Forum » Okolice

Gmina Pcim - zachować, czy sprzedać?

  • Marzena 5 wrz 2011

    Nikt nie wpłacił wadium.
    Sądzę, że dopiero trzecie podejście będzie skuteczne.
    Cena najniższa i oto właśnie chodzi w tym całym biznesie :D

    Przypominam, że dzisiaj o 14.30 odbędzie się posiedzenie RG.

    3 Cytuj
  • 5 wrz 2011

    Nie macie swojego forum pcim-info?
    Nawet tutaj muszą trafiać odłamki frustracji byłego wójta po przegranych wyborach?

    5 lat powinno wystarczyć chyba na zrozumienie przyczyn porażki ?

    2 5 Cytuj
  • 5 wrz 2011

    Sprzedać, sprzedać wszystko sprzedać ! Trzeba wszak zapłacić za kredyty na fontanne ?

    2 Cytuj
  • 5 wrz 2011

    [quote=gość: lubov] Nie macie swojego forum pcim-info?
    Nawet tutaj muszą trafiać odłamki frustracji byłego wójta po przegranych wyborach?

    5 lat powinno wystarczyć chyba na zrozumienie przyczyn porażki? [/quote]

    Zmienność na stanowiskach urzędniczych jest sprawą normalną i zdrową (im częściej, tym lepiej) i nie uważam by były wójt aż tyle lat przeżywał "porażkę", takie tłumaczenie jest zbyt uproszczone i tendencyjne. Jeśli ludzie zabierają głos na tym forum i innych, znaczy to tyle, że widzą co jest nie tak. Widzą konflikt interesów w prywatnym i zawodowym życiu DO, wiedzą o tym co się stało w firmie E., widzą byłą księgową tej firmy zatrudnioną w gminie, widzą wiele innych rzeczy komentowanych i opisywanych.

    2 Cytuj
  • Marzena 5 wrz 2011

    Czy ja się mylę czy my jesteśmy na forum " okolice" ? Co z Tobą lubov ? nie czekamy na Twoje bezsensowne wpisy.

    Nie znam byłego wójta, ale już ktoś na tym forum napisał, że był uczciwy ! Zresztą jak rozmawiałam z ludźmi, to nikt nie mówił o nim źle, a już na pewno nie tak źle jak o tym wójcie :)

    Zasada jest taka : Jeszcze się taki nie urodził, coby wszystkim dogodził.

    Ale nieuczciwość nie jest mile widziana nigdzie.

    Zresztą nie zbaczajmy z tematu :)

    Miłego dnia :)

    3 Cytuj
  • 5 wrz 2011

    A.P. był rzeczywiście bardzo uczciwym wójtem. Niestety bardzo mało skutecznym.
    Od 5 lat przy pomocy swojego bloga (może tam przeniesiecie wasze dyskusje, bo "okolice" to raczej okolice naszej gminy a nie waszej) próbuje zdyskredytować obecnego wójta.
    Robi to z wdziękiem lecz znów nieskutecznie bo poparcie jakim cieszy się DO w Pcimiu jest dla niego nieosiągalne. Pcim zmienia się i mieszkańcy to zauważają.
    Może trzeba więc po prostu przyjąć do wiadomości fakty i zająć się czymś innym. Bo na razie treść bloga wygląda raczej na zapis początków poważnej choroby.

    5 Cytuj
  • Marzena 5 wrz 2011

    Nie wiem o czym Ty piszesz , ale z całą pewnością nie czytałeś wcześniejszych wpisów.
    Nie masz pojęcia co się dzieje i nie wiem dlaczego zabierasz głos.

    Zasadę mam jedną, jeśli nie jestem gdzieś mile widziana , to zwyczajnie się żegnam i wychodzę ;)

    Coraz częściej słyszę o tym blogu , więc moje posty będą się właśnie na nim znajdowały.
    Zainteresowanych zapraszam :)
    Po dniu dzisiejszym mam więcej do napisania :)

    Pozdrowienia :)

    4 Cytuj
  • 5 wrz 2011

    [quote=gość: lubov]
    Od 5 lat przy pomocy swojego bloga (może tam przeniesiecie wasze dyskusje, bo "okolice" to raczej okolice naszej gminy a nie waszej) próbuje zdyskredytować obecnego wójta.
    [/quote]
    Dajcie sobie siana, mnie nie interesują żadne rozgrywki interpersonalne, najważniejsze co DO obecnie w gminie wyprawia a jego zakulisowe interesiki po prostu działają mi na nerwy i uważam że należy zrobić z tym porządek!!!

    5 Cytuj
  • 5 wrz 2011

    Może jakiś link do tego bloga?

    4 Cytuj
  • 5 wrz 2011
    5 Cytuj
  • 5 wrz 2011

    lubov, ty się zdecyduj, która gmina jest Twoja, swoją drogą to paskudnie przeganiać gości akurat stąd skoro sama redakcja szeroko pisze o Pcimiu i zamieszcza różne tematy z nim związane, chyba, że zamieszcza je pan Szlachetka, który tu działa jako cenzura, informacje oficjalne gminy Pcim z ciotką z Gok-u na czele tak, opinie krytyczne , nie. To o Was świadczy. Reklama bloga zasadna, tam wnikliwi czytelnicy znajdą ogrom " dokonań" Obajtka ze szczegółami i z sarkazmem godnym lepszej postaci. Pierwsza kadencja Wójta Obajtka w pigułce, druga , nie, bo w Pcimiu nie ma opozycji w radzie i informacje cedzone są przez UKŁAD. Fakt, że ludzie wybrali, ale warto prześledzic w jakiej sytuacji , ta sytuacja opisana jest na blogu... nikt rozsądny wójtem nie chciał zostać po rabunkowej i populistycznej gospodarce obecnego Wójta...a o poprzednika się lubov nie martw, to pierwszy wójt Pcimia wybrany w wyborach bezpośrednich i z dwójka kandydatów oprócz niego uzyskał wynik nieco gorszy od Obajtka, który startował sam.

    9 1 Cytuj
  • 5 wrz 2011

    Co do bloga - mimo wszystko miasto-info ma większą "siłę rażenia" oraz łatwość dostrzeżenia nowości, zmian, a także dyskusji, dlatego apeluję abyście nie ustawali w informowaniu nas przez ten temat.

    Lubov - brakuje logiki w Twoich wypowiedziach, z jednej strony wyganiasz z forum mieszkańców Pcimia twierdząc że zajmuje sie ono tylko "naszą gminą" czyli Myślenicami, z drugiej robisz wrażenie jakbyś interesował się Gminą Pcim co najmniej jak jej mieszkaniec. Twoje próby uciszenia kogokolwiek nic nie dadzą.

    9 Cytuj
  • 5 wrz 2011

    Autor bloga poświęcił ogrom czasu i energii na oczernianie przeciwnika, czasami posuwając się zdecydowanie za daleko. Efekt tego jest naprawdę mizerny bo Obajtek ma ogromne poparcie.
    Blog to zapis antypisowskich fobii, proplatformianej naiwności oraz chorobliwej zawiści, która przejawia się w atakowaniu D.O. za wszystko i na każdym froncie.

    2 9 Cytuj
  • 5 wrz 2011

    no więc po co nawołujesz do tego aby się m.in. tam wynosić :)

    Gdyby nie Ty, nigdy bym się o nim nie dowiedział. Fakt, wpisy są bardzo... osobiste i przesadzone.

    Dlatego wolę forum, bo można sie dowiedzieć co się dzieje, a nie tylko, co ktoś o kimś myśli.

    12 Cytuj
  • 6 wrz 2011

    po prostu, lubov to ktoś z ekipy wójta Obajtka, a że mieszka w Myślenicach, to mu się wszystko pokiełbasiło, a blog jest połączeniem merytoryki [ tylko dla zorientowanych bliżej ] i karykaturalnej przesady i sarkazmu, siła rzeczy blog ma charakter osobisty, takie są jego założenia i różni się od tego forum, które ma większą " siłę rażenia" i charakter informacyjny. Myślę, że czytać powinno się, oczywiście krytycznie i to i owo. Lubov ma prawo do swej oceny bloga, tak samo, jak mieszkańcy do oceny swego wójta i wyrażania opinii na forum. Za oczernianie są odpowiednie paragrafy , nad faktami ujętymi na blogu warto się jednak zastanowić, a czy Obajtek ma tak szalone poparcie, to że startował sam może mylić, ponadto głosy na tutejszym forum wyrażnie nie związane z poprzednim wójtem mówią o czym innym. Lubov z faktami się nie dyskutuje ze wszystkimi, a nie tylko wybranymi do uzasadnienia własnej tezy. Spojrzyj na bloga i krytykę na forum z dystansu, a na bloga z poczuciem humoru przynależnym satyrze i karykaturze, to dojdziesz do innych wniosków albo po prostu bloga nie czytaj, będziesz na pewno zdrowszy, bo Twoje zainteresowanie Pcimiem i Obajtkiem jest nad wyraz nieprzeciętne, by nie rzec chorobliwe. Pozdrawiam.

    11 1 Cytuj
  • 6 wrz 2011

    Porozmawiam z właścicielem bloga i jeśli się zgodzi , to znajdziecie na tym blogu link na którym opisałam spostrzeżenia z posiedzenia Rady Gminy Pcim.

    Słuchajcie !!!! POL : GER 2:1 :)
    Napięcie jak na Kopciuszku :D

    6 Cytuj
  • 6 wrz 2011

    eh ! szkoda ! jakim cudem wyrównali ? :(
    oj..........
    ale przyznać trzeba, że nasza drużyna jest inna :)
    Brawo :)

    mam na myśli Polską reprezentację w PN

    8 Cytuj
  • 6 wrz 2011

    [quote=gość: MarzenaMarzena] Porozmawiam z właścicielem bloga i jeśli się zgodzi , to znajdziecie na tym blogu link na którym opisałam spostrzeżenia z posiedzenia Rady Gminy Pcim.Słuchajcie !!!! POL : GER 2:1 :)Napięcie jak na Kopciuszku :D [/quote]

    Coś ciekawego się działo ?

    7 Cytuj
  • 7 wrz 2011

    Byłam gościem na posiedzeniu Rady Gminy Pcim.
    Zostałam bardzo miło przywitana przez Przewodniczącą Rady, Wójta oraz całą resztę zebranych.

    Moje poważne zastrzeżenia dotyczą uchwały, która pozwala na bezprzetargowe wydzierżawienie sporej działki w centrum Pcimia.
    Pan D.O. tłumaczy, że działka ta była nieużytkowana przez wiele lat i nic nie stoi na przeszkodzie, aby teraz przynosiła dochód. Były jakieś osoby chętne, ale nie przyjęły wymagań jakie postawił przed nimi Wójt. Według Wójta, prowadzona działalność na tej nieruchomości nie może oszpecać okolicy, wręcz przeciwnie. Na pytania członka rady : jakim cudem skład materiałów przyczyni się do estetyki krajobrazu w Pcimiu ? Wójt odpowiedział, że samo przyjęcie uchwały nie jest jeszcze podpisaniem umowy, a daje ono tylko zielone światło Wójtowi i nie należy się tym przejmować. Pewien Sołtys, bardzo nieśmiało zapytał, jak to będzie wyglądało i jakie są gwarancje, że prowadzona tam działalność nie będzie brzydkim dodatkiem. Wójt , bardzo zdenerwowany odpowiedział, że minimalna znajomość prawa jest mile widziana i należy wiedzieć, że działki mają swoje oznaczenia i nie można prowadzić działalności niezgodnej z tymi oznaczeniami.
    Poniżej przedstawiam oznaczenia :

    Symbole używane w ewidencji gruntów

    R – grunty orne
    S-R, S-Ł, S-Ps – sady
    Ł – łąki
    Ps – pastwiska
    B-R, B-Ł, B-Ps – grunty rolne zabudowane
    Wsr – grunty pod stawami
    W – rowy
    Ls – lasy
    Lz, Lz-R, Lz-Ł, Lz-Ps – grunty zadrzewione i zakrzewione
    B – tereny mieszkaniowe
    Ba – tereny przemysłowe
    Bi – inne tereny zabudowane
    Bp – tereny przeznaczone pod zabudowę (niezabudowane)
    Bz – tereny rekreacyjno-wypoczynkowe
    N – nieużytki
    dr – drogi

    Symbole używane w planie miejscowym

    MN – tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej
    MW – tereny zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej
    U – tereny zabudowy usługowej
    US – tereny sportu i rekreacji
    R – tereny rolnicze
    RM – tereny zabudowy zagrodowej
    P – tereny obiektów produkcyjnych
    ZN, ZP – tereny zieleni
    ZL – lasy
    ZZ – tereny zagrożone powodzią
    KD, KDW – tereny dróg
    Jak widać, oznaczenia te są ogólne i na terenie oznaczonym U - można wybudować budynek i prowadzić w nim działalność usługową , jaką ? A jaką chcesz.

    Ja zapytałam komu będzie wydzierżawiona działka - odpowiedziano mi , że firmie Interbau z Pcimia.
    Zapytałam również dlaczego Rada ma podejmować decyzje nie znając szczegółów - czyli w ciemno, to usłyszałam że Pan Wójt nie będzie ze mną dyskutować ponieważ nie jestem członkiem Rady. Oczywiście nie ma racji. Mieszkańcy mogą brać czynny udział w dyskusji.Zresztą zauważyłam, że kilku radnym bardzo się śpieszyło i nie mieli czasu, na ich zdaniem, durne dyskusje.

    Jak myślicie ? Ustawa została przyjęta ?

    Z moich obserwacji :

    Szanowny Wójt ma jedną zasadę : zakrzyczeć, a jeśli nie pomoże to wyśmiać czy zmieszać z błotem nieposłusznego Radnego.
    Tylko 2 Radnych miało swoje zdanie, ale bardzo niepewnie próbowało się nim podzielić. Pytanie tylko po co ? Reszta radnych nie jest zupełnie zainteresowana odmiennymi poglądami, przecież uchwałę i tak trzeba przyjąć !

    Wyszłam w połowie, widziałam to co chciałam zobaczyć i przyznam, że moja głowa nie wytrzymała donośnego tonu Wójta.

    Oczywiście nie ma tutaj żadnych cytatów, nie pamiętam dokładnie słowa w słowo.

    myśleniczanin też napisał, że mamy tu nie pisać na temat Pcimia.

    11 Cytuj
  • 7 wrz 2011

    [quote=gość: MarzenaMarzena] Byłam gościem na posiedzeniu Rady Gminy Pcim.Zostałam bardzo miło przywitana przez Przewodniczącą Rady, Wójta oraz całą resztę zebranych.Moje poważne zastrzeżenia dotyczą uchwały, która pozwala na bezprzetargowe wydzierżawienie sporej działki w centrum Pcimia.Pan D.O. tłumaczy, że działka ta była nieużytkowana przez wiele lat i nic nie stoi na przeszkodzie, aby teraz przynosiła dochód. Były jakieś osoby chętne, ale nie przyjęły wymagań jakie postawił przed nimi Wójt. Według Wójta, prowadzona działalność na tej nieruchomości nie może oszpecać okolicy, wręcz przeciwnie. Na pytania członka rady : jakim cudem skład materiałów przyczyni się do estetyki krajobrazu w Pcimiu ? Wójt odpowiedział, że samo przyjęcie uchwały nie jest jeszcze podpisaniem umowy, a daje ono tylko zielone światło Wójtowi i nie należy się tym przejmować. Pewien Sołtys, bardzo nieśmiało zapytał, jak to będzie wyglądało i jakie są gwarancje, że prowadzona tam działalność nie będzie brzydkim dodatkiem. Wójt , bardzo zdenerwowany odpowiedział, że minimalna znajomość prawa jest mile widziana i należy wiedzieć, że działki mają swoje oznaczenia i nie można prowadzić działalności niezgodnej z tymi oznaczeniami.Poniżej przedstawiam oznaczenia :Symbole używane w ewidencji gruntówR – grunty orneS-R, S-Ł, S-Ps – sadyŁ – łąkiPs – pastwiskaB-R, B-Ł, B-Ps – grunty rolne zabudowaneWsr – grunty pod stawamiW – rowyLs – lasyLz, Lz-R, Lz-Ł, Lz-Ps – grunty zadrzewione i zakrzewioneB – tereny mieszkanioweBa – tereny przemysłoweBi – inne tereny zabudowaneBp – tereny przeznaczone pod zabudowę (niezabudowane)Bz – tereny rekreacyjno-wypoczynkoweN – nieużytkidr – drogiSymbole używane w planie miejscowymMN – tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnejMW – tereny zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnejU – tereny zabudowy usługowejUS – tereny sportu i rekreacjiR – tereny rolniczeRM – tereny zabudowy zagrodowejP – tereny obiektów produkcyjnychZN, ZP – tereny zieleniZL – lasyZZ – tereny zagrożone powodziąKD, KDW – tereny drógJak widać, oznaczenia te są ogólne i na terenie oznaczonym U - można wybudować budynek i prowadzić w nim działalność usługową , jaką ? A jaką chcesz.Ja zapytałam komu będzie wydzierżawiona działka - odpowiedziano mi , że firmie Interbau z Pcimia.Zapytałam również dlaczego Rada ma podejmować decyzje nie znając szczegółów - czyli w ciemno, to usłyszałam że Pan Wójt nie będzie ze mną dyskutować ponieważ nie jestem członkiem Rady. Oczywiście nie ma racji. Mieszkańcy mogą brać czynny udział w dyskusji.Zresztą zauważyłam, że kilku radnym bardzo się śpieszyło i nie mieli czasu, na ich zdaniem, durne dyskusje. Jak myślicie ? Ustawa została przyjęta ?Z moich obserwacji :Szanowny Wójt ma jedną zasadę : zakrzyczeć, a jeśli nie pomoże to wyśmiać czy zmieszać z błotem nieposłusznego Radnego.Tylko 2 Radnych miało swoje zdanie, ale bardzo niepewnie próbowało się nim podzielić. Pytanie tylko po co ? Reszta radnych nie jest zupełnie zainteresowana odmiennymi poglądami, przecież uchwałę i tak trzeba przyjąć !Wyszłam w połowie, widziałam to co chciałam zobaczyć i przyznam, że moja głowa nie wytrzymała donośnego tonu Wójta.Oczywiście nie ma tutaj żadnych cytatów, nie pamiętam dokładnie słowa w słowo.myśleniczanin też napisał, że mamy tu nie pisać na temat Pcimia. [/quote]

    Dzierżawa bez przetargu ? To są jakieś jaja !

    cyt." D.O. tłumaczy, że działka ta była nieużytkowana przez wiele lat i nic nie stoi na przeszkodzie, aby teraz przynosiła dochód"

    To co robił pierwszą kadencję ? Nie wiedział o tym, że "na działce można zarobić" ? Dla mnie jest to niegospodarność.

    9 Cytuj
  • 7 wrz 2011

    oj, przepraszam !
    Oczywiście uchwała - zwykłe przejęzyczenie.
    W Polsce Ustawy uchwala Sejm , nie Rada Gminy Pcim :)

    2 Cytuj
  • 7 wrz 2011

    Jakiś czas temu słyszałam jakieś plotki na temat wspomnianej firmy i jej powiązań z UG. Nie mogę tego jednak powtarzać, ponieważ nie mam pojęcia czy są prawdziwe.

    Ale mam takie pytanie -

    Ponieważ 3 przetarg na działki nr 7434 i 12359 o łącznej powierzchni 1,6400ha został ogłoszony, to może powinniśmy to trochę bardziej rozreklamować ? Czy będziemy czekać, aż zakupi ją za psie pieniądze ktoś ....... ?

    8 Cytuj
  • 7 wrz 2011

    [quote=gość: MarzenaMarzena] Jakiś czas temu słyszałam jakieś plotki na temat wspomnianej firmy i jej powiązań z UG. Nie mogę tego jednak powtarzać, ponieważ nie mam pojęcia czy są prawdziwe.Ale mam takie pytanie - Ponieważ 3 przetarg na działki nr 7434 i 12359 o łącznej powierzchni 1,6400ha został ogłoszony, to może powinniśmy to trochę bardziej rozreklamować ? Czy będziemy czekać, aż zakupi ją za psie pieniądze ktoś ....... ? [/quote]

    Przecież to jest sposób na to aby poszła ona w ręce osób "namaszczonych".

    NIC NIE DZIEJE SIĘ PRZYPADKOWO.

    7 Cytuj
  • 7 wrz 2011

    Ala, święta racja !

    Czyli moim zdaniem powinniśmy przynajmniej spróbować i rozreklamować ten przetarg wszędzie gdzie się tylko da ? W przeciwnym razie, swoją bierną postawą, pomożemy w tym przedsięwzięciu.

    Możemy liczyć na to, że nikt się nie zgłosi, ale chyba jednak nie mamy na co liczyć ?

    8 Cytuj
  • 7 wrz 2011

    Aha, jeszcze jedno !

    Każdy mieszkaniec może brać udział w posiedzeniu.

    I wiecie co ? Radzę Wam, żeby kiedyś się na takie posiedzenie wybrać !
    Będziecie wiedzieli co robią Wasi Radni i czy na pewno powinni być znowu wybrani.

    8 Cytuj

Odpowiedz