się sensownie dogadać (którą działkę kto bierze, bez dzielenia co do piędzi ziemi) i wtedy wystarczy notariusz. Jeśli się nie uda to wtenczas sformułować wniosek do sądu o dział spadku. Nie potrzebujesz żadnych adwokatów ani radców, sprawą od tego momentu pokieruje sąd. W trakcie rozprawy zawsze będzie szansa porozumienia się z innymi co do tego ile i co ktoś bierze - sędzia będzie takiemu rozwiązaniu przychylny. Jeśli zaś nie znajdziecie porozumienia sędzia sam dokona podziału ale to już będzie bardzo dokładne dzielenie (każdemu po tyle ile się rzeczywiście należy) i to rozwiązanie będzie najdroższe (im więcej pracy biegłych sądowych, tym oczywiście większe koszta).

    Cytuj
  • 18 kwi 2012

    Bardzo dziękuję za informacje. Niestety o dogadaniu się nawet nie ma mowy i o zdecydowaniu kto co bierze :((

    1 Cytuj
  • 4 lut 2013

    Gdzie w Myślenicach można uzyskać bezpłatną paradę radcy prawnego??

    3 Cytuj
  • 25 lip 2013

    W Myślenicach polecam Agnieszkę Ślusarską Może i nie jest darmowym radcą prawnym, ale konkretna i bardzo życzliwa.

    16 9 Cytuj
  • 25 lip 2013

    w domu rzemiosła. trzeba się umówić telefonicznie.

    1 3 Cytuj
  • 29 lip 2013

    Pan Sławomir K. na ul. Piłsudskiego kompetenty , rzeczowy w czwartki przyjmuje za free

    4 16 Cytuj
  • 29 lip 2013

    w którym miejscu na piłsudskiego?

    2 Cytuj
  • Wyrwigrosz Włapędaj 2 sty 2014

    Czy w Mce sa gdzie jeszce porady prawne za friko?

    2 2 Cytuj
  • Justyna xxx 15 sty 2014

    A ja polecam panią mecenas Dorotę Dybeł (przyjmuje w Domu Parafialnym). Nie drogo pomoże w załatwieniu spraw. Mi ostatnio bardzo pomogła i naprawdę mogę polecić :)

    31 2 Cytuj
  • 20 sty 2014

    Ja korzystałam z porady mecenas Agnieszki Ślusarskiej, miałam skomplikowaną sprawę ale udało się ją rozwiązać. Solidna i niedroga, polecam. Kancelaria na 3 Maja 1.

    11 1 Cytuj
  • Ania Wichurska 14 lut 2014

    witam !potrzebuję opini na temat adwokata Marka Sudra z góry dziękuję!

    1 7 Cytuj
  • 15 lut 2014
    Kasia R. napisał/a:

    Jestem laikiem w tych sprawach, i nie umiem operować odpowiednimi terminami :)

    Chodzi o mojego tatę który chce przepisać mi firmę (malutką) - to jeden problem.

    Odrębna sprawa to majątek, wiem że do przepisania potrzebny jest notariusz, tylko nie wiemy jak by było najlepiej ?? testament ? darowizna ?

    :D

    testamentem to po śmierci za życia darowizna

    2 Cytuj
  • 15 lut 2014
    milunia100 napisał/a:

    witam !potrzebuję opini na temat adwokata Marka Sudra z góry dziękuję!

    Bardzo dobry adwokat , konkretny i skuteczny a nie jak "starsza kadra" co to dużo obiecuje a mało robi .

    5 Cytuj
  • Ania Wichurska 15 lut 2014
    piękny maryjan napisał/a:

    Bardzo dobry adwokat , konkretny i skuteczny a nie jak "starsza kadra" co to dużo obiecuje a mało robi .

    dzięki za info !slyszałem od niektórych że jest "cienki"a nie orientujesz się czy prawo rodzinne to jego specjalność?no i jak z ceną?!

    1 3 Cytuj
  • 16 lut 2014
    milunia100 napisał/a:

    witam !potrzebuję opini na temat adwokata Marka Sudra z góry dziękuję!

    Niech Cię ręka Boska broni od niego. W środowisku ma pseudonim "adwokat od spraw przegranych". Zupełnie nie wiem jak on jeszcze egzystuje na wolnym rynku i do tego pod okiem konkurencji. Zupełna katastrofa, stanowczo odradzam.

    11 2 Cytuj
  • Ania Wichurska 16 lut 2014
    Almanzor napisał/a:

    Niech Cię ręka Boska broni od niego. W środowisku ma pseudonim "adwokat od spraw przegranych". Zupełnie nie wiem jak on jeszcze egzystuje na wolnym rynku i do tego pod okiem konkurencji. Zupełna katastrofa, stanowczo odradzam.

    dzięki kolego za informację i opinię!jednak dobrze słyszałem na mieście!nie można lokować kasy z góry przegrane sprawy!dlatego chciałem wcześniej zasięgnąć informacji,chyba uderzę do jakiegoś radcy prawnego ,chyba są tańsi i nie tak pewni siebie jak adwokaci!

    5 1 Cytuj

Odpowiedz