Forum » Okolice

zimowo

  • 30 sty 2012

    Przy mrozach większych jak 20 stopni w samochodach z silnikiem diesla ważna jest jakość paliwa gdyż może dochodzić do blokowania filtra paliwa i wtedy nowy akumulator nie pomoże.

    1 Cytuj
  • 30 sty 2012

    nie tylko jakość paliwa, ale co najmniej parę innych elementów, niestety w dieslu podczas zimy musi być wszystko tip top

    2 Cytuj
  • 31 sty 2012

    do diesla stosuje się zimowe paliwo

    1 Cytuj
  • 31 sty 2012

    czy to prawda że zanleziono dziewczyne na zarabiu ?

    4 Cytuj
  • 2 lut 2012

    jaką dziewczynę?

    3 Cytuj
  • 2 lut 2012

    na zarabiu znaleziono nie jedną dziewczynę i nie jedną zgubiono

    2 2 Cytuj
  • 3 lut 2012

    Jeszcze napiszcie że bez narządów.

    2 1 Cytuj
  • 15 lut 2012

    i znowu drogowców zaskoczyła zima szkoda słów!!!

    1 3 Cytuj
  • 16 lut 2012

    potrzebuje ekipe z tvn i rmf do odgarnięcia podwórka :) Mógłby ktos za mnie zadzwonić bo jestem z Trzemeśni a tu każdy liczy że ktoś go wyręczy :)ahaaa i nimom nic na koncie, brakło impulsów :)

    5 Cytuj
  • 16 lut 2012

    co wy biedaki w tej TRZEMEŚNI rąk do roboty nie macie a....rmf...to już wodę miało wam rozmrozić co nie pojawiło RMF nie dotarło ...sołtysowa łopaty w ruch i do roboty bo sypie i sypie .

    3 Cytuj
  • 26 lis 2015

    Na drogach gołoledź ale nie uświadczy ani jednej piaskarki. Nie rozumiem za co dostają od nas pieniądze firmy wygrywające przetargi na odśnieżanie. Jeśli w ciągu najbliższych godzin nie posypią, to jutro nie ma szans siadać za kółkiem. Ludzie zgłaszajcie skargi do swoich gmin na nierzetelne firmy. Inaczej będziecie płacić koszty naprawy uszkodzonych samochodów ...

    11 1 Cytuj
  • 26 lis 2015

    ja miałam jechać teraz do pracy, ale po ulicy to nawet nie da się iść, a co dopiero jechać samochodem. Do kogo można zadzwonić w tej sprawie? Dzwoniliśmy do gościa, który zajmuje się utrzymaniem dróg Zarabia, ale nawet nie odbiera.

    10 1 Cytuj
  • 26 lis 2015

    Poza tym przecież kropi od godziny 19, to jak to jest możliwe, że nikt jeszcze nie posypał dróg. Serio, za co oni dostają te pieniądze.

    7 1 Cytuj
  • 26 lis 2015

    Moim zdaniem trzeba dzwonić do osób odpowiedzialnych czyli w pierwszej kolejności do urzędów gmin (drogi gminne) i powiatu (drogi powiatowe). Im więcej osób zadzwoni, tym sprawa powinna być szybciej rozwiązana. Takie oblodzone drogi stanowią realne niebezpieczeństwo, szczególnie w terenie górzystym.

    4 1 Cytuj
  • 26 lis 2015

    Bez przesady,jest zimno ale zimy nie ma, ja pamiętam czas kiedy było tak zimno że temperatura zniżała się ku - 30 ... a od kilku dni mamy 0 xD i wielkie problemy. Po za tym już czas zmienić opony na zimowe .
    Od przyszłego tygodnia ma być coraz to cieplej, kolejne święta i sylwester będzie bez śniegu, czasami tęsknię za prawdziwą zimą

    5 8 Cytuj
  • 26 lis 2015

    może nie ma zimna, ale kropi deszcz od godziny 19 cały czas, więc mimo iż nie ma -30, to marznie. Na drodze jest szklanka. Jak patrzę z okna to ludzie stojąc w miejscu się ślizgają. Więc chyba nie przesadzamy ;)

    7 1 Cytuj
  • 26 lis 2015

    A opony mam zmienione. Już pal licho auto można zostawić pod domem i iść z buta, ale jak skoro nawet na nogach się nie da po ulicy iść.

    8 1 Cytuj
  • 26 lis 2015

    Jazda po śniegu jest często bezpieczniejsza niż po takim lodzie jaki dziś mamy. Mój pies nie był w stanie iść asfaltem, bo mu się łapy rozjeżdżały...

    6 1 Cytuj
  • 26 lis 2015

    Dokładnie, po śniegu czy po takiej ciapie jeszcze jakoś ujedziesz, a to co dzisiaj się dzieje, to jest sam lód. Pan, który ma się zajmować utrzymaniem dróg w zimie, ma wyłączony telefon. Po co ma coś z tym zrobić skoro pieniądze się zgadzają ;)

    7 1 Cytuj
  • 26 lis 2015

    Trochę mnie to dziwi, o godzinie 20:30 jechałem z Krakowa do Myślenic i spokojnie jak zwykle poruszałem się po drodze samochodem nie odczuwałem że jest ślisko i niebezpiecznie.
    Ale wracając do zimy, chciałbym aby w końcu była prawdziwa zima, prawdziwe święta i prawdziwy sylwester z piękną zimą i przyjemnym mrozikiem. Święta bez zimy to już nie święta...

    5 6 Cytuj
  • 26 lis 2015

    Ja nie wątpie, że po Zakopiance jest ok. Ja jechałam po 19 i jeszcze nie było ślisko, ale teraz to jakaś masakra. Mieszkam na Zarabiu i mówię o tym co się tutaj dzieje. Nie jedna firma zajmuje się całymi Myślenicami, dlatego gdzieś jest posypane, a gdzieś nie. Na Chełm już dawno jechali sypać.

    6 1 Cytuj
  • 27 lis 2015

    po 23 już dwa auta w rowie mijaliśmy i na Zakopiance szklanka była straszna w Krzyszkowicach.

    5 1 Cytuj
  • Andrzej 27 lis 2015
    davidsandron napisał/a:

    Bez przesady,jest zimno ale zimy nie ma, ja pamiętam czas kiedy było tak zimno że temperatura zniżała się ku - 30 ... a od kilku dni mamy 0 xD i wielkie problemy.

    U nas przy 30 stopniowym mrozie, wilgotność jest niska a i opadów jest mało (bądź wcale), a na pewno nie ma marznącej mżawki, więc raz posypana droga wyschnie i będzie ok. Problemem właśnie jest najczęściej deszcz, który później zamarza, bo na drodze mamy lodowisko. Tutaj zimówki na wiele się nie zdadzą. Nie wiem, czy opony z kolcami by coś dały, pewnie też nie.

    davidsandron napisał/a:

    (...) Od przyszłego tygodnia ma być coraz to cieplej, kolejne święta i sylwester będzie bez śniegu, czasami tęsknię za prawdziwą zimą (...) Ale wracając do zimy, chciałbym aby w końcu była prawdziwa zima, prawdziwe święta i prawdziwy sylwester z piękną zimą i przyjemnym mrozikiem. Święta bez zimy to już nie święta...

    Polecam północną Rosję.

    1 4 Cytuj

Odpowiedz