Forum » Okolice

Gmina Pcim - zachować, czy sprzedać?

  • 31 maj 2012

    [quote=gość: minia] a mnie ciekawi ile nas wszystkich kosztuje cicha współpraca O. z firmą Inter... [/quote]
    Padne! to po wszystkich wpisach można stwierdzić że Pan Wójt jest władcą całego świata!!!!
    Leczyć sie poproszę!!!!

    6 4 Cytuj
  • 31 maj 2012

    tak opozycja kłamie?? a ja jako zwykły obywatel mieszkający w Pcimiu od niedawna pytam zatem dlaczego mnie oszukano (no muszę jeszcze raz) w sprawie pomieszczenia po banku w strażnicy, pytałam się mówiono mi że GOK się tam nie przenosi tłumaczono mi że tam jest za drogo i takie tam a po tygodniu rozmowy z władzą okazało się że przechodzi i przeprowadził się więc pytam dlaczego władza mi pierw wciskała kit że nie, pytam jeszcze raz dlaczego mnie oszukano na tych spotkaniach. ludzie jesteśmy dorośli i jak coś to mógł prawdę mi powiedzieć że przechodzi i tyle a nie kręcić i cyganić, pytam dlaczego przed wyborami obiecano że szkół nie zamkną a zamykali, pytam dlaczego szkoła główna nie jest dostosowana i remontu nadal nie ma więc proszę mi wytłumaczyć czy to w Pcimiu nie nazywa się krętaczenie czy cyganienie no ludzie nie oszukujmy się i powtarzam jeszcze raz głosowałam na wójta libiłam go bo młody to łeb pełen pomysłów a ta gmina cofa się w rozwoju długach i kredytach tak postępuje człowiek kreatywny idąc na łatwiznę??wziąśc kredyt to nie sztuka więc pytam zwolenników niech ktoś mi odpowie na zadane pytania dlaczego w konkretnej sytuacji mnie oszukano czemu mi prawdy nie powiedziano?? czy to jakaś gra?? oszukano mnie i tyle pozdrawiam wszystkich i życzę miłych snów :) dobranoc

    9 Cytuj
  • 31 maj 2012

    Dziadek, masz oczywiście rację, ale ktoś za chwilę znowu jakąś bzdurą odpisze na Twój post żeby sprawę przeinaczyć. Robienie ludzi w bambuko jest w tej gminie na porządku dziennym. Istny cyrk jak Monty Pythona tylko tu się nazywa cyrk wója O. Takie jest niestety postępowanie - niespełnione obietnice, odwracanie kota do góry ogonem, brak sztywnych zasad zarządzania bo ktoś z językiem na wierzchu zrobi wszystko byle dla siebie jak najwięcej wytargać - boziu, nawet w najgorszych snach... Zarządzanie w stylu: każdy kąsek się przyda to gorsze niż najgorszy wróg. Przysłowie mówi: usłużny głupiec gorszy jest od wroga. Niech żyje firma Int...au!

    8 Cytuj
  • 1 cze 2012

    [quote=gość: dziadek] tak opozycja kłamie?? a ja jako zwykły obywatel mieszkający w Pcimiu od niedawna pytam zatem dlaczego mnie oszukano (no muszę jeszcze raz) w sprawie pomieszczenia po banku w strażnicy, pytałam się mówiono mi że GOK się tam nie przenosi tłumaczono mi że tam jest za drogo i takie tam a po tygodniu rozmowy z władzą okazało się że przechodzi i przeprowadził się więc pytam dlaczego władza mi pierw wciskała kit że nie, pytam jeszcze raz dlaczego mnie oszukano na tych spotkaniach. ludzie jesteśmy dorośli i jak coś to mógł prawdę mi powiedzieć że przechodzi i tyle a nie kręcić i cyganić, pytam dlaczego przed wyborami obiecano że szkół nie zamkną a zamykali, pytam dlaczego szkoła główna nie jest dostosowana i remontu nadal nie ma więc proszę mi wytłumaczyć czy to w Pcimiu nie nazywa się krętaczenie czy cyganienie no ludzie nie oszukujmy się i powtarzam jeszcze raz głosowałam na wójta libiłam go bo młody to łeb pełen pomysłów a ta gmina cofa się w rozwoju długach i kredytach tak postępuje człowiek kreatywny idąc na łatwiznę??wziąśc kredyt to nie sztuka więc pytam zwolenników niech ktoś mi odpowie na zadane pytania dlaczego w konkretnej sytuacji mnie oszukano czemu mi prawdy nie powiedziano?? czy to jakaś gra?? oszukano mnie i tyle pozdrawiam wszystkich i życzę miłych snów :) dobranoc [/quote]

    Człowiecze! a jaki ty masz interes w tym ze G O K został przeniesiony!!!! czy ty byleś chociaż raz w starej siedzibie G O K , jedna sale, nauczyciele musieli czekać na zajęcia bo inny nauczyciel zajmował sale, co ty w ogóle opowiadasz " biedak został oszukany" szkolę zamykają, - już dawno powinni zamknąć na garstkę dzieci trzymać szkolę. !!! Myślisz że Wójt by nie chciał nic nie zamykać, nie reformować!!!!!! Jak by państwo dawało taka sumę subwencji jak w zeszłych latach o raczej nie było by żadnego problemu !!!! również z obsługa szkoły. Proszę jeśli coś piszesz to pierwsze przemyśl, bo mnie w ogóle nie interesuje że zostałeś oszukany!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mnie się Gmina podoba!!!! i jestem dumna z władz !!!! i stwierdzam że takich osób jak ja jest bardzo bardzo dużo!!!!! Pozdrawiam wszystkich w szczególności Pana oszukanego ha ha ha

    6 8 Cytuj
  • 1 cze 2012

    [quote=gość: olool] gość: dziadek napisał/a: tak opozycja kłamie?? a ja jako zwykły obywatel mieszkający w Pcimiu od niedawna pytam zatem dlaczego mnie oszukano (no muszę jeszcze raz) w sprawie pomieszczenia po banku w strażnicy, pytałam się mówiono mi że GOK się tam nie przenosi tłumaczono mi że tam jest za drogo i takie tam a po tygodniu rozmowy z władzą okazało się że przechodzi i przeprowadził się więc pytam dlaczego władza mi pierw wciskała kit że nie, pytam jeszcze raz dlaczego mnie oszukano na tych spotkaniach. ludzie jesteśmy dorośli i jak coś to mógł prawdę mi powiedzieć że przechodzi i tyle a nie kręcić i cyganić, pytam dlaczego przed wyborami obiecano że szkół nie zamkną a zamykali, pytam dlaczego szkoła główna nie jest dostosowana i remontu nadal nie ma więc proszę mi wytłumaczyć czy to w Pcimiu nie nazywa się krętaczenie czy cyganienie no ludzie nie oszukujmy się i powtarzam jeszcze raz głosowałam na wójta libiłam go bo młody to łeb pełen pomysłów a ta gmina cofa się w rozwoju długach i kredytach tak postępuje człowiek kreatywny idąc na łatwiznę??wziąśc kredyt to nie sztuka więc pytam zwolenników niech ktoś mi odpowie na zadane pytania dlaczego w konkretnej sytuacji mnie oszukano czemu mi prawdy nie powiedziano?? czy to jakaś gra?? oszukano mnie i tyle pozdrawiam wszystkich i życzę miłych snów :) dobranoc

    Człowiecze! a jaki ty masz interes w tym ze G O K został przeniesiony!!!! czy ty byleś chociaż raz w starej siedzibie G O K , jedna sale, nauczyciele musieli czekać na zajęcia bo inny nauczyciel zajmował sale, co ty w ogóle opowiadasz " biedak został oszukany" szkolę zamykają, - już dawno powinni zamknąć na garstkę dzieci trzymać szkolę. !!! Myślisz że Wójt by nie chciał nic nie zamykać, nie reformować!!!!!! Jak by państwo dawało taka sumę subwencji jak w zeszłych latach o raczej nie było by żadnego problemu !!!! również z obsługa szkoły. Proszę jeśli coś piszesz to pierwsze przemyśl, bo mnie w ogóle nie interesuje że zostałeś oszukany!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mnie się Gmina podoba!!!! i jestem dumna z władz !!!! i stwierdzam że takich osób jak ja jest bardzo bardzo dużo!!!!! Pozdrawiam wszystkich w szczególności Pana oszukanego ha ha ha [/quote]

    Popieram!!! w końcu ktoś napisał coś sensownego!!!!

    3 8 Cytuj
  • 1 cze 2012

    tak byłam w siedzibie gok i faktycznie mało miejsca dobrze niech się przenieśli ale dalej mi sprzymierzeńcy nie odpowiedzieli czemu mnie na rozmowach i na spotkaniach oszukiwano że się nie przenosi czemu od razu mi nie powiedziano wprost że są już plany zrobione, że oni się tam przenoszą, tylko tłumaczono mi że to jest za duży koszt utrzymania i oni w ogóle nie wiedzą co tam będzie już mi nie chodzi o to że się przenieśli chwała im za to ale pytam dlaczego mi ściemniali że nie czy dostane w końcu odpowiedź dlaczego co innego mi pan O mówił a po paru dniach dowiedziałam się że jest inaczej od innych ludzi dlaczego mnie oszukiwał pytam jeszcze raz dlaczego wprost nie powiedział dlaczego mówił coś innego dowiem się w końcu czy nie i co to jest uczciwe robienie w balona ludzi mnie zwykłego obywatela w Pcimiu a dlaczego nie mógł mi od razu powiedzieć że są już plany na to, jak się go pytałam czy to prawda że się przenoszą że takie pogłoski chodzą to jeszcze mi zaprzeczył, tak się postępuje teraz??, a szkoła gratuluje jak ci się podoba ta główna w Pcimiu, jak jest dostosowana wg unijnych standardów piekny obraz w pcimiu szczególnie tych pijaczków teraz koło fontanny na ławeczkach jak ci się to podoba to jesteście the best pozdrawiam wszystkich zawiedziona

    7 1 Cytuj
  • 1 cze 2012

    olool, stary GOK na Madoniu Obajtek przez parę lat zamknięty trzymał, a płaci za wynajem GS-owi pod ZOS, który przeniósł i GOK do budynku Pcimianki ograniczył, teraz ratuje Prezunia OSP buląc mu czynsz za GOK, pozazdrościć takiej ekonomii i gospodarzenia mieniem, Wójt by nie musiał nic " reformować" , zamykać szkoły, zwalniać ludzi, gdyby ich wcześniej pod wybory krocie nie pozatrudniał i gdyby kredytów kosztownych bez umiaru nie brał, teraz musi spłacać kolosalne odsetki, sprzedaje co popadnie, ale o tym wielokrotnie pisano, ty czytac nie umiesz i z rozumem też coś nie tak, jak sam siebie popierasz, to przynajmniej zmień nick, bo na głupka wychodzisz. Trochę spokoju, nie tak szybko, nie bierz przykładu z goniącego z jęzorem na wierzchu bronionego.

    10 1 Cytuj
  • 3 cze 2012

    wpadł na chwilę, nabrał kredytów, sprzedał wszystko, rozwalil urząd, instytucje podległe, zdemoralizował, zatrudniał, zwalniał, byle pokazać i karierę wyżej kosztem rozwalonej gminy zrobić, koszty jakie gmina poniesie są olbrzymie, będziemy płacić latami i te swiecidełka , bo pozostałe rzeczy zrobili lub zaplanowali poprzednicy, choćby kładkę, będą was kosztowac krocie.
    Pcim ładnie wygląda dzięki pracy wielu osób i instytucji oraz poprzednich władz, Obajtek spieprzył wszystko, co od niego zależało, na szczęście nie zrezygnował z Leadera, który gminie się opłacił. CIMCI RIMCI CIM ma w tym zasługi. Rozsądni ludzie w Pcimiu o tym wiedzą i potrafią politykę Obajtka od prawdziwych ojców sukcesu oddzielić. zaczyna to także docierać do pozostałych. Byle nie za późno.

    10 1 Cytuj
  • 3 cze 2012

    Ciekawe jakie może kwoty odpalać I za rozstrzygnięte przetargi O.

    11 1 Cytuj
  • 3 cze 2012

    ale sprzymieżeńcy naszej władzy są bardzo inteligentni bo siebie sami popierają chociażby przykład oloola i niewiem czy to oni rozumieją a zresztą dowiedzą się pewnie wtedy gdy im braknie już kasy wtedy na oczy przejżą szkoda że wtedy będzie już za późno pozdrawiam!!

    5 1 Cytuj
  • 5 cze 2012

    Prawda, zasila konta przez przetargi, bez namysłu sprzedaje wszystko co ma jakąś wartość, nie jest dla niego ważne czy to służy ludziom czy nie, czy jest potrzebne czy nie. On zawsze powie że nie jest potrzebne i przynosi straty. Podliczać to powinien te straty które są wywołane złym gospodarowaniem i zatrudnianiem osób takich jak pełnomocnik. Taki człowiek nie jest wart nawet odrobiny szacunku, kombinuje i kręci z uśmiechem na twarzy. Biiiznesmen

    4 2 Cytuj
  • 5 cze 2012

    Duśka84 nie przesadzaj bo było ogłoszone że pomoc udzielana jest w ośrodku i za pewną odpłatnością, a jak się nie słucha ogłoszeń to nie wymagaj od innych żeby wszystko pamiętali.

    1 3 Cytuj
  • 5 cze 2012

    Ciekawa jestem co Wam tak przeszkadza w tym że chce sprzedać lipiny? To chyba lepiej żeby gmina zarobiła i miała jakąś korzyść. A poza tym wydaje mi się że lepszy zagospodarowany teren niż jego brak.

    2 5 Cytuj
  • 5 cze 2012

    Jak Wam tak wszystko przeszkadza to dlaczego nikt nie startował w ubiegłych wyborach? To chyba o czymś świadczy. Odnośnie do zamykania szkół: pomyślcie sobie, że macie duże przedsiębiorstwo składające się z kilku fili i po jakimś czasie okazuje się, że jedna z tych fili generuje za duże koszty w porównaniu z nawet moralnymi korzyściami. I co wtedy robicie tak na chłopski rozum? Oczywiście że zamykacie.

    2 5 Cytuj
  • 5 cze 2012

    Pozdrawiamy Pana Wojta, my Pana zawsze będziemy szanować , wiele Pan zrobił dla Gminy:-) cieszymy się ze Pan jest.

    1 6 Cytuj
  • 5 cze 2012

    przedsiębiorstwo? a szkoła to instytucja państwowa a nie kawiarenka czy jakieś przedsiębiorstwo ja wysyłam tam dziecko i oczekuje żeby było dostosowane wyposażone do potrzeb mojego dziecka by było bezpiecznie skoro jesteśmy w unii wymagają tego nasze przepisy!! a skoro zamykam jakieś przedsiębiorstwo to chyba automatycznie staram się utrzymać i odnawiać to jedno by zachęcać a nie odstraszać czyż nie? nie jestem żadnym handlowcem ale na chłopski rozum bym tak robiła:) to robię remont konkretny by dzieci miały miejsce a nie na kupie siedziały, a klasy widziałaś jakie mają być wg przepisów? jakoś niektóre szkoły potrafiły się dostosować a nasza nie a urzędasów jest pełno sprzedaje się takie inwestycje to może by szkołę dostosowali na przyjście 6 latkow do szkoły skoro zamykam to ładuje kasę w to by mieć jedno i konkretne, a tu zamykają a nie widać poprawy, skoro zamykam szkołę to od razu remont robię tej którą będę utrzymywać a może sprzedano po to by wesprzeć znów pana z folią lepiej obcych wspomagać niż swoją własną gminę a lipiny czemu gmina nie mogła zadbać o to jak by zadbali to by mieli identyczne zyski i korzyści jak ktoś prywatny tak mi się wydaje ale gmina ma za dużo jeszcze do sprzedania więc po co to gminie pozdrawiam wszystkich serdecznie

    5 Cytuj
  • 5 cze 2012

    wcale nie przesadzam to mogła powiedzieć że się nie orientuje i tyle a nie w błąd wprowadzać, a skoro ogłaszali takie coś to powinna wiedzieć niestety nie zawsze uda mi się iść do kościoła i słuchać ogłoszeń a do gminy dziennie też nie biegam by czytać wieści gminne na internecie dziennie też nie bywam a nawet nie wiem czy taka wiadomość była zamieszczana więc ktoś taki powinien w gminie siedzieć i odpowiadać na pytania zainteresowanych od tego chyba jest sekretariat i informacja dla ludzi chyba nie wymagam zbyt wiele prawda, ale cóż było minęło żyjmy dalej

    3 Cytuj
  • 5 cze 2012

    zostawcie tego Obajtka, wystarczy minuta rozmowy z nim, bystrzejszy rozmówca nie ma złudzeń. WSTYD dla Pcimia i tyle i problem Pcimia. Ludzie są niewiele warci skoro tak amoralne postawy tolerują, o INdywiduum nie mówię, bo top kwestia gustu.

    6 2 Cytuj
  • 6 cze 2012

    Niektórzy uczyli się u wujków w firmie jak wyciągać pieniądze od państwa i od ludzi, teraz po prostu to robią. Fajtłapy nie potrafiące samemu nic zbudować, wszystko z cudzych pieniędzy. Pasożytnictwo ekonomiczne. Nic dodać, po prostu obserwujcie.

    8 Cytuj
  • 10 cze 2012

    niestety z uczciwością w Polsce jest bardzo źle albo jakieś ustawiane przetargi a co za tym idzie łapówki sprzedaż mienia komunalnego za bezcen najgorzej z uczciwością jest w instytucjach państwowych z tym że po części jest to wina urzędnika który działa niezgodnie z prawem druga część winy ciąży po stronie każdego z nas kto prowokuje tego urzędnika do takich działań oraz tych którzy widzą takie działanie ale nie zgłaszają zastrzeżeń
    dla przykładu podam źle wykonaną inwestycje drogi lokalnej przy budowie drogi ekspresowej myślenice - lubień . otóż mieszkańcy stróży oraz pcimia nie zgłaszali z tego co mi wiadomo żadnych skarg na temat stanu wykonania tej drogi. Jest ona za wąska a jakość nawierzchni jest w stanie fatalnym szczególnie po okresie zimy

    5 Cytuj
  • 10 cze 2012

    Mamy specjalistę od wyprowadzania majątku pierwsza klasa, nie muszę pisać kto to jest, bo wszyscy wiedzą i o tym mówią.

    6 Cytuj
  • 10 cze 2012

    [quote=sledz] niestety z uczciwością w Polsce jest bardzo źle albo jakieś ustawiane przetargi a co za tym idzie łapówki sprzedaż mienia komunalnego za bezcen najgorzej z uczciwością jest w instytucjach państwowych z tym że po części jest to wina urzędnika który działa niezgodnie z prawem druga część winy ciąży po stronie każdego z nas kto prowokuje tego urzędnika do takich działań oraz tych którzy widzą takie działanie ale nie zgłaszają zastrzeżeń
    dla przykładu podam źle wykonaną inwestycje drogi lokalnej przy budowie drogi ekspresowej myślenice - lubień . otóż mieszkańcy stróży oraz pcimia nie zgłaszali z tego co mi wiadomo żadnych skarg na temat stanu wykonania tej drogi. Jest ona za wąska a jakość nawierzchni jest w stanie fatalnym szczególnie po okresie zimy [/quote]

    ktoś tę drogę przejął i odśnieża i utrzymuje, a no gmina Pcim, a konkretnie Obajtek, mieszkancy do dziś nie znają zasad przejęcia, by było ciekawiej Obajtek oświetlił ją z pieniędzy pochodzących z drogiego kredytu, nie wynegocjował nic od GDDKiA na oświetlenie, i co przejął, winę zwalił na poprzedników, szerszej drogi zrobić się nie dało, protesty mieszkańców, dziekan ogłosił z ambony ile to gmina zyskała, licząc starą zakopiankę i łącząc ze środkami unijnymi. Ludziska piali z zachwytu, bo podana kwota zrzucała z nóg. I tak do tego oszustwa ambonę wykorzystano, jakby ambona była miejscem na omawianie budżetu.
    Prawe i sprawiedliwe wladze ma Pcim i bogaty jest bo przejmuje do utrzymania i cieszy się z byle czego, ale Obajtek koło Kaczyńskiego stanął, choć majątek wyprzedał i gminę zadłużył horrendalnie na blyskotki i niewłasne zadania, rządowe i powiatowe...w Pcimiu już przeszierają na oczy.

    6 Cytuj
  • 11 cze 2012

    Potwierdzam, droga ta jest stanowczo za wąska biorąc pod uwagę że jeżdżą nią autobusy, rondko też za małe i autobus z trudem się na nim składa. Ja tą drogę nazywam bublem.

    5 Cytuj
  • 12 cze 2012

    http://fakty.interia.pl/polska/news/prawdopodobne-zmiany-w-scislym-kierownictwie-pis,1808182 , czy to może coś znaczyć dla Pcimia? pozdrawiam Pcimian!!!!

    2 Cytuj
  • 12 cze 2012

    [quote=gość: dziadek] http://fakty.interia.pl/polska/news/prawdopodobne-zmiany-w-scislym-kierownictwie-pis,1808182 , czy to może coś znaczyć dla Pcimia? pozdrawiam Pcimian!!!! [/quote]
    Raczej nie chociaż apetyty są na pewno z Pcimia za dużo wyciągnąć się już nie da a problemy rosną i odsetki też. Kilkaset tysięcy kredytu na budowę willi koło Bochni nagli, trzeba spłacać ale z czego? Dobra zaprzyjaźniona firma już przetargów za wiele nie wygra bo skąd wziąć kasę kiedy banki zaczną kręcić głową na 'nie'? Uciec stąd byłoby najprościej też dlatego bo ludzie w gminie będą krzyczeć coraz głośniej. Tylko że prezes i D.O. to już historia która z wielu powodów raczej się nie powtórzy.

    5 Cytuj

Odpowiedz