Forum » Okolice

Wypadek śmiertelny w Sułkowicach

  • 7 maj 2011

    Słyszal ktos o smiertelnie potraconej staruszce w Sułkowicach? Wypadek mial miejsce 06.05.2011, sprawcą prawdopodobnie jest kierowca gruszki z betoniarni.

    1 Cytuj
  • 7 maj 2011

    Tak, koleś potrącił Starszą Kobiete na pasach koło Carefour'a. Kierowca gruszki jechał z dość sporą prędkością, uderzył w nią i nie było co zbierać po kobiecie. Starał się wychamować ale mu się to nie udało :P tak to jest jak się jeździ 120km/h na drodze z ograniczeniem 40km/h.

    2 Cytuj
  • 7 maj 2011

    czyli to autentyczne zdarzenie? bo szukalem po jakichś informacjach w sieci i nic nie znalazłem a to ponoć ktos z jasienicy.

    1 Cytuj
  • 7 maj 2011

    Tak od razu 200km/h.... Ślady hamowania zaledwie kilka metrów mają. Nie wiadomo z czyjej winy ale widać, jakby chciał ją ominąć, więc pewnie weszła mu na pasy z nienacka.

    Cytuj
  • 7 maj 2011

    Kolego, jeśli uda Ci się rozpędzić na tym odcinku samochód ciężarowy do 120 km/h to jesteś mistrzem. Prędkość miał przepisową.

    Cytuj
  • 7 maj 2011

    no ja nikogo nie oskarzam, nie mowi ile jechał tylko slyszalem o tym zdarzeniu od ludzi i nie wiedzialem w koncu czy to plota jakas... nigdzie o tym nie pisze.
    wiecie coś więcej??

    Cytuj
  • 7 maj 2011

    Śmierć na miejscu, dużo krwi, policja, straże, zamknięta droga..

    Cytuj
  • 7 maj 2011

    i to faktycznie jakis mlody chlopak prowadził?
    Jezu wspolczuje tej swiadomosci ze sie kogos zabilo, nawet jesli to nie jego wina, badz nie dal rady faktycznie wyhamowac ;/

    Cytuj
  • 7 maj 2011

    Nawet nie wiem kto to był. Jak sie cos więcej dowiem to napisze na forum. Ale faktycznie dramatyczna sytuacja...

    Cytuj
  • 7 maj 2011

    to czekam na wiesci...
    ja wiem tyle jeszcze ze kierowca byl w totalnym szoku, nie mogl wysiasc z ciezarowki i musieli go stamtad wyciagac...no ale w ogóle mu sie nie dziwie, okropna sytuacja

    Cytuj
  • 7 maj 2011

    Widząc jak jeżdżą "gruszki" po 3-cim Maja to już wierzę, że jechał przepisowo...

    Cytuj
  • 8 maj 2011

    no właśnie koło carefoura ale w Sułkowicach....(istnieje taki, jakby ktoś nie wiedział)

    Cytuj
  • 8 maj 2011

    No ślady hamowania mają koło 15-20 metrów. Wiadomo, takiego auta jak betoniarka nie zatrzyma się w miejscu więc nie musiał wcale szybko jechać. Pasy są widoczne kilkadziesiąt metrów wczesniej jadąc z jednej jak i z drugiej strony więc bardzo możliwe że jakoś wtargneła ta starsza babka na jezdnię no ale z drugiej strony to było przejscie dla pieszych więc wina tego młodego kierowcy chyba, niestety...

    Cytuj
  • 8 maj 2011

    nie moge edytowac więc napisze jeszcze raz: Wie ktoś może z jakiej firmy ta betoniarka? W.-B. czy G.?

    Cytuj
  • 8 maj 2011

    mlody chlopak- nawet nie chce sobie wyobrazac co musi teraz przezywac...
    co do firmy to niestety nie wiem, ale chłopaka kojarze.

    Cytuj
  • 8 maj 2011

    a skąd ten chłopak pochodzi? Słyszałem ze z Harbutowic? No i orientuje sie ktoś jaka kara może go za to czekać?
    Szczerze mu współczuje...

    Cytuj
  • 8 maj 2011

    myślę, że wina niestety kierowcy jeśli potrącił śmiertelnie na pasach to nie zachował szczególnej ostrożności niestety obligatoryjnie art 177 & 2 możliwe, że sąd uzna to iż kobieta wtargneła na jezdnię ale to już dojdą do tego biegli sądowi. W takich wypadkach wina leży po obu stronach ale zawsze winny jest kierowca. Takie prawo
    wyrok w zawiasach i zabranie prawka na ileś tam.

    Cytuj
  • 8 maj 2011

    art 177

    § 1.
    Kto, naruszając, chociażby nieumyślnie, zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, powoduje nieumyślnie wypadek, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała określone w art. 157 § 1, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
    » § 2.
    Jeżeli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawcapodlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
    » § 3.
    Jeżeli pokrzywdzonym jest wyłącznie osoba najbliższa, ściganie przestępstwa określonego w § 1 następuje na jej wniosek.

    Cytuj
  • 8 maj 2011

    Piszecie takie głupoty jak rozpędzicie ciężarówkę do 120 jak ona ma ogranicznik do 89 ?

    Cytuj
  • 8 maj 2011

    chlopak z jasienicy jest

    Cytuj
  • 8 maj 2011

    [quote=michalsko1] Piszecie takie głupoty jak rozpędzicie ciężarówkę do 120 jak ona ma ogranicznik do 89 ? [/quote]

    Ma ogranicznik albo i nie ma

    Cytuj
  • 8 maj 2011

    mnie sie nie wydaje zeby szalal gruszka na drodze...

    Cytuj
  • 8 maj 2011

    Teraz tylko idiota jezdzi ze zdjętym ogranicznikiem.

    Cytuj
  • 8 maj 2011

    Kierowcy na betoniarniach często mają część wynagrodzenia obliczaną jako premię od ilości przewiezionego betonu. Dlatego gruszki śmigają po drogach, choć w tym przypadku nie ma podstaw do podejrzeń że to było przyczyną nieszczęścia

    1 Cytuj
  • 8 maj 2011

    michalsko1: jak wyglądaja ograniczniki prędkości ustawione na 89 km/h możesz zobaczyć jadąc za którymkolwiek szwogropolem lub innym furmanturem.

    Cytuj

Odpowiedz