Forum » Okolice

Zmiana proboszcza w parafii Krzczonów

  • 1 lip 2016

    Antek007 nie mów glupot i powiedz mi to :
    Czy ty zamienil bys kilo zlota na kilo miedzi i powiedz mi czy dzialka warta kilka set tysiecy złotych zamienil bys na działkę warta kilkanascie tysięcy złotych i powiedz mi czy to swiadczy o wyjatkowej niegospodarność sprzedajacego czy o glupocie. Bo ja myślę ze to bylo zwykle oszustwo i zlodziejstwo majatkow parafu czyli nasz wszystkich. ..

    147 66 Cytuj
  • 1 lip 2016

    Jontuś,a kury ześ pomacoł?

    126 49 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 1 lip 2016

    Ech normalny przeciętny i dzieciaty człowiek to tego:
    po pierwsze nie ma czasu tego czytać bo w takim tempie piszecie
    po drugie nie ma ochoty czytać tego zważywszy że tu więcej obrażania się nawzajem niż faktów i opinii.

    96 15 Cytuj
  • 2 lip 2016
    stanisław12345 napisał/a:

    ... bo Polacy to jedna rodzina starsi i młodsi, chłopak i dziewczyna.
    Ole, ole , ole nie dam się, nie damy się...
    kto tu postawi wynik..., bez kłótni...

    "Ole,Ole NIE DAM się." Mówi ksiądz o sobie? Bo w sumie ciekawy ksiądz nick wziął, zważywszy na to że Parafia Krzczonow jest pod wezwaniem Stanisława Biskupa i Męczennika. STANISŁAW12345. No pogratulować pomysłowości i jeszcze ta obrona samego siebie. W głowie się nie mieści :/

    65 136 Cytuj
  • 3 lip 2016

    I co??!!!! Jesteście z siebie dumni? Od kiedy to "biznesmany" decydują za cały Krzczonów? Tyyyy ej, może Wy obejmiecie parafie co? Jak Wy się Boga nie boicie. Z resztą Bóg nie rychliwy ale sprawiedliwy. Zobaczycie jak to wam się wszystko odwróci.

    148 39 Cytuj
  • 3 lip 2016

    Decydują Ci,którzy utrzymuja parafie,a nie Ci,którzy tylko "gdaczą",a złamanego grosza do kościoła nie dają

    34 141 Cytuj
  • 3 lip 2016

    Jednak Bóg istnieje! !!! Prawda wyszła na jaw! !!! W końcu będzie normalnie. Jezu jak się cieszę. Na koniec : gdyby był bez winy nikt by go nie wyrzucił, gdyby był bez winny nie tłumaczył by się jak dziecko. Wczorajsze jego kazanie na pogrzebie poniżej poziomu. Zero szacunku dla rodziny i zmarłego. Dzisiejsza msza o 9.15 tez pozostawia wiele do życzenia - bez wystawienia. ..... no ale najgorsze już za nami. Współczuję tylko kolejnej parafii na jego drodze.

    39 155 Cytuj
  • 3 lip 2016
    niewierny napisał/a:

    Decydują Ci,którzy utrzymuja parafie,a nie Ci,którzy tylko "gdaczą",a złamanego grosza do kościoła nie dają

    No i właśnie tym wpisem udowodniles jakiego pokoju ludźmi jesteście.... dla Was tylko kasa i ile na tacę, kup sobie kolejna gwiazdkę na sklepieniu świątyni i na pewno do Nieba z butami Cię przyjmą! Zniszczyliscie Człowieka....niewiarygodne do czego można się posunąć.......

    138 32 Cytuj
  • 3 lip 2016

    I rzucili tyle kamieni, ile na ich własne sumień groby potrzeba. Człowieka prawego, nieprawy materialnie zniszczyć może, jednak kto stanie w obronie gdy przeciw niemu silniejszy od niego powstanie ? Przecież nie ten którego wcześniej zbesztać raczyli. Bacz zatem na swe czyny, bo od przepaści czasem tylko kilka kroków dzieli. Człowiek, człowiekowi sędzią największym zbyt często próbuje zostać i odmierza miarą, jaką nie chce by jemu mierzono, a co gdy i Ciebie przed nimi postawią? Mędrcy, mędrcom z niczego, świat nicości wykreowali, przeciw Wam wszystkim otchłań próżności i straconych ideałów. Próbujesz światem kierować - a zobacz... żeby zrozumieć tak prosty tekst - musisz przeczytać go raz jeszcze.

    "Dziękuję, do widzenia jesteście wolni możecie iść."
    Krzysztof Jerzyna ze Szczecina.

    138 30 Cytuj
  • 3 lip 2016
    mamuska79 napisał/a:

    Jednak Bóg istnieje! !!! Prawda wyszła na jaw! !!! W końcu będzie normalnie. Jezu jak się cieszę. Na koniec : gdyby był bez winy nikt by go nie wyrzucił, gdyby był bez winny nie tłumaczył by się jak dziecko. Wczorajsze jego kazanie na pogrzebie poniżej poziomu. Zero szacunku dla rodziny i zmarłego. Dzisiejsza msza o 9.15 tez pozostawia wiele do życzenia - bez wystawienia. ..... no ale najgorsze już za nami. Współczuję tylko kolejnej parafii na jego drodze.

    Dokladnie.Pytanie czy ksiądz J. W ogole miał kiedykolwiek do kogoś szacunek?
    Najwyższy czas zakończyć ten rozdział w życiu naszego kościoła.

    Co do decyzji kurii,to Wy wszyscy zwolennicy ksiedza zastanówcie się tak na chłodno, kto miał w tym sporze rację i czy faktycznie większość parafi nie była przeciwna poczynaniom proboszcza

    37 140 Cytuj
  • 3 lip 2016

    Kto jest inteligentny i nie ulega wpływom opinii, plotek to wie że dzisiejszej niedzieli zrealizował się plan zniszczenia człowieka przez człowieka... ale tu na ziemi. Będąc kilkanaście lat lektorem i animatorem grup oazowych a zarazem parafianinem, mogę tylko stwierdzić że łatwo jest osądzać , nakręcać spiralę nienawiści a co za tym idzie w tym przypadku- zniszczyć życie drugiemu człowiekowi. Jednak Bóg nie działa od razu, nie jest mściwy tylko co najważniejsze- jest sprawiedliwy i to on osądzić, przede wszystkim sumienia. Więc daj Wam Boże czyste sumienia.
    Do niewierny, sugerujesz że kościół "utrzymuje" tylko kilkanaście osób z naszej parafii ? Jeśli tak uważasz to faktycznie masz rację ! Tak było życie w tej parafii kształtowane przez przeszło 20 lat - pieniądz, wychwalanie z ambony, ciągła "wdzięczność" "uprzywilejowanym", faworyzowanie a wiara upadała, jeśli tak sobie wyobrażacie wiarę i Kościół to nic tylko wam pogratulować. Chciałem tylko jeszcze zaznaczyć że na tacę dawali wszyscy których było na to stać i kto miał siły pomagać przy budowie i różnych pracach (mam środki, mam siły to pomagam, nie po to żeby później się wychwalać i żądać pochwał) - stąd ten kościół i otoczenie. Jeśli ktoś chciał żeby w kościele były złocenia, marmury i różne (niepotrzebne ) dodatki to dawał i nie powinien wypominać a przy tym wszystkim przywłaszczać sobie prawa o decydowaniu o losach parafii i kościoła bo w tym momencie taka osoba/osoby nie są częścią Kościoła i Wspólnoty (tych przez duże K iW).

    152 33 Cytuj
  • 3 lip 2016
    kriskris1988 napisał/a:

    Kto jest inteligentny i nie ulega wpływom opinii, plotek to wie że dzisiejszej niedzieli zrealizował się plan zniszczenia człowieka przez człowieka... ale tu na ziemi. Będąc kilkanaście lat lektorem i animatorem grup oazowych a zarazem parafianinem, mogę tylko stwierdzić że łatwo jest osądzać , nakręcać spiralę nienawiści a co za tym idzie w tym przypadku- zniszczyć życie drugiemu człowiekowi. Jednak Bóg nie działa od razu, nie jest mściwy tylko co najważniejsze- jest sprawiedliwy i to on osądzić, przede wszystkim sumienia. Więc daj Wam Boże czyste sumienia.

    Jesteśmy już 3ą parafia,która w Twoim przekonaniu zniszczyła życie tej samej osobie.Osobie księdza J.
    Pytanie czy z nami wszystkimi jest coś nie tak? Czy raczej z księdzem j.?
    Raczej błędem jest mieszanie wiary do tego co się działo przez ostatni miesiąc w naszym środowisku.

    37 122 Cytuj
  • 3 lip 2016

    Prawda obroniła się sama...

    35 125 Cytuj
  • 3 lip 2016

    Do jjjj2 idź teraz ty zarządzać parafia i pokaz jaki jesteś prawy i doskonały .Wstyd na cały powiat żeby tak zniszczyć człowieka !!!!! Ciekaw jestem ile osób pofatygowało się poznać lepiej ks.J ???? Wstyd i obłuda !!!!!!

    133 38 Cytuj
  • 3 lip 2016

    Z tego co pokazuje historia to prawie żaden ksiądz proboszcz nie odszedł z parafii dobrowolnie a został wygnany więc trzeba się zastanowić co z nami jest nie tak. Jest mi wstyd, że należę do takiej parafii, która nie ma szacunku do nikogo i że decydują o niej Ci, którzy z Bogiem nie mają absolutnie
    nic wspólnego. Dla nich liczy się tylko interes i kasa, wypominają tylko datki jakie złożyli i oczekują za to podziękowań. A dla Boga liczy się człowiek a nie to ile dał. Ważne aby nie zatracić tego o co chodzi w wierze katolickiej a tu niektórzy chyba o tym zapomnieli. Postawili sobie za cel pozbycie się księdza i zrobili wszystko aby do tego doszło. Gratulacje! Nie dziwię się, że nie ma u nas powołań do stanu kapłańskiego bo młodzież i dzieci zamiast pogłębiać wiarę mieszają się w prywatne spory dorosłych
    z proboszczem....

    126 35 Cytuj
  • 3 lip 2016

    Jeszcze większy wstyd by był gdyby udało się zniszczyć jednemu człowiekowi parafię z osiemdziesięcioletnią historią.

    45 118 Cytuj
  • 3 lip 2016

    Zniszczyliscie to wy zwykłego człowieka. Jak ty byś się czół i reagowal jak by to tak o tobie pisali czego ci nie życzę ale jak to mówią wszystko kiedyś wraca do nas. Wstyd i pogarda ,ludzie są podli

    122 36 Cytuj
  • 3 lip 2016

    Ks.Z I reszta jego pupilow bedziecie zalowac wszystkiego przy Sądzie Bożym kiedys.. zniszczyliscie dobrego czlowieka, ile plotek beznadziejnych poszło na niewinnego.. jesteście beznadziejni! Wstydzę się swojej parafii...

    126 35 Cytuj
  • 3 lip 2016
    jjjj2 napisał/a:

    Jeszcze większy wstyd by był gdyby udało się zniszczyć jednemu człowiekowi parafię z osiemdziesięcioletnią historią.

    Ten ks nie mial wcale takiego zamiaru, był dobrym proboszczem, sprawiedliwym dla wszystkich.. Nie daliscie mu czasu nawet by cos zrobil .. Odrazu obliczaliscie, mielismy nawet przepowiednikow ktorzy mówili, że nas zadluży.

    Wstyd za to, że to wy ją niszczycie.. następny ks. jak będzie "nie pod was" to bedziecie kombinować, a niee przepraszam.. nie bedzie wam już pasowało drugi raz kłamać to po prostu odejdziecie z parafii..

    118 34 Cytuj
  • 3 lip 2016

    Dzisiaj po raz pierwszy wstydziłam się , zę należe do tej parafi. Żałuje, że ksiądz odchodzi, bo był swietnym proboszczem. Zawsze był w parafii, dostepny dla wszystkich ludzi, otwarty, sprawiedliwy, niktogo nie wywyzszał...i pewnie to przeszkadzało tym którzy go stąd wygryźli.
    Wy macie czelność oczerniac w ten sposób niewinnego czlowieka, wy "krzczonowskie vipy", pożal sie Boże biznesmeni , którzy za stawki głodowe zatrudniacie nielegalnie ludzi wykorzystujac ich do maksimum. W cudzym oku dostrzegacie drzazge, a w swoim belki nie widzicie. Byli już tacy w Krzczonowie , którzy wygrażali sie księżom i marnie skonczyli.
    Ks. J byłby nadal dobrym proboszczem, moze wyprowadziłby ten ciemnogród wiary na prosta. Uderzcie sie w piers. Pan Bóg Was rozliczy z bycia dobrym człowiekiem, , świetnym katolikiem i cudownym parafianinem. To co zrobilisci ksiedzu J to tylko człowiek człowiekowi może zgotowac.
    Zastanawia mnie jedno, dlaczego o losach parafii ma decydowac garstka ludzi? Może zróbmy referndum? niech kazdy sie wypowie w tej sprawie. Zdecyduje wiekszosc.
    Ksiedzu życze ze swojej strony życzę wszytskiego najlepszego, udanego wypoczynku na urlopie. Mam nadzieję że trafi do normalnej parfii, która go doceni.
    Szczęść Mu Boże!

    128 30 Cytuj
  • 3 lip 2016

    Nie wiesz czy był sprawiedliwy dla wszystkich bo wszystkimi nie jesteś.

    28 123 Cytuj
  • 3 lip 2016
    jjjj2 napisał/a:

    Jeszcze większy wstyd by był gdyby udało się zniszczyć jednemu człowiekowi parafię z osiemdziesięcioletnią historią.

    Z 80-letnia historią??!! Gdzie każdy z proboszczów będących w tej parafi był wyrzucany, zaszczuty lub odchodził w nieprzyjemnej atmosferze...

    Co Ci ten proboszcz zrobił, że w taki sposób sie o nim wypowiadasz??

    111 26 Cytuj
  • 3 lip 2016

    A wy uważacie że, wszystkimi jesteście? Dlaczego zadecydowaliście za wszystkich? Macie jeszcze czelność takie bzdury pisać? Coś podobnego. Czy Wy naprawdę myślicie że jesteście upoważnieni do takich działań? do krytykowania innych? Do podpisywania się pod pismami jako cała parafia? Powiem szczerze że naprawdę nie sądziłam że ludzie w Krzczonowie, których znam od dziecka okażą się takimi bezmyślnymi istotami. Podkopaliście dołek pod człowiekiem, w który niestety On wpadł i z tego powodu taka radość mamuska79 i innych? No brawo jest się z czego rzeczywiście cieszyć.
    Niedługo znów będziecie mieć okazję do osądu, nie musi on być oczywiście znowu słuszny, tylko poczekajcie na jakieś plotki i pomówienia! Być może że znów nie będziecie rozumieć kazań, ba nawet niektórych słów. A może będzie inaczej? Bo czy nie będziecie sami wybierać? No nie wiem, bo kto lepiej dokona wyboru? Wstyd i hańba za taki postępek ludzi w Krzczonowie. I jeszcze piszecie że prawda wygrała! Jaka prawda! Gdzie ta prawda! nie słyszałam żadnej. W waszym mniemaniu tak. Nie chcę nikogo obrażać ale przydało by się kilka mocnych słów na podsumowanie tego co się stało. Żal i przygnębienie, bo naprawdę ten ksiądz nic złego nie zrobił, miał swoje zdanie, nie pozwolił sobą manipulować, tym którzy chcieli to robić i to wszystko. Ale niektórzy jak widać nie mogli się z tym pogodzić i uznali że na podstawie jakichś tam bzdurnych pomówień można, niezrozumiałych słów na kazaniu, za brak czapki na głowie itp. odczekali czas komunii, bierzmowania (nie wiem dlaczego?, czyżby obawiali się że ksiądz nie dopuści ich dzieci do tych sakramentów, na pewno by tego nie zrobił, ale dla pewności przeczekali) i wtedy przypuścili ostateczny atak.
    Ksiądz J jak zawsze zachował się odpowiednio z kulturą. Trudno niesprawiedliwość wygrała, ale to nie pierwszy raz w dziejach historii. Widać zło ma większą siłę niestety.
    " Ludzką rzeczą jest błądzić, głupców rzeczą, trwać w tym błędzie"
    Aha nie zapomnijcie o esemesach do innej parafii gdzie będzie K.J. przecież Mu nie odpuszczajcie TAKICH WIN!!!!!!!!

    121 28 Cytuj
  • 3 lip 2016

    No to pojechałaś "parafianin2" z grubej rury. I bardzo dobrze, bo z tymi judaszami inaczej sie nie da.
    Przykro na to wszystko patrzec. Ksiądz Z. w końcu dopiął swego.

    121 27 Cytuj
  • 3 lip 2016

    Ja chcę żeby ten ksiądz był nadal u nas w parafii!
    Dlaczego ona ma odchodzić?? Bo kilka osób tego chce??

    Zmobilizujmy się i przywrócmy ks J na stanowisko.

    118 29 Cytuj

Odpowiedz