Forum » Myślenice

GDZIE KUPUJECIE PIECZYWO?

  • toksyk@wp.pl 14 wrz 2011

    o 2, 3 w nocy wracając z imprezy na tyłach SIDORA, najlepsze ciepłe bułeczki jakie można sobie wymarzyć.

    1 Cytuj
  • 14 wrz 2011

    [quote=Toksyk] o 2, 3 w nocy wracając z imprezy na tyłach SIDORA, najlepsze ciepłe bułeczki jakie można sobie wymarzyć. [/quote]

    Zwinąłeś z zaplecza czy sprzedali ci poza godzinami otwarcia?

    Cytuj
  • 14 wrz 2011

    ZŁOTY KŁOS CHLEBEK STAROPOLSKI :) POLECAM SPRÓBOWAĆ - NAJLEPSZY ŚWIEŻY Z CHRUPIĄCĄ SKÓRKĄ ....

    Cytuj
  • 14 wrz 2011

    no właśnie najlepszy świeży. To znaczy, że nie jest najnaturalniejszy...Dopóki polepszacze nie zaczną się rozłazić to taki pseudochlebek smakuje jako tako a potem zamienia się w gumę lub beton. (w zależności od tego gdzie jest przetrzymywany)

    Cytuj
  • 14 wrz 2011

    p.s. jedyne dobre pieczywo w okolicy to bułki chłopskie które można kupić w Janie w Dobczycach lub u Sidora. I to na tyle w kwestii pieczywa standardowego. Oczywiście miłośnicy rożnych dziwnych odmian chleba razowego, karmelowego czy ziarnistego być może maja swoje typy i u nas dostępne. Ja jednak wypowiadam się w kwestii klasycznego chleba czy bułek.

    1 Cytuj
  • 15 wrz 2011

    tak no tylko w sklepie tego pana nie ma ani metrowego , ani okragłego chleba , ani szefa :/ ostatnio byłam w lubniu i mieli nowy chleb bacy mniam!! i rozmawiałam z właścicielem i pytam czemu w Myślenicach niema nigdzie chleba od niego a on powiedział że w myślenicach panuje chora sytuacja na rynku pieczywa :/

    2 Cytuj
  • 15 wrz 2011

    chora sytuacja jest nie nie tylko na rynku pieczywa...

    3 Cytuj
  • 15 wrz 2011

    no tylko ciekawa jestem np. w tych budkach z piątki z czego robią ten chleb jeżeli normalnie w sklepie kosztuje ponad 3 zł a u nich 1,90 zł !! magia??

    Cytuj
  • 15 wrz 2011

    [quote=gość: justi] no tylko ciekawa jestem np. w tych budkach z piątki z czego robią ten chleb jeżeli normalnie w sklepie kosztuje ponad 3 zł a u nich 1,90 zł !! magia?? [/quote]

    Stare zboża z chin, albo raczej GMO, co jest już podobno dozwolone w Polsce. Osobiście modyfikowanej genetycznie żywności unikam, bo kto wie jakie choroby genetyczne mogą występować po kilku czy kilkunastu latach.

    1 Cytuj
  • toksyk@wp.pl 16 wrz 2011

    [quote=gość: Skrzat Zbożowy] Osobiście modyfikowanej genetycznie żywności unikam. [/quote]

    Nigdy nie możesz mieć pewności co tak naprawde jesz. Takiej żywności nie da się unikać. Największym przekrętem są dla mnie parówki o tym w czego są zrobione można by rozpisywać się w nieskończoność.

    2 Cytuj
  • 4 mar 2012

    Rany!!!
    Ale macie problem! Ciekawe czy w domu wszystko i wszystkich dezynfekujesz?!
    Sama pracuje w piekarni i nieraz zdarza mi się podać chlebek ręką. Ale my myjemy i dezynfekujemy ręce co chwile.
    Niektórzy są chyba za bardzo zmanierowani, ale zgadzam się że pieczywa nie można podawać tą samą ręką co się odbiera pieniądze.

    A co do mycia mopem to poto on jest żeby RĘKAMI nie myć. Bakterie to nie ślimaki nieby się wspinały po kiju od mopa!!!!!

    2 2 Cytuj
  • 5 mar 2012

    Polecam piec samemu , robie to od roku ,orkiszowy,żytni różne ,a te w hiperach jeżeli nie maja od piekarni to wszystko jest z głębokiego mrożenia i przeważnie zagraniczne -ostroznie z takim pieczywem , lepiej już z rodzimych piekarni, a w Biedronce to podejrzewam że też z głebokiego mrożenia czyli z zagranicy

    1 Cytuj
  • 5 mar 2012

    [quote=gość: podatnik] Polecam piec samemu , robie to od roku ,orkiszowy,żytni różne ,a te w hiperach jeżeli nie maja od piekarni to wszystko jest z głębokiego mrożenia i przeważnie zagraniczne -ostroznie z takim pieczywem , lepiej już z rodzimych piekarni, a w Biedronce to podejrzewam że też z głebokiego mrożenia czyli z zagranicy [/quote]

    O przepraszam, ale pani/pana "podejrzenia" sa nieuzasadnione.
    Pieczywo z Biedronki pochodzi z Jabłonki. Piekarnia Podhalańska czyli Steskal. Dostawa 2-a razy dziennie. WIem bo znam zarowno zrodlo dostaw jak i kilka osob pracujacych w myślenickiej biedronce. W razie jakochkolwiek watpliwosci moze warto zwrocic sie do dyrektorow/kierownikow sklepu badz samego personelu z zapytaniem o pochodzenie i pieczywa a nie wypisywac komentarze ktore nie maja wiele wspolnego z rzeczywistoscia

    1 Cytuj
  • 6 mar 2012

    obrońca biedrony a pączki mrożone to też z tej seskal? ile one lat miały? ja wyłącznie kupuje w domu chleba!!!

    4 1 Cytuj
  • 6 mar 2012

    Tego to nie wiem skad paczki maja. Tak czy siak sa o wiele smaczniejsze niz w wiekszosci myslenickich cukierniach i to nie tylko moje zdanie

    1 2 Cytuj
  • 6 mar 2012

    A mi pieczywo ze Steskala nie smakuje:(
    dobre pieczywo jeszcze można kupić u Sidora i W domu chleba ale to też nie wszytskie.
    Wogole o dobry chleb trudno, wiekszosc to napompowane nibychleby.
    Kiedys u sidora był dobry chleb na kapuscie a teraz jest tak napomnpowany ze nawet go nie mozna pokroić bo sie gnie we wszytskie strony świata,to samo z chlebem pasterskim.

    1 1 Cytuj
  • 6 mar 2012

    Ja znów chleb ze Steskala lubię , kupuje w rynku koło szkoły 1. Czasami trafi się jakiś niewydarzony jak wszędzie ale ogólnie jest dobry i zawsze smaczny.

    1 Cytuj
  • 6 mar 2012

    Ja w steskalu kupuję bułki wodne. Smaczne

    2 Cytuj
  • 6 mar 2012

    dziś strażacy częstowali kanapkami w szkole na turnieju. Pan dziękował piekarni bodajże Piątka,były rewelacyjne.Szkoda że brakło repety.

    Cytuj
  • 6 mar 2012

    najlepszy chleb u sidora kupowany z zaplecza o 2 w nocy po imprezie.
    bomba !

    Cytuj
  • 6 mar 2012

    [quote=gość: Obronca biedrony] Tego to nie wiem skad paczki maja. Tak czy siak sa o wiele smaczniejsze niz w wiekszosci myslenickich cukierniach i to nie tylko moje zdanie [/quote]

    Wyraźnie napisałam jezeli nie maja od piekarni... więc proszę czytać uważnie
    pozdr

    1 Cytuj
  • 20 mar 2012

    U Sidora mogliby bardziej o higienę sprzedaży dbać, bo jak jest przy wypieku, to tego już nie widać.

    3 1 Cytuj
  • 20 mar 2012

    Na co dzień nie kupuję chleba od jakiejś specjalnej piekarni. Ale jeśli już chcę kupić naprawdę pyszny chleb to kupuję u Sidora chleb pieczony na kapuście. Jest drogi bo kosztuje chyba ok 7zł ale smak ma niepowtarzalny, najlepiej z samym masłem smakuje.

    1 Cytuj
  • 21 mar 2012

    owszem smak chleba na kapuście od Sidora jest pyszny ale dają do niego tyle spulchniaczy ze chleba nie da się kroić.

    Najlepszy chleb kupi się w piekarni w Lubniu, okrągły , twardy . Pyszny!!! I da sie kroic bo nie dodają spulchniaczy albo jesli dodaja to jest ich z umiarem

    1 Cytuj
  • 21 mar 2012

    [quote=gość: chlebek]
    Najlepszy chleb kupi się w piekarni w Lubniu, okrągły , twardy . Pyszny!!! I da sie kroic bo nie dodają spulchniaczy albo jesli dodaja to jest ich z umiarem [/quote]
    A w którym myślenickim sklepie jest ten chleb?

    1 Cytuj

Odpowiedz