Forum » Okolice

modernizacja drogi w Osieczanach

  • adzygmunt 18 wrz 2011

    Nie pisałem o ustawionych wyborach.
    Pisałem, że większość wybrała sołtysa radę sołecką.
    Czy wybór był i jest najlepszy, nic mi do tego.
    Nieobecni nie mają racji.
    Być na wyborach, szczególnie gdzie wybiera się ludzi nie partię, to obowiązek obywatela.
    Tym co nie byli i piszą posty mądrzejsi dali nauczkę. Wyciągnijcie wnioski.
    Przypomnę: "Nową przypowieść Polak sobie kupi, że przed szkodą i po szkodzie głupi". Czy chcecie tego?

    3 1 Cytuj
  • 27 wrz 2011

    Zastanawiam się co za inżynier ????? skończony pozwolił na takie położenie asfaltu koło mostu na Rabie ???? Na całej szerokości drogi tuż przed mostem jest wyfrezowany kawałek asfaltu o szerokości może 1 metra. Niby niedużo, ale wystarczy, żeby ktoś się tam zabił, bo wszyscy widzą to w ostatniej chwili i zaczynają wtedy hamować. A rozpędzony motocyklista to może na tym polecieć wprost do Raby ! Super po prostu!

    5 Cytuj
  • adzygmunt 27 wrz 2011

    Na takie "cóś" zezwolił inspektor nadzoru Monte Grabiego!
    A na poważnie.
    Zima i późną jesienią na nowym asfalcie powstaną liszaje błota i lodu wypływające z bocznych dróżek.
    Starosta powinien ostro upomnieć się u tych którzy włączają się do ruchu bez odpowiedniego odprowadzenia wody z drogi polnej czasem z resztkami asfaltu albo kamieni!
    To powinniśmy wymusić na zarządzającym droga dla własnego bezpieczeństwa.
    Super byłoby gdyby wewnętrzna strona krawężnika był pomalowana przerywaną białą farbą jak pasy.
    Już teraz po zmroku tak naprawdę nie widać granicy między chodnikiem a jezdnią.
    Tutaj - przy braku oświetlenia, Myślenice mogłyby być prekursorem dbania o bezpieczeństwo na drodze!

    2 1 Cytuj
  • 28 wrz 2011

    A może by tak oświetlenie uliczne zrobić na odcinku od Kościoła do Drogini i od ronda w Myślenicach do sklepów w Osieczanach.

    2 Cytuj
  • 28 wrz 2011

    Paweł99 toż to macie Sołtyskę i obrotnego Radnego to do nich z tym problemem,
    niech się wykażą swoim uzdolnieniem.

    3 Cytuj
  • 29 wrz 2011

    Jechałem sobie dziś w Wiśniowej do Myślenic i fajnie że jest nowy dywanik, ale wydawało mi się że jakiś taki... jajowaty. Góra-dół, góra-dół. Choć zakopianka Lubień-Myślenice też nie jest specjalnie równa, nie tak jakbym sobie wyobrażał "normę 4 mm" dla ekspresówek (link: http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,10366565,Nowy_odcinek__7__po_dwoch_miesiaca_juz_do_poprawki.html ). I droga Dobczyce-Kasina też taka... różna. Hmm może dlatego że wykonawca ten sam. Ehh...

    P.S. Dzięki za napisanie o tym frezie przed mostem, zwolniłem sobie odpowiednio wcześniej.

    1 Cytuj
  • 29 wrz 2011
    1 Cytuj
  • adzygmunt 1 paź 2011

    Droga Osieczany Trzemeśnia może być przykładem dbania o bezpieczeństwo ruchu. Chodnik na całej trasie, lecz w tym słodkim ciasteczku znalazły się dwa nieduże gorzkie migdały. Bez chodnika pozostaje część drogi: Koniec Drogini początek Łęk. Tam gdzie najciemniej i najtrudniej pokonać trasę pieszemu, rowerzyście.
    Rada sołecka swego czasu strzeliła sobie w kolano, rezygnując z wykonania w tym miejscu chodnika. Spotkałem się z taką opinią "po co tam, skoro tak nie wielu ludzi tam chodzi"? Ano własnie dlatego, że tam mało kto chodzi powinien być chodnik i oświetlenie. Nie tylko piesi tam są, rowerzyści również a jak tam jest ciasno i ciemno, wiedzą tylko ci, co muszą tam chodzić, jeździć.
    Brak oświetlenia na długim odcinku od InterZoo po most na Trzemeśniance, mogą zastąpić z powodzeniem boczne pomalowane przerywaną białą /żółtą,odblaskową/ linie.
    Zaczną się mgły. Jak wypatrzeć pobocze, krawędź chodnika. A może linia biała przerywana na środku?
    Juz teraz jest kiepsko z komfortem jazdy w tym miejscu. Nowy asfalt wydajnie poprawił jazdę, ale to nie wszystko.
    Pisałem o dróżkach schodzących do głównej. Brak odprowadzenia wody, błota, żwiru odpowiednią kratką, to wielkie zaniedbanie właściciela drogi. Tutaj szybko nakazem można sprawę naprawić. Nie wyobrażam sobie po prostu zezwolenia na budowę drogi tego warunku. Ktoś zapomniał wykonać, ktoś nie sprawdził.
    Mroziki za miesiąc czas jest by zdążyć!
    Jest jeszcze sporo czasu w tym roku, by zacząć budować chodnik od środka Trzemeśni do Poręby.
    Bardzo potrzebna inwestycja. Dzieci do szkoły, dorośli do ośrodka zdrowia, wózki z dziećmi, rowerzyści. Pozwólmy im bezpiecznie dotrzeć do celu

    5 1 Cytuj
  • 3 paź 2011

    adzygmunt, piszesz tak, jakby ten manifest miał faktycznie siłę przebicie - w co niestety wątpię.
    Jednak zgadzam się z Tobą w 100%!!! Nic dodać nic ująć!
    Wogóle sposób naprawdy tej drogi pozostawia wiele do życzenia:
    1. W jednym miejscu porządnie wycinano zapadliska
    2. W innych położono na tym nakładkę?
    3. Całość realizuje X-liczba firm. Rozpiernicz taki, że aż strach. Robią milion rzeczy naraz. Jeżeli już jakoś się w tym połapią i skończą, to ciekawe kto będzie odpowiadał w razie reklamacji. Pewnie jedna firma będzie zwalała na kolejną.

    Nie wiem czy pisałem, jak kiedyś zatrzymałem się koło gości, bo widzę, że zasypują pobocza, a zostawili przekop przez drogę, który "siadł". Mówię Panowie, może byście się ulitowali i to wyrównali. A oni na to, że to nie oni przekopali tylko Poldim... no to super, opadła mi szczena.

    4 Cytuj
  • adzygmunt 3 paź 2011

    Prawdę mówiąc ja także nie wierzę w efekty pozytywne posta.
    Kropla drąży ... Monte Grabiego i za którymś tam postem, jeśli czyta, zaświta mu: Może rzeczywiście warto zadbać o jakość wykonania i coś więcej?
    Nieważne wówczas byłyby powody, manewrów w szarych komórkach decydentów.
    A efekt, cóż może z czasem przyjdzie.
    Po to pisze się posty. Jeden głos więcej.
    Smutne to, bo mam wrażenie że Osieczanom na tej drodze nie zależy!

    4 2 Cytuj
  • 3 paź 2011

    Zależy, ale co ja mogę ???? Ostatnio spacerowałam koło strażnicy i szkoły. Te rowy co tam pobrali to fuszerka, przepust pod drogą do szkoły to fuszerka bo jest za płytko, rów koło strażnicy jest też za płytki więc woda od strażnicy i sklepu nie popłynie pod górę. Droga do szkoły to katastrofa, a kawałek dalej na siłę robią asfalt zamiast zająć się drogą do szkoły. Pytałem o to kiedyś dyrektora szkoły czemu nie interweniuje w tej sprawie to powiedział mi, że już chyba ze trzy lata w tej sprawie pisze do gminy i nic bo zawsze obiecują w przyszłym roku. Stary sołtys też w tej sprawie coś pisał, nowa obiecywała i tyle.......................................................................po prostu qrwa mać !!!! A dzieci i ludzie dalej w błocie i wodzie do szkoły i sklepów chodzą.

    4 Cytuj
  • 4 paź 2011

    Ale "inspektorzy" przecież odbierają te ....fuszery!!! Porażka...

    6 1 Cytuj
  • adzygmunt 4 paź 2011

    Chciałeś napisać: "ynspetkorzy od Monte Grabiego?"
    Oni już dawno udowodnili, że im zależy na pensji i posadzie!
    Bardzooo mnie interesuje kto pokryje różnicę między planowymi kosztami inwestycji a tymi bez planu, czytaj bez głowy!

    7 2 Cytuj
  • 4 paź 2011

    [quote=adzygmunt] Oni już dawno udowodnili, że im zależy na pensji i posadzie! [/quote]

    Niestety u nas organy takie jak nadzór, działają zależnie od tego kto jest inwestorem..

    Tu nasuwa się scena z jednego z najlepszych filmów jakie widziałem.
    Jest tak prawdziwa, że aż boli..
    Bo moja racja jest racja najmojsza...
    http://www.youtube.com/watch?v=Tb1XTIcqaa4

    5 1 Cytuj
  • adzygmunt 11 paź 2011

    Droga zaczyna nabierać końcowego kształtu. Kałuże jakby mniejsze. Kończą chodnik po prawej stronie Raby Pewnie położony zostanie jeszcze fragment jezdni od ronda do mostu. Będzie dobrze, a mogłoby być lepiej, dużo lepiej!
    Niestety dalej kiepsko z widocznością, coś z tym trzeba zrobić!
    Lampy, albo biała przerywana linia, szczególna przydatna we mgle.
    I te kałuże błota i kamieni spływające z dróżek pobocznych. Trochę deszczyku było, a kamienie już są na głównej jezdni!

    4 3 Cytuj
  • adzygmunt 19 lis 2011

    Napiszę ten post tylko dlatego by odnowić temat oznakowania drogi Myślenice - Poręba
    Nowy asfalt,nowe chodniki z brakującym fragmentem dużej całości. Chodnik od Myślenic do Poręby, obietnica wyborcza Burmistrza jest w dużej części zrealizowany. Brak jest od środka Trzemeśni po Porębę, oraz na granicy Łęk i Drogini.
    Doskwiera brak białej linii na całej świetnie wyremontowanej drodze.
    Szkoda. Można by się tym wszędzie chwalić!

    5 2 Cytuj
  • 21 lis 2011

    Bez linii ta droga to PORAŻKA! Ciemny asfalt w nocy to jazda jak z zamkniętymi oczami. Jak przyjdzie młga w okolicy mostu na Rabie... to powodzenia... Krawężnik w okolicy domków letniskowych jest ta olbrzymi, że nie chciałbym o niego zachaczyć podczas mgły...

    4 1 Cytuj
  • 22 lis 2011

    Brakuje też oświetlenia w Osieczanach za Kościołem w stronę Droginii.

    Ciemno tam i niebezpiecznie.

    4 Cytuj
  • adzygmunt 22 lis 2011

    Monte Grabi i ty linio - gdzie jesteś?

    3 1 Cytuj
  • 6 gru 2011

    [quote=gość: neptun007] Brakuje też oświetlenia w Osieczanach za Kościołem w stronę Droginii.

    Ciemno tam i niebezpiecznie. [/quote]

    Ciemno ciemno

    3 Cytuj
  • 7 gru 2011

    Ile razy płaci się u nas za to samo?Remontując drogę zostały pobrane rowy obok niej a wczoraj inna firma "poprawiała"te same rowy.O co tu chodzi?

    4 Cytuj
  • 7 gru 2011

    [quote=gość: ....] Ile razy płaci się u nas za to samo?Remontując drogę zostały pobrane rowy obok niej a wczoraj inna firma "poprawiała"te same rowy.O co tu chodzi? [/quote]

    daj zarobić firmie, pewnie teraz w zimie nie mają zbyt dużo zamówień;) toż to taka koleżeńska solidarność;)
    a że robota była już zrobiona... nie bądźmy tacy małostkowi. stać nas;)

    ps. czyja to firma? jakaś miejscowa?

    6 Cytuj
  • 8 gru 2011

    Prawdopodobnie firma znanego i lubianego przez wszystkich (i urząd) wykonawcy drogi do własnego domu. ;)

    5 Cytuj
  • 8 gru 2011

    A ciemno jak było tak jest, no chyba że o to chodzi.

    3 Cytuj
  • 8 gru 2011

    ja bym chciał tylko nawiązać do wypowiedzi strone wcześniej...otóż Polskie drogi nie są najdroższe w europie...Przykładem może być obwodnica jednego z miasteczek na południu włoch której kilometr kosztuje ponad 200 milionów euro a jest ich pare...Ogólnie w naszym klimacie trudniej o utrzymanie dróg w dobrym stanie niż na południu a w UK to w ogóle, największą rolę grają tutaj okresowe wahania temperatur poniżej zera. Jeśli miałbym wybiec poza europę to polecam zapoznanie się z budową obwodnicy moswky :)

    Wracając do tematu to nic nie usprawiedliwa takiego partactwa...po zakończeniu takiej pracy dadzą gwarancję na rok, a co później to sami wiecie...Bardzo Bardzo chciał bym się mylic.

    1 1 Cytuj

Odpowiedz