Forum » Okolice

Ksiądz w Osieczanach

 • Grażyna Pawlak 6 sty 2013

  A co stało się z księdzem młodym w Osieczanach? Gdzie on się podział.Był taki spokojny i miły ksiądz.Sam odszedł czy ktoś mu pomógł?

  42 31 Cytuj
 • 7 sty 2013

  Pomogła mu organistka.

  45 68 Cytuj
 • 7 sty 2013

  Gruchały sobie dwa gołąbki, niestety morał taki że Normalny Ksiądz nie wytrzyma bez Kobiety....

  25 78 Cytuj
 • 7 sty 2013

  Ciekaw jestem, jak taki ksiądz się wyspowiada, to jaka pokutę dostaje od kolegi ksiedza, zakaz kontaktu z kobietami na okres... do kolejnej spowiedzi? czy zakaz wychodzenia z kościoła pzrez miesiąc, czy po prostu litanię do św. Antoniego?

  15 66 Cytuj
 • 7 sty 2013

  I czy ta zdrada jest równa ze zdradom małżeńską, lub cudzołożeniem?

  12 61 Cytuj
 • 7 sty 2013

  ale mi Was żal pleciecie takie bzdury a nie znacie sprawy. To co Wy tutaj wypisujecie to Nasz wielebny Ks. Proboszcz doprowadził do takich bajek które krążą już po wszystkich wsiach i skrzywdził nie tylko Ks. K. ale także panią organistkę. Zrobił ze spokojnego księdza złego człowieka. Znam Księdza i panią organistkę osobiście i utrzymuję z nimi kontakt i nigdy ale to nigdy nie nie dopuścili by się oni takich czynów jakich tutaj co poniektórzy im zarzucają. Pozbył się Go przed kolędą aby więcej zarobić na przed emeryturą, w okolicy jest tylu księży którzy mogliby odprawić Mszę Św. a On sobie ściąga siostrzeńca z Krakowa i tym samym przygotowuje mu posadkę aby ten zajął miejsce jako nowy proboszcz.
  teraz też musimy słuchać okropnej gry i ryku nowego-starego organisty którego gra na organach i śpiew jest przeokropny a stara pani organistka tak ładnie grała i śpiewała. Ja nie mogę pojąć jak Ks. proboszcz mógł być takim chamem, pozbawił tylko szacunku dwoje niewinnych ludzi.

  97 18 Cytuj
 • 7 sty 2013

  [cytat=Lena]Pomogła mu organistka.

  skąd masz takie wiadomości z wiejskich plotek???

  53 13 Cytuj
 • 7 sty 2013
  osieczanin napisał/a:

  [cytat=Lena]Pomogła mu organistka.

  skąd masz takie wiadomości z wiejskich plotek???

  Nie, ja mam z tych miejskich, a Ty? < uruchamiamy wczytywanie sarkazmu >

  Polecam odrobinę dystansu i poczucia humoru. Nie od dzisiaj wiadomo jacy bywają proboszczowie, a szczególnie ten z Osieczan.
  Nawet jeśli ksiądz wikary czymś zawinił wielka krzywda mu się nie dzieje, bo na tym to polega, że kiedy ksiądz &#039;nabroi&#039; to zazwyczaj jedyną konsekwencją jest przeniesienie go do innej parafii.

  Tak czy siak drogi osieczaninie ani ja ani Ty nie jesteśmy materacem organistki czy księdza. Na słowo ludzkie, bo &#039;znam ich osobiście&#039; wierzyć w dzisiejszych czasach nie można. Ludzie robią różne paskudne i mniej paskudne rzeczy. To jak było naprawdę wiedzą tylko oni.

  12 44 Cytuj
 • 7 sty 2013

  Ksiądz proboszcz powinien publicznie przeprosić. Do czego doprowadziły jego słowa do publicznego linczu, dał ludziom pożywkę do plotek, pomówień. Jeśli tego chciał to publicznie powinien wymieniać resztę grzechów ludzi którzy do niego przychodzą. Niech teraz każda osoba idzie do niego do spowiedzi i przyzna się ile od siebie dołożyła plotki.
  Nie rób drugiemu co tobie nie miłe.
  Niech przyjdzie osoba, która to wszystko ukartowała żeby mieć z tego korzyści. Może nie świadoma tego jak zniszczyła życie innych. Jeśli tak nadal będzie to spokojnie można wmówić, że co druga parafianka spała z kościelnym, księdzem albo organistą? i Kto wtedy wyleci?
  Ludzie zastanówcie się co robicie bo przez czyjś gówniarski wybryk pozwalacie na niszczenie niewinnych ludzi tak jak to zrobił ksiądz proboszcz w Osieczanach. Kto na tym zyskał jedni mówią, że organista bo bez honoru i mając ogromny tupet zbiera kasę po kolędzie w momencie kiedy plotki mówią że już pozbierał kasę chodząc z opłatkami po innej Parafi? A ponoć bez pracy biedaczyna był...
  Kto jeszcze? Te osoby które od dawna polowały żeby zniszczyć.
  Ksiądz proboszcz nie pierwszy raz kiedy nie liczy się z ludźmi i z wartościami jakie posiada istota ludzka. Gdyby było w nim ziarenko wiary, i dążenia by być dobrym jak chleb a nie tylko pogoni za pieniądzem czerwonymi krawatami i rękawami.

  83 13 Cytuj
 • 7 sty 2013

  przez pomówienia można zniszczyć małżeństwo,
  sytuację w pracy, a nawet pozbawić kogoś pracy,i to może być każdy z nas, jeśli nie teraz bo jesteśmy piękni i młodzi to za kilka kilkadziesiąt przyjdzie ktoś młodszy od nas i nas chamskim sposobem wykopie
  bo ludziom teraz wszystko idzie wmówić są głodni sensacji jak brukowce, no a skoro mają na to pozwolenie od księdza.
  Ksiądz proboszcz nie powinien tego przemilczeć- powinien przeprosić i odejść, bo nie spełnia się w roli Dobrego Pasterza, który zna owce swoje i je jednoczy- rozproszyły mu się i to już dawno

  74 6 Cytuj
 • 7 sty 2013

  Nie znam Pani Organistki. Znam jednak dobrze Ks. K. Jest to dobry i boży człowiek. Nie jest fałszywy i nie jest zepsuty. Znam również Ks. Proboszcza. Umiłował pieniądze ponad wszystko. Jeżeli taka sytuacja miałaby miejsce załatwiliby to dyskretnie. To nie ludzie wygnali Księdza. To Proboszcz podsycił ludzi na niego. Skoro to Proboszcz rozgłosił, a tak zrobił to musiał mieć cel. JEŻELI TAKA SYTUACJA MIAŁABY MIEJSCE TO TAKIE SPRAWY KOŚCIÓŁ KRYJE. Trzeba się zastanowić co Ks. Proboszcz otrzymał w zamian! Tak łatwo Ks. Proboszczowi poszło, jakie ma dowody oprócz pomówienia? Dziwie mu się, że jest w tym wieku i Boga się nie boi. Szkoda, że dobrych ludzi się niszczy, a takich fałszywców podziwia.

  74 11 Cytuj
 • 7 sty 2013

  Takie plotki i pomówienia dotyczące spraw intymnych nie powinny być rozsiewane. Nie powinny też być przedmiotem publicznych dyskusji. Kto je wypuścił, powinien za to przeprosić. W tej sytuacji również w tym temacie powinno być oświadczenie. Co innego ocenianie pracy proboszcza. O tym można dyskutować.

  Osieczański proboszcz i jego podejście do mamony znane jest w okolicy. Zasiedział się na tej parafii...

  Przy okazji zachęcam do obejrzenia;)
  http://www.youtube.com/watch?v=Ywmr0XT1Br4

  49 9 Cytuj
 • 7 sty 2013

  NIE JEST WINNY ORGANISTA, TEŻ JEST OFIARĄ. TO NIE JEST LOGICZNE CO TEN PROBOSZCZ MÓWI. STĘKA JAKBY CHCIAŁ, A NIE MÓGŁ. JEŻELI JEST DANA PRAWDA TO PRZEDSTAWIA SIĘ DOWODY. JA TEŻ GO MOGĘ POMÓWIĆ NP, ŻE ..... I JAK SIĘ Z TEGO WYBRONI. MAM NADZIEJĘ, ŻE JESZCZE ODCZUJE WIELE GORYCZY ZA TO KŁAMSTWO.

  18 31 Cytuj
 • 8 sty 2013

  Ten wasz katecheta nie przebije naszego byłego proboszcza w Trzemeśni.
  zapraszam na forum:
  forum.miasto-info.pl/okolice/1263,nowy-kosciol-w-trzemesni,8.html

  3 35 Cytuj
 • 8 sty 2013
  bingo1 napisał/a:

  NIE JEST WINNY ORGANISTA, TEŻ JEST OFIARĄ.

  Jaką ofiarą?!!!... jakby był normalnym człowiekiem i miałby jakieś wartości nie podjął by się takiej posługi, a przynajmniej by z niej zrezygnował wiedząc, że żeruje na czyjejś krzywdzie. A już na pewno nie ganiałby po kolędzie za pieniędzmi,bo jeszcze na to nie zasłużył. Kolęda jest za cały rok pracy i nie jeden parafianin ma już na jego temat wyrobione zdanie. O tym huczy co drugi dom widząc go w swoich progach.

  39 7 Cytuj
 • 8 sty 2013

  widze że znowu jakieś problemy z księżulami jak nie trzemeśnia to osieczany!

  12 33 Cytuj
 • 9 sty 2013
  adammoryc11 napisał/a:

  bingo1 napisał/a:NIE JEST WINNY ORGANISTA, TEŻ JEST OFIARĄ. Jaką ofiarą?!!!... jakby był normalnym człowiekiem i miałby jakieś wartości nie podjął by się takiej posługi, a przynajmniej by z niej zrezygnował wiedząc, że żeruje na czyjejś krzywdzie. A już na pewno nie ganiałby po kolędzie za pieniędzmi,bo jeszcze na to nie zasłużył. Kolęda jest za cały rok pracy i nie jeden parafianin ma już na jego temat wyrobione zdanie. O tym huczy co drugi dom widząc go w swoich progach.

  mam takie samo zdanie jak Ty. nie powinien w ogóle chodzić po kolędzie nie dość że nie zasłużył bo nie przepracował roku a po drugie za ten jego okropny śpiew ;-D

  30 6 Cytuj
 • 9 sty 2013

  Jak ksiądz proboszcz spełnia swoją posługę? Daje swoim życiem dobry przykład? Służy swoim parafianom?

  Czy przy kościele w Osieczanach działa jakiś klub sportowy? Czy ksiądz udostępnia pomieszczenia na zajęcia dla dzieci i młodzieży? Czy prowadzi świetlicę lub kółka zainteresowań? Macie tam dużo zabudowań przykościelnych, a ponoć nawet w samym kościele są mieszkania z łazienkami więc baza lokalowa super.
  Może proboszcz w wakacje organizuje wymianę młodzieży z innymi parafiami?
  W końcu to parafianie dają na kościół, jego budowę i funkcjonowanie więc należy im się korzystanie z tego co sobie ufundowali. To jak to wygląda w Osieczanach?

  Ponoć w Trzebuni też był taki ksiądz łasy na kasę ale już został wezwany tam, gdzie poza sumieniem brudnym lub czystym nie da się zabrać nic więcej... Teraz jest nowy ksiądz - dużo lepszy.

  27 8 Cytuj
 • 9 sty 2013

  Proboszcz jaki jest wiadomo od dawna.
  A parafianie i tak co niedziele mu kabze nabijają,ale chłop musi mieć ubaw.

  Poczytajcie w słowniku języka polskiego co znaczy słowo PARAFIANIN.

  28 3 Cytuj
 • 9 sty 2013

  Stary dylemat -nos dla tabakiery czy tabakiera dla nosa?

  16 2 Cytuj
 • 9 sty 2013

  KSIĄDZ PROBOSZCZ POWINIEN BŁAGAĆ PANIĄ ORGANISTKĘ I KSIĘDZA WIKAREGO O WYBACZENIE PUBLICZNIE I NA KOLANACH!!!! PAN BÓG CIERPLIWY CHOCIAŻ NIERYCHLIWY, CHODZI I KAŻDEMU DOGODZI-JESZCZE SOBIE KS PROBOSZCZ BĘDZIE TO WSPOMINAŁ ZE ŁZAMI NA STARE LATA JAK KTOŚ JEMU BĘDZIE TAK DOKUCZAŁ

  29 13 Cytuj
 • 9 sty 2013
  Luna napisał/a:

  Jak ksiądz proboszcz spełnia swoją posługę? Daje swoim życiem dobry przykład? Służy swoim parafianom?

  Czy przy kościele w Osieczanach działa jakiś klub sportowy? Czy ksiądz udostępnia pomieszczenia na zajęcia dla dzieci i młodzieży? Czy prowadzi świetlicę lub kółka zainteresowań? Macie tam dużo zabudowań przykościelnych, a ponoć nawet w samym kościele są mieszkania z łazienkami więc baza lokalowa super.
  Może proboszcz w wakacje organizuje wymianę młodzieży z innymi parafiami?
  W końcu to parafianie dają na kościół, jego budowę i funkcjonowanie więc należy im się korzystanie z tego co sobie ufundowali. To jak to wygląda w Osieczanach?

  Ponoć w Trzebuni też był taki ksiądz łasy na kasę ale już został wezwany tam, gdzie poza sumieniem brudnym lub czystym nie da się zabrać nic więcej... Teraz jest nowy ksiądz - dużo lepszy.

  Jeśli chodzi o Trzebunie to masakra , jak nowy proboszcz przyszedł to był w szoku że ludzie tak dużo dają na msze i na tace ( nie spodziewał się że tyle ludzie mogą dawać ) ale w sumie poprzednik nauczył ludzi dużo dawać .

  11 5 Cytuj
 • 10 sty 2013

  Nie

  bingo1 napisał/a:

  KSIĄDZ PROBOSZCZ POWINIEN BŁAGAĆ PANIĄ ORGANISTKĘ I KSIĘDZA WIKAREGO O WYBACZENIE PUBLICZNIE I NA KOLANACH!!!! PAN BÓG CIERPLIWY CHOCIAŻ NIERYCHLIWY, CHODZI I KAŻDEMU DOGODZI-JESZCZE SOBIE KS PROBOSZCZ BĘDZIE TO WSPOMINAŁ ZE ŁZAMI NA STARE LATA JAK KTOŚ JEMU BĘDZIE TAK DOKUCZAŁ

  Myślę, że publiczne przeprosiny za niedomówienia będą wystarczające, rany zostały zadane i blizny zostaną na długie lata. Przeprosiny i zadośćuczynienie będą tym czego nas uczy Kościół, do którego przynależymy. Jeśli Chodzi o Pana Boga to już nie wtrącajmy się między Niego a Księdza Proboszcza. W każdym przypadku jest tylko Bóg i istota którą powołał Bóg do życia. Pan Bóg nie potrzebuje adwokatów.
  Pan Bóg wie o istnieniu każdego robaczka i tym co robi, jedna z ostatnich ewangelii.

  30 6 Cytuj
 • 10 sty 2013

  Nie zniżajcie się do poziomu Księdza Proboszcza i nie działajcie pod wpływem emocji w swoich wypowiedziach.
  Niech to nie będzie to co wam ślina na język przyniesie, bo nie o to chodzi aby nadal obrażać i krzywdzić lecz, żeby zwrócić uwagę, że tego nie tolerujemy.
  Przez takie zachowania,hierarchię kościoła w której często są układy i układziki ludzie przestają praktykować i wierzyć.
  Jeśli tak (jak to mówi ksiądz proboszcz na kazaniach i spotkaniach z rodzicami ) jaki rodzice przykład dadzą dziecku tak i ono postępować będzie. I to samo tyczy się gospodarzy parafii krzywdzenie nie należy do dobrego przykładu

  35 6 Cytuj
 • 10 sty 2013

  Mam wizytę duszpasterską w tym tyg. Jupiiii hahaha :D

  11 8 Cytuj

Odpowiedz