Forum » Okolice

Gmina Pcim - zachować, czy sprzedać?

  • 12 kwi 2012

    sprzedają wszystko, co popadnie, zostawią gminę zrujnowaną doszczętnie... koleżki się uwłaszczają, a zamiast zwolnić szlachetkę, przyjmują kolejnych działaczy PiS-u:
    Ogłoszenie o przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości komunalnej położonej w Pcimiu
    2012-04-10

    Wójt Gminy Pcim ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości położonej w Pcimiu, gmina Pcim, powiat myślenicki.

    Nieruchomość stanowią działki nr 8936/3 i 8936/4 o łącznej powierzchni 0,2300ha
    wpisana w Księgę wieczystą Nr KR1Y/00043444/8, działka nr 8936/3 zabudowana budynkiem biurowym dwupiętrowym o powierzchni netto 449,4 m2. Bardzo dobra lokalizacja, 750m od centrum i ok. 500 m od węzła na drodze krajowej nr S-7 ,zjazd z drogi zbiorczej asfaltowej. Teren płaski z dostępem do sieci infrastruktury technicznej. Nieruchomość obciążona jest służebnością przejazdu przegonu i przechodu
    o szerokości 3,5 m północnym skrajem po obu działkach na rzecz każdoczesnych właścicieli działek
    nr 8880/3 i 8935/1.

    Zgodnie z obwiązującym Planem Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Pcim działka nr 8936/3
    w całości położona jest w terenach usług publicznych pod zabudowę usługową o charakterze publicznym z dopuszczeniem pojedynczych obiektów i urządzeń usług komercyjnych oznaczona symbolem 12U,.działka nr 8936/4 teren dla lokalizacji drogi zbiorczej oznaczona symbolem KDZ

    Cena wywoławcza wynosi 456 300,00 zł

    Wadium w wysokości 22 820,00 zł uczestnicy przetargu winni wpłacić w terminie najpóźniej do dniu 11 czerwca 2012 r. do godz.15-tej na konto bankowe nr: 50859100070230000000420014 prowadzone przez KBS o/ Pcim. Datą dokonania wpłaty wadium jest data uznania rachunku bankowego Gminy.
    Przetarg odbędzie się w siedzibie Urzędu Gminy Pcim Nr 563 w sali Nr.17 o godz. 12-tej w dniu 13 czerwca 2012r
    Wadium wpłacone przez firmę lub osobę fizyczna, która wygra przetarg zaliczone zostanie na poczet zakupu działki a w przypadku uchylenia się przez tą firmę lub osobę fizyczną od zawarcia umowy kupna, wadium przepada na rzecz sprzedającego.
    Koszty zawarcia umowy jak również podatku od czynności cywilno-prawnych ponosi kupujący.
    Zastrzega się prawo do unieważnienia przetargu bez podania przyczyny.
    Szczegółowych informacji na temat nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży udziela Małgorzata Bochnia inspektor Urzędu Gminy Pcim w pokoju Nr 12 lub pod nr tel. (012) 2748050 wew.29.

    Pcim, dn. 06.04.2012 r.

    3 Cytuj
  • 12 kwi 2012

    Kupczyć dobrami wspólnymi, czy wolno wójcie? Kupczyć to możesz swoją własnością. Żebyś nic nie sprzedał. Do niczego szacunku. Nie sprzedasz a za karę nikt na Ciebie głosował nie będzie.

    7 2 Cytuj
  • 13 kwi 2012

    Lodziarnię MILI w Myślenicach na rynku sprzedać, będzie w sam raz na spłatę kredytu.

    6 Cytuj
  • 14 kwi 2012

    Czy już wiadomo kto wygrał konkurs na dyrektora szkoły 1

    3 1 Cytuj
  • 14 kwi 2012

    tak, koleżanka Obajtka i Łatasa i Szlachetki, była posłanka PiS-u aże z Krakowa, działacze pisowscy w Pcimiu mają raj, a płacą im , oj płacą, tymczasem kucharki , sprzątaczki chcą zwalniać oraz szkołę likwidują i pracy dla nauczycieli z tej szkoły może nie być, bezrobotne pisowskie koleżanki trzeba zadowolić. Obajtek obiecywał, że swojaków będzie zatrudniał, krytykując poprzednika, gdy ten czasem po fachowca z zewnątrz sięgnął.Taki jest PiS i Obajtek. Swoją drogą nie szanują też swoich, bo obalili dyrektora ze swoich szeregów. Obajtek wysoko mierzy. Może w posły?

    7 3 Cytuj
  • 14 kwi 2012

    a co z dyrektorką z Krzywicy, o jakich oszczędnościach oni * załatwiają własne interesiki, rodzice z Krzywicy mają rację, bo się ich robi w balona.

    6 Cytuj
  • 14 kwi 2012

    hej renifer!!!tak, "koleżanka Obajtka i Łatasa i Szlachetki, była posłanka PiS-u aże z Krakowa", no przecież dotrzymuje słowa i daje prace swojakom nasz wójt!! przecież dał prace kobiecie z Pisu on z PISU ona z Pisu reszta z Pisu a więc swoi- no swoi, a że ludzie go inaczej przed wyborami rozumieli albo on nas w konia zrobił to już nasz problem, ludzi którzy go wybrali, ciekawe jak długo ta szopka będzie jeszcze trwać w gminie!!! kto w końcu zrobi z tym porządek!!! by nie sprzedawać wszystko, by zrobić szkoły z prawdziwego zdarzenia by były zrobione dostosowane na przyjście sześciolatków u nas wszystko się robi od *** strony czemu???

    7 Cytuj
  • 15 kwi 2012

    po prostu wstyd, że Pcim ma takiego Wójta i tyle, przynosi też wstyd PiS-owi.

    7 3 Cytuj
  • Marzena 16 kwi 2012

    Moja babcia też jest bez czekoladki :D

    Słuchajcie, dzisiaj przyszła do mnie pani z biura projektowego z umową i zażądała jej podpisania. Przedmiotem umowy jest nieodpłatne zajęcie działki.
    Wszystko ok. ale kto podpisuje umowę bez wcześniejszego zapoznania się z nią , bez przeanalizowania ? Nie rozumiem dlaczego nikt nie poinformował nas o wizycie tej pani. Jak to jest możliwe, że pewnego dnia puka ktoś do drzwi i informuje mnie , że mam podpisać umowę i już ? Nie znam żadnych kwot , nie mam pojęcia ile mnie to będzie kosztować i mam się zgadzać w ciemno na wszystko ? O co tu chodzi ?
    Wytłumaczcie mi to.
    Z informacji , które wyciągałam od tej pani , wynika, że nie wiadomo ile będzie kosztowało przyłącze może 800 zł. , a może 8000 zł. nikt tego nie wie i nikt nie odpowie mi na to pytanie w tej chwili.
    Czy tak wygląda cała procedura ?
    Ja mam się zgodzić, podpisać i później czekać na rachunek z nieznaną kwotą ?
    Nie wiem , ale jest to dla mnie dziwne. Pierwszy raz jestem w takiej sytuacji, nie znam się na tym zupełnie, dlatego nic nie podpisałam.

    8 Cytuj
  • 16 kwi 2012

    [quote=Marzena] Moja babcia też jest bez czekoladki :D

    Słuchajcie, dzisiaj przyszła do mnie pani z biura projektowego z umową i zażądała jej podpisania. Przedmiotem umowy jest nieodpłatne zajęcie działki.
    Wszystko ok. ale kto podpisuje umowę bez wcześniejszego zapoznania się z nią , bez przeanalizowania ? Nie rozumiem dlaczego nikt nie poinformował nas o wizycie tej pani. Jak to jest możliwe, że pewnego dnia puka ktoś do drzwi i informuje mnie , że mam podpisać umowę i już ? Nie znam żadnych kwot , nie mam pojęcia ile mnie to będzie kosztować i mam się zgadzać w ciemno na wszystko ? O co tu chodzi ?
    Wytłumaczcie mi to.
    Z informacji , które wyciągałam od tej pani , wynika, że nie wiadomo ile będzie kosztowało przyłącze może 800 zł. , a może 8000 zł. nikt tego nie wie i nikt nie odpowie mi na to pytanie w tej chwili.
    Czy tak wygląda cała procedura ?
    Ja mam się zgodzić, podpisać i później czekać na rachunek z nieznaną kwotą ?
    Nie wiem , ale jest to dla mnie dziwne. Pierwszy raz jestem w takiej sytuacji, nie znam się na tym zupełnie, dlatego nic nie podpisałam. [/quote]

    Ale co nas twoje problemy obchodzą?? Zrób sobie blog i tam żale wylewaj!!!

    3 9 Cytuj
  • Marzena 16 kwi 2012

    pcimka - to nie są tylko moje sprawy, a raczej wszystkich u których teraz będzie robiona kanalizacja. Jedyny błąd, to ten, że chyba powinnam założyć nowy temat.
    Teraz dowiedziałam się, że mieszkańcy za projekt nie płacą. Dwie sprzeczne informacje.

    6 1 Cytuj
  • 16 kwi 2012

    [quote=Marzena] pcimka - to nie są tylko moje sprawy, a raczej wszystkich u których teraz będzie robiona kanalizacja. Jedyny błąd, to ten, że chyba powinnam założyć nowy temat.
    Teraz dowiedziałam się, że mieszkańcy za projekt nie płacą. Dwie sprzeczne informacje. [/quote]

    Obajtek bałamuci rodziców po szkołach i d...pę kucharkom i sprzątaczkom obrabia, zamiast zrobić zebranie i główne problemy gminy tłumaczyć, w tym kanalizację, wywóz śmieci, drogi itp.

    6 1 Cytuj
  • 16 kwi 2012

    Koszt kanalizacji powinna w całości pokrywać gmina a nie mieszkańcy! Tak jest np. w myślenickiej gminie gdzie od dłuższego czasu prace są prowadzone. Jeśli gmina będzie od was żądała jakichkolwiek pieniędzy - nie gódźcie się!!! Może to następny wybieg dla łatania BUDŻETOWEJ DZIURY I SPŁACANIA DŁUGÓW KTÓRE NIE MY ZACIĄGALIŚMY. Niech sobie wój razem z firmą Interb.. sami spłacają! Basta, takiego wała!!!

    5 Cytuj
  • Marzena 17 kwi 2012

    http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/550904,za_budowe_kanalizacji_mieszkancy_nie_musza_placic.html

    Jest tam również mowa o podłączeniu do głównego węzła.
    (...)Akt został zaskarżony przez prokuratora, który podniósł, że art. 7 i art. 18 ustawy z 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym, na podstawie których uchwała została podjęta, nie mogą być podstawą do nałożenia obowiązku ponoszenia opłat za podłączenie do gminnych sieci kanalizacyjnych.(...)

    3 Cytuj
  • 17 kwi 2012

    Poprzedni wójt brał kasę na kanalizację. buhaha ,800 zł za przyłacze i podpisywał jakieś bzdurne umowy z mieszkańcami.

    2 3 Cytuj
  • Marzena 17 kwi 2012

    Z tego co wiem,były wówczas spotkania z mieszkańcami i była to opłata jednorazowa i tyle.
    No dobra, ale co mnie obchodzi zeszłoroczny śnieg ?

    Teraz dostałam umowę z której wynika, że właściciel zgadza się na bezpłatne udostępnienie działki i jeśli ją podpiszę, to nie mogę się wycofać ponieważ będę zmuszona uregulować koszty poniesione przez gminę. To jest w sumie oczywiste. Jednak w umowie nie jest napisane, że koszty dotyczą jednie przyłącza. Pani z biura poinformowała mnie, że ja płacę za przyłącze i za projekt w Urzędzie powiedziano mi, że za projekt nie płacę. Pani nie musi wiedzieć wszystkiego , przecież to nie jest jej zadanie.
    Dlaczego ja mam szukać informacji na forum i jednocześnie to forum zaśmiecać ? Ja chcę wiedzieć dokładnie co i jak i to z pierwszej ręki i chcę mieć to na piśmie. Czy to jest jakieś dziwne ?

    3 2 Cytuj
  • 17 kwi 2012

    W gminie są ludzie bardzo niekompetentni mnie w każdym bądź razie nie pomogli, zostawili z problemem a byli w stanie pomóc. Z tego co mówili wynikało że w ogóle mało wiedzą (nie chodziło wtedy o kanalizację). Co to za ekipa do cholery?
    Za kanalizację nie wolno pobierać gminie żadnych opłat i tyle!

    3 1 Cytuj
  • 17 kwi 2012

    wy sprzedać ja kupić wy nie mieć nic a ja mieć

    2 Cytuj
  • Marzena 17 kwi 2012

    Przewodniczący Rady Gminy Pcim informuje, że w dniu 23 kwietnia 2012 roku o godz. 14.30 w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Pcimiu – Strażnica OSP Pcim, odbędzie się XXII sesja Rady Gminy Pcim.

    Porządek obrad:

    Otwarcie XXII sesji Rady Gminy Pcim.
    Przedstawienie porządku obrad.
    Podjęcie uchwały w sprawie likwidacji Szkoły Podstawowej Nr 2 w Pcimiu.
    Sprawozdanie z realizacji programu zapobiegania i leczenia próchnicy wśród dzieci i młodzieży szkolnej.
    Sprawozdanie z działalności GOPS i ocena zasobów pomocy społecznej w Gminie Pcim za 2011 r.

    Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż części nieruchomości komunalnej położonej w Pcimiu w trybie bezprzeatrgowym na rzecz wieloletniego dzierżawcy.

    Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na dzierżawę nieruchomości komunalnej w trybie bezprzetargowym dotychczasowemu dzierżawcy.

    Sprawozdanie Wójta z działalności w okresie między sesjami.
    Wnioski, interpelacje i zapytania radnych.
    Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji Rady Gminy Pcim.
    Zakończenie XXII sesji Rady Gminy Pcim.

    To będzie dopiero ciekawe zebranie

    3 1 Cytuj
  • 17 kwi 2012

    [quote=Marzena]
    Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż części nieruchomości komunalnej położonej w Pcimiu w trybie bezprzeatrgowym na rzecz wieloletniego dzierżawcy.
    [/quote]
    Co mogą sprzedawać - Lipiny czy ziemię pod Zakładem Głuchoniemych? Wie ktoś co ci niedouczeni ludzie chcą znowu sprzedawać?

    2 Cytuj
  • 17 kwi 2012

    w kanał toście gminę wpuścili, Obajtek sprzeda wszystko, teraz mu się bezprzetargowo marzy, bo na bezradną radę chce zwalić, a on transakcji dokona, majstersztyk, u Lisów też wujki podpisywały, a on realizował transakcje, teraz szukaj wiatru w polu, tylko Zosia wyszła na swoje, tyle wie, że i Lisów i O. ma w szachu, strzyże obie strony, wiedza kosztuje, a wie więcej niż CBA. I nie powie. To sprytne babsko.

    2 Cytuj
  • 17 kwi 2012

    wiecie to CBA i inne kontrole to po prostu śmieszne już dawno chodzili i niczego nie wykryli?? gdzie te inspekcje szkól gdzie te kontrole u licha??? to jakaś paranoja w głowie się nie mieści że ten pisowski naród taki uczciwy gdzie ten prezes i on tak pozwala swoim podwładnym??? pan tusk nie może a wójt obajtek wszystko może jakiś cudotwórca!!! masakra w jakim my społeczeństwie żyjemy sami się wykończymy przez takiego gospodarza!!! brak już słów róbmy coś w tym kierunku ratujmy tę gminę szybciej przecież tak nie można brak słów i szkoda nerwów

    3 Cytuj
  • 17 kwi 2012

    [quote=gość: dziadek] wiecie to CBA i inne kontrole to po prostu śmieszne już dawno chodzili i niczego nie wykryli?? gdzie te inspekcje szkól gdzie te kontrole u licha??? to jakaś paranoja w głowie się nie mieści że ten pisowski naród taki uczciwy gdzie ten prezes i on tak pozwala swoim podwładnym??? pan tusk nie może a wójt obajtek wszystko może jakiś cudotwórca!!! masakra w jakim my społeczeństwie żyjemy sami się wykończymy przez takiego gospodarza!!! brak już słów róbmy coś w tym kierunku ratujmy tę gminę szybciej przecież tak nie można brak słów i szkoda nerwów [/quote]
    Jeśli nic nie wykryli, to znaczy że wszystko jest jak w najlepszym porządku!!! a wy *** pcimskie dalej szczujcie, piszcie takie komentarze- ale i tak to do niczego was nie doprowadzi- zagrzybiali fanatycy!!!

    A ja tam nie mam nic przeciwko Wójtowi, nie wiem po co ta dyskusja, niech sprzedają. Niech kupi jakiś inwestor i będą miejsca pracy, a kredyty sa po to by je brac, jesli wezmą za dużo to jak podniosą podatek o 5 zł nie zbankrutuje a moje oczy będą się cieszyć choćby placem zabaw dla dzieci!!! tak że współczuje wam ze jesteście aż tak zacofani, zawistni, zazdrośni!!!
    panie Wójcie - gratuluje !!!

    2 5 Cytuj
  • 17 kwi 2012

    [quote=gość: lissss] A ja tam nie mam nic przeciwko Wójtowi, nie wiem po co ta dyskusja, niech sprzedają. Niech kupi jakiś inwestor i będą miejsca pracy, a kredyty sa po to by je brac, jesli wezmą za dużo to jak podniosą podatek o 5 zł nie zbankrutuje a moje oczy będą się cieszyć choćby placem zabaw dla dzieci!!! tak że współczuje wam ze jesteście aż tak zacofani, zawistni, zazdrośni!!!
    panie Wójcie - gratuluje !!! [/quote]
    Zawistni? Nikt by się nie czepiał gdyby nie widział jak wszystko teraz działa, kto się wokół naszych pieniędzy kręci, jak są załatwiane sprawy. Ogólnie poważne zastrzeżenia co do szczerości chęci i bezinteresowności całej ekipy. 5 zł? -Spadłeś(-aś) z księżyca? Krętactwa takie piszesz jakbyś był(-a) wójem. Przytoczę tylko wpis z głównej strony:
    "Po prostu nieuczciwy albo pseudobiznes szuka dobrych kąsków w budżetach samorządów, które potężne inwestycje prowadzą.
    robią to bezczelnie w biały dziń i jeszcze trzeba uważać, bo udowodnić ciężko. Glupota wyborców poprzez przyzwolenie na takich ludzi porażająca. Oni są bezczelni, ale ludzie olej winni mieć"

    3 1 Cytuj
  • 17 kwi 2012

    Do lak: wiesz to musisz być dobrym znajomym wójta skoro ci podniósł o 5 zł podatek, gratuluje bo mi dużo więcej niż 5 zl, i dlaczego jestes tak agresywny i nerwowy w swoich wypowiedziach? mozna sie przecież spierać kulturalnie i spokojnie, umieszczając w swoich wypowiedziach inwektywy (jak to kiedyś ktoś pięknie już opisał)stajesz sie mało atrakcyjnym, i interesującym partnerem do dyskusji, bo podchodzisz do problemu z emocjami. ale tak robią wszyscy zwolennicy
    objaśnienie:
    Inwektywa jest to obraza dokonana przez przypisanie komuś cech negatywnych, najczęściej poprzez użycie słów nacechowanych w sposób negatywny emocjonalnie.
    Warto zauważyć na marginesie, że inwektywami obdarzają się coraz częściej, niestety, politycy.
    Użyciu inwektywy nie pociąga za sobą żadnego konkretnego oskarżenia. Jest to jedynie poniżające i pogardliwe zasugerowanie posiadania jakiejś wady.
    Typowe inwektywy to: sugerujące brak kultury i ogłady (cham, burak); sugerujące braku inteligencji, wykształcenia czy wiedzy (baran, osioł, głupek); sugerujące brak dojrzałości i powagi (smarkacz, szczeniak); sugerujące niepoważne i skrajne, nieracjonalne myślenie, ciasnotę umysłową ( np. wariat, oszołom).
    Inwektywa może również wyrażać jedynie chęć poniżenia, pogardę, nienawiść. Typowe inwektywy tego typu to np. osioł, gęś.
    Inwektywy mogą być wzmacniane przez „tykanie” (np. „Ty ośle”) lub poprzez dokładanie inwektyw-przymiotników do inwektyw-rzeczowników, np. „Ty głupi ośle”.
    Inwektywy mogą być również wzmacniane poprzez łączenie ich w większe grupy: „Ty głupi ośle i chamski grubasie”.
    Oczywiście najgorsze, najbardziej obraźliwe, poniżające, zawierające najwięcej pogardy są inwektywy stanowione przez słowa wulgarne i złożone z ich zbitek.
    Użycie inwektyw w podniesieniu do kogokolwiek jest zawsze obraźliwe niezależnie od ich wagi, bardzo często jest też niegodne, co wzmaga obrazę, jest znakiem niezrównoważenie psychicznego (brak umiejętności panowania nad sobą) braku kultury i świadczy o niskim poziomie moralnym.
    Jeśli ktoś obdarzy nas inwektywą powinniśmy natychmiast bez słowa opuścić jego towarzystwo i jeśli nie nastąpią stosowne przeprosimy zerwać z nim stosunki towarzyskie. Jeśli inwektywa spotka nas w środowisku pracy należy natychmiast domagać wyciągnięcia konsekwencji służbowych wobec tej osoby.
    pozdrawiam

    2 1 Cytuj

Odpowiedz