Forum » Okolice

Gdzie to może być?

  • adzygmunt 6 sty 2010

    Kto odgadnie?
    zdjecie

    1 2 Cytuj
  • 6 sty 2010

    nowy kościół w trzemeśni

    1 Cytuj
  • adzygmunt 6 sty 2010

    zdjecie
    Niesamowite jaka szybka reakcja!

    3 Cytuj
  • Marek Stoszek 6 sty 2010

    "Trzemeśnia , Trzemeśnia piękna okolica..."

    1 2 Cytuj
  • 6 sty 2010

    jeśli chodzi o nowy kościół w Trzemeśni to najpiękniejsze w tym jest to, że sami Trzemeśnianie go pewnie wybudowali za swoje ciężko zarobione pieniądze, a następnie musieli czekać, aż jaśnie wielmożny kardynał Dziwisz znajdzie chwilę czasu i zechce podjąć trud przybycia (pewnie nie za darmo) aby łaskawie poświęcić i zezwolić na korzystanie z nowej świątyni. Podobno było to już po świętach, a w czasie ich trwania ludzie dalej gnietli się w stary kościółku (nawiasem mówiąc bardzo ładnym) czy to aby prawda ? czy tylko plotki złośliwych wrogów kościoła ?????

    1 2 Cytuj
  • 6 sty 2010

    wieśniak ,ty jesteś chyba biskupem u świadkow jehowy i żal ci d... ściska że nie masz kasy samochodu i jak to okresliles stroju szamana!!!!!!!!!

    1 1 Cytuj
  • 6 sty 2010

    tak to juz jest że ci co nie chodzą do koścoła i nie dają na tacę mają najwięcej do powiedzenia

    4 1 Cytuj
  • adzygmunt 7 sty 2010

    Nie odżegnuj kogoś od czci i wiary tylko dlatego, że nie chodzi do kościoła.
    Człowieka powinno się mierzyć miarą jego dokonań, postępowania wobec bliźnich, rodziny, znajomych sąsiadów, ludzi i zwierząt.
    Czy to nie jest obłuda być godzinę w kościele w tygodniu, a potem kląć, jeździć po pijanemu, bić dzieci, nie dbać o nic więcej niż pełna micha - MOJA!?!
    Nie mnie jest rozstrzygać odwieczny dylemat, kto jest prawdziwym katolikiem.
    Jest jeden stwórca i on widzi wszystko, nie tylko to czy jest ktoś raz czy dziesięć razy w świątyni, ale także to co robi się poza kościołem.
    Zobacz nawet tu na forum. Nienawiść, zazdrość, brak tolerancji /to u Ciebie/ jest wszędzie. Nie u wszystkich fakt, ale wielu zapomina, że przyjdzie czas rozliczenia, nie ten w konfesjonale, lecz ten gdzie już nic się nie ukryje!
    Dekalog, dobrze o nim pamiętać na co dzień. Nie od niedzieli do niedzieli!

    6 3 Cytuj
  • 7 sty 2010

    Kim jest ten dekalog? To jakiś ksiądz czy może ktoś z tego forum? Bo nie znam gościa :(

    6 Cytuj
  • 7 sty 2010

    nie wiem czy ten brak tolerancji odnosi się do wieśniaka???? Cóż go to obchodzi kiedy Kardynal miał czas i ile za to bierze .

    1 1 Cytuj
  • adzygmunt 7 sty 2010

    Myślę, że pytanie do mnie.
    Brak tolerancji, którą zarzucam dotyczy gościa z postem nad moim przedostatnim.
    Ponownie kłania się możliwość wpisywania postów już nawet bez przysłowiowych ".,.,,."!
    W tym temacie poproszę redakcje by te posty skasowała. Bo z kim tu polemizować?

    1 1 Cytuj
  • 7 sty 2010

    A cóż to tak adz wziąl sobie do serrca ,chodzi czy nie kogoz to obchodzi .. Tekst byl do wiesniaka

    1 Cytuj
  • 7 sty 2010

    Boże Ty widzisz i nie grzmisz!!!! Jak można nie wiedzieć co to jest Dekalog !

    1 1 Cytuj
  • 7 sty 2010

    szanowni goście żeby było jasne JESTEM WIERZĄCYM I PRAKTYKUJĄCYM KATOLIKIEM, co nie zwalnia mnie od myślenia i zdrowego rozsądku wobec tego co wyczynia nasz kochany kler. pozdrawiam.
    ijeszcze jedno a co złego w tym że ktoś jest Świadkiem Jehowy, czy to miało być obraźliwe ??? to współczuję ci GOŚCIU JEDEN........
    POZDROWIENIA DLA ADZ tem przynajmniej ma swoje zdanie i MYŚLI!!!!

    1 2 Cytuj
  • 8 sty 2010

    [quote=adzygmunt]
    Dekalog, dobrze o nim pamiętać na co dzień. Nie od niedzieli do niedzieli! [/quote]
    być dobrym człowiekiem być...

    1 1 Cytuj
  • 8 sty 2010

    "Dekalog"? To seria filmów Krzysztofa Kieślowskiego, też warty przypomnienia i oglądnięcia w pełne śniegu i pluchy wieczory. Ciepła cherbata z miodem lub "po góralsku", kocyk i wygodny fotel. Już na pewno większość zapomniała o Pawełku który poszedł z łyżwami na osiedlowe jezioro. Serdecznie polecam.

    1 Cytuj
  • Marek Stoszek 9 sty 2010

    Zastanawiam się dla czego fakt poświęcenia kościoła w Trzemeśni stał się zaczątkiem delikatnie mówiąc dziwnej dyskusji. Kościół wybudowano z wielkim poświęceniem i to jest fakt z którego należy się cieszyć i mieć na prawdę wielki szacunek dla mieszkańców, bo to dzięki ich staraniom. Dywagacje na temat ile wziął Kardynał i czy w ogóle i dla czego przyjechał wtedy a nie wtedy uważam po prostu za prostackie. Dodatkowo kolego Wieśniak, Świadkowie Jehowy wbrew pozorom to bardzo groźna i zaborcza sekta. raz byłem świadkiem "akcji" gdzie tylko światły umysł spowodował że ich zabobony nie doprowadziły do tragedii. Jak zwykle wszystko doskonale tonuje Myśleniczanin. "Dekalog" Kieślowskiego to faktycznie cykl filmów obowiązkowy dla wszystkich, może po obejrzeniu nie byłoby tej polemiki. Dla mnie fakt jest jeden, w Trzemeśni powstał nowy kościół, który był bardzo potrzebny. Cieszę się z tego faktu bo sam nie raz z Niego skorzystam.

    1 2 Cytuj
  • 9 sty 2010

    http://www.dziennik.krakow.pl/pl/region/myslenice/987318-nowy-kosciol-poswiecony.html

    poświęcenie kościoła w Trzemeśni

    widok z zewnątrz

    http://www.opencaching.pl/images/uploads/99E4EC1E-10FD-5253-5DC9-9B3002FD27C1.jpg

    Dzwiewięć lat trwała budowa tego kościoła, i faktycznie nie było na niego jakichś "dotacji" znikąd...

    1 Cytuj
  • adzygmunt 10 sty 2010

    zdjecie
    Dla porównania.
    Redakcji dziękuje za szybka reakcję

    1 Cytuj
  • 10 sty 2010

    w ramach wyjaśnienia:
    1. ja naprawdę czuje duzy szacunek do mieszkańców Trzemeśni bo postawienie takiego kościoła to na prawdę wielka sztuka i nie było moim celem naśmiewać się z nich.
    2. uważam, że w końcu otwarcie należy mówić o tym jak zachowują się dostojnicy kościelni bo to nie są święte krowy którym wszystko wolno. Jeśli dla innych to prostactwo to trudno , mają prawo mieć takie zdanie.
    3. wiem, że niektóre zasady Świadków Jehowy są trochę porypane, ale pamiętajcie , że chrześcijan też kiedyś nazywali niebezpieczną sektą.
    pozdrawiam

    2 1 Cytuj
  • adzygmunt 24 sty 2010

    zdjecie
    Czy stare zostanie zapomniane?
    Miejmy nadzieję, że zabytek będzie stał w dobrym "zdrowiu" dalsze wieki!!!

    2 1 Cytuj
  • 24 sty 2010

    Na pewno stare nie zostanie zapomniane ! Zbyt wiele wspomnień się wiąże :)

    1 Cytuj
  • 24 sty 2010

    Obawiam się żeby nie podzielił losu kościółka z Tokarni który został gdzież przeniesiony.Tak na marginesie gdyby przed wiekami robiono to co teraz,ile zabytków mielibyśmy do dzisiaj,buduje się nowe a stare popada w ruinę.

    1 Cytuj
  • 25 sty 2010

    Na dworze mróz a tu ... piękne lato!!!

    1 Cytuj
  • adzygmunt 25 sty 2010

    Tylko fotka się trochę "przewraca". To temat dla koneserów foto!!!

    1 Cytuj

Odpowiedz