Forum » Myślenice

GDZIE KUPUJECIE PIECZYWO?

  • ania 21 mar 2012

    co do zakwasu-unia skutecznie zniechęciła piekarzy, szczegółowych informacji nie mam ale jeśli piekarnia ma tzw HACCAp to nie piecze na zakwasie. Uniory stwierdziły,że mające po kilka,kilkadziesiąt lat zakwasy są szkodliwe dla mieszkańców uni i nakazała się ich pozbyć. Dawniej często jeździłam do łodzi, bywałam 2 razy w tygodniu, tam w Radomskukupowałam prawdziwy bochen na zakwasie (piekarnia kempa) był ciężki, twardy, pęknięty przezśrodek, można go było jeść cały tydzień bo nic nie tracił na swoich walorach

    1 Cytuj
  • 21 mar 2012

    Unia jest dla urzędników i korporacji, nie dla małych zjadaczy chleba. Dla tych w Brukseli, dla tych w W-wie i dla tych w M-cach. Nie chcę pieniędzy z Unii jeśli mają one służyć do robienia prytwatnych fortun i zadłużania budżetów. Z chlebem jest podobnie - ktoś miał interes w takich idiotycznych regulacjach i to zrobił.

    1 Cytuj
  • 21 mar 2012

    ja jeżdze po ten chleb do lubnia. Jak go przywożę do domu to znika w godzinę, jest tak pyszny.
    Ale co najwazniejsze to jest twardy, ma popekaną skórkę i przystosowany do krojenia!!

    Cytuj
  • ania 21 mar 2012

    gisa zgadzam się w 100%, takie spulchniacze kosztują a każdy dobry piekarz zakwas zrobi sobie sam, kasa kasa kasa a potem ciało ludzkie rozkłada się 200 lat

    Cytuj
  • 21 mar 2012

    To szkoda że nigdzie nie można go w M-cach dostać, sam czasem bym się po taki chlebek wybrał, lecz po 1 bochenek to się nie opłaca, gdybym miał pewność że co najmniej z 10 bochenków stale ktoś będzie ode mnie zabierał to jechałbym tym chętniej.

    Cytuj
  • 21 mar 2012

    W sklepie w Krzyszkowicach jest bardzo dobry chleb i bułki, można same jeść. Nie wiem niestety z jakiej to piekarni.

    1 1 Cytuj
  • 23 mar 2012

    Ten kierownik co przyjeżdża do dziewczyn w STESKALu na rynku i koło kerfura ma jakieś problemy z głową chyba! Kika razy byłem świadkiem jak przyjechał do nich i zaczął takie pierdoły opowiadać do dziewczyn, czepiać się niewiadomo czego i drzeć japę przy kliencie. Sam miałem ochotę zwrócić mu uwagę.

    3 Cytuj
  • 26 mar 2012

    ja kupuje w domu chleba!! jeszcze się na nich nie przejechałem!!! złotemu kłosowi nie dziękuje chleb się strasznie kruszy!!!!

    3 1 Cytuj
  • 29 mar 2012

    Nie ma tego chleba z lubnia w mc trzeba sie pofatygowac do piekarni u slowiaka po niego. Ja po ten chleb wiejski trdycyjny jezdze tam od swieta ale warto :) a w myslenicach pewnie nie bedzie mozna go kupic kiedys rozmawialam z wlascicielem i powiedzial ze w myslenicach jest piekarnia na piekarni i poprostu sie nie oplaca ... A szkoda :/

    1 Cytuj
  • 7 lip 2012

    kupiłam dziś w domu chleba chleb bartosz i jest bardzo dobry

    2 1 Cytuj
  • adzygmunt 7 lip 2012

    Dzisiaj dobry ok! Ale ja chcę kupić chleb, który jutro będzie dobry - np po wyjęciu z zamrażarki.
    Nie spotkałem chleba, który na drugi dzień jest dobry, a co dopiero po rozmrożeniu.
    Może namiary na taki dobry chleb ktoś ma?
    Tylko nie w Sulejówku pod W-wą za daleko. Dlaczego w Sulejówku?, bo tam nie mogłem nadziwić się, że można piec taaaki chleb! /z autopsji/

    2 2 Cytuj
  • 7 lip 2012

    to proszę nie trzymać chleba zamkniętego w szafkach czy foliach bo w tedy chleb się "gotuje" chlebuś kupujemy z chrupiącą skórką zanosimy do domu zostawiamy w szafce a pózniej? zdiwko! że zrobiło się to co się zrobiło! kupuję chleb na 2 dni i nie narzekam!!!

    1 1 Cytuj
  • 7 lip 2012

    do adzygmunt- ja mrożę chleb ze złotego kłosa i po rozmrożeniu jest chrupiący i świeżutki

    1 1 Cytuj
  • adzygmunt 7 lip 2012

    OK spróbuję ze Złotego Kłosa, który rodzaj? Pszenny jak dla mnie opada!

    1 1 Cytuj
  • 7 lip 2012

    nigdy nie wiem jak się nazywa- taki na wagę , jest taki nierówny tzn krzywy:)

    1 1 Cytuj
  • 7 lip 2012

    najlepszy chleb jadłem w wojsku komiśniak!

    1 Cytuj
  • 6 mar 2013

    A mnie najlepiej smakuje chleb wiejski na placu imbramowskim.Ma tam gosc prawdziwe chleby wiejskie z czarnuszka ,kminkiem ,makiem ,bywa tez z sezamem.

    1 2 Cytuj
  • 8 mar 2013

    [quote=gość: znaFFca][quote=gość: PĄCZEK] TYLKO GS MYŚLENICE-CHLEB NA ZAKWASIE ,A STAROPOLSKI -BAJKA [/quote]

    Raczysz żartować !?
    W Myślenicach ani okolicach NIE MA piekarni, która piecze na zakwasie ![/quote]

    ręczę,że na zakwasie i mące,a nie żadnych proszkach,w GS pieką!!!

    4 1 Cytuj
  • 8 mar 2013

    [quote=gość: znaFFca][quote=gość: PĄCZEK] TYLKO GS MYŚLENICE-CHLEB NA ZAKWASIE ,A STAROPOLSKI -BAJKA [/quote]

    Raczysz żartować !?
    W Myślenicach ani okolicach NIE MA piekarni, która piecze na zakwasie ![/quote]

    oczywiście,że w GS piecze się chleb na zakwasie i mące,a nie żadnej chemii,można przecież sprawdzić na piekarni,koło biedronki,i kupić taki chleb na zakwasie!

    1 3 Cytuj
  • barb 6 lip 2013

    U Sidora zniechęca brak higieny sprzedaży pieczywa (ktoś już pisał, że jak jest przy wypieku - nie wiadomo, prawdopodobnie tak samo, skoro właściciela to nie razi).

    3 3 Cytuj
  • Basia 7 lip 2013

    w sklepie...(ciekawe ile będzie minusów)

    13 5 Cytuj
  • 7 lip 2013

    dałem plusa bo to prosta wyczerpująca odpowiedź

    8 6 Cytuj
  • 22 lip 2013

    a znacie kogoś z okolicy kto piecze prawdziwy wiejski chleb w piecu??ja znam...to nie daleko wiele osób tak jak i ja ma to szczęście żeby go jeść...wypieka go kobieta na wsi zupełnie naturalnie, z mąki pszenna...bez żadnych spulchniaczy..co mogę osobiście zagwarantować...jak za dawnych dobrych...co jest rzadkością teraz...mam nawet numer

    3 1 Cytuj
  • Robert 29 lip 2013

    W Gdowie jadąc od Myślenic po lewej przed mini rondkiem a za kościołem jest świetna piekarnia.

    2 Cytuj
  • 30 lip 2013

    Nie ma lepszego chleba od tego z GS-u wiem że, nikogo się nie przekona słowami, trzeba kupić 1 raz i sami się przekonacie.

    1 1 Cytuj

Odpowiedz