Forum » Okolice

Gmina Pcim - zachować, czy sprzedać?

  • 19 lip 2016

    Endrju
    Nie przejmuj się, nie każda żaba w jeziorze kuma.

    4 Cytuj
  • 19 lip 2016

    Hmmm, internet internetem, ale sam niejednokrotnie zwracałem uwagę, ktoś pisze do mnie przez małe "t" lub "c", niekiedy to razi. Generalnie przymykam oko, lecz to nie znaczy, że wymagać nie trzeba. Zdanie napisane przez Apollyona jest zwięzłe i można je odebrać jako wypychające z forum. I tyle.
    Przesuwacie stanowisko w sprawie wyborów w górę, więc wklejam jeszcze raz.
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Stanowisko RSMA w sprawie wyborów w Pcimiu.

    RSMA jest ideą, która w zamyśle ma służyć interesom polskiego społeczeństwa. Promuje aktywność Polaków na rzecz wspierania demokracji w naszym kraju. RSMA głosi potrzebę zwiększenia udziału społeczeństwa w zarządzaniu państwem i samorządem. Opiera się przy tym na założeniu, że to mieszkańcy potrafią najlepiej zadbać o swoje dobro.

    W związku z wyborami w Gminie Pcim RSMA zaleca:
    1) Wzięcie udziału w wyborach.
    2) NIE głosowanie na kandydata PiS Pana Piotra Hajduka.

    Uzasadnienie:
    zależy nam na wzmacnianiu i rozwoju demokracji w Polsce. NIE WOLNO w wyborach demokratycznych popierać kandydata partii, która ma do demokracji stosunek niejasny, a swoimi dotychczasowymi działaniami wykazuje brak szacunku dla instytucji demokratycznego państwa. Demokrację należy pielęgnować i udoskonalać, ale nie niszczyć. Szacunek do demokracji jest sprawą priorytetową i stoi ponad politycznymi podziałami.

    Krytycznie ocenia się również dotychczasowy sposób zarządzania gminą, którą mieli możność przez dwie kadencje zarządzać członkowie partii Prawo i Sprawiedliwość.

    Prośba do członków komisji wyborczych w Pcimiu, Stróży, Trzebuni, o przebieg wyborów zgodny z procedurami demokratycznego państwa. Troskę o nie łamanie prawa wyborczego powinni też wykazać nie tylko sami mieszkańcy Gminy Pcim, ale całego powiatu, jak również samorządowcy z gmin sąsiednich, oraz wszyscy ci, którym bliskie są idee demokracji oraz praw i wolności obywatelskich.

    Ruch Społeczny Mieszkańcy Apelują.

    3 5 Cytuj
  • 20 lip 2016

    Żebyś zdążył przed ciszą wyborczą.
    Panie.

    3 2 Cytuj
  • 20 lip 2016

    Mariusz Hołuj Napisał-"RSMA jest moim dziełem. Pan Andrzej przyczynił się do powstania jego idei poprzez zwrócenie uwagi na problemy Gminy Pcim." czyli jednak WKibic.
    Zadałam kiedys pytania czy za rządów Pana A.P zatrudniano w gminie fachowców w wyniku konkursu czy Pan zatrudniał według swojego uznania i nie uzyskałam odpowiedzi.
    Czy naprawdę nie ma Pan tyle honoru aby z godnością pożegnać się ze stanowiskiem tylko wylewa Pan te żale wobec PiS i o wszystko wini Obajtka?Czy nie wie Pan że to już śmieszy ludzi.Przecież Panu nie chodzi o dobro gminy tylko o prywatną zemstę .Jak wyglądał Pcim za Pana rządów a jak wygląda teraz?"Kończ Waść ,wstydu oszczędź"

    4 7 Cytuj
  • 21 lip 2016

    Mariusz Hołuj jest autorem cennej inicjatywy. Z przyjemnością przeczytałem stanowisko RSMA odnośnie wyborów wójta w Pcimiu. W pełni się z nim zgadzam, ale poznałem je dopiero z forum, kiedy to, bodajże, maktor je zamieścił. Tyle mam z nim[ stanowiskiem ] wspólnego. Skoro " pan Andrzej" poprzez prowadzonego pod imieniem i nazwiskiem bloga nieświadomie miał na to jakiś wpływ, to brawa dla Pana Andrzeja. Krówce radziłbym, aby polemikę z byłym wójtem Pcimia przeniosła na jego blog. Tam może także zadawać pytania. Póki co, polemizuje z nim poza nim , łamiąc netykietę, o której wspomina Endrju. Może ma na tyle odwagi, że wystąpi na owym blogu pod imieniem i nazwiskiem, aby polemizować jak równy z równym. Na forum radzę zaś wesprzec walkera, bo ten już całkowicie rozjechany przez t-34 i kompanów jego.

    5 4 Cytuj
  • 21 lip 2016

    Michnik umarł i poszedł do nieba (sic!). Św. Piotr go oprowadza. Nagle coś huknęło.
    – Oj, co to było? – spytał wystraszony Michnik.
    – Wiesz, Adaś, my tu w niebie tak mamy, że jak na Ziemi ktoś skłamie, to u nas wali – odpowiedział św. Piotr.
    Nagle... jak nie gruchnie, jak nie walnie!
    – A teraz to niby co jest? – pyta Michnik wtulony w św. Piotra.
    – Teraz to, mój drogi, twoją gazetę drukują

    3 7 Cytuj
  • 21 lip 2016
    krowka123 napisał/a:

    Mariusz Hołuj Napisał-"RSMA jest moim dziełem. Pan Andrzej przyczynił się do powstania jego idei poprzez zwrócenie uwagi na problemy Gminy Pcim." czyli jednak WKibic.

    Proponuję wystosować do Pcimian odezwę następującej treści:
    - kto nie zgadza się z PiS, ten jest z PO,
    - wszyscy w Pcimiu zgadzają się z PiS, tylko nie Andrzej
    - RSMA to Andrzej
    :-D.

    5 2 Cytuj
  • 21 lip 2016

    A Pcim mi w oko ale gdy ktoś walczy o demokrację jak Pan Andrzej i nie może pogodzić się z wynikiem demokratycznych wyborów w wyniku których został odstawiony od korytka to coś tu nie gra?
    Czyli co,demokracja jest dobra ale tylko wtedy gdy w wyborach wygrywają nasi ale jest be gdy wyborcy zabierają nam wygodny stołeczek?
    Poczekajmy na wynik wyborów.

    2 4 Cytuj
  • 21 lip 2016

    Demokracja dla PO jest wtedy gdy ich wybierają.
    Gdy wybierany jest PiS to wtedy podważają wybór narodu.
    A przecież takimi samymi proporcjami wygrywali.
    Psy szczekają karawana idzie dalej.

    3 8 Cytuj
  • 22 lip 2016

    Hajduk to nastepny obcy czlowiek podrzucony Pcimowi przez PiS. Ostafin to swoj czlowiek. Taka jest prawda.

    6 9 Cytuj
  • 22 lip 2016
    prywatnie napisał/a:

    Hajduk to nastepny obcy czlowiek podrzucony Pcimowi przez PiS. Ostafin to swoj czlowiek. Taka jest prawda.

    Prowd jes kilka.
    Między innymi g....no prowda.
    Może być byle kto byleby był swój, co?
    "obcy -decydujące starcie" hihi

    5 3 Cytuj
  • 22 lip 2016

    Takie som Poloki. Obcy to obcy. Do tego wrzucony przez PiS. Nastepny fachowiec od programu Koryto+ w gminie. PKO BP, dzien dobry :)

    5 6 Cytuj
  • 24 lip 2016

    no i jak tam wyniki waszych wyborów Pcimianie ?????

    4 Cytuj
  • 25 lip 2016

    Jak ludzie przyzwalaja, to maja. Kaczke tez. Nie znam wynikow ale czy jest mozliwe zeby antydemokratyczna partia majac w lapach rozne mozliwosci przegrala?

    5 6 Cytuj
  • 25 lip 2016
    WKibic napisał/a:

    Kandydatów było wielu z Bolkiem Warszawskim na czele. Wszyscy ze Zjednoczonej Prawicy lub okolic. Wszyscy się " wykruszyli" metodą kija i marchewki [ telefony o północy aże z Warszawy itp.]. Przywieziono w teczce i tak ma być. PRL wraca. Jedyna słuszna partia i jej towarzysze. Startować pod szyldem PO w Pcimiu, Lubniu, Tokarni i innych mógłby tylko szaleniec. Porządnych, niezależnych kandydatów w taki kanał [ wybory w środku wakacji, wszystkie terminy poskracane po podłym zaskarżeniu własnej prośby przez Obajtka i innych ] szkoda pchać. UKŁAD się utrzyma. Pisałem o tym już stokrotnie. Zniszczą go " wykruszeni", ale już po wyborach przed następnymi. Sam UKŁAD się wykończy. Samozagłada już wkrótce. Lipcowe wybory to pierwszy etap tej samozagłady. Nie ma im sensu w tym przeszkadzać. Urzędnicy się cieszą, bo kolejnego ucznia mają i po lipcu mieć będą. Naukę znów trzeba zaczynać od początku.

    UKŁAD się policzył. I tyle. Frekwencja bardzo niska, ludzie nawet nie zajarzyli, że są jakieś wybory.

    5 3 Cytuj
  • 25 lip 2016
    prywatnie napisał/a:

    Jak ludzie przyzwalaja, to maja. Kaczke tez. Nie znam wynikow ale czy jest mozliwe zeby antydemokratyczna partia majac w lapach rozne mozliwosci przegrala?

    Kolego antydemokratyczną partię rządzącą to miałeś przez ostatnie 8 lat z wielkim "wodzem" na czele, który czego by się nie dotknął zostawały zgliszcza (kiedyś Polska teraz Unia, aż strach pomyśleć za co dalej się rudy weźmie). Weź nie błaźnij się po prostu z takimi dennymi postami bo aż żal czytać.

    Hajduk wygrał, poetyckim językiem można rzec, że praktycznie zgwałcił Wiesława zdobywając 85% głosów. Gratulacje dla Piotra !

    12 12 Cytuj
  • Andrzej 25 lip 2016

    Gwałcił poetyckim językiem. Parafrazując Mistrza:
    Jękły głuche kamienie,
    Kibel sięgnął bruku.

    7 4 Cytuj
  • 25 lip 2016
    WKibic napisał/a:

    UKŁAD się policzył. I tyle. Frekwencja bardzo niska, ludzie nawet nie zajarzyli, że są jakieś wybory.

    Two man

    4 5 Cytuj
  • 29 lip 2016

    W związku z propozycją radnego Bzowskiego na sesji rady gminy Pcim proponuję obniżenie diety Pana przewodniczącego za jego "zasługi“ do kwoty 500 zł.
    I oddanie diet za lata kiedy był przewodniczącym w czasach Obajtka na cele społeczne.

    4 Cytuj
  • 2 sie 2016

    A o jaka propozycje chodzi?

    1 2 Cytuj
  • 2 sie 2016
    Apollyon napisał/a:

    W związku z propozycją radnego Bzowskiego na sesji rady gminy Pcim proponuję obniżenie diety Pana przewodniczącego za jego "zasługi“ do kwoty 500 zł.
    I oddanie diet za lata kiedy był przewodniczącym w czasach Obajtka na cele społeczne.

    Cóż "dojna zmiana".

    3 2 Cytuj
  • 6 lut 2018

    Mam wspaniałą wiadomość dla Gminy Pcim!
    Wasz Człowiek został Prezesem PKN ORLEN.
    Komunikat głosi, że biznesmen, ceniony manager, Daniel Obajtek został w nocy prezesem Orlenu.

    Za kulisami się mówi, że zarząd Orlenu z Płocka ma być przeniesiony do Pcimia.

    6 3 Cytuj
  • 6 lut 2018

    nie prawda że w nocy !!! wczoraj o 16 w radiu już mówili o tej sensacji.ciekawe czy teraz w Pcimiu paliwo będzie kosztować przez pół haha,

    6 1 Cytuj

Odpowiedz