Forum » Okolice

Ksiądz w Osieczanach

  • 10 sty 2013

    Publicznie kogoś przeprosić tzn. przyznać się do winy. Ks. Proboszcz tego nie zrobi, to że czyta ewangelię to nie znaczy, że nią żyje. Jest to wszystko dziwne- jak można pomówić człowieka bez danej przyczyny. Czy jeżeli Ks Proboszcz tak wiele czasu spędza z kościelnym, czy lektorami a lekceważy kobiety to mam myśleć, że wszystko jest inaczej ? Mogę sobie tak mówić ? Tak mi się chce i tak sobie poopowiadam ? Chociaż przeprosi to zostanie piętno na tych osobach. Ludzie różnie reagują. Jeden człowiek nie przejmuje się, a drugi przybierze sobie do głowy, wpadnie w depresję, albo jeszcze gorzej... Uważam, że Ksiądz Proboszcz nie ma żadnego poziomu.

    26 5 Cytuj
  • Viki 10 sty 2013
    osieczanin napisał/a:

    ale mi Was żal pleciecie takie bzdury a nie znacie sprawy. To co Wy tutaj wypisujecie to Nasz wielebny Ks. Proboszcz doprowadził do takich bajek które krążą już po wszystkich wsiach i skrzywdził nie tylko Ks. K. ale także panią organistkę. Zrobił ze spokojnego księdza złego człowieka. Znam Księdza i panią organistkę osobiście i utrzymuję z nimi kontakt i nigdy ale to nigdy nie nie dopuścili by się oni takich czynów jakich tutaj co poniektórzy im zarzucają. Pozbył się Go przed kolędą aby więcej zarobić na przed emeryturą, w okolicy jest tylu księży którzy mogliby odprawić Mszę Św. a On sobie ściąga siostrzeńca z Krakowa i tym samym przygotowuje mu posadkę aby ten zajął miejsce jako nowy proboszcz.
    teraz też musimy słuchać okropnej gry i ryku nowego-starego organisty którego gra na organach i śpiew jest przeokropny a stara pani organistka tak ładnie grała i śpiewała. Ja nie mogę pojąć jak Ks. proboszcz mógł być takim chamem, pozbawił tylko szacunku dwoje niewinnych ludzi.

    Dlaczego zawsze winny jest ksiądz Proboszcz gdyby nie on to cała parafia by legła a tak to, to on jeszcze jakos trzyma ta parafie, gdyby to nie było prawda to jakos moze Pani organistka lub Ksiądz K na to zareagowali a tu nic...cisza...Ja tez znam Księdza Krzysztofa i wole sie sie nie wypowiadać lubie go ale nie jest taki Swięty na jakiego wygląda...Jeśli chodzi o organiste to czemu juz go oczerniacie bardzo fajnie spiewa i gra, to ze organistka grala pare lat to nie znaczy ze tak cudownie Śpiewala zdażały sie nawet fałsze...

    8 32 Cytuj
  • 10 sty 2013

    Viki, nikt nie mówi czy Ks. K jest święty. Jest jednak dobrym człowiekiem, który szanuje siebie jak i innych. Nie skupiamy się nad problemem. To, że parafia funkcjonuje to ręczę Ci, że nie dzięki Ks. Proboszczowi, który ma ciągle długi. Parafia funkcjonuje ponieważ mieszkają w niej ludzie z inicjatywą, ludzie, którzy mają pieniądze i utrzymują parafię. Bogactwo parafii jest zależne od jej mieszkańców. Viki czy Ty nie widzisz różnicy między wyrzuceniem kogoś bo brzydko śpiewa, a tym, że został oczerniony ? Dobrym człowiekiem Ks. Proboszcz nie jest skoro każdy żąda faktów i dowodów łącznie z pokrzywdzonymi i ich nie otrzymuje. Jak można kogoś szanować już nie mówiąc o lubieniu jak tak się zachowuje. Ksiądz ślubuje posłuszeństwo biskupowi i tak naprawdę ma zamkniętą drogę do obrony.

    21 8 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 10 sty 2013

    W Trzebuni to mam wrażenie, że czym bardziej narzekali na księdza proboszcza, to dostawali kolejnego takiego, że jeszcze bardziej narzekali. W końcu jak już stracili siłę na narzekanie to się im odmieniło.

    5 10 Cytuj
  • 10 sty 2013

    no to wszystko jasne skad te nagle zmiany w parafii.

    5 7 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 10 sty 2013

    Czy ksiądz proboszcz uczy w szkole? Bo jeżeli tak to obawiam się że wystarczy "jedno słówko" abyś ************22 dostał wezwanie na policję

    1 14 Cytuj
  • 11 sty 2013

    Słowa ewangelii, które każdy ksiądz i każdy parafianin powinien wziąć sobie do serca:

    „MOWA JEZUSA PRZECIW UCZONYM W PIŚMIE I FARYZEUSZOM

    Ostrzeżenie przed uczonymi w Piśmie [Vt-6,15]

    1 Wówczas przemówił Jezus do tłumów i do swych uczniów tymi słowami:
    2 «Na katedrze Mojżesza zasiedli uczeni w Piśmie i faryzeusze.
    3 Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, co wam polecą, lecz uczynków ich nie naśladujcie. Mówią bowiem, ale sami nie czynią.
    4 Wiążą ciężary wielkie i nie do uniesienia i kładą je ludziom na ramiona, lecz sami palcem ruszyć ich nie chcą.
    5 [JK] Wszystkie swe uczynki spełniają w tym celu, żeby się ludziom pokazać. Rozszerzają swoje filakterie i wydłużają frędzle u płaszczów.
    6 Lubią zaszczytne miejsca na ucztach i pierwsze krzesła w synagogach.
    7 Chcą, by ich pozdrawiano na rynkach i żeby ludzie nazywali ich Rabbi
    8 Otóż wy nie pozwalajcie nazywać się Rabbi, albowiem jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braćmi jesteście.
    9 Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie.
    10 Nie chciejcie również, żeby was nazywano mistrzami, bo jeden jest tylko wasz Mistrz, Chrystus.
    11 Największy z was niech będzie waszym sługą.
    12 Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony.

    Biada obłudnikom [Vt-6,15, Vt-4,103]

    13 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo zamykacie królestwo niebieskie przed ludźmi. Wy sami nie wchodzicie i nie pozwalacie wejść tym, którzy do niego idą
    14. Biada wam nauczyciele Pisma i faryzeusze obłudnicy, bo objadacie domy wdów pod pozorem długich modlitw. Dlatego otrzymacie surowszy wyrok.
    15 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo obchodzicie morze i ziemię, żeby pozyskać jednego współwyznawcę. A gdy się nim stanie, czynicie go dwakroć bardziej winnym piekła niż wy sami.
    16 Biada wam, przewodnicy ślepi, którzy mówicie: Kto by przysiągł na przybytek, to nic nie znaczy; lecz kto by przysiągł na złoto przybytku, ten jest związany przysięgą.
    17 Głupi i ślepi! Cóż bowiem jest ważniejsze, złoto czy przybytek, który uświęca złoto?
    18 Dalej: Kto by przysiągł na ołtarz, to nic nie znaczy; lecz kto by przysiągł na ofiarę, która jest na nim, ten jest związany przysięgą.
    19 Ślepi! Cóż bowiem jest ważniejsze, ofiara czy ołtarz, który uświęca ofiarę?
    20 Kto więc przysięga na ołtarz, przysięga na niego i na wszystko, co na nim leży.
    21 A kto przysięga na przybytek, przysięga na niego i na Tego, który w nim mieszka.
    22 A kto przysięga na niebo, przysięga na tron Boży i na Tego, który na nim zasiada.
    23 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo dajecie dziesięcinę z mięty, kopru i kminku, lecz pomijacie to, co ważniejsze jest w Prawie: sprawiedliwość, miłosierdzie i wiarę. To zaś należało czynić, a tamtego nie opuszczać.
    24 JK Przewodnicy ślepi, którzy przecedzacie komara, a połykacie wielbłąda!
    25 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo dbacie o czystość zewnętrznej strony kubka i misy, a wewnątrz pełne są one zdzierstwa i niepowściągliwości.
    26 Faryzeuszu ślepy! Oczyść wpierw wnętrze kubka, żeby i zewnętrzna jego strona stała się czysta.
    27 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo podobni jesteście do grobów pobielanych, które z zewnątrz wyglądają pięknie, lecz wewnątrz pełne są kości trupich i wszelkiego plugastwa.
    28 Tak i wy z zewnątrz wydajecie się ludziom sprawiedliwi, lecz wewnątrz pełni jesteście obłudy i nieprawości. (...)
    33 Węże, plemię żmijowe, jak wy możecie ujść potępienia w piekle? (...)"

    źródło:
    http://www.voxdomini.com.pl/valt/p-ew/01-mt-23.htm

    8 13 Cytuj
  • 11 sty 2013
    viki198926 napisał/a:

    Dlaczego zawsze winny jest ksiądz Proboszcz gdyby nie on to cała parafia by legła a tak to, to on jeszcze jakos trzyma ta parafie, gdyby to nie było prawda to jakos moze Pani organistka lub Ksiądz K na to zareagowali a tu nic...cisza...Ja tez znam Księdza Krzysztofa i wole sie sie nie wypowiadać lubie go ale nie jest taki Swięty na jakiego wygląda...Jeśli chodzi o organiste to czemu juz go oczerniacie bardzo fajnie spiewa i gra, to ze organistka grala pare lat to nie znaczy ze tak cudownie Śpiewala zdażały sie nawet fałsze...Organistka juz ma swoje lata więc nie dziwie sie ze biedna nie mogla znalezc sobie normalnego faceta tylko poszla za księdzem...Żal...

    - A czy Ty poszłaś za organistą?
    Co do zareagowania to co Ty możesz wiedzieć?Ksiądz proboszcz Ci tego nie powie, a z ludźmi jak z wiatrakami się nie dyskutuje zwłaszcza jak się nakręcą- ich się nie przegada. Więc nie wiem na jaką reakcję liczysz? Czekasz na kolejną sensację? Żeby ktoś w dowód swojej niewinności sobie krzywdę zrobił? Na to liczysz?!!! Czy liczysz, że z powództwa cywilnego do sądu Księdza poda za pomówienia, albo z kodeksu pracy?
    Nikt z nas nie jest święty i zapewne Ty też.
    Czyżbyś była z tych co chcieli ukamienować Marię Magdalenę? Pan Jezus wtedy powiedział " kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem"
    Organistka grała ale nie z własnej inicjatywy, tylko że jak poprzednich pijaków z organów ksiądz proboszcz powyrzucał, pozostali odeszli to wtedy jeździł i prosił żeby ktoś w święta zagrał.
    Ten organista też długo nie pogra, jak mu się znudzi albo za mało kasy będzie miał to sam odejdzie jak mu się rodzina powiększy i nie będzie go stać na jej utrzymanie. Ksiądz nie jest instytucją charytatywną jak to już powiedział do pewnej osoby, która też w parafi pracowała.
    Nie znasz życia i nie wiesz,że Ty również możesz zostać sama- bo Pan Bóg nie zważa na wiek. Dzisiaj jesteś młodą mężatką-jutro możesz być młodą wdową np w wieku organistki i dostaniesz podobne zarzuty tylko dlatego, że jesteś sama.

    12 4 Cytuj
  • 11 sty 2013

    Nie boje sie sh_ma skoro ja dostane wezwanie na policje to ks proboszcz chyba tez bo z tego co wiem to on tez oczernial ks k. i organistke i co jemu wolno???

    14 3 Cytuj
  • Viki 11 sty 2013

    Ja nie mam zamiaru nikogo oczerniać nikt napewno nie jest bez winy tylko zawsze zarzucacie to Proboszczowi jest jaki jest ale bez powodu by w kosciele tego wszystkim nie oznajmiał...

    4 20 Cytuj
  • 11 sty 2013
    viki198926 napisał/a:

    Dlaczego zawsze winny jest ksiądz Proboszcz gdyby nie on to cała parafia by legła a tak to, to on jeszcze jakos trzyma ta parafie, gdyby to nie było prawda to jakos moze Pani organistka lub Ksiądz K na to zareagowali a tu nic...cisza...Ja tez znam Księdza Krzysztofa i wole sie sie nie wypowiadać lubie go ale nie jest taki Swięty na jakiego wygląda...Jeśli chodzi o organiste to czemu juz go oczerniacie bardzo fajnie spiewa i gra, to ze organistka grala pare lat to nie znaczy ze tak cudownie Śpiewala zdażały sie nawet fałsze...

    powiem Ci tak viki może i zdarzały się czasami fałsze organistce ale nowy organista fałszuje na każdej Mszy i to całą Mszę a ten jego śpiew jakby Go zarzynali. Nowy organista bardzo ładnie śpiewa Ty go jeszcze nie słuszałaś cy jesteś głucha???!!!!!

    14 5 Cytuj
  • 11 sty 2013
    zosiasamosia22 napisał/a:

    I chyba zamiescze ten ostantni komentarz czy wy wogole wiecie jakim czlowiekiem jest ks. proboszcz.... czy wy wiecie ze ks. k dawal na plebani zepsute stare jedzenie.... ze ks.k nie mial zadnych pieniedzy i ze nie chodzil na nogach do szkoly dlatego bo lubil sport.... tylko dlatego ze nie mial dwa zlote na busa.... to jest przerazajace!!!1

    To jest prawda!

    14 3 Cytuj
  • 11 sty 2013

    wez sie viki otrzasnij prosze cie!!! wlasnie jak by byl madrym ksiedzem.... ksiedzem z powolaniem to by zatrzymal to dla siebie... bez rozglosu...to jest moje zdanie

    13 4 Cytuj
  • 11 sty 2013

    A po za tym moje zdanie jest takie ze proboszcz poprostu chcial sie ks K. pozbyc bo z tego co wiem to on byl za mlodzieza lubil mlodziez i mial z wszystkimi dobry kontakt i zaczal sie przeciwstawiac proboszczowi a jak wszyscy wiedza proboszcz tego nie lubi... bo przeciez idzie niedlugo na emeryture i musi znalesc drugiego tak bezwzglednego pozbawionego skrupolow i zadnego pieniedzy zastepce!!!!!!!!!

    16 8 Cytuj
  • 11 sty 2013

    Czy madry byl ten kto podzial godzin ukladal? proboszcz nie umial pomoc?

    1 7 Cytuj
  • 11 sty 2013

    viki, a gdyby to nawet była prawda to mimo spowiedzi ma obowiązek nagłaśniania sprawy ?:D Bez spowiedzi również, wydaje mi się że jest to co najmniej nierozsądne zachowanie.
    Mi wystarczy tylko to, że takie czy inne sytuacje mają związek z proboszczem i zapewne nie bez powodu, dlatego mam zdanie jakie mam w tym temacie. Zbyt dużo już było przykrych sytuacji żeby nawet rozpatrywać problem.
    Etykietę można sobie bardzo łatwo przyklejić, z usunięciem jest dużo gorzej, i to w każdym środowisku tak jest.

    10 2 Cytuj
  • 11 sty 2013
    viki198926 napisał/a:

    Ja nie mam zamiaru nikogo oczerniać nikt napewno nie jest bez winy tylko zawsze zarzucacie to Proboszczowi jest jaki jest ale bez powodu by w kosciele tego wszystkim nie oznajmiał...

    Viki, właśnie dlatego, że powiedział o tym jest to absolutną nieprawdą. Urabiał ludzi, aby mógł podać powód w kurii!!! Chciał sprowadzić swojego siostrzeńca, aby przyszły proboszcz nie oddał go do domu dla starych i chorych księży. Viki nikt nie robi w swoje gniazdo. Skoro on tak powiedział to miał swój biznes w tym. ja naprawdę rozumiem, że mogliby mówić o tym ludzie, a nie proboszcz. Tymczasem ludzie bronią Ks. K, a proboszcz mówi o nim źle.

    15 4 Cytuj
  • 12 sty 2013

    Ataki Palikota i innych na Kościół mnie nie dziwią ale tym pisaniem dajecie argumenty wrogom Kościoła .Jestem za prawdą co wcale nie znaczy że należy publicznie jej dociekać rzucając na prawo i lewo oskarżenia.Czy my jesteśmy od sądzenia tych ludzi?Zaczynacie przy okazji wywlekać jakieś plotki sprzed lat które mogą wyrządzić wiele krzywdy niewinnym ludziom.Ksiądz proboszcz który jak sam mówi jest przeciwny plotkom sam podgrzał atmosferę de fakto potwierdzając plotkę.Sprawa jest na rękę dla tych którzy nie przepadają za księdzem proboszczem ale sam swoją wypowiedzią podgrzał atmosferę.Nie tędy droga,milczenie jest złotem,
    Czy nie mało wrogów zewnętrznych aby jeszcze prowadzić bratobójczą walkę?Trzemeśnia,Osieczany kto następny?Więcej wiary i mniej emocji.Hieny z mediów tylko czekają na takie okazje.

    4 4 Cytuj
  • Marzena 13 sty 2013
    adammoryc11 napisał/a:

    bingo1 napisał/a:NIE JEST WINNY ORGANISTA, TEŻ JEST OFIARĄ. Jaką ofiarą?!!!... jakby był normalnym człowiekiem i miałby jakieś wartości nie podjął by się takiej posługi, a przynajmniej by z niej zrezygnował wiedząc, że żeruje na czyjejś krzywdzie. A już na pewno nie ganiałby po kolędzie za pieniędzmi,bo jeszcze na to nie zasłużył. Kolęda jest za cały rok pracy i nie jeden parafianin ma już na jego temat wyrobione zdanie. O tym huczy co drugi dom widząc go w swoich progach.

    Bingo1 nie masz zielonego pojęcia o wynagradzaniu za pracę organisty. Trzeba było spytać przy okazji kolędy dlaczego chodzi z ks. Proboszczem. Zapłaciłaś Mu , bo jeśli nie, to przez następne pół roku zmień sobie parafię , tam Ci zagrają za darmo

    6 5 Cytuj
  • 13 sty 2013

    piszę do zosisamosi- nie wiem kim jesteś i nie o to mi chodzi, ale wiesz co, moje wypowiedzi wczorajsze wykasowano. pisano w nich, że skąd ktoś wie, że kuria ma dowody, dlaczego pokrzywdzeni ich nie otrzymali.Także to, że Ks. Proboszcz mnie osobiście bardzo okłamał i też udawał niewinnego. Widzę, że ta strona nie jest niezależna i niestety nie ma w niej swobody wypowiedzi. Zostawiają teksty w miarę neutralne, lub pro proboszczowskie. NIE MA MOJEJ WYPOWIEDZI ŻADNEJ Z WCZORAJ. Czyli doszliśmy do sedna co jest prawdą i co ich boli. Db, że są tacy ludzie odważni jak Ty. POZDRAWIAM.

    10 4 Cytuj
  • 13 sty 2013
    moja12 napisał/a:

    adammoryc11 napisał/a:bingo1 napisał/a:NIE JEST WINNY ORGANISTA, TEŻ JEST OFIARĄ. Jaką ofiarą?!!!... jakby był normalnym człowiekiem i miałby jakieś wartości nie podjął by się takiej posługi, a przynajmniej by z niej zrezygnował wiedząc, że żeruje na czyjejś krzywdzie. A już na pewno nie ganiałby po kolędzie za pieniędzmi,bo jeszcze na to nie zasłużył. Kolęda jest za cały rok pracy i nie jeden parafianin ma już na jego temat wyrobione zdanie. O tym huczy co drugi dom widząc go w swoich progach.Bingo1 nie masz zielonego pojęcia o wynagradzaniu za pracę organisty. Trzeba było spytać przy okazji kolędy dlaczego chodzi z ks. Proboszczem. Zapłaciłaś Mu , bo jeśli nie, to przez następne pół roku zmień sobie parafię , tam Ci zagrają za darmo

    OK-PRZEPRASZAM PO ZASTANOWIENIU MASZ RACJĘ

    8 1 Cytuj
  • 13 sty 2013

    "Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień" .PO co było rozpętywać tą całą aferę?Teraz ktoś musi cenzurować forum.Plotek się nie dementuje ani nie potwierdza wtedy same giną a tak to na własne życzenie ktoś sobie zrobił małe piekiełko.Po raz kolejny podzielono ludzi .

    5 Cytuj
  • 13 sty 2013

    halooo BINGO1:)
    To jest moj oststni wpis boo jezeli kasuje sie moje wypowiedzi to szkoda mi zuzywac klawiatury na to NIBY FORUM:)
    Moje wypowiedzi tez zostaly skasowane a nawet wpis w ktorym prosze operatora albo o calkowite skasowanie forum albo o kasownie nie tylko wypowiedzi dotyczacych ks. P i pani D ale takze o kasowanie wypowiedzo odnoszacych sie do ks. K i organistki!!
    Wogole to cale forum to jest smiechu warte... albo zostawiamy wszystko albo wszystko kasujemy...ale szkoda gadac....
    pozdrawiam i napewnoNIEdozobaczenia

    6 2 Cytuj
  • 13 sty 2013

    co jest z tym forum czemu kasowane są posty ludzi którzy mają prawo się wypowiedzieć???!!!! to jest nie sprawiedliwee!!!!

    3 5 Cytuj
  • mirek@ 13 sty 2013

    Ludzie jesteście tak niedojrzali, że aż brakuje mi słów :) Obrażacie wszystkich naokoło myśląc, że jesteście anonimowi w sieci. Grubo się mylicie, bardzo łatwo jest zidentyfikować każdego po numerze IP i powiniście mieć to na uwadze, że każdy z was może odpowiedzieć za swoje pomówienia.

    Myślicie, że ktokoliwek będzie tolerował wasze oskarżenia wypisywane publicznie? To nie dom, ani miejsce pod sklepem na wsi, a publiczne forum. Nikt z was nawet nie wpadł na to, żeby się podpisać pod swoimi "opiniami".

    Nie znam ani sytuacji w trzemeśni, ani w jasienicy, nie brałem do tej pory udziału w tych dyskusjach, bo to nie moje miejsce zamieszkania, ale bardzo się cieszę i piszę to po raz kolejny w kolejnym temacie, że administrator czuwa i wyrzucił waszą wczorajszą "dyskusję".

    Wolność słowa nie oznacza tolarancji dla agresjii i linczu. Brawo dla admina, banować takich ludzi chyba, że potrafią udowodnić swoje opowieści. W internecie też obowiązuje pewna kultura, ale braków wychowanie nie zatuszuje się nawet klawiatura...

    9 5 Cytuj

Odpowiedz