Forum » Okolice

SKANDAL W JASIENICY

 • 17 mar 2015

  W Jasienicy kolejny raz złamano Art. 25. 3 Konstytucji mówiący iż: "Stosunki między państwem a kościołami i innymi związkami wyznaniowymi są kształtowane na zasadach poszanowania ich autonomii oraz wzajemnej niezależności każdego w swoim zakresie, jak również współdziałania dla dobra człowieka i dobra wspólnego".
  Od czasu "panowania" administratora i obecnej radnej taki rozdział nie istnieje! Powiedzenie "ręka rękę myje" myje ma tu jak najlepsze zastosowanie! Administrator wtrąca się we władzę publiczną, radna w sprawy kościele. Wszystko robią pod własne "widzi mi się", narzucając swoje zdanie innym, a ten kto ma inne zdanie jest szykanowany. Ludzie, którzy są aktywni, starają się coś dla tej miejscowości zrobić, są niszczeni, bo nie działają pod dyktando tego duetu!
  Patologia goni patologię, a teatr hipokryzji trwa nadal. Najpierw była "sugestia" na Mszy Św. w dniu wyborów na kogo trzeba głosować (podając hasło wyborcze konkretnej osoby), teraz kościół stał się miejscem lokalizacji wyborów! W normalnej miejscowości taka sytuacja nie miała by racji bytu, ale w Jasienicy teraz jest wszystko możliwe.
  http://www.jasienica-solectwo.pl/oswiadczenie-dot-lokalizacji-wyborow-soleckich-w-jasienicy/
  I jeszcze jedno, w nadchodzących wyborach na Dyrektora Szkoły startuje katechetka, totalnie podległa administratorowi. Agitacja też już trwa. No to będziemy mieć trio, któremu jak się ktoś przeciwstawi, to może już szukać innego miejsca zamieszkania...
  Szkoda...
  A dlaczego używam słowa "administrator" a nie "proboszcz"? Bo Jasienica ma tylko administratora! Ciekawe dlaczego po tylu latach nadal nie jest proboszczem?
  http://www.diecezja.pl/parafie/lista-parafii/37-sulkowice/parafia-sw-anny.html

  86 36 Cytuj
 • 17 mar 2015

  Jaki naród taka władza, nie trzeba było wybierać popieranej przez administratora.Tak wybraliście tak macie, nie płaczcie nad rozlanym mlekiem.

  64 32 Cytuj
 • 17 mar 2015

  Po 1. wiele osób głosowało na nią "bo ksiądz kazał",
  po 2. od pewnego czasu większość mieszkańców (niezależnie od wieku i wykształcenia) wyłączyła logiczne myślenie, albo myślenie w ogóle, bądź też są tak zastraszeni,
  po 3. główny opozycyjny kandydat też miał dużo głosów.

  65 26 Cytuj
 • 17 mar 2015

  Szkoda że administrator nie kandyduje na sołtysa, dyrektora szkoły, przy okazji może zrobili by go proboszczem kto wie !?!

  A w Jasienicy ......cóż, większość ludzi nie myśli a przy tym nie ma swojego zdania..... Takie trochę ,,Ranczo".

  66 21 Cytuj
 • 17 mar 2015

  Ciekawe czy ludzie w Jasienicy wiedzą o wyczynach tego księdza w poprzednich parafiach?
  A bywało różnie...

  63 28 Cytuj
 • 17 mar 2015

  taka patologia nie tylko w jasienicy,w sulkoicach terror sieje bur istrz i jego zastepczyni,zreszta swojego czasu i probosz machlojke zrobil

  mieszkancy Jasienicy,taczki i proboszcza do Bysinki,nie on ten kosiol budowal i nie ze swoich pieniedzy,tym bardziej ze proboszcza sie nie wybiera,a jest od przydzielony odgornie

  41 26 Cytuj
 • 17 mar 2015

  ale o ksiedzu proboszczu z Jasienicy to mowia nawet mieszkancy Mogilan,

  ksiadz jest od mszy i sakramentow a nie od zbierania kasy,masz szczescie niudacznik ze znalazl takie miejsce gdzie nie kapie mu na glowe i doistanie od mieszkancow cos zjesc

  40 19 Cytuj
 • 17 mar 2015

  Tutaj brakuje jeszcze kilka osób które są w ekipie rządzącej. Sołtys nie należy do osób które nie umiją pogodzić się z przegraną, to osoba która moim zdaniem walczy o rozdział kościoła od administracji samorządowej. Kościół powinien służyć tworzeniu wspólnoty a nie mieszać się w sprawy "władzy"

  50 8 Cytuj
 • 17 mar 2015

  ha ha ha wszedzie gadają tylko o księdzu i o radnej... niedługo na taczkach ich wywiozą... ...

  39 14 Cytuj
 • 17 mar 2015

  " Z domu Ojca mego nie czyńcie targowiska" (Jan 2.16).

  48 8 Cytuj
 • 17 mar 2015
  hanshans85 napisał/a:

  " Z domu Ojca mego nie czyńcie targowiska" (Jan 2.16).

  ksiądz chyba nie zapoznał sie jeszcze z Pismem Świętym

  39 19 Cytuj
 • 17 mar 2015
  TakaSobieJa napisał/a:

  Soltys może i potrafi sie pogodzic ze swoja przegrana ale nie potrafi sie tym pogodzić Jego tesciowa, ktora co rusz to przezywa i ciagla ma "ale" do ks. Marka, nawet w trakcie kolędy nie odpuscila....OT CO!

  Byłaś tam?

  26 8 Cytuj
 • 17 mar 2015

  Dajcie spokój... cała ta sytuacja jest wg mnie robieniem z igły wideł... po co to wszystko naglaśniać?? i własnie po takim czyms ludzie beda sie śmiać: ośmieszacie i Jasienice, i Jasieniczan, i ksiedza, i soltysa... naprawde wstyd! to jest sprawa naszej wsi a nie calego świata!! wystarczy ze facebook trąbi o tej durnej sprawie... Pozdrawiam

  25 18 Cytuj
 • 17 mar 2015
  Burdas napisał/a:

  Posłuchajcie.. O co wam tak naprawdę chodzi? Przeszkadza to wam? Czy przeszkadza to waszej rodzinie? Czy przeszkadza wam ksiądz który przez te 2 lata zrobił dla naszego kościoła wiele? O co wam wy debile że się tak zwrócę, do *****a chodzi? Czy wam sprawia to jakiś problem? Starcza wam idioci na żarcie dla rodzin? Myślę że starcza, Ks.Marek jest na tyle posłuszny że pomoże każdemu mieszkańcowi Jasienicy i wybaczy... Ludzie czy wy znacie takie słowo jak "ZGODA" ? Widocznie nie.. Typowa pOLITYKA w Jasienicy, pan Bylica obiecuje obiecuje i gówno z tego wychodzi :)... Był spokój, to oczywiście świnie wtykną swoje zasrane ręce i muszą już dogryzać. Dam wam rade :D Nadawilibyście się najlepiej tam do tego koryta politycznego co jesteśmy nonstop okradani :) .. Hmmm mam pomysł, a może zróbmy dwie JASIENICE, zaproponujemy Bysinie aby nazwali się "JASIENICĄ" i DEBILE pójdą do nich a konkretni i normalni ludzie zostaną tu... Jeszcze raz wam do tych pustych pierdolonych łbów przegadam.. CO WY ***** CHECIE OD TEGO KSIĘDZA?!!!!... Najbardziej śmieszy mnie to że ludzie gadają że pije jak nienormalny ... Boże, naprawdę? A to człowiek czy robot? Następna sprawa... Hemm wydaje mi się że także maczają tu ręce natanki :D Bo przecież oni jak się dowiedzą to odrazu powiedzą jakieś "głupie" zdanie :) Także mówię wam :) Nie wygracie z tym.. Nigdy :D Ks.Marek był i będzie w tej parafii a my czyli większość mieszkańców Jasienicy zrobimy to tak abyście zamknęli swoje zasrane mordy ;) Pozdrawiam wszystkich którzy są za Księdzem Markiem a ci co nie to niech się pocałują w dupe ! Szmaty

  CZŁOWIEKU ILE JADU, ILE ZŁOŚCI CHAMSTWA, .... skoro takim językiem bronisz swoich kumpli, księdza i radną...i Jaśienice , to niedługo ale Ciebie wywiozą na taczkach z pozostałymi!!! żal......................

  53 20 Cytuj
 • 17 mar 2015
  osap napisał/a:

  Po 1. wiele osób głosowało na nią "bo ksiądz kazał",
  po 2. od pewnego czasu większość mieszkańców (niezależnie od wieku i wykształcenia) wyłączyła logiczne myślenie, albo myślenie w ogóle, bądź też są tak zastraszeni,
  po 3. główny opozycyjny kandydat też miał dużo głosów.

  hahahah ksiądz kazał..żenada... to może w remizie wybory? chyba nie bo podłoga się niszczy ...może w szkole ? jak pani dyrektor przykładem świeci żeby do sulkowic do koscioła jezdzi :D pozdro 600 .

  27 20 Cytuj
 • 17 mar 2015

  Do Burdas: czy nie rozumiesz, ze tu nie chodzi o księdza, ale o zwykły rozdział kościoła i polityki? Chyba nie. I kultura wypowiedzi też jest Ci słabo znana skoro ludzi o innym zdaniu tak wyzywasz..

  33 14 Cytuj
 • 17 mar 2015

  Z twoją ortografią to lepiej że byś mi nie odpowiadał ;)

  4 21 Cytuj
 • 17 mar 2015

  źle Wam jest ? jak ksiądz teraz po kolędzie rozmawia, a nie czyta kto ,ile zapłacił czy też, że jego rubryka jest pusta..hm, też myśl ..dlaczego Pan Sołtys nie startował w wyborach w Trzebuni ?

  20 16 Cytuj
 • 17 mar 2015

  Widzę, że niektórym na tym forum chodzi o zwykłe wyzywanie się a nie o dyskusję nad problemem. Przecież to nie jest "normalne", że wybory przeprowadza się w salce kościelnej. Nie popieram żadnej ze stron konfliktu - patrzę jednak na niego z boku i widzę, że niektórzy nie mają pojęcia na czym polega rozdział pomiędzy państwem a kościołem...Gdyby nie było wtrącania się jednej strony w kompetencje drugiej, tych dyskusji raczej by nie było, nieprawda?

  27 8 Cytuj
 • 17 mar 2015

  brudas....? o co chodzi z tym ze ksiadz probosz im wybaczy,co taki pasozyt moze komus wybaczyc,z czyjego garnuszka je
  nie wiem czy to prawda czy nie,ale slyszalem ze ten probosz ustalil odgornie stawki na ofiare czy cos w tym rodzaju....,prawda to czy nie?

  17 12 Cytuj
 • 17 mar 2015
  albert7575 napisał/a:

  brudas....? o co chodzi z tym ze ksiadz probosz im wybaczy,co taki pasozyt moze komus wybaczyc,z czyjego garnuszka je
  nie wiem czy to prawda czy nie,ale slyszalem ze ten probosz ustalil odgornie stawki na ofiare czy cos w tym rodzaju....,prawda to czy nie?

  słyszałeś ? chyba ? czy cos w tym stylu ? więc nie wiesz a piszesz. ..ŻENADA !

  5 15 Cytuj
 • 17 mar 2015

  Lud boży słuchać powinien swoich pasterzy, nawet jak to są pasterze nie najlepsi,wszak każdy z nich powołany jest przez samego Pana Jezusa. Prawdą jest jednak ,że dobry pasterz troszczy się o życie wieczne owiec a nie takie dyrdymały doczesne jak to , gdzie będą wybory , kto je wygra i o to by wykorzystywać luki prawne i powołać katechetkę na dyrektora. Zaznaczyć należy ,że katecheta nawet nie może być wychowawcą klasy a dyrektorem może. Znany jest w powiecie fakt , że dyrektorem jednej ze szkół była katechetka i źle skończyła. A zgorszeniem było ,iż katechetkę tę zdradził własny konkubent.

  23 4 Cytuj
 • 17 mar 2015

  też sadzę że "skandal w Jasienicy" to przesadzony tytuł.. a nazywając księdza "pasożytem" to jest grubo pod marginesem ponieważ On nie prosi o jedzienie, ludzi sami dają jajka, mleko, sery...a ksiądź nie prosi o wypranie bielizny koscielnej przed każdym weselem czy też w kolejności panien we wsi. Jest od tego pralka czy też pralnia.

  22 11 Cytuj
 • 17 mar 2015

  Pragnę podziękować sołtysowi za ośmieszanie naszej wioski jest to Osoba na która glosowałem, czuję się współwinny za ten niby " skandal". Przepraszam was Drodzy Mieszkańcy Jasienicy!!!

  34 16 Cytuj
 • 17 mar 2015

  Piszę do mieszkańców Jasienicy: Pamiętacie jak było na Mszy Świętej, jak Ks marek zapytał czy ma szukać kogoś na swoje miejsce, czy uważamy że źle prowadzi parafię? i wtedy wszyscy ludzie w kościele powiedzieli "NIE"... dlaczego wtedy ten który myśli inaczej nie wstał i nie powiedział "TAK"??

  31 13 Cytuj

Odpowiedz