Forum » Okolice

SKANDAL W JASIENICY

  • 17 mar 2015
    zamek napisał/a:

    Pragnę podziękować sołtysowi za ośmieszanie naszej wioski jest to Osoba na która glosowałem, czuję się współwinny za ten niby " skandal". Przepraszam was Drodzy Mieszkańcy Jasienicy!!!

    Pan Robert co jak co to jak sie wypowiada to się podpisuje, nie tak jak tutaj wiekszośc..... wiedz daj spokój!!!

    15 15 Cytuj
  • 17 mar 2015
    setupsetup napisał/a:

    Pan Robert co jak co to jak sie wypowiada to się podpisuje, nie tak jak tutaj wiekszośc..... wiedz daj spokój!!!

    pewnie tak jak Ty ---> setupsetup hehehehe.

    12 6 Cytuj
  • 17 mar 2015
    pozdro 600 napisał/a:

    słyszałeś ? chyba ? czy cos w tym stylu ? więc nie wiesz a piszesz. ..ŻENADA !

    a widzisz tam znak zapytania???? widzisz???widzisz????,tak slyszalem wiec pytam,rzecz w tym ze opowiedzi od ciebie nie otrzymalem wiec moze byc w tym ziarenko prawdy ,badz to prawda

    zamek,ale o soltysie z Jasienicy nikt nie mowi wszyscy smieja sie z proboszcza z Jasienicy,a takie sprawy powinny byc naglasniane ,nie tylko w jasienicy ksieza robia rozne zle rzeczy probl;em tylko w tym ze jest grupa parafian ktora ich broni,tak bylo miedzy innym w jakiejs parafi w polsce (nie pamietam juz jakiej) gdzie probosz zostal oskarzony o pedofila,przesluchane dziewczynki od 9 do nastu lat (sprawa trwala kilka lat wiec kiedys dziesiecioletnie teraz juz nastoletnie) opowioedzialy jak to je proboszcz bral nad rzeke i co z nimi wyprawial,ale oczywiscie znalazla sie grupa parafian broniacych proboszcz,najpierw ze nieprawda,a pozniej ze no to co,to nic takiego....

    15 9 Cytuj
  • 17 mar 2015

    ja sądzę ze to jest sprawka radnej, żeby narobić zamieszania... zresztą tak jak lubi!

    17 8 Cytuj
  • 17 mar 2015
    tab1 napisał/a:

    ja sądzę ze to jest sprawka radnej, żeby narobić zamieszania... zresztą tak jak lubi!

    Z tego co mi się wydaje to radna "trzyma" z proboszczem wiec zły trop .

    13 3 Cytuj
  • 17 mar 2015

    [cytat=albert7575]a widzisz tam znak zapytania???? widzisz???widzisz????,tak slyszalem wiec pytam,rzecz w tym ze opowiedzi od ciebie nie otrzymalem wiec moze byc w tym ziarenko prawdy ,badz to prawda

    i nie otrzymasz od nikogo odpowiedzi bo to kłamstwo i bzdura. Może pomyliłes z Ks. Andrzejem.

    4 6 Cytuj
  • 17 mar 2015

    Wybory w salce katechetycznej, nie wiadomo czy się śmiać czy płakać. Głosowanie pod czujnym okiem księdza i jego radnej ... super. A poźniej msza święta pokutna dla tych co głosowali niewłaściwie.

    A tak na serio. Panie burmistrzu brak zgody na takie coś. Proszę poczytać o wyborach. Akt głosowania ma odbywać się w sposób swobodny, bez nacisków, pod kontrolą społeczną. Nie czujemy się swobodnie w takiej sytuacji. Niektórzy są też niewierzący, dlaczego mają głosować w kościele? Od czego jest szkoła i strażnica, budynki które od lat służą lokalnej społeczności.

    27 6 Cytuj
  • 17 mar 2015

    Ja nie wiem....czytam i nie wierze.Czy niektórzy nie potrafią czytać ze zrozumieniem. Nagle robicie tak żeby przyłożyć Księdzu. Wina jest tylko po stronie Radnej. Ona zmąciła i skonfliktowała tą wieś. A jako że przy Księdzu Marku cały czas jest no to i posłuch ma. A ludzie we wszystko uwierzą swemu Pasterzowi. Ksiądz nie jest problem ale chore ambicje tej Pani. Teraz atakujecie Sołtysa a jako jedyny ma odwagę o tym mówić- bo to co się dzieje jest chore.

    26 7 Cytuj
  • 17 mar 2015

    Hmm oczywiście że są ustalone stawki..nie tylko u księdza, ale u innych osób odpowiedzialnych za udostępnienie kościoła np. na pogrzeb czy ślub. Ale tak jest akurat w całym kraju..

    5 6 Cytuj
  • 17 mar 2015

    Pani Radna...do roboty , bo z tego co wiem to tylko o organizowanie zabaw Pani chodzi. I do tego jeszcze szczytne hasła padają że niby na cele charytatywne. Bzdura. Tyle spraw we wsi odłogiem stoi. Jest Pani tak blisko burmistrza, ale zadowala się Pani jakimiś tam wiecprzewodnictwem w radzie. I co z tego?...Umie Pani tylko mieszać. Zniszczyła Pani szkołe, strażaków, no to wybory trzeba zrobić w kościele...bo tam Pani jest wielkim sponsorem

    27 7 Cytuj
  • 17 mar 2015
    alfa napisał/a:

    Ja nie wiem....czytam i nie wierze.Czy niektórzy nie potrafią czytać ze zrozumieniem. Nagle robicie tak żeby przyłożyć Księdzu. Wina jest tylko po stronie Radnej. Ona zmąciła i skonfliktowała tą wieś. A jako że przy Księdzu Marku cały czas jest no to i posłuch ma. A ludzie we wszystko uwierzą swemu Pasterzowi. Ksiądz nie jest problem ale chore ambicje tej Pani. Teraz atakujecie Sołtysa a jako jedyny ma odwagę o tym mówić- bo to co się dzieje jest chore.

    100% racji!!

    18 7 Cytuj
  • 17 mar 2015
    tab1 napisał/a:

    ja sądzę ze to jest sprawka radnej, żeby narobić zamieszania... zresztą tak jak lubi!

    to że ty tak sądzisz to nie znaczy ze jest to prawdą dlaczego przypisujesz ten post Pani Radnej skoro z załaczonych linków wynika iż są to słowa sołtysa ,naszej wsi Jasienica ośmieszył nasz wies na cała gminę Myślenice a teraz najlepiej jest umyć ręce od tego i zrzucić na Radną

    15 18 Cytuj
  • 17 mar 2015
    m_markos napisał/a:

    ... Niektórzy są też niewierzący, dlaczego mają głosować w kościele? Od czego jest szkoła i strażnica, budynki które od lat służą lokalnej społeczności.

    Brawo! To bardzo ważne stwierdzenie! Poza tym Ci wierzący też moga nie chcieć głosować pod okiem księdza.a niestety nasuwa się takie skojarzenie...

    17 5 Cytuj
  • 17 mar 2015

    albert7575
    Irytuje mnie ta osoba która to napisała bynajmniej nie miała na celu dobra dla jasienicy lecz wykpienie naszej społecznosci w oczach naszej gminy a Pan Sołtys jawnie się do tego przyznaje na facebooku(Sołectwo Jasienica).

    19 7 Cytuj
  • 17 mar 2015
    tab1 napisał/a:

    100% racji!!

    Popieram ! Ksiądz Marek nie wie jaka Pani Radna jest na prawdę .

    11 9 Cytuj
  • 17 mar 2015

    "Niektórzy są też niewierzący, dlaczego mają głosować w kościele? Od czego jest szkoła i strażnica, budynki które od lat służą lokalnej społeczności."
    ależ nikt nie każe się modlić tym niewierzącym lub szkoła się kojarzy z Pani Dyrektor, która jest przeciw naszemu Kosciołowi

    6 7 Cytuj
  • 17 mar 2015

    Jak widać przeciwnicy sołtysa operuja jezykiem- szmaty, debile itp. cuda. Nigdy was nie bedzie stac na dyskusje, na rozwiazywanie problemow. dla was liczy sie tylko chamstwo, nienawisc. Widac ze jestescie przy boku radnej ktora potrafi skupic wokol siebie ludzi pozbawionych wlasnego zdania i myslenia. niech wami mianipuluje dalej.pozdro

    27 16 Cytuj
  • 17 mar 2015

    Tutaj są także ludzie którzy są innego zdania niż Radna czy Sołtys. Mnie jak najbardziej odpowiada ksiądz proboszcz!!!!

    19 11 Cytuj
  • 17 mar 2015
    zamek napisał/a:

    albert7575
    Irytuje mnie ta osoba która to napisała bynajmniej nie miała na celu dobra dla jasienicy lecz wykpienie naszej społecznosci w oczach naszej gminy a Pan Sołtys jawnie się do tego przyznaje na facebooku(Sołectwo Jasienica).

    ale ja nie wiem co sie pisze,ja tylko mowie to co slyszalem pod krakowem,o soltysnie nic nie slyszalem,slyszalem tylko o proboszczu,wiec jesli w moich oczach ktos osmiesza jasienice to proboszcz i jakas katechetka,nie jestem z jasienicy,wiem tylko tyle co slyszalem (juz dawno) i jesli ktos z Jasienicy pisze o tym na forum jestem sklonny w to wierzyc

    13 8 Cytuj
  • 17 mar 2015

    Witam.
    Chciałbym tutaj zaznaczyć że ksiądz oraz radna dbają tylko o dobro mieszkańców i jest ono dla nich najważniejsze. Natomiast osoby zainteresowane porozumieniem zapraszamy jutro o 15stej na plebanie na rozmowy dotyczące sytuacji w naszej wsi, celem porozumienia oraz zażegnania kryzysowej sytuacji.

    22 25 Cytuj
  • 17 mar 2015
    Fittt napisał/a:

    Witam.
    Chciałbym tutaj zaznaczyć że ksiądz oraz radna dbają tylko o dobro mieszkańców i jest ono dla nich najważniejsze. Natomiast osoby zainteresowane porozumieniem zapraszamy jutro o 15stej na plebanie na rozmowy dotyczące sytuacji w naszej wsi, celem porozumienia oraz zażegnania kryzysowej sytuacji.

    I niech na 15:00 przyjdą Ci wszyscy którzy obraźliwie nazywali proboszcza !.

    24 12 Cytuj
  • 17 mar 2015
    pozdro 600 napisał/a:

    ależ nikt nie każe się modlić tym niewierzącym lub szkoła się kojarzy z Pani Dyrektor, która jest przeciw naszemu Kosciołowi

    Wierzący, niewierzący, każdy ma prawo do głosowania bez nacisków. Doceń to prawo bo jest stworzone i dla Twojego dobra.

    W Jasienicy prawo wyborcze jest łamane bowiem głosowanie w salce katechetycznej jest formą nacisku ze strony księdza i radnej, a tego sobie nie życzymy.

    Religia ma być w kościele a elementy państwowości w budynkach samorządowych. To jest zdrowy podział, tak było od dawna i tak dalej powinno być.

    31 11 Cytuj
  • 17 mar 2015

    [cytat=m_markos]Wierzący, niewierzący, każdy ma prawo do głosowania bez nacisków. Doceń to prawo bo jest stworzone i dla Twojego dobra.

    ale skąd wiesz ze bedą tam jakies naciski ?

    9 9 Cytuj
  • 17 mar 2015

    Witam,nie mam nic do księdza Marka ,jednak wydaje mi się ze to nie ten sam ksiadz ,który zaczynal u nas posługe kaplańską.Teraz zaczyna dzielic parafię na takich którzy moga mu sie przydać ,którzy coś przyniosa ,daja na kościół ,nawet radę parafialną sam wybrał ,ponieważ te wybory to fikcja .Kto chcial rzucil na siebie odpowiednią ilość glosów a ksiądz reszte dokonal sam.Nie mówię o wszystkich zasiadających w radzie .Uwazam że powinien kierowac się opinią danej osoby ktora bedzie zasiadala w radzie.Nie kierowac się dobrym materialnym tylko dobrym duchowym.Korzyści to nie wszystko ,liczy się tez charakter tej osoby ,oraz jej postepowanie wobec sasiadów,oraz zaprzestanie robic ludziom krzywdy,taka osoba nie powinna zasiadac w radzie,jednak ksiadz na nic nie zwazal sam tak postanowil i wybral.Co się tyczy terażniejszych wyborów uważam ze nie powinny odbywać się w kościele,kościol nie jest do takich celów.Potem znów bedą niesnaski oraz spekulacje odnośnie wybranych osób .W zależności kto bedzie liczyl glosy.Jeszcze raz powtarzam nie mam nic przeciwko księdzu ,tylko chciałabym zeby traktowal jednakowo wszystkich parafianów,nawet o tym traktowaniu dal poznac się chodząc po koledzie,gdzie u jednych ,zmęczony byl po parę minut siedział ,potem okazalo się ze wlasnie u takiej rodziny której nikt z mieszkańców nie lubi za ich postępowanie siedział bardzo długo aby pokazać taka z nimi solidarność.Teraz nie czas na spory ,przekamażanie się kiedy na świecie coraz gorzej ,kiedy kłębią się czarne chmury wojny,teraz jedność potrzebna,której tak bardzo jasienicy brakuje.

    19 10 Cytuj
  • 17 mar 2015

    Pan Sołtys ponownie otworzył "Puszkę Pandory" i wieś się obudziła,nie wiem co miał na celu tym niby skandalem zrobić ale na pewno Sobie tym nie pomógł.Ludzie w Jasienicy sami nie wiedzą czego chcą,za długo trwała dyktatura ks.Andrzeja.
    PS. PANIE SOŁTYS MĘŻCZYZNY NIE OCENIA SIĘ PO TYM JAK ZACZYNA ALE PO TYM JAK KOŃCZY WIEC PORAŻKA!!!!

    22 28 Cytuj

Odpowiedz