Forum » Okolice

Skąd taki widok?

  • 8 lis 2010

    To nie kapliczka, to grobowiec, na małym cmentarzu? po prawej stronie od wejścia do kościólka?

    Cytuj
  • 8 lis 2010

    to mamy wszystko :)
    1-osieczany
    2-z podejscia na lubomir
    3-stary cmentarz

    zaraz przeszukamy zbiory :)

    Cytuj
  • 8 lis 2010

    @fkuzi555: jak dla mnie rewelacyjne zdjęcia :)

    Cytuj
  • 9 lis 2010

    Kolejne 3 :)

    1)
    zdjecie

    2)
    zdjecie

    3)
    zdjecie

    zastanawiam sie nad zalozeniem tematu ze zdjeciami niekoniecznie widokow, ale obiektow z terenu Myslenic i okolic :) oczywiscie z proba rozszyfrowania gdzie bylo robione zdjecie :) co Wy na to?

    1 Cytuj
  • 9 lis 2010

    2. Widok ze szlaku na Lubomir, na zdjęciu m.in. Śnieżnica.

    Cytuj
  • adzygmunt 15 lis 2010

    zdjecie
    W pochmurny dzień. PS Po edycji w imageshak zrobiło się straszne zdjęcie, nie do przyjęcia. Nie można wykasować postu dlatego się usprawiedliwiam, adz.

    Skąd taki widok i na co?

    Cytuj
  • adzygmunt 15 lis 2010

    zdjecie

    Zdjęcie "poczarowane" dla utrudnienia. Skąd taki widok i na co?

    Cytuj
  • 17 lis 2010

    To jest widok na zalew w Osieczanach:}

    Cytuj
  • adzygmunt 17 lis 2010

    Z Zalewem trafiłeś, to jednak byłaby zbyt prosta odpowiedź. To nie Osieczany. Spojrzyj na wzgórza.
    Ale super, że się odezwałeś masz wiele racji!

    Cytuj
  • 17 lis 2010

    widok na Borzęte z dolnego przedmieścia

    Cytuj
  • adzygmunt 17 lis 2010

    zdjecie

    Nie męczę Was. Oto pełna odpowiedź. Wschodnia część "cofki" zalewu dobczyckiego. Widok na Borzętę-Brzączowice z początku wału wschodniego.

    Cytuj
  • 10 sty 2011

    Mam pytanie dla znawców , jadąc Zakopianką od strony Krakowa na wysokości Orlenu w Myśleniach bądź też przebywając na Szubiennej , na południowy - wschód od góry Uklejna wznoszą się (tak jakby za nią ) trzy góry , widoczne nawet z Rynku dwie pierwsza od lewej , nieco w kształcie kopuły , druga w środku i trzecia w tle (ją widać tylko w północnej cześci miasta np. przy Orlenie właśnie) Wie ktoś jak te góry się nazywają ?? Ja zastanwiam się czy jest to Kamiennik , Łysina , Lubomir, Grodzisko a może ta najodleglejsza Szczebel czy też Ciecień. ???

    Cytuj
  • adzygmunt 10 sty 2011

    Znawca nie jestem, ale na mój pogląd.
    Masz odpowiedź na pierwszej stronie.
    To może być Kamiennik z dwoma szczytami południowy 818 m. północny 784 m.i za nim może być widoczny Ciecień. 835 m. Szczebel 977 m.jest chyba za daleko na południe.
    Na prawo jak popatrzysz na podwójny Kamiennik /zdjęcie/ zobaczyć można Łysinę 891 m. I zaraz wzdłuż grzbietu Lubomir. 904 m.

    Cytuj
  • 10 sty 2011

    Jeśli chodzi o zdjęcie 1 zdecydowanie typowałbym Turbacz :-)

    Cytuj
  • Mieczysław Nowak 10 sty 2011

    http://www.mietnow.futuro.info.pl/foto/050507-115.jpg

    dwq. Chyba chodzi Ci o ten widok.
    W po prawej stronie jest Uklejna, za nią, w środku Łysina, po lewej Kamiennik i troszkę schowany za nim Lubomir.
    Szczebel niewidoczny schowany bardziej za Chełm, a Ciecień jest bardziej po lewej stronie.
    Pozdrawiam

    Cytuj
  • 12 sty 2011

    Serdecznie dziękuje Wam za odpowiedź , nurtowało mnie to od kilku miesięcy :) To dokładnie to zdjęcie , tylko trochę bardziej z zachodniej perspektywy

    Cytuj
  • 20 kwi 2011

    Co można zobaczyć w obrębie miasta Myślenice (pomijając Chełm i południowy stok Uklejny) , czyli dalekie obserwacje .

    Kraków , Skawina (elektrownia) z Uklejny , Chorągwica , Mietniów , Świątniki Górne (Szubienna ) Mogilany (m.in. kościół w Mogilanach z Szubiennej i Plebańskiej) , Zawada , Głogoczów , zbiornik Dobczycki , Kamiennik Północny i Południowy , Lubomir , Glichowiec , Ciecień , Luboń Wielki i Szczebel (z Dalinu ) , Tatry ( z Dalinu w dobrych okolicznościach) , Grodzisko , coś jeszcze??

    Cytuj
  • 20 kwi 2011

    + Lanckorona z działów i sąsiednie miejscowości rzecz jasna.

    Cytuj
  • adzygmunt 25 cze 2011


    Bliska Myślenicom okolica, skąd taki widok?

    1 Cytuj
  • 25 cze 2011

    [quote=adzygmunt]
    Bliska Myślenicom okolica, skąd taki widok? [/quote]
    Trzemeśnia lub Poręba, widok chyba na kamiennik

    1 Cytuj
  • adzygmunt 25 cze 2011

    Bingo jeśli chodzi o Kamiennik, lecz brak dalszych szczegółów - czyli: skąd taki widok?

    Cytuj
  • 27 cze 2011

    droga na Radlanki

    1 Cytuj
  • 30 cze 2011

    Wydaje mi się, że są to okolice boiska sportowego na Polanie, gdzieś nad boiskiem w kierunku płd-wsch. Na drugim planie, za krową Radlanki.

    1 Cytuj
  • adzygmunt 1 lip 2011

    Irussus - bingo!

    Cytuj

Odpowiedz