Forum » Okolice

zimowo

  • 15 sty 2012

    mamy przynajmniej małą namiastke Dakaru;)

    6 Cytuj
  • 15 sty 2012

    Do ppppp - to nie chodzi o jazdę kierowca uczy się całe życie jeździć , pretensje można mieć tylko do tych co powinni jeździć pługami a nie jeżdżą , przecież im za to płacą więc dlaczego nie jeżdżą .
    Zima jest piękna bardzo fajnie się jedzie gdzieś dalej gdy sypie dużymi płatkami śniegu ahh świetne uczucie :) , ale ludziom przeszkadzają nie odśnieżone drogi a nie że jest śnieg . Czytaj ze zrozumieniem .

    6 2 Cytuj
  • 15 sty 2012

    Takie wielkie spekulacje były jaka firma będzie odśnieżała myślenickie drogi, i miałem rację nikt nie odśnieża - dokładnie wczoraj na skrzyżowaniu od ulicy Sobieskiego kilkakrotnie kierowcy nie byli w stanie przejechać tą drogą. A już nie chce mówić co się działo w Mogilanach i na kilku odcinkach Zakopianki, gdzie co kawałek stał unieruchomiony tir. Kicha jasna z tym naszym zarządem i to już pod każdym względem.

    7 2 Cytuj
  • 15 sty 2012

    Przecież do dla wszystkich jasne że w rządzeniu chodzi o to żeby się samemu jak najwięcej nachapać, a mieszkańcy to największy problem. Firmy wygrywają przetargi kto wie czy nie po znajomości, potem oszczędzają na kosztach. Wpisać bezpośrednio do telefonu numer osoby odpowiedzialnej za utrzymanie drogi gminnej lub powiatowej i dzwonić.

    5 2 Cytuj
  • 15 sty 2012

    RACJA WSZYSTKO sie tyczy firm które kase zainkasowały a drogami nie da się jeżdzię tyle dni już śnieg leży na drogach ciapa chlapa /a wieczorem lód p ;maślerz nie ciągnikiem samochodem osobowym proszę sie przejechać .......[po rowach ] a śnieg to super sprawa dzieci się ciesza

    4 3 Cytuj
  • 15 sty 2012

    jak ktoś zginie przez te nie odśnieżone drogi to będą mieć na sumieniu kogoś .

    8 3 Cytuj
  • 15 sty 2012

    Ten kto ma odśnieżać drogę z Myślenic przez Polankę do zawady mógł by już wstać bo jest już po 14,ja wiem że jest niedziela ,ale skoro ktoś podjął się odśnieżania i bierze za to kasę to do roboty.

    9 5 Cytuj
  • 15 sty 2012

    oni sobie nic z tego nie robią wszedzie drogi sa okropne nie tylko u was ....

    8 2 Cytuj
  • 15 sty 2012

    [quote=gość: bafi] oni sobie nic z tego nie robią wszedzie drogi sa okropne nie tylko u was .... [/quote]
    Proponuję zrobić tak, jeśli się zdarzy kraksa komuś i uszkodzenie wozu z powodu skandalicznych warunków drogowych to SKARŻYĆ ODPOWIEDZIALNEGO ZA UTRZYMANIE DROGI O ODSZKODOWANIE z powodu poniesionej szkody, niech się oczywiście pojawi policjant sprawdzi ogumienie i ustali bezpośrednią przyczynę. Sypnąć im kilka razy karą, wtedy się ruszą do odśnieżania.

    11 3 Cytuj
  • 15 sty 2012

    w piątek już ktoś dachował koło Hudaszka pod cmentarzem ale co tam, przecież ofiar w ludziach nie było to po co odśnieżać? Codziennie jeżdżę do pracy przez Polankę i Zawadę i codziennie dziękuję Bogu że żyję! Piaskarki ani pługa nie uświadczy, szlajfa jak nie wiem, jazda 2/godzinę.Ale kogo to obchodzi.Od granicy Zawady z Sieprawiem jakoś zima nikomu nie sprawia kłopotu- tam zawsze odśnieżone i posypane, nawet z góry koło źródełka Salawy- da się? Czy w naszej gminie nikt inny nie ma pługa tylko jakis pan Maślerz?

    5 5 Cytuj
  • 15 sty 2012

    bo p ,maślerz sie uczepił widocznie dobrze kasa z tego ja tak samo myśle i wiem jedno w razie wypadku pójdę do niego po odszkodowanie ..jak jechać w razie choroby dziecka koszmar jechałam teraz bez zmian proszę spróbować zjechać z łęk...

    4 3 Cytuj
  • 15 sty 2012

    Wyglada na to ze tylko myslenice nie umieja sobie poradzic ze sniegiem na drogach. Wczoraj jechalem do dobczyc a nawet dalej. Cale myslenice w sniegu i w lodzie, ledwo sie dalo jechac. Czym blizej dobczyc tym droga lepsza i czarna.
    Wracalem przez kornatke i droga rowniez cala czarna jednak czym blizej lek to wiecej sniegu, az wkoncu jechac sie nie dalo...

    1 5 Cytuj
  • 15 sty 2012

    Macie rację,droga przez Polankę i Zawadę to istna masakra.Ale w samych Myślenicach też niewiele lepiej.Na skrzyżowaniu pod dworcem stłuczka chyba jakaś była. Po godzinie 19.00 to było. Akurat przejeżdżałem tamtędy.Straż i laweta była.Być może że przyczyniły się do tego warunki na drodze.Tak że bardzo uważać trzeba.

    4 4 Cytuj
  • 16 sty 2012

    Tak czytam i czytam wasze komentarze i wcale się z Wami nie zgadzam. Sami krytykanci polecam założenie własnej firmy i wygraniu przetargu na odśnieżanie zobaczymy wtedy wasze komentarze.
    Zamiast siedzieć w ciepełku i pisać bzdury to łopaty do ręki sami odśnieżajcie wtedy będzie zadowoleni ze swoich usług. Może warto pomyśleć , że mamy zimę i należało by zmienić opony oraz dostosować prędkość do istniejących warunków pogodowych - wtedy nie byłoby tyle samochodów po rowach. Może zamienić samochód na sanki- odśnieżanki samo zdrowie. Jeśli chodzi o firmę Pana Maślerza z Drogini to jest dla mnie bez zarzutu . Kierowcy jeżdzą sypią i odśnieżają nocami chodzi mi o Zawadę , Krzyszkowice, Polankę. Trochę więcej wyrozumiałości ludzie.

    6 6 Cytuj
  • 16 sty 2012

    A JA SIę z tobą absolutnie nie zgadzam nikt nie ma szans wygrać przetargu to jest już tak ustawione a co do rąk to sam sobie odśnieżaj oni za to biora kase i to oni są zobowiązani do tego aby na drodze było bezpieczniej co do opon to chyba sprawa oczywista

    5 3 Cytuj
  • 16 sty 2012

    To zależy co rozumiesz pod pojęciem aby na drodze było bezpieczniej. Wiosną, latem i jesienią też zdarzają się wypadki a to chyba nie jest uzależnione od odśnieżania prawda? A co do przetargów to może jesteś tą osobą która je ustawia skoro wiesz najlepiej. Życzę bezpiecznej jazdy sobie i innym użytkownikom dróg bez względu na przetargi.

    3 5 Cytuj
  • 16 sty 2012

    W końcu porządna zima !!!

    2 2 Cytuj
  • 16 sty 2012

    ale płaczecie, trochę śniega spadło i dramat wielki
    jedźcie na podhale, orawe tam jest zima i jakoś ludzie jeżdżą samochodami

    6 4 Cytuj
  • 16 sty 2012

    Słyszałem, że dobrym środkiem pomagającym w odśnieżaniu jest chlorek wapnia. Działa podobno nawet do -50 *C i nie powoduje szkód tak jak zwykła sól kuchenna. Czy ktoś może się orientuje, czy można chlorek wapnia gdzieś kupić w Myślenicach?

    2 3 Cytuj
  • 16 sty 2012

    to kupcie sobie pługi do aut i będziecie mieli po problemie... hahaha dróg w Myślenicach jest w ch... a po za tym na całą zimę jest określona ilość godzin dla danego regionu.

    1 5 Cytuj
  • 16 sty 2012

    [quote=gość: ktos] to kupcie sobie pługi do aut i będziecie mieli po problemie... hahaha dróg w Myślenicach jest w ch... a po za tym na całą zimę jest określona ilość godzin dla danego regionu. [/quote]

    To znaczy że co? Że już w sobotę po południu, na początku zimy mieli wyczerpany limit godzin????
    Co za bzdury

    2 2 Cytuj
  • 16 sty 2012

    To ty powiedziałaś... i jest kolejność jakie mają być drogi odśnieżane powiatowa, gminna itp... a zanim wszystko przejadą to sporo czasu mija przecież... a jak kładzie równo śniegiem to się opłaca odśnieżać... lepiej chwile poczekać jak trochę przestanie. A niektórzy to zadowoleni że trochę spadło śniegu, parkingi się przydają chłopaka haha....a po za tym Polakowi nigdy nie dogodzi :D

    1 2 Cytuj
  • 16 sty 2012

    To nie wina mieszkańców że ktoś ma za mało sprzętu a za dużo dróg żeby szybko odśnieżyć.
    W sobotę śnieg przestał padać po południu a do niedzieli rano wiele ulic powiatowych pokrytych było lodem. Mieli odwrotną kolejność? A może usnęli czekając aż śnieg przestanie padać?
    Opowiadasz brednie

    2 4 Cytuj
  • 16 sty 2012

    to proponuje Ci założyć firmę i utrzymać drogi gminy myślenice.... Tak czy siak ludzie nie będą zadowoleni.

    4 4 Cytuj
  • 16 sty 2012

    pozytywka - za co ty masz prawo jazdy?? za jojka?? jak dawali ci ten plastik to nie mówili że jest coś takiego jak łańcuchy na koła? lepiej siedź na tyłku w domu bo ja to bym sie bał spotkać z tobą na drodze jak masz taki problem z odrobiną śniegu

    5 5 Cytuj

Odpowiedz