Forum » Okolice

modernizacja drogi w Osieczanach

 • 22 lip 2011

  Czy nie uważacie że droga od strony Drogini gdzie jest położona nowa nawierzchnia drogi i zaczyna się droga na prostej w Osieczanach w kierunku mostu na Rabie w stronę ronda ta droga powinna zostać zmodernizowana bo
  jeździ
  się na niej jak po kamieniach a nie po drodze (gdzie idą nasze podatki?). Czy ktoś się orientuje czy będą dawać nowa nawierzchnie na tym odcinku? Czy dalej będziemy jeździć w takich warunkach?

  8 1 Cytuj
 • 22 lip 2011

  Już od paru lat słychać ,że ma być nowa nawierzchnia, jak robili chodnik to już mówili o nowej nawierzchni ,chodnik się ponoć rozlatuje a nawierzchni nie widać.

  2 1 Cytuj
 • 22 lip 2011

  Jak zauważyłeś tam tabliczke taką "Modernizacja nawierzchni..." to sam sobie daj odpowiedź! Narazie wykonują chodniki od mostu na Rabie w stronę Osieczan, a później będą robić nawierzchnie. to samo od Trzemeśni przez Zasań aż po Wiśniową, ale trzeba trochę poprzerabiać, ponaprawiać te zapaści gdzie niegdzie dlatego troche to potrwa ale będzie napewno zrobione!

  2 Cytuj
 • 22 lip 2011

  Warto przyglądnąć się jak "naprawiają" te zapaści na odcinku Trzemeśnia - Lipnik. Sypią byle żwir na wąskie pobocze między drogą a rowami i ubijają zwykłą ubijarką, potem pewnie pójdzie na wszystko dywanik. Przecież cała ta droga od dawna "spływa" do tych cholernych rowów, trzeba by zrobić coś i z rowami (imho najlepiej kręgi i w końcu będzie miejsce na chodnik) oraz od nowa podbudowę drogi. A tak niedługo będzie to samo. Szkoda bo to bardzo uczęszczana droga, chyba najbardziej z wszystkich naszych powiatowych, a cała od Osieczan do Wiśniowej psuła się i psuje szybko, mimo remontów.

  5 Cytuj
 • 23 lip 2011

  I o to chodzi,a co po kilku latach robiłyby te firmy gdyby porządnie wykonały pracę ?
  Droga od Osieczan do Coopera rozleciała się po roku i co ?
  Zasypali dziury i tyle?

  4 Cytuj
 • 24 lip 2011

  [quote=gość: ChodnikowyObserwator] Warto przyglądnąć się jak "naprawiają" te zapaści na odcinku Trzemeśnia - Lipnik. Sypią byle żwir na wąskie pobocze między drogą a rowami i ubijają zwykłą ubijarką, potem pewnie pójdzie na wszystko dywanik. Przecież cała ta droga od dawna "spływa" do tych cholernych rowów, trzeba by zrobić coś i z rowami (imho najlepiej kręgi i w końcu będzie miejsce na chodnik) oraz od nowa podbudowę drogi. A tak niedługo będzie to samo. Szkoda bo to bardzo uczęszczana droga, chyba najbardziej z wszystkich naszych powiatowych, a cała od Osieczan do Wiśniowej psuła się i psuje szybko, mimo remontów. [/quote]

  wsadzić kręgi i pierdzielić;) a woda jak bedzie wieksza to niech leci asfaltem

  3 Cytuj
 • 24 lip 2011

  bo u nas to jest aprobowana taka fuszerka, że szkoda gadać. zamiast zrobić kompleksowo drogi, chodniki, fosy i drożne odpływy wody, to robi się to na raty i byle jak. dzięki takiej mentalności wiele osób ma pracę - ci co wykonują remont, ci, którzy go zlecają, ci, co wykonują kosztorysy, plany, mapki oraz firmy sprzedające materiały itd. a, i może też operatorzy sprzętu, jeśli nie jest on własnością firmy realizującej zlecenie. nawet nie wiecie ile osób trzeba utrzymać i dzięki takiemu podejściu do sprawy jest to możliwe;)

  5 Cytuj
 • 24 lip 2011

  Caramba nic dodać nic ująć państwowe pieniądze wydaje sie najłatwiej a "głupi naród to kupi"

  5 Cytuj
 • 25 lip 2011

  [quote=gość: nieoświecony] Caramba nic dodać nic ująć państwowe pieniądze wydaje sie najłatwiej a "głupi naród to kupi" [/quote]

  na naszą zgubę ten "głupi naród" kupuje wiele kitów. wystarczy przyglądnąć się kolejnym wyborom na rożnych szczeblach. jakże często przechodzą ci ludzie, którzy najlepiej oszukują i mają najlepiej zorganizowaną reklamę, czyt. propagandę. są nawet takie głosy "lepiej niech już będzie oszust ale znany, niż jakiś nowy, po którym nie wiadomo czego się spodziewać". przecież to jest chore

  8 Cytuj
 • adzygmunt 27 lip 2011

  Panie i Panowie z Osieczan weźcie przykład z nas, Trzemeśnian i naszego radnego. My już mamy asfalt!

  3 5 Cytuj
 • 29 lip 2011

  Radnego rozbawiles mnie :) gwarancja na droge chodnik max trzy lata czyli na styk az sie to posypie nikt normalny nie da wiecej gw robiac na takich materialach czyt przetarg i koszty

  6 1 Cytuj
 • adzygmunt 9 sie 2011

  Tutaj Ci nie wierzę! Radny na pewno jest przy przetargach i ustaleniach: co, jak i jakie gwarancje!

  1 8 Cytuj
 • 16 sie 2011

  Co za idiota zerwał warstwę nawierzchni i nic nie robi dalej?Kierowcy mają niszczyć zawieszenia przez czyjąś głupotę?
  Nie można było zrobić jak wcześniej zaraz po zerwaniu kłaść nową nakładkę?

  12 Cytuj
 • 16 sie 2011

  A co mają powiedzieć biedni rowerzyści jadący tą drogą; drgania ciała jakby się trzymało młot pneumatyczny.

  6 Cytuj
 • 16 sie 2011

  dla dziewczyn chyba pozytywne doznania?:D

  5 5 Cytuj
 • 16 sie 2011

  sytuacja jak z filmów Barei czyli punktowanie bezsensownych działań okresu głębokiej komuny. niby minęło sporo lat ale u nas czas się zatrzymał. czy my naprawdę nie możemy mieć mądrze i solidnie wykonanej inwestycji? żenujące!
  niech wykonawca wreszcie ruszy głową i jak najszybciej zleci robienie nakładki

  9 Cytuj
 • 16 sie 2011

  Uważajcie na POLDIM robiący aslfalt w Osieczanach! Kiedyś idioci po południu puścili ruch po świeżym asfalcie!!! Efekt - auto ubrudzone wokoło! Uważajcie na nich!

  A tak wogóle to gratuluję, nowa nawierzchnia jest rewelacyjna! Pięknie stała woda na przeciw kościoła ostatnio po deszczu... spad w stronę krawęźnika - brawo!

  7 1 Cytuj
 • adzygmunt 17 sie 2011

  Czyli w zimie będzie lodowisko!
  Poruszę inny temat aczkolwiek związany z remontem tej drogi.
  Zjazdy na główną /po stronie kościoła/aż do samego szczytu drogi.
  Kto zezwolił i nie sprawdził wykonania tych połączeń. W deszczowe dni tony błota spływają na asfalt. Gdzie są rowki odwadniające. Chyba tylko na jednym zjeździe!
  Monte Grabi, jakich pan masz inspektorów?
  Nowa nawierzchnia, stary syf, dający świadectwo staranności o wspólne dobro.
  Gdzie Policja i Straż. Właścicielom tych zjazdów, trzeba uzmysłowić, że nie mogą budować dla siebie, by innym szkodzić, sobie zresztą również!

  3 2 Cytuj
 • 17 sie 2011

  Co do stojącej wody to będzie jeszcze jedna nakładka i myślę że to zrobią dobrze natomiast zjazdy to istna samowolka,ogrodzenie w pasie drogowym skutecznie tamujące spływ wody do rowu w wyniku czego woda zalewa drogę.
  Monte Grabi ma ważniejsze sprawy na głowie niż jakieś kałuże?

  4 Cytuj
 • 17 sie 2011

  I ta "nakładka" zmieni pochylenie drogi w drugą stronę :-) - ciekawe, chętnie poczekam i zobaczę.

  Ale na świeży asfalt uważajcie! Ja następnym razem wzywam policję i koniec! Mam dosyć czyszczenia samochodzu przez 2 godziny ja idiota z tej smoły!!!

  2 1 Cytuj
 • adzygmunt 30 sie 2011

  Modernizacja znowuż stanęła !!! kurka wodna!
  W najgorszym miejscu, koło działek jest horror z jazda po "ćmoku" !

  5 1 Cytuj
 • 30 sie 2011

  To jest niesamowite jak tak można rozwalić drogę, zeskrobać asfalt i zostawić z dziurami.

  Ta sytuacja ciągnie się już kilka tygodni. DRAMAT.

  8 1 Cytuj
 • 30 sie 2011

  Toż to chyba faworyzowany u nas Poldim jest wykonawcą?

  4 1 Cytuj
 • 30 sie 2011

  Czego wykonawcą w okolicy Poldim NIE jest?
  (pytanie retoryczne...)

  Nie martwcie się, co prawda droga Kasina-Dobczyce w samej Kasinie zaczęła się rozpadać po pierwszej zimie, ale za drugim razem wyszło im już chyba lepiej... Mam nadzieję...

  5 1 Cytuj
 • 30 sie 2011

  Podobno po euro mają już skończyć ten remont.

  2 2 Cytuj

Odpowiedz