Forum » Myślenice

Wybory już 21 listopada! Kto w gminach, kto do powiatu!?

  • 16 wrz 2010

    Wszyscy zastanawiają się nad tym kto będzie kandydował na burmistrza ale może warto pomyśleć kto będzie w gminach radnym a kto w powiecie? Co wy na to?

    Cytuj
  • adzygmunt 16 wrz 2010

    Kandydatów do rady gminy będzie z setka lub więcej. Pięciu, sześciu na jeden stołek!
    Już jest /zasłyszane/ dziewięć komitetów.
    W terenie, który wydaje się znam kandydatami są ludzie, którzy przez cztery lata brzydzili się praca społeczną. Zastanawiam się, czy to nie jest wyciąganie łapy po kasę.
    Przyjdzie czas, kiedy listy się zapełnią i ujawnią. Wówczas to spojrzeć trzeba na tych ludzi pod kątem: co zrobili przez cztery lata dla swojego środowiska.
    Patrzcie również na obecnych radnych, co robią dla ponownego wyboru tuż przed wyborami.
    A tak już całkiem serio. Kiedy zaczniemy w naszym powiecie wybierać ludzi, nie partie czy komitety wyborcze. Podobają mi się wybory bezpośrednie, lecz na nie, nie ma zgody tuzów sceny politycznej z PO, PIS, SLD, PSL, na czele!

    Cytuj
  • 16 wrz 2010

    "Jelenie wyginęły w rezerwatach a ochotnicy na wojnie" to stare powiedzenie pasuje do tematu społeczników i kandydatów na radnych.Zero poglądów,zero własnego zdania byleby dorwać się do władzy.Dzisiaj w opozycji a jutro już w sitwie i układach a"głupi wyborcy to kupią".Czy my zawsze musimy być mądrzy po szkodzie?

    Cytuj
  • 13 paź 2010

    czas bacznie przyglądnąc się kandydatom na radnych...niektórz na pewno nie powinni byc wybrani ponownie. Pesymisto, na pewno są jeszcze normalni kandydaci!

    Cytuj
  • 13 paź 2010

    To stare powiedzenie jest aktualne dłużej niż trwa kadencja samorządów.Powiedzenie jednego z polityków"głupi wyborcy to kupią"jest nadal aktualne.
    Ludzie nauczyli się żyć w przeświadczeniu że politycy chociaż źle wydają pieniądze to państwowe,nikt nie bierze pod uwagę ewentualności że TO SĄ NASZE PIENIĄDZE.

    Cytuj
  • 13 paź 2010

    GŁOSUJCIE NA BRONKA MOTYKE I OSTREGO!!!

    Cytuj
  • 13 paź 2010

    Z Osieczan do powiatu startują chyba Staszek Gubała i Bogdan Żyła, ale nie wiem z jakich komitetów.

    Cytuj
  • 13 paź 2010

    MACIEJ OSTROWSKI NA BURMISTRZA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Cytuj
  • 13 paź 2010

    Co do radnych - poznamy ich w niedługo.
    Na chwilę obecną można porozmawiać na temat kandydatów na burmistrza których już znamy :)
    Osobiście popieram kandydaturę Leszka Gowina :)
    teraz czekam na mieszanie z błotem ;)

    Cytuj
  • 16 paź 2010

    Podobno ktoś z nwr startuje ;)

    Cytuj
  • 16 paź 2010

    Masz rację Tomaszku. To rzeczywiście "egzotyczna" kandydatura.

    Cytuj
  • 16 paź 2010

    radni z obszarów wiejskich chyba czuli się bardzo pewnie skoro tak mało po nich zostaje. zobaczymy co pokażą następni i jak długo będzie im się chciało.

    Cytuj
  • 22 paź 2010

    RAFAŁ ZALUBOWSKI nr 1 na liście KWW Wiktora Kielana- gratulacje

    Cytuj
  • 22 paź 2010

    Rafał Zalubowski jest człowiekiem bardzo zaangażowanym w działalność społeczną. Powinien zostać radnym. Zagłosuję na niego.

    Cytuj
  • 22 paź 2010

    Rafał Zalubowski społecznik-NIE OSŁABIAJ MNIE

    Cytuj
  • 22 paź 2010

    Nigdy nie udzielam się w tematach politycznych, zwłaszcza tych na szczeblu lokalnym. Brak mi wiedzy na temat miejscowych przekretów i tym podobnych konszachtów.Dziwi mnie jednak wypowiedź mieszkanki która chce oddać glos na człowieka który od zawsze oskarża GM o stronniczość, kpi iż jest to "jedyna słuszna" a sam jako redaktor naczelny stworzył propagandowa baterię prasową do wychwalania w niebogłosy Pana Wiktora... Nie mam nic ani do Pana Zalubowskiego ani do pana Kielana ale zastanawiam się... Jeśli Pan Wiktor wygra wybory... To będziemy mieli dwie "jedyne słuszne" gazety wychwalające i promujące nowego Pana Burmistrza? czy to nie będzie przegięcie przeciwko niezależności mediów?

    Cytuj
  • 22 paź 2010

    No ale konkretnie
    KTO DO GMINY????
    KTO DO POWIATU ?????

    Cytuj
  • 22 paź 2010

    [quote]No ale konkretnie
    KTO DO GMINY????
    KTO DO POWIATU ?????[/quote]

    No pytam się znowu, termin rejestracji chyba się właśnie kończy. Czy jest na listach ktoś ciekawy ?????

    Cytuj
  • 22 paź 2010

    A kto jest u Was Tomciu?

    Cytuj
  • 22 paź 2010

    Ja zagłosuje na Piotraka Szewczyka do powiatu! Słyszałem, że jest na liście PO. Ktoś wie, kto jeszcze z PO będzie kandydował?

    Cytuj
  • 22 paź 2010

    do nina: jeśli Pani czy Pan nie wie o działalności społecznej pana Rafała Zalubowskiego, to proszę się doinformować i dopiero wtedy zabierać głos.
    czyżby Pan bądź Pani była/ył z konkurencji. może lepiej pochwalić się własnymi osiągnięciami, zamiast tak nieuczciwie krytykować. chyba, że się ich nie ma???

    Cytuj
  • 23 paź 2010

    drogi lakukaraczia napisałeś o pany Zalubowskim: "a sam jako redaktor naczelny stworzył propagandowa baterię prasową do wychwalania w niebogłosy Pana Wiktora... Nie mam nic ani do Pana Zalubowskiego ani do pana Kielana ale zastanawiam się... Jeśli Pan Wiktor wygra wybory... To będziemy mieli dwie "jedyne słuszne" gazety wychwalające i promujące nowego Pana Burmistrza? czy to nie będzie przegięcie przeciwko niezależności mediów?"

    1. wobec tego proszę nam podać ileż to razy SEDNO na przestrzeni trzech lat swojej działalności pisało o panu Wiktorze Kielanie??? i proszę to zestawić z ilością tekstów o obecnym burmistrzu w Gazecie Myślenickiej i Gońcu Myślenickim.

    2. jeśli wygra pan Kielan, w co głęboko wierzę, to każdy z nas czyli także pan będzie mógł stworzyć gazetę opozycyjną. tylko żeby taką gazetę stworzyć to trzeba mieć odwagę, wiedzę, pomysł, talent, gotowość do pracy społecznej i grupę zaangażowanych ludzi. dzięki gazecie pana Kielana i pana Zalubowskiego mamy pełniejszy obraz sytuacji w Myślenicach i powiecie. to oni działając społecznie budują społeczeństwo obywatelskie. zamiast ich opluwać, to może by pan zauważył efekty ich działania?

    zawiść pana zaślepia panie lakukaraczia

    Cytuj
  • 23 paź 2010

    Wesoły strażaku. Co to znaczy wg Ciebie ktoś ciekawy?

    Cytuj
  • 23 paź 2010

    [quote]
    2. jeśli wygra pan Kielan, w co głęboko wierzę, to każdy z nas czyli także pan będzie mógł stworzyć gazetę opozycyjną... [/quote]
    A teraz to niby nie można? Konstrukcja Pani wypowiedzi sugeruje, że właśnie nie można. A dowodem na to, że jest inaczej, jest właśnie istnienie Sedna.

    Cytuj
  • 23 paź 2010

    Listy są juz dawno wystarczy poszukać w odpowiednim miejscu : http://wybory2010.pkw.gov.pl/geo/pl/120000/120903.html

    Cytuj

Odpowiedz