Forum » Okolice

Gmina Pcim - zachować, czy sprzedać?

  • 31 sty 2012

    !!!!!!Nie ma na pełnomocników i pensyjkę wojka - trzeba likwidować szkoły!!!!!!

    3 1 Cytuj
  • 31 sty 2012

    Tak, cała trójka nierobów kosztuje nas 25-30 tys. złotych miesięcznie! Kto to widział - 3 osoby zarządzają gminą. Pełnomocnik do spraw rozwoju, gdzie ten rozwój? Czy ludziom żyje się lepiej? Sam wój kasuje prawie 13 patoli co miesiąc za co? -Ano za co?

    5 Cytuj
  • 31 sty 2012

    a wtym naszym goku????? to ile osób pracuje i jaką kto tam pełni funkcje??? wie ktoś jak to sie ma????

    2 1 Cytuj
  • 31 sty 2012

    ma to sie tak jak sama pójdziesz i policzysz/////

    2 2 Cytuj
  • 31 sty 2012

    do ooo może sama tam pracujesz??? i dlatego tak pyskujesz

    5 1 Cytuj
  • 31 sty 2012

    [quote=gość: fhg] Tak, cała trójka nierobów kosztuje nas 25-30 tys. złotych miesięcznie! Kto to widział - 3 osoby zarządzają gminą. Pełnomocnik do spraw rozwoju, gdzie ten rozwój? Czy ludziom żyje się lepiej? Sam wój kasuje prawie 13 patoli co miesiąc za co? -Ano za co? [/quote]
    dokładnie tak, ile zarabia Szlachetka i za co mu gmina płaci, ile ZOS- spec z malżonkaą, ile sekretorz do ścionganio środków po linii PO. komisarze polityczni pełnomocnik d/s rozwoju po linii PiS i sekretosrz po linii Po. A Obajtek wszystkie ścieżki folią zamknął, teraz sprzedaje i likwiduje..

    5 2 Cytuj
  • 31 sty 2012

    Wójt ogłaszając zaciskanie pasa powinien dać dobry przykład i zacząć oszczędzanie od siebie. Sesja Rady Gminy nie powinna dotyczyć likwidacji szkoły, ale obniżenia pensji wójtowi. 10 tys. na mc zupełnie by mu wystarczyło. 36 tys. rocznie już by było. Do tego zwolnić Szlachetkę i pewnie kolejne 60 tys. w kieszeni.
    Mamy 96 tys. Aby uratować szkołę na Krzywicy brakuje jeszcze 80 tys. Skąd wziąć? Nic prostszego. Zwolnić 2 pomoce przyjęte do przedszkola (Bogusiówka), z dwóch ćwierć/półetatowców/etatowców w szkołach, ZOS, GOPS, urząd i w sam raz by wystarczyło.
    Ale najlepiej zwalić na niż demograficzny i brak kasy. Rodzice/mieszkańcy Krzywicy - Wy to widzicie i na taczkach go nie wywieziecie??

    8 Cytuj
  • 31 sty 2012

    [quote=taki tam] Wójt ogłaszając zaciskanie pasa powinien dać dobry przykład i zacząć oszczędzanie od siebie. Sesja Rady Gminy nie powinna dotyczyć likwidacji szkoły, ale obniżenia pensji wójtowi. 10 tys. na mc zupełnie by mu wystarczyło. 36 tys. rocznie już by było. Do tego zwolnić Szlachetkę i pewnie kolejne 60 tys. w kieszeni.
    Mamy 96 tys. Aby uratować szkołę na Krzywicy brakuje jeszcze 80 tys. Skąd wziąć? Nic prostszego. Zwolnić 2 pomoce przyjęte do przedszkola (Bogusiówka), z dwóch ćwierć/półetatowców/etatowców w szkołach, ZOS, GOPS, urząd i w sam raz by wystarczyło.
    Ale najlepiej zwalić na niż demograficzny i brak kasy. Rodzice/mieszkańcy Krzywicy - Wy to widzicie i na taczkach go nie wywieziecie?? [/quote]
    Nawet 10 tys. na miesiąc to o dużo za dużo za to co robi.

    Przy szlacheckich gniazdach i innych biznesach powinien to robić społecznie bo ludzie wiedzą i mówią, pytanie co będzie jak się wkurzą i dotrą do pełnych danych?

    Dobrze, że zacząłeś taką robić taką kalkulację.
    Licząc - wójt = 8 tys.
    Sekretarz = 6 tys.
    Pełnomocnik = 0 zł (zwolnienie)
    W wydajemy wójt + sekretarz kosztuje nas 168 tys. zł rocznie a nie dwa razy więcej?

    Oszczędności można też zrobić redukując zatrudnienie w urzędzie. To są realne oszczędności które można poczynić.

    6 Cytuj
  • 1 lut 2012

    Obajtek nowo zatrudnionym daje krocie w porównaniu z tym, co poprzednik, wywindował też pensje urzędników, aby ich ugłaskać, nie wszystkich, pani Krysiu, pani marysiu jak wy słabo w urzędzie zarabiacie, . czytaj p[oprzednik był be, a wcześniej groził , że gryzipiórki nic nie robią i poprzednika za to obwiniał. Szkoda słów. robotnikom nagadał, że zrobi porządek z tymi wstrętnymi nauczycielami, którzy po parę godzin pracują, a później dodatki, czekoladki żeby się umizgać i oblaskawionych mieć w garści, oraz oświatę potraktować jako folwark do zatrudnień pod wybory, to były kadrpowy z El. lubi, oj lubi. Kredyty na to pozwalały, teraz coraz gorzej. Jak tu po roku zwolnic Krysię czy Marysię, będzie wrzask, bo to gmina nie zakład prywatny. Populistycznie mrugał okiem do wyborców, ja z urzędasami i nauczycielami zrobię porządek, a polepszył im wymiernie życie, tylko, ze spaskudził wszystko okrutnie, bo nie za darmo, uzależnił. Wszystkie standardy szlag trafił. Bazuje na podłości ludzkiej i na miernotach, a tych nigdzie nie brakuje, w oświacie teź.

    8 Cytuj
  • 1 lut 2012

    !!!Niech wój z wyboru nam tutaj nie fika
    zacznie oszczędności od siebie, zwolni pełnomocnika!!!

    6 1 Cytuj
  • 1 lut 2012

    wiecie co lubię poczytać te dyskusje ale za każdym razem coraz bardziej mi ciśnienie skacze denerwuje mnie już ta gadka, każdy pisze coś co wie ale nic się nie robi ku lepszemu a do narzekania -marudzenia każdy pierwszy!!! niech ktoś w końcu zrobi z tym porządek aby było lepiej

    7 Cytuj
  • Marzena 1 lut 2012

    duśka84 - brawo !
    Ale dlaczego ktoś ?

    4 Cytuj
  • 1 lut 2012

    bo pojedyncze osoby nie dadzą radę ale w kupie raźniej:) te które mają dużą wiedzę o gminie i większą pole rażenia to prędzej powinny działać a nie siedzieć z założonymi rękami ( a na forum jest ich dużo sądząc po wypowiedziach!!! niech gmina i forum się zmienia w końcu na lepsze) dążmy wszyscy do tego razem!!!

    5 Cytuj
  • 1 lut 2012

    :-)Tu się odnajdujemy... Pozdrawiam

    5 Cytuj
  • Marzena 1 lut 2012

    duśka :) jestem otwarta na propozycje :)
    Jeśli masz jakiś pomysł , daj znać !
    I podoba mi się koniec Twojej wypowiedzi ......dążmy wszyscy do tego razem!!!
    Mało kto ma odwagę wyjść z ukrycia i nie dziwię się.
    Zrobiłam już pierwszy krok i nie mam oporów przed następnymi :) Jednak samo pisanie do niczego nie prowadzi ( chociaż już doprowadziło do tej dyskusji ) , wolę działać :)

    4 Cytuj
  • 1 lut 2012

    [quote=duśka84] bo pojedyncze osoby nie dadzą radę ale w kupie raźniej:) te które mają dużą wiedzę o gminie i większą pole rażenia to prędzej powinny działać a nie siedzieć z założonymi rękami ( a na forum jest ich dużo sądząc po wypowiedziach!!! niech gmina i forum się zmienia w końcu na lepsze) dążmy wszyscy do tego razem!!! [/quote]
    Koło PO RP w Gminie Pcim zaprasza do współpracy. Masz rację, czas wyjść z podziemia i działać oficjalnie. Forum jednak potrzebne , bo podobnie jak pewien blog doprowadza władze do szewskiej pasji. Dyskutujmy, ale też zacznijmy działać wśród ludzi. Nie dzielmy się, idźmy wspólnie, bo cel jeden ; uwolnić gminę od tego UKŁADU.

    4 Cytuj
  • 1 lut 2012

    [quote=duśka84] pojedyncze osoby nie dadzą radę [/quote]
    [quote=duśka84] niech gmina i forum się zmienia w końcu na lepsze) dążmy wszyscy do tego razem [/quote]
    Zależności w gminie funcjonują na zasadzie TWA i Twoje uwagi są jak najbardziej trafne - wszystkie kroki i propozycje zmierzające do zwarcia szeregów są jak najbardziej uzasadnione. Coraz wyraźniej widać, że społeczność będzie zmuszona obronić się sama.

    3 Cytuj
  • Marzena 1 lut 2012

    he ....PO :)
    pro publico bono, podaj proszę gdzie i kiedy .......

    4 Cytuj
  • 1 lut 2012

    [quote=Marzena] he ....PO :)
    pro publico bono, podaj proszę gdzie i kiedy ....... [/quote]

    w lutym planujemy spotkanie z posłanką PO i nie tylko. Oficjalne zaproszenie pojawi się także na forum.

    6 Cytuj
  • Marzena 1 lut 2012

    Dobrze !!
    To jest pierwszy krok i to bardzo mocny ! Jest szansa na spotkanie osób, chcących zdziałać coś w naszej gminie , a warto to zrobić !

    Z jaką posłanką ? Nie jest to dla mnie najważniejsze, bo i tak przyjdę, ale w PO jest bardzo niewielu ludzi których toleruję :) chcę się przygotować :)

    3 Cytuj
  • 1 lut 2012

    to ja także czekam na zaproszenie.... obecnie nie jestem za żadną partią bo ogólnie aaaa zacznę jeszcze ja marudzić a mamy działać a co do pomysłów to piszmy listy zasypujmy szanownego wójta listami pytaniami, dlaczego tak jest w gminie, ale konkretne listy z takimi wiadomościami jakie tu można znaleźć niech odpowiada dlaczego się robi tak źle, zasypujmy go raz w tygodniu po 5 listów, niech nam odpowiada na nie bo rozmawiając z nim to nas zbywa, obiecuje i nici chodźmy wszyscy na zebrania gminy Pcim przyszykujmy się i wszystkim zadajmy pytania całej radzie, róbmy spotkania niezadowolonych z gminy, piszmy listy otwarte do ludzi, a jak nie to do władz wyższych idźmy o pomoc, szukajmy wszędzie tej pomocy bo gmina się rozpada i nie będzie gminy Pcim w Pcimiu, bo wszystko się wysprzedaje i pozamyka....... a tak to już nie wiem cio robić :( brońmy się rzucajcie pomysłami jakie macie jeszcze co można zrobić

    6 Cytuj
  • 1 lut 2012

    [quote=Marzena] Dobrze !!
    To jest pierwszy krok i to bardzo mocny ! Jest szansa na spotkanie osób, chcących zdziałać coś w naszej gminie , a warto to zrobić !

    Z jaką posłanką ? Nie jest to dla mnie najważniejsze, bo i tak przyjdę, ale w PO jest bardzo niewielu ludzi których toleruję :) chcę się przygotować :) [/quote]

    Pewnie chodzi o J. Bobowską.
    Nie wiem dlaczego, ale również mam awersję do ludzi PO z tzw. wierchuszki :-))))
    Ale słuszne inicjatywy lokalne, nawet gdy są one pod sztandarem PO, to można je wesprzeć...

    5 Cytuj
  • 1 lut 2012

    [quote=gość: pro publico bono] Marzena napisał/a: he ....PO :)
    pro publico bono, podaj proszę gdzie i kiedy .......

    w lutym planujemy spotkanie z posłanką PO i nie tylko. Oficjalne zaproszenie pojawi się także na forum. [/quote]

    Posłanka Dżoanna Bobowska z PO????:)
    To sobie pogadacie na temat:):):):)

    2 4 Cytuj
  • 1 lut 2012

    Systemy sie zmieniają a pragmatyka zostaje taka sama... i tyle

    2 Cytuj
  • 2 lut 2012

    Przypomnijmy sobie jak osobistości światowego formatu tłumaczyły powstanie nazwy 'Pcim':
    http://www.youtube.com/watch?v=swaXGm8HRSw

    1 Cytuj

Odpowiedz