Forum » Okolice

modernizacja drogi w Osieczanach

  • 12 wrz 2011

    Teraz po położeniu pierwszej warstwy asfaltu ktoś przypomniał sobie że trzeba wymienić przepusty pod drogą?Gorzej jak za komuny?

    7 1 Cytuj
  • 12 wrz 2011

    [quote=gość: ????] Teraz po położeniu pierwszej warstwy asfaltu ktoś przypomniał sobie że trzeba wymienić przepusty pod drogą?Gorzej jak za komuny? [/quote]

    ponoć i tak nie wszystkie wymienię, a że zmarnują sporo kasy rozwalając to, co już jest zrobione? kieszenie podatników są bardzo głębokie

    7 1 Cytuj
  • 13 wrz 2011

    Fajnie się stoi w koreczkach w tym upale?

    1 1 Cytuj
  • 13 wrz 2011

    [quote=marko] A tak wogóle to gratuluję, nowa nawierzchnia jest rewelacyjna! Pięknie stała woda na przeciw kościoła ostatnio po deszczu... spad w stronę krawęźnika - brawo! [/quote]

    Właśnie, to fuszerka totalna, bo woda stoi tak jak dawniej koło krawężników i nie ma odpływów.
    To nikt nie projektuje, ani nie nadzoruje takich prac?
    Zmarnowane nasze pieniądze! Tragedia!

    4 Cytuj
  • 13 wrz 2011

    [quote=gość: ????] Teraz po położeniu pierwszej warstwy asfaltu ktoś przypomniał sobie że trzeba wymienić przepusty pod drogą? [/quote]
    Ktoś powinien za to ponieść odpowiedzialność i zapłacić !
    Dlatego, że tak bezkarnie im takie marnotrawstwa uchodzą to się tak dzieje.

    3 Cytuj
  • 13 wrz 2011

    dyrektor dróg powiatowych i myślenicki radny w jednej osobie - przypuszczam, że to on jest odpowiedzialny za remont tej drogi. czy ma wykształcenie związane z branżą budowlaną?

    5 Cytuj
  • 14 wrz 2011

    Caramba a czy Ty się znasz cokolwiek na pracy, jakie tam fuszerki własnie na tym odcinku nie było położonego asfaltu więc nic nie niszczą , tylko się pytam dlaczego w dalszej części drogi jest tak wyprofilowane że dalej rzeka płynie po deszczu?

    1 3 Cytuj
  • 14 wrz 2011

    [quote=gość: kolega Kramera] własnie na tym odcinku nie było położonego asfaltu [/quote]

    To dziwne bo właśnie na tym odcinku BYŁ położony nowy asfalt. Całe szczęście że tylko pierwsza warstwa.

    Przed wyborami osobiście słyszałem jak radny Tomasz obiecywał z burmistrzem jak to powymieniane będą wszystkie przepusty pod drogą w trosce o mieszkańców (powódź).... No i efekt był, obydwoje zostali na stanowiskach. Ludzie zagłosowali.
    Teraz dopiero po interwencjach ludzi wymieniają przepust przed strażnicą w połowie prac już po ułożeniu asfaltu. Podobno tego przepustu przy dawnym Sparze nie wymienią bo już jest "za późno". Czyli są już dwie nakładki asfaltowe...

    Nie rozumiem opieszałości wykonawców i projektantów tej przebudowy. Czy w naszym kraju wszystko uchodzi wybrańcom bez konsekwencji?

    4 1 Cytuj
  • 14 wrz 2011

    [quote=gość: caramba] dyrektor dróg powiatowych i myślenicki radny w jednej osobie [/quote]
    zapomniałeś dodać, że nauczyciel...

    I to wszystko w jednej (!) osobie.

    3 2 Cytuj
  • adzygmunt 14 wrz 2011

    Trzy w jednym = Monte Grabi!

    6 Cytuj
  • 14 wrz 2011

    [quote=adzygmunt] Trzy w jednym = Monte Grabi! [/quote]

    Ano grabi sobie, grabi...

    6 Cytuj
  • 14 wrz 2011

    [quote=gość: miastowy] Ano grabi sobie, grabi... [/quote]

    każde grabie grabią do siebie ;)

    6 Cytuj
  • 16 wrz 2011

    Pozazdrościć organizacji pracy,teraz nie dziwi mnie że u nas buduje się najdroższe drogi.W słowniku kulturalnych ludzi nie ma słów którymi można opisać to co ci pseudofachowcy robią-wylali asfalt teraz rozkopują przepusty,za Sparem zrobili chodnik z kostki teraz zerwali i zakładają studzienki itd.
    ALE TO NORMALNE GDY W FIRMACH ZATRUDNIA SIĘ NIE WEDŁUG KWALIFIKACJI TYLKO Z KLUCZA ZNAJOMI RODZINA SPONSORZY ITP.

    5 Cytuj
  • 16 wrz 2011

    [quote=gość: aaaa] ALE TO NORMALNE GDY W FIRMACH ZATRUDNIA SIĘ NIE WEDŁUG KWALIFIKACJI TYLKO Z KLUCZA ZNAJOMI RODZINA SPONSORZY ITP. [/quote]
    No ale ktoś nad tym czuwa (?!) Ktoś powinien wyliczyć potrzebne kwoty na dany cel i ani złotówki więcej. Jeśli ktoś się "pomylił" lub też "nie przewidział' czegoś to jego sprawa. ZA to bierze NIEMAŁE pieniądze i z nich powinien pokryć te swoje niedopatrzenia.

    No ale tak to tylko w Erze, rzeczywistość jest jak każdy widzi, a szkoda, że w ten sposób MARNUJE się NASZE pieniądze !

    5 Cytuj
  • 16 wrz 2011

    [quote=gość: aaaa] Pozazdrościć organizacji pracy,teraz nie dziwi mnie że u nas buduje się najdroższe drogi.W słowniku kulturalnych ludzi nie ma słów którymi można opisać to co ci pseudofachowcy robią-wylali asfalt teraz rozkopują przepusty,za Sparem zrobili chodnik z kostki teraz zerwali i zakładają studzienki itd.
    ALE TO NORMALNE GDY W FIRMACH ZATRUDNIA SIĘ NIE WEDŁUG KWALIFIKACJI TYLKO Z KLUCZA ZNAJOMI RODZINA SPONSORZY ITP. [/quote]

    takich mamy pseudofachowców, którzy nie potrafią logicznie pomyśleć. to naprawdę nie jest trudne i nie boli, a jednak.
    większość z tych niby specjalistów to nauczyciele. nie wiem jak to się stało, bo znam wielu nauczycieli i są naprawdę mądrymi ludźmi więc na szczęście nie wszyscy przynoszą wstyd tej grupie zawodowej. lepiej żeby nauczyciele zajmowali się uczeniem, a na stanowiskach byli odpowiednio wykształceni specjaliści.

    7 Cytuj
  • 16 wrz 2011

    [quote=gość: caramba] lepiej żeby nauczyciele zajmowali się uczeniem, a na stanowiskach byli odpowiednio wykształceni specjaliści. [/quote]

    No nie wiem czego by nauczyli moje/Twoje dziecko (dzieci) tacy nauczyciele.

    5 Cytuj
  • 16 wrz 2011

    Zastanawiam się co to za "okopy" przed Strażnicą w Osieczanach ??? A organizacja pracy to .... klękajcie narody !!! po prostu !!! Najpierw chodniki i nakładka asfaltowa, a potem kopanie w tym wszystkim i rozbieranie chodników bo zapomnieli, że studzienki ściekowe są potrzebne....Rewelacja po prostu!!!!!!!!!!!!!!!

    7 Cytuj
  • 17 wrz 2011

    wesoły, czy coś Cię jeszcze dziwi w tych inwestycjach ?

    5 Cytuj
  • 17 wrz 2011

    [quote=gość: krecik] No nie wiem czego by nauczyli moje/Twoje dziecko (dzieci) tacy nauczyciele. [/quote]

    jak się nie nadają do pracy w szkole to się pchają do samorządu. jeden drugiego wspiera i krzywdy sobie nie dadzą zrobić. z innej beczki - radny w Osieczanach obiecał dopilnować wymiany przepustów a jak widać dopiero interwencje ludzi ruszyły sprawę! ten radny to ponoć także nauczyciel, a soltyska to chyba przedszkolanka. w sumie to niezłe przedszkole nam się zrobiło. wesoła karuzela kręci się od wyborów do wyborów ;)

    6 Cytuj
  • 17 wrz 2011

    [quote=gość: srutututu] ten radny to ponoć także nauczyciel, a soltyska to chyba przedszkolanka [/quote]

    Zresztą ciocia pana radnego. Wszystko pozostaje w rodzinie.

    Słyszałem relację z wyborów na sołtysa w osieczanach. Już przed zebraniem było wiadomo kto jest wybrany. No ale tak jest, jak najbardziej aktywną grupą na wsi są strażacy i ich rodziny.

    6 Cytuj
  • 18 wrz 2011

    I znowu wszystko przez strażaków...................................................................................................
    To mogli sobie piękni Osieczanie ruszyć dupska na zebranie i wybrać kogo innego a nie biadolić teraz..

    1 8 Cytuj
  • 18 wrz 2011

    Wesoły znowu Cię zdenerwowali,prawda bywa bolesna.
    Osieczany to taka właśnie miejscowość że gdy trzeba wybrać "swojego" to potrafią się zorganizować ale już gdy trzeba coś zrobić to gorzej wychodzi.

    7 1 Cytuj
  • adzygmunt 18 wrz 2011

    Nieoświecony, jesteś niekonsekwentny, albo mało precyzyjny w pisaniu.
    Nie jest ważne czy prawda boli. Ważne, że ludzie wybrali kogo zamierzali.
    Inna sprawa, czy wybór był trafny!
    Wszyscy niezadowoleni jeśli uważają, że dzieje się źle powinni zwołać referendum wiejskie. Jest taka możliwość i wybrać nowego sołtysa, radę sołecką. Czy radnego nie wiem.
    Tutaj do niezadowolonych, "bolesna prawda", jak się skrzyknąć i coś w tej sprawie zrobić.
    Może Wam wystarcza dać upust negatywnych odczuć, pisząc posty?
    Jednakowoż ktoś powinien zapłacić Z WŁASNEJ KIESZENI ZA ZŁĄ ORGANIZACJĘ ROBÓT! To skandal co tam się dzieje!
    Oto dlaczego polskie drogi są najdroższe w Europie!

    5 2 Cytuj
  • 18 wrz 2011

    Przecież mój nick mówi sam za siebie ale przecież ktoś wcześniej napisał
    "Już przed zebraniem było wiadomo kto jest wybrany. "
    Oczywiście wina tych którzy nie poszli na zebranie i dzięki temu grupa mogła przeforsować swojego kandydata.
    Na temat organizacji prac szkoda słów,jak na Discovery ogląda się jak w innych krajach remontuje się czy buduje to jesteśmy kilkadziesiąt lat ale już nie za murzynami tylko nie wiadomo za kim.
    Kiedyś oglądałem jak w Niemczech w ciągu nocy wymieniano nawierzchnię pasa startowego,praca była zorganizowana co do minuty a wymieniono nie tylko nawierzchnię ale i instalacje towarzyszące.Zakres robót taki jak przy wymianie kilku kilometrów nawierzchni na zakopiance.

    6 Cytuj
  • 18 wrz 2011

    A ja tam bym się tym tak nie podniecał.. Niech ktoś z Osieczan napisze ilu w ogóle było chętnych na to stanowisko, a dopiero potem będziemy tu rozdzierać szaty kto i jak "ustawił " wybory i tyle.....

    7 Cytuj

Odpowiedz