Forum » Myślenice

krzyz na rynku: hipotetycznie mozliwe

  • Bartek Bartkowski 8 sie 2010

    a gdyby taki krzyzasty krzyz postawic na rynku w myslenicach? tak noca i ukradkiem? tak w ramach eksperymentu socjologicznego... myslicie ze znalezli by sie tacy, ktorzy chcieliby go bronic swoja piersia ? mnie to zastanawia na przyklad

    Cytuj
  • 8 sie 2010

    ehhhh Bartek jak zawsze potrafi sprowokować do dyskusji:)
    nie wiem jak Ty ale ja nie chciałbym w moim mieście obrazków takich jak z przed pałacu prezydenckiego..
    Jest to żenujące, sterowanie politycznie przez pis, pragnę zauważyć że ci awanturnicy którzy są na pierwszej lini"frontu broniącego krzyża"(przed kim pytam??) to dobrze już w Polsce znani "bojówkarze" i "zadymiarze" pisowscy...
    Przekre jest to że ludzie którzy nazywają siebie katolikami zachowują się w ten sposób..
    Powtórze raz jeszcze, jest to tylko i wyłącznie propaganda pisowska..
    A najsmiesniejsze jest to "kupczenie" krzyżem...
    Ludzie ci wyznaja zasade taka:
    pozwolimy przenieść krzyż, jeśli zostanie tam postawiony pomnik albo tablica...
    to jest postępowanie katolickie? licytowanie się krzyżem?
    wstyd na cały świat po obrazkach z przed pałcu...
    Kaczyński powinien sobie dać spokój, powiedzieć pas i sie wycofać z polityki.
    Jego zwolennicy usprawiedliwiają go tym że przeżył śmierc brata, traume i nie może się z tym pogodzić..
    przecieć nikt do polityki nie musi iść na siłe, nikt go nie zmusza do prezesowania pisowi i bycia osobą medialną, a jeśli sobie z tym nie potafi poradzić to zostaje zacytować klasyka:"kończ waść, wstydu oszczędź..."

    Cytuj
  • 8 sie 2010

    Miejsce krzyża jest w budynkach sakralnych i miejscach do tego przeznaczonych, to co dzieje się w w-wie jest żenujące, a jeszcze bardziej żenujące jest zachowanie polityków i głów Kościoła. Nie bronie PO Czy PiS ,lecz Zdroworozsądkowy polityk powinien powiedzieć do tych ludzi " weźcie się zastanówcie co robicie " ale jak widać podżeganie jest modne

    Cytuj
  • 8 sie 2010

    zapomialem napisać najważniejszego(zanim wylejecie na mnie kubeł pomyj) nie popieram ani pis ani po...

    Cytuj
  • 8 sie 2010

    Czemu nie zabrano tego krzyża i nie przeniesiono?
    Bo zaognianie sprawy jest na rękę władzy.
    Obrońcy wolności i demokracji,co wam przeszkadzają jakieś babki modlące się jeżeli nie łamią prawa?
    Kto zmusza was zwracać na nie uwagę?
    Niech sobie pilnują ,kiedyś im się znudzi i problem zniknie.
    CZY W NASZYM KRAJU TYLKO GEJE,LESBIJKI MAJĄ PRAWO MANIFESTOWAĆ SWOJE POGLĄDY?

    Cytuj
  • 8 sie 2010

    Zostowcie krzyża miastu!!!!! Łapy precz od Krzyża ŻYDY!!!!

    Cytuj
  • 8 sie 2010

    Tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem, Polska jest Polską, a Polak Polakiem !

    Cytuj
  • 8 sie 2010

    Według mnie krzyż pod Pałacem Prezydenckim powinien stać dopóki nie ustawią tam jakiegoś pomniku albo tablicy upamiętniającej 96 ofiar katastrofy Smoleńskiej i po sprawie.

    Cytuj
  • M G 8 sie 2010

    Dzisiaj krzyż jest wszędzie , tylko optycznie go nie widać...
    A dzisiejsze społeczeństwo woli bardziej symbolami się zajmować niż w duszę patrzyć ... , niestety...

    Cytuj
  • adzygmunt 8 sie 2010

    http://forum-gdansk.mojeosiedle.pl/viewtopic.php?p=346564#346564
    Pojawił się żart, który poddaję pod ocenę!

    Cytuj
  • 8 sie 2010

    Ciekawy pomysł z tym krzyżem w Myślenicach, jakby media to rozdmuchały mielibyśmy pewnie podobną sytuacja jak w Warszawie.
    Co do stolicy,
    Krzyż powinien zostać przeniesiony, to jasne dla każdego rozsądnego Polaka. Sam uważam się za wierzącego katolika, ale sądzę się miejsce krzyża jest gdzie indziej. Podobnie mówią hierarchowie kościoła, dlaczego w sprawach wiary Polacy słuchają polityków zamiast kapłanów?
    Najbardziej denerwują mnie słowa niektórych: "Prawdziwi Polacy bronią krzyża, pozostali nie są patriotami, są sługami Putina, żydami, ba, nie są nawet ludźmi. Albo jesteś z nami, albo nie jesteś Polakiem". Kilku palantów zmanipulowało grupę staruszków, która została wychowana według patriotycznych wartości, dziś każdy może im wmówić, że coś jest atakiem na naród, na kościół, na patriotów takich jak oni. Powiecie, że też są tam młodzi ludzie, tylko przyjrzyjcie się ich twarzom, to młodzieżówka pisu, takie dostali zdanie domowe od Jarka. To nie jest żadne działanie na rzecz krzyża, pamięci zmarłych, to jest zwykłe WARCHOLSTWO.
    Nikt nie chciał tego krzyża zniszczyć, był pomysł aby przenieść go w sposób GODNY do kościoła, nawet na Jasną Górę. Nie na pozwolimy, bo pis musi zbijać polityczny kapitał na żądaniu postawienia pomnika prezydentowi, którego jedynym osiągnięciem było to, że zginął tragicznie. Pomnik i tak by powstał, nikt tego nie negował.

    Teraz kilka spraw proceduralno-prawnych:
    - Czy ten krzyż został poświęcony zanim go przyniesiono? Jeśli nie, to dla katolika są to tylko 2 zbite deski.
    - Czy ktoś wydał pozwolenie na postawienie krzyża? Ktoś tym terenem zarządza, harcerze bez zezwolenia postawili tam krzyż i z punktu widzenia prawa, powinno się wszcząć postępowanie karne względem harcerzy. (oczywiście dziś nikt nie przyznaje się do przyniesienia)
    - Samowola budowlana, nie było odpowiednich zezwoleń itp.
    - Mamy (niby) rozłączność państwa i kościoła, więc żadne symbole religijne nie powinny się znajdować przy budynkach państwowych. Polska jest państwem dla katolików, protestantów, prawosławnych, grekokatolików, żydów, muzułmanów i wyznawców wielu innych religii. Dlaczego to symbole tej jednej są faworyzowane?

    Oczywiście jeśli w tej chwili ktoś ruszy krzyż, w mediach pokażą zdjęcia staruszki przykutej do krzyża, którą próbują odciągnąć policjanci... Zacznie się nagonka, obrońcy praw człowieka, wielu z tych, którzy dziś są neutralni zmieni zdanie. To co dziś wydaję się śmieszne, może zakończyć się w podobny sposób jak incydenty we Francji (śmierć młodego muzułmanina z rąk policji => pół kraju stoi w ogniu).

    Wiecie co jest ciekawe? Na tej awanturze zyskuje tylko i wyłącznie PO, zadyma ośmiesza PiS i odwraca uwagę od podwyżki podatków. W normalnej sytuacji pseudoliberalna partia taka jak PO zostałaby zjechana za podniesienie podatków, a tak mają święty spokój.

    Tak przy okazji, Jarosław Kaczyński chyba jest chory psychicznie, jak usłyszałem jego argumentacje nieobecności na zaprzysiężeniu prezydenta ("Nie przyszedłem, bo ta uroczystość powinna odbyć się dopiero w grudniu, gdyby mój brat nie zmarł. Z resztą to byłoby zaprzysiężenie mojego brata na 2 kadencje, bo na pewno by wygrał."). Potrafię zrozumieć żal po śmierci brata, ale Jarek po prostu nie potrafi przyznać się po porażki, jest tak żądny władzy, że nie potrafiłby znieść widoku kogoś innego na miejscu w którym on powinien się znajdować, bo to przecież jemu należy się prezydentura. Jak można być takim człowiekiem, jak można nie mieć odwagi, żeby pójść i pogratulować rywalowi, który wygrał w uczciwych wyborach? Żałuję, że PiS, partia z dobrymi założeniami, (prawicowa formacja jest Polsce potrzebna) jest kierowana przez taką osobę. Mogę się założyć, że tylko i wyłącznie z powodu ostatniej "akcji" Kaczyńskiego partia straciła 5-10% w sądażach.

    Cytuj
  • 9 sie 2010

    Tak walczycie o ten Krzyż to go macie przykład Bogatynia, jeszcze nikt z Panem Bogiem nie wygrał jedyny sprawiedliwy.

    Cytuj
  • 9 sie 2010

    eddie jesteś sto lat za murzynami takiego hasła niestety już nie ma , czemu nie podaż aktualnego. A drwiny to sobie rób z Siebie a nie z Krzyża bo właśnie TO świadczy o Tobie kim jesteś.

    Cytuj
  • 9 sie 2010

    ""podaż""" ha ha chyba pieniądza gościu

    Cytuj
  • 9 sie 2010

    tych "obrońców krzyża" nie ma co komentować bo to ludzie chorzy psychicznie...
    zastanwia mnie jedno, co siedzi w glowach posłów pisu Migalskiego, Czarneckiego i innych klakierów Kaczora..
    Przeszkadzała im reklama piwa Lech, która na hotelu forum wisiała już od prawie roku, nagle pisiory zauwazyly ze ta reklama obraza tego co lezy na Wawelu i źle się kojarzy.. reklama oczywiście zdjęto.. teraz wisi nowa i też pisuarom przeszkadza...
    zastanawia mnie jedna rzecz która ostanio znajomy poruszył a mianowicie przyjaz kibiców Lecha Poznań na mecz do Krakowa z Wisła..
    Czy jeśli kibice Wisly zaśpiewają im na powitanie słynne jeba... Lecha jeb.... to czy pis bedzie domagał sie zamkniecia stadionu Wisly, ponieważ źle się takie spiewanie kojarzy i obraza najwiekszego z Polaków(wolaków)ktory to spoczał na Wawelu.
    A może wypadało by się zastanowić nad faktem takim iż to nie reklama Lecha czy teraz tego napoju energetycznego jest w złym miejscu tylko ktoś inny jest nie w tym miejscy gdzie powinien być..

    Cytuj
  • 9 sie 2010

    DO WSZYSTKICH PRZECIWNIKÓW.. i p. corleone..

    CZYŻ OBOWIĄZKIEM NAS KATOLIKÓW NIE JEST BRONIC KRZYZA? CZY TO DLA WAS SYMBOL WSTYDU, ZE CHCECIE GO CHOWAĆ W KOŚCIOŁACH?
    DLA MNIE KRZYŻ TO SYMBOL DUMY, BO PRZEZ KRZYŻ PRZYSZŁO MOJE , TWOJE I NASZE ZBAWIENIE!

    Cytuj
  • 9 sie 2010

    a przed kim to chcecie bronić tego krzyża p. Edyto?
    którz ten krzyż tak atakuje że chcecie go bronić?
    o jakim zbawieniu piszesz, bo za bardzo nie rozumie?
    napisz mi prosze jak to sie objawilo u ciebie to zbawienie przez krzyż bo troche mnie to intryguje:)
    i prosze nie pisz w moim imieniu ze przez krzyż przyszło moje zbawienie bo ja zadnego zbawienia nie odczułem...
    wiec zastanów sie dwa razy zanim zaczniesz wypisywać takie bzdury..
    sadząc po tym co piszesz to "robisz sie na prawdziwego katolika"
    wiec zapytam, czy twoim zdaniem to jest postepowanie katolickie?
    handlowanie krzyżem?
    godzicie sie na przeniesienie krzyza pod warunkiem ze stanie tam pomnik..
    i prosze cie nie pieprz ze krzyz jest dla ciebie symbolem... smiac mi sie chce z takich "katolików" jak ty..
    pis i kaczor nawciska wam kitu i wy jak slepe cielęta idziecie za nim..
    ale cale szczewcie że sie tak dzieje pisowi spada neisamowicie poparcie po wystapieniach kaczora brudzinskiego czyu innych jeo przydupasów..
    a co do krzyża, staał pod pałacem nielegalnie i powienien być z tamtad przeniesiony.
    przyniesli go tam harcerze, ktorzy teraz chca go przeniesc, wiec nie wiem po co sie wtracacie w sprawy ktore was nie dotyczą.
    kompromitacja jest to że przy porozumiemiu kosciola, harcerzy i kancelarii prezydenta, paru nawiedzonych terrorystów spowodowało to iż krzyża nie przeniesiono...
    skandalem jest to ze państwo Polskie nie radzi sobie z kilkoma idiotami którzy potrafią sprowokować ludzi do takiego działąnia i "bronienia krzyża"
    przed kim pytam do jasnej cholery?

    Cytuj
  • 9 sie 2010

    edyto ale jesteś nawiedzona czy nie masz czarnej sutanny????

    Cytuj
  • 9 sie 2010

    P. Edyto krzyż może i dla Pani jest symbolem zbawienia. Nie jestem katoliczką, nie wiem i nie interesuje mnie to czy ten krzyż może Panią zbawić, czy nie może. Ale z tego co mi wiadomo godnym miejscem krzyża jest Kościół.
    Poza tym nasuwa się pytanie po co ta jakaś dziwna wojna?
    Przecież pamięci o Kaczyńskim nikt nie neguje. Ludziom chyba brakuje ideii do walki i wymyślili sobie obronę krzyża...

    Cytuj
  • 9 sie 2010

    Jestem żoną i matką dbającą o zachowanie tradycji katolickich i po katolicku wychowująca dziecko. Przekazuje dziecku wiarę i możecie mnie i mojego męża spotkać zawsze w niedzielę i w świeta w kościele - a nie obok niego. Nie należędo żadnych ruchów katolicki np. Odnowa w Duchu Świetym lub innych, choć byłem związana z ruchem młodzieżowym okołokościelnym wiele lat.

    Jest mi niezmiernie przykro, że symbol mojej wiary jest wykorzystywany politycznie. I to nie tylko w przypadku Krzyża na Placu przed Pałacem prezydenckim, ale także w innych postaciach. Np. wczorajsze ogłoszenia Parafialne w Kosciele Narodzenia NMP w Rynku -" Burmistrz i Rada Miasta zaprasza na poświęcenie kapliczki św. Wawrzyńca"...

    Proszę mi uwierzyć mam wieeelki niesmak.

    Nie wiem czy Burmistrz i Rada Miasta sponsorowała tę kapliczkę - nie mam wiedzy w tym temacie - ale uważam, że na poświęcenie winien zaprosic Ksiądz Proboszcz parafii a nie władze "cywilne" miasta. Nawet jeśli miasto przycznyniło sie do zbudowania/renowacji tej kapliczki to ogłoszenie tego typu jest conajmniej niewłasciwe i moim zdaniem słuzy do " wkomponowania się" na falę religijnego patriotyzmu lokalnego na wzór warszawski.

    Ciekawe, kto z zapraszających na tę uroczystość zaangażował się chociaż jeden jedyny raz do przyjęcia pielgrzymów w drodze, pomocy innym i działań dla dobra biednych bez medialnej otoczki.

    Mam nadzieję, że włodarze przeczytają mój post i zastanowią się nad tym co najbardziej istotne. Na marginesie chciałbym dodać biblijnie - nie politycznie-że nie wie prawica co czyni lewica.

    Cytuj
  • 9 sie 2010

    Cytat.pis i kaczor nawciska wam kitu i wy jak slepe cielęta idziecie za nim..
    Dobre,PO swojemu oświeconemu elektoratowi nie wciska kitu,oni uwierzą w każdą głupotę popartą autorytetami Palikota,Niesiołowskiego i GW.

    Cytuj
  • 9 sie 2010

    Popieram cie matko z Myślenic też chodzę z synem co niedziele do kościoła i w święta a jak widzę że zamiast znaków drogowych ludzie sadzą krzyże koło drogi i pala się lampki to czuje pewien nie smak miejsce krzyża jest w kościele ,w domu(jak ktoś chce} , na szyi i koniec.

    Cytuj
  • 9 sie 2010

    Słuchacze Radia, "szczególnie mężczyźni", mają się stawić pod Pałacem Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu dziś o godzinie 20. Trzy godziny później obrońcy krzyża staną twarzą w twarz z "bojówkami lewicowymi" i "przeciwnikami krzyża", którzy chcą zabrać krzyż upamiętniający katastrofę smoleńską

    Będzie wojna ciekawe czy jest jeszcze węgiel na składach.....

    Cytuj
  • 9 sie 2010

    KTO KRZYŻEM WOJUJE, TEN OD KRZYŻA GINIE !

    Cytuj

Odpowiedz