Forum » Okolice

modernizacja drogi w Osieczanach

  • 15 gru 2011

    Klimat klimatem...ale robi się jak się robi. Klasyka to zapadające się włazy studzienek. Czemu tak się dziej? Po są układane/pozycjonowane na czym się da nawet kamieniach. Potem się ładnie betonikiem to obrabia. A GDZIE JEST INSPEKTOR???

    Nowa droga to na razie...porażka. Brak właściwego oświetlenia + ciemny póki co asfalt nie odbijający światła to masakra. Trzeba naprawdę uważać, bo pieszych nie widać kompletnie.

    4 Cytuj
  • adzygmunt 15 gru 2011

    Podobno, Monte Grabi miał się wyrazić, że biała linia będzie ale teraz juz nie bo za zimno i farba nie wyschnie nim auta ja rozjeżdżą.
    Niestety >marko< masz rację! Ciemność widzę!
    A mgły to wspaniały prezent dla szpitali, warsztatów, oby nie zakładów pogrzebowych!

    4 1 Cytuj
  • 16 gru 2011

    Jeżeli widzicie tam rażące niedociągnięcia i błędy a inwestycja jest już ukończona to zróbcie ładne zdjęcia i ślijcie to jakiegoś odpowiednia gddkia. To nie zajmie dużo czasu a z dyskusji na forum nie ma nic, szczerze to nie jechałem tamtędy dawno ale jeśli jest tak fatalnie jak piszecie to nie ma co czekać trzeba interweniować. Gdyby to było duże miasto to zaraz gazety by nagłośniły itd a tutaj cisza.

    Odnośnie studzienek to powiem tylko że taka studzienka którą osadza się w drodze szybkiego róchu jest chyba z 10 razy droższa od zwykłej co nie znaczy że zwykłej nie można dobrze zrobić, problemem jest to że remontuje się nie raz drogi które później rozjeżdzane są przez tranzyt który albo nie ma gdzie indziej jechac albo objeżdzą system via toll. Przykładów na to aż zbyt wiele niestety.

    2 Cytuj
  • adzygmunt 16 gru 2011

    Rzecz w tym, że moim zdaniem droga nie jest źle zrobiona. Zawsze w każdej drodze znajdzie się zagłębienie szczególnie przy krawężnikach
    O tym co jest pod warstwa nowego asfaltu dowiemy się prędzej czy później,
    Szkoda, że w tym dobrym dziele nie postawiono "kropki nad i" czyli białej linii od Osieczan po Porębę!

    2 1 Cytuj
  • adzygmunt 16 gru 2011

    http://www.dziennikpolski24.pl/pl/region/region-myslenicki/1198221-smiertelny-wypadek-w-trzemesni.html
    Tu jest właściwe miejsce dla informacji, że mimo dobrej nawierzchni zawsze jest margines na błędy czterech stron; projektant, wykonawca, kierowca, pieszy.
    To bardzo tragiczna wiadomość!

    3 1 Cytuj
  • 19 gru 2011

    Czy ktoś się orientuje czy w osieczanach przeniosą ten środkowy przystanek bliżej hit pola?

    1 Cytuj
  • 25 mar 2012

    W Trzemeśni to wypadałoby zrobić chodnik, a potem jeszcze posprzątać przy krawężnikach od Myślenic przez OSIECZANY przy nowej drodze - kamienie, błoto niedługo wyrośnie trawa, kto za to odpowiada GDDKiA, sołtys, a może jeszcze ktoś - to kwestia pieniędzy czy chęci. W domach wysprzątane przed domami też a na ulicy ?

    2 Cytuj
  • 25 mar 2012

    Sołtysi mogą zadziałać !

    1 1 Cytuj
  • 26 mar 2012

    Czy ktoś się orientuje czy w osieczanach przeniosą ten środkowy przystanek bliżej hit pola?

    NA PEWNO OD WIOSNY MA BYĆ PRZYSTANEK CO 100 METRÓW.
    Może prędzej brakuje przystanka między Inter Zoo a Droginią tam dopiero jest różnica odległości, na dodatek w ciemnościach.

    3 1 Cytuj
  • 28 mar 2012

    już ci biorą i przenoszą na plecach chyba ...

    1 Cytuj
  • 28 mar 2012

    Nie przeniosą bo Policja uznała że to niebezpieczne miejsce.

    1 Cytuj
  • 7 kwi 2012

    Rasumująć remont drogi:
    1. Na zakręcie koło rozlatującej się chałupy w Osieczanach/Łękach (tam gdzie osuwisko było podczas powodzi) jest dziwaczne wybrzuszenie jadąc od Myślenic. Jak widać nikt z tym nie zamierza robić.
    2. Koło kościołu w Osieczanach pochylenie drogi jest...do chodnika - brawo! Świetnie woda tam stoi.
    3. Na początku tej samej prostej w Osieczanach od strony Trzemeśni spływa woda z dróg po prawej i zimą tworzy niebezpieczne warstwy lodu na drodze. Brak odwodniej właściwych
    4. Koło Inter-Zoo nie wiem co za idiota tak zaprojektował zatoczkę, że jakbym nie jechał zawsze zachaczam o nią. Nie dało łuk poszerzyć i zatoczkę głębiej wpakować?
    5. Jest jeszcze jedno dziwne miejsc: zakręt w osieczanach przed domkami, gdzie jest skręt w lewo na Zarabie. Jadąc do Myślenic już kilka razy mnie o mało nie wciągnęło w barierką. Dziwne, bo zdarzyło mi się to już kilka razy, zatem nie jest to przypadek.

    2 1 Cytuj
  • adzygmunt 7 kwi 2012

    Wielekroć pisałem o tej drodze. mogłaby być piękną wizytówką do miasta/powiatu? gdyby nie te niedoróbki!
    Monte Grabi czas się wybudzić ze snu zimowego.
    Do Twoich Marko uwag trzeba dodać niezabezpieczony spływ z bocznych dróg na główną jezdnię. Kamienie błoto. Lodowisko po przymrozkach jest w tych miejscach. Dobrze zabezpieczył zjazd tylko "Bies"
    Woda wiecznie stojąca koło sklepu Jędrochy "przeniosła" się paręnaście metrów bliżej Myślenic. Ludzie mają tam za swoje, albo stojące auta na poboczu!
    Bzdurnie sterczący znak drogowy - zakaz ruchu, na mini parking przy tych budkach krawcowej, zakazuje jazdy do...Myślenic!!!
    Trochę staranności a mogłoby być dobrze!

    2 2 Cytuj
  • 7 kwi 2012

    Odpowiedzi dla pana Marko

    1. Cały czas nasi specjaliści z AGH-u nad tym wybrzuszeniem pracują.
    2. Taki był zamiar aby woda stała koło chodnika aby uszczęśliwić ludzi jak widze Pan jest zadowolony cytuje"brawo! Świetnie "
    3. Po sprawdzeniu nie wykryto usterki
    4. Jeżdze tam codziennie i nie zachaczam o zatoczke. Proszę zmienic samochód na mniejszy.
    5. Kilka razy to był przypadek prosze zwolnić na tym odcinku

    Dziekuje

    2 3 Cytuj
  • 8 maj 2012

    Panie GrabKowski:

    1. Trzeba zmienić studentów AGH na tych Politechniki moze będzie lepiej. Zresztą Ci obecnie zwani POLDIM chyba...ogłosili upadłość.
    2. Jako kierowca jestem zachwycony! Mogę robić śmigus dingus bezbronnym pieszym znacznie częściej niż raz w roku.
    3. Wnoszę o kolejną, komisyjną oczywiście analizę problemu.
    4. Jaki dokładnie samochód będzie ok? Chciałbym nie popełnić znowu tego samego błędu.
    5. Jak prędkoć została wyliczona na tym odcinków przez inżynierów ruchu drogowego jako właściwa/bezpieczna?

    3 Cytuj
  • 13 maj 2012

    a w łękach bez alkoholu - prohibicja ??????????

    3 Cytuj
  • 14 maj 2012

    Co modernizacja drogi bez alkoholu ??? rzeczywiście prohibicja :)

    2 Cytuj
  • 30 sie 2013

    Jadąc ostatnio przez Osieczany zauważyłem w centrum ciekawą budowlę,jakiś obelisk czy pomnik?Nie wiecie co to takiego?

    3 Cytuj
  • Andrzej 30 sie 2013
    krowka123 napisał/a:

    Jadąc ostatnio przez Osieczany zauważyłem w centrum ciekawą budowlę,jakiś obelisk czy pomnik?Nie wiecie co to takiego?

    Jest to jakiś obelisk czy pomnik (mspanc). Z napisem OSIECZANY.

    1 1 Cytuj
  • 30 sie 2013

    A jaki śliczny !

    2 4 Cytuj
  • 30 sie 2013
    krowka123 napisał/a:

    Jadąc ostatnio przez Osieczany zauważyłem w centrum ciekawą budowlę,jakiś obelisk czy pomnik?Nie wiecie co to takiego?

    Pomnik. I znajac życie to pewnie kosztował 1 mln zł :)

    8 1 Cytuj
  • 3 wrz 2013

    Czy ktoś wie co "autor" miał na myśli ?

    7 Cytuj
  • 3 wrz 2013

    To to chyba tylko autor wie a mnie ciekawi co to jest i ile takie cacko może kosztować?

    4 3 Cytuj
  • adzygmunt 13 lis 2013

    Kałuża pod sklepem Jędrochy ma się dobrze. Gdzie to jest owe cinquecento chroniące przed bryzgami???
    Ta kałuża jest wieczna jak mur chiński, wielkością jak Żółta Rzeka!

    7 1 Cytuj
  • 22 lis 2013

    No w Osieczanach to się teraz ładnie zrobiło przed Strażnicą. Gratuluje Pani Sołtys ;-)

    7 Cytuj

Odpowiedz