Forum » Okolice

Zmiana proboszcza w parafii Krzczonów

  • 4 lip 2016

    To co się stało już się nie da odwrócić i to już nigdy nie będzie ta parafia.Pytanie tylko czy zostało trochę miejsca dla Boga?
    Jeżeli to prawda co przeczytałam wcześniej to nie mam słów
    "zamiast słuchać kazań czy też katechezy szukają sposobów jakby tu sprowokować i nagrać księdza na telefon czy też na jakiś inny gadżet np słynny (teraz) w szkole- zegarek młodego Zająca...hmm gratuluję głupoty!! Ale cóż się chłopakowi dziwić przejął ją od ojca."-jak można dzieci wciągać w brudną grę?
    Ta wojna jest nie do wygrania dla jednych ani drugich,kuria ma sposoby znane od wieków na zaprowadzenie porządku w "zbuntowanych parafiach"-dostaniecie takiego proboszcza że nie będziecie mieli nic do powiedzenia i po czasie powiecie -po co nam to było.Kościół nie może sobie pozwolić na to aby owieczki decydowały kto będzie pasterzem i jak będą strzyżone.Szkoda czasu na delegacje do Kurii ,nic to nie da,Kościół nie może cofnąć decyzji pod naciskiem wiernych bo powstałby bałagan nie do ogarnięcia.

    103 18 Cytuj
  • 4 lip 2016

    Zanim wmieszacie w to policję, zastanówcie się o oszczerstwach na księdza (bo to również podlega naruszeniu jego prywatności). Skończmy tą szopkę raz na zawszę. Niema sensu robić z tego jeszcze większej wojny.

    99 15 Cytuj
  • 4 lip 2016

    Och drodzy parafianie opamiętajcie się! Jak można tak opluwać księdza Zbigniewa kiedy już dawno go tutaj niema i bronić się nie może , czemu żaden z was nie powiedział mu tego w cztery oczy gdy tu był? Czy on komuś z portfela wyciągnął? no chyba nie! Sami lataliście jeden przed drugim kto da wiecej a teraz gadacie ile to ksiądz nie bierze za to i za tamto. Ja tutaj ślub brałem dałem 300 zł chrzcilem swoje dzieci dawałem 100 zł i nigdy nie usłyszałem że mało zawsze "Bóg zapłać" i tyle. A to że samochód zmieniał to tak jakby mieć pretensje że pan koscielny lub organista coś sobie za pieniądze z koledy kupili

    30 90 Cytuj
  • 4 lip 2016
    szogun139 napisał/a:

    Zanim wmieszacie w to policję, zastanówcie się o oszczerstwach na księdza (bo to również podlega naruszeniu jego prywatności). Skończmy tą szopkę raz na zawszę. Niema sensu robić z tego jeszcze większej wojny.

    na słynnych już "podobno" pismach i tak wszyscy "niedobrzy" ludzie są podpisani,więc nie mają się czego chyba bać,bo są pewni swego.No chyba,że nie są

    40 63 Cytuj
  • 4 lip 2016

    Zamiast oczerniac jeden drugiego idzcie do kosciola i zastanówcie sie nad soba...spójrzcie sobie w oczy....czy Wy jesteście bez grzechu?czy macie czyste sumienie.....?kim jesteście żeby osadzac drugiego człowieka?

    104 16 Cytuj
  • 4 lip 2016

    Jak czytam to forum to mi sie tak chce śmiać....mialo byc o zmianie proboszcza a tu można sie tyle ciekawych rzeczy dowiedzieć o ludziach mieszkających w Krzczonowie....no brawa dla wszystkich...teraz to forum powinno nazywac ,,pralnia brudow,,

    97 13 Cytuj
  • rZuLtY wOnSz 4 lip 2016
    nowy ja napisał/a:

    Och drodzy parafianie opamiętajcie się! Jak można tak opluwać księdza Zbigniewa kiedy już dawno go tutaj niema i bronić się nie może , czemu żaden z was nie powiedział mu tego w cztery oczy gdy tu był? Czy on komuś z portfela wyciągnął? no chyba nie! Sami lataliście jeden przed drugim kto da wiecej a teraz gadacie ile to ksiądz nie bierze za to i za tamto. Ja tutaj ślub brałem dałem 300 zł chrzcilem swoje dzieci dawałem 100 zł i nigdy nie usłyszałem że mało zawsze "Bóg zapłać" i tyle. A to że samochód zmieniał to tak jakby mieć pretensje że pan koscielny lub organista coś sobie za pieniądze z koledy kupili

    Racja - pisałem wyżej - nauczyć dawać a później mieć pretensje jak się mało da a ktoś oczekuję więcej bo tak był nauczony :) później wielkie oburzenie i gadanie :)

    80 8 Cytuj
  • rZuLtY wOnSz 4 lip 2016

    Druga sprawa to taka, że jeden da 100 i jest ok a drugi wiedząc że ktoś dał 100 daje 200 bo chcę być lepszy a trzeci musi dac najmniej 200 choćby miał 100 bo nie chce być gorszy i tak to funkcjonuje :)mamona i złoty cielec rządzi większością

    93 8 Cytuj
  • 4 lip 2016

    No. Dziś kontrofensywa "obrońców" ksiedza.Zapewne jutro marsz na kurię. Podejrzewam,że Ci w kurii oszaleja jak znów usłyszą..... Krzczonów idzie.
    Jestem bardzo ciekaw rezultatu.Jednym się udało,to dlaczego tym po drugiej stronie nie.
    Spróbować zapewne nie zaszkodzi.
    Z tego co liczę,to mamy już akt 3i tej szopki.1-przyjście ksiedza i konflikt z "elitą " 2- próby usunięcia ksiedza(jak się okazuje udane) 3-odsiecz obrońców i szturm na kurie.
    Epilog ? Z niecierpliwością zaczekam do niedzieli☺
    Pozdrawiam obie strony

    18 83 Cytuj
  • 4 lip 2016
    jonasz napisał/a:

    No. Dziś kontrofensywa "obrońców" ksiedza.Zapewne jutro marsz na kurię. Podejrzewam,że Ci w kurii oszaleja jak znów usłyszą..... Krzczonów idzie.
    Jestem bardzo ciekaw rezultatu.Jednym się udało,to dlaczego tym po drugiej stronie nie.
    Spróbować zapewne nie zaszkodzi.
    Z tego co liczę,to mamy już akt 3i tej szopki.1-przyjście ksiedza i konflikt z "elitą " 2- próby usunięcia ksiedza(jak się okazuje udane) 3-odsiecz obrońców i szturm na kurie.
    Epilog ? Z niecierpliwością zaczekam do niedzieli☺
    Pozdrawiam obie strony

    Jesteś moim mistrzem!!! Trafiłem tutaj niedawno ale od razu się wciągnąłem. Tak jak ty z niecierpliwością czekam na kolejną odsłonę tej farsy. Sam bym lepiej tego nie wymyślił.

    11 80 Cytuj
  • 4 lip 2016

    Czytam...analizuje i oczom nie wierzę.....Nie znam sytuacji....ale jako obserwator z zewnątrz wstyd mi czytając te wszystkie wypowiedzi...I wy nazywacie siebie KATOLIKAMI? KTO JEST BEZ WINY NIECHAJ PIERWSZY RZUCI KAMIEŃ..... JESTEM W CIĘŻKIM SZOKU JAK WZAJEMNIE POTRAFICIE SOBIE TAK UBLIŻAĆ... SZOK SZOK SZOK..... Parafianka z sąsiedniej wioski.... :-(

    79 19 Cytuj
  • 5 lip 2016

    Ej! co tu tak cicho ? Czyżby po wczorajszym zebraniu została zarządzona cisza "wyborcza" ? Zakaz udzielania się na forum "obrońców"? No,to może chociaż przeciwnicy zabiorą głos.Nuda.
    W poczynaniach księdza zaczynam wyczuwać lekką desperację.Pismo ? i jeszcze większa eskalacja konfliktu między ludźmi.
    Ciekawe jak zareagują oponenci.....bardzo ciekawe.
    Zegar tyka.Czekam na newsy

    7 82 Cytuj
  • 5 lip 2016

    Mam tylko info dla tych którzy mówią ile to pieniedzy nie zostawił ksiądz J w kasie dla kogoś kto umie liczyć powinno być jasne Krzczonów liczy pewno ponad 600 domow zbiórka przy kolędzie była po 150 zł więc najmniej powinno być 90 tys. A przecież w wielu domach mieszkają dwie rodziny prawda? Pozatym ksiądz na oplatku powiedział do zebranych cytuję ze jest w stanie wyciągnąć rocznie 350 tys. z parafi więc gdzie te kokosy? Do wszystkich obrońców ja wszystko rozumiem ale żeby tak być zapatrzonym i zakochanym w księdzu takiego fenomenu się naprawde nie spodziewałem, bo ani on świetnym mówca, ani jakiejś wielkiej charyzmy ot przeciętny kapłan. Mieliśmy tylu świetnych a nawet paru wybitnych jak św pamięci ksiądz Kamil diakonów i nikt za nimi tak nie płakał i nie obwinial kuri że ich przenoszą. A tu takie poruszenie

    26 87 Cytuj
  • 5 lip 2016

    Księdza J usunęła z stąd kuria która napewno dogłębnie zbadala sprawę i ksiądz proboszcz też zapewne miał szansę obrony przed kardynałem widocznie nie przekonały zwierzchników jego racje i tyle. Przecież nikt go z stąd na taczkach nie wywiozl o tym gdzie dany ksiądz jest decyduje tylko jego zwierzchnik i niema co opluwać i straszyć karą Bożą przeciwników

    26 89 Cytuj
  • 5 lip 2016

    To może zapytaj czy wszyscy dawali po 150 zł? A gdzie miliony za działki parafialne? w Nowym Targu? Jak chcesz rozliczać nowego proboszcza to najpierw rozlicz ks. Z a najlepiej zacznij od siebie......A ks Kamila w to nie mieszaj bo się w grobie przewraca patrząc co się tu dzieje...

    93 20 Cytuj
  • 5 lip 2016

    Nie wiem ile były warte działki ale skoro ty wiesz że miliony to ok

    23 69 Cytuj
  • 5 lip 2016

    Co do mnie to rozliczam się przy każdej spowiedzi Św i mnie to wystarczy

    14 72 Cytuj
  • 5 lip 2016

    Ksiądz J miał taką samą szanse wypowiedzi czy obrony jak my wszyscy, którzy w niedziele dowiedzieliśmy się o jego odejściu więc błagam daruj sobie już te swoje wywody bo nie masz o tym zielonego pojęcia no chyba że w kurii byłeś i coś na ten temat wiesz? a cytując byłego proboszcza ks. Z " niech w tą kurię raz piorun trzaśnie".......to chyba samo mówi za siebie.

    Jeśli nikt ks. J nie usuwał z Krzczonowa to kto pisał pisma do kurii robił nagrania wysyłał smsy i tworzył ploty na jego temat.....to co zrobiono ks J jest gorsze od wywiezienia na taczce gnoju, choć pewnie tym burakom i to do głowy przychodziło

    91 19 Cytuj
  • 5 lip 2016

    Co do mieszania ks. Kamila to czytaj ze zrozumieniem napisałem że był wybitnym diakonem a później księdzem zresztą mieliśmy takich na przestrzeni lat wielu. Czyżby nie wolno bylo na tym forum chwalić kogoś innego oprocz księdza J

    18 81 Cytuj
  • 5 lip 2016

    To po co diakonów mieszasz w całą sprawę skoro chodzi o ks. J powiedz wprost o co ci chodzi ?

    76 17 Cytuj
  • 5 lip 2016
    andrea82 napisał/a:

    To może zapytaj czy wszyscy dawali po 150 zł? A gdzie miliony za działki parafialne? w Nowym Targu? Jak chcesz rozliczać nowego proboszcza to najpierw rozlicz ks. Z a najlepiej zacznij od siebie......A ks Kamila w to nie mieszaj bo się w grobie przewraca patrząc co się tu dzieje...

    Pytanko.Gdzie byliście jak odchodził ks z ? i dlaczego nikt go z to nie rozliczał ? Zapewne jak wszyscy,baliście się go jak ognia,bo miał chłop "jaja".Nie musiał "żebrać" o listy poparcia. Teraz jak już nie może wam "ryjków" wyczyścić,to go atakujecie.

    20 77 Cytuj
  • 5 lip 2016

    ksiądz bez wiedzy kurii, nie może sprzedać zadnej nieruchomości ,gdyż nie jest jej właścicielem(właścicielem jest kuria i to ona figuruje w księgach wieczystych) więc i pieniędzy ze sprzedaży tych nieszczęsnych pól szukajcie w kurii,a nie oczerniajcie ks Z.

    28 82 Cytuj
  • rZuLtY wOnSz 5 lip 2016

    A

    nowy ja napisał/a:

    Mam tylko info dla tych którzy mówią ile to pieniedzy nie zostawił ksiądz J w kasie dla kogoś kto umie liczyć powinno być jasne Krzczonów liczy pewno ponad 600 domow zbiórka przy kolędzie była po 150 zł więc najmniej powinno być 90 tys. A przecież w wielu domach mieszkają dwie rodziny prawda? Pozatym ksiądz na oplatku powiedział do zebranych cytuję ze jest w stanie wyciągnąć rocznie 350 tys. z parafi więc gdzie te kokosy? Do wszystkich obrońców ja wszystko rozumiem ale żeby tak być zapatrzonym i zakochanym w księdzu takiego fenomenu się naprawde nie spodziewałem, bo ani on świetnym mówca, ani jakiejś wielkiej charyzmy ot przeciętny kapłan. Mieliśmy tylu świetnych a nawet paru wybitnych jak św pamięci ksiądz Kamil diakonów i nikt za nimi tak nie płakał i nie obwinial kuri że ich przenoszą. A tu takie poruszenie

    150 od rodziny i 150 od domu + kasa na tacę i uroczystości typu wesela i chrzciny :) chyba nie małe to kwoty za które spokojnie idzie utrzymać parafie i opłacić inwestycje jakie by one nie były :) dlatego mówię - powołać odpowiednie osoby i "przychody" z kolędy odpowiednio inwestować na opłaty i działania poprawiające wygląd kościoła i cmentarza

    Dlaczego tylko z kolędy? bo jest cennik i wiadomo ile tej kasy jest a z tacy czy darów typu "co laska" nie wiadomo.

    Tak mi się przypomniało teraz, że na tacę to się dychy sypaly czyli ktoś dobrowolnie dawał na jakiś cel czyli idąc tym tokiem myślenia było wszystko ok z inwestycjami księdza i z nim a tak to problem się stworzył nagle że zadłużenie i zły proboszcz - nie nadążam za ludźmi :)

    71 14 Cytuj
  • 5 lip 2016

    Na prawdę myślisz że nikt nie interweniował w tej sprawie?.... , tylko wszystko tak jak i teraz załatwiane było pod stołem.....wielu ludzi straciło działki przekazane kiedyś przez dziadków na rzecz PARAFII. Ludzie nigdy tego nie zapomną, możesz być tego pewny jonaszu...życzę Ci miłego dnia w oczekiwaniu na newsy, przy okazji możesz odmówić różaniec. Szczęść Boże wszystkim tym którzy dziś walczą o honor naszej Parafii.......

    99 29 Cytuj
  • 5 lip 2016

    ...a poza tym w końcu coś tutaj ruszyło.
    niech nam teraz kuria kasiorę oddaje za pola,bo na bank oprócz wymiany coś przytuliła w tych transakcjach. Byłoby prawie na remont kościoła.Remont,którego w ogóle nie powinno być.ale to juz inna kwestia

    17 87 Cytuj

Odpowiedz