Forum » Okolice

Zmiana proboszcza w parafii Krzczonów

  • rZuLtY wOnSz 5 lip 2016

    Przyjdzie Nowy te go ludzie uczyć będą co ile kosztuje albo już nauczony przyjdzie i będzie dyktować swoje warunki a ludzie będą posłusznie i w strachu dawać bo przecież nie będzie kolejnej wycieczki do kurii a przynajmniej przed ukończeniem pierwszego roku kadencji

    84 12 Cytuj
  • 5 lip 2016

    Ludzie wstąpił w was szatan czy co bo jako katolik nie pojmuję jak można tak sobie skakać do gardła. Powinniśmy się szanować na wzajem a zwłaszcza szanować duchownego. Nie takie księża grzechy mają i nikt ich nie traktuje jak śmieci a księdza J potraktowano gorzej niż śmiecia bo co bo czapki nie nosi bo przypadkowo włożył rękę do kieszeni. Jeżeli to są powodu do usunięcia to brawo. A może to ze zwrócił uwagę dziecku no też super. Sami sobie piekło zgotujecie. Żeby za jednego gowniarza tak podzielić parafię która powinna być wspólnotą, jednością. Niestety czasem chcący wychować dzieci na dobrych porządnych i uczciwych ludzi nie raz trzeba zwrócić im uwagę. No ale widzę ze co niektórzy mają dziwne Metody wychowawcze... a co do kapłana byliście przyzwyczajeni do tamtego który czasem nie przebieral w słowach i było dobrze to czemu teraz tak chcecie zniszczyć człowieka który naprawdę pięknie się modli pozwólcie mu na chociaż trochę swobody. Bo oceniliscie już go źle zanim tu przyszedł. To tak jakby dac zła recenzje książce której nigdy się nie przeczytało i tak naprawdę nie wiemy co tkwi w jej wnętrzu. Pozdrawiam

    105 34 Cytuj
  • 5 lip 2016
    rZuLtY wOnSz napisał/a:

    A150 od rodziny i 150 od domu + kasa na tacę i uroczystości typu wesela i chrzciny :) chyba nie małe to kwoty za które spokojnie idzie utrzymać parafie i opłacić inwestycje jakie by one nie były :) dlatego mówię - powołać odpowiednie osoby i "przychody" z kolędy odpowiednio inwestować na opłaty i działania poprawiające wygląd kościoła i cmentarza

    Dlaczego tylko z kolędy? bo jest cennik i wiadomo ile tej kasy jest a z tacy czy darów typu "co laska" nie wiadomo.

    Tak mi się przypomniało teraz, że na tacę to się dychy sypaly czyli ktoś dobrowolnie dawał na jakiś cel czyli idąc tym tokiem myślenia było wszystko ok z inwestycjami księdza i z nim a tak to problem się stworzył nagle że zadłużenie i zły proboszcz - nie nadążam za ludźmi :)

    Czemu nikt tak nie liczył ks Zbigniewa bo mimo kolędy jeszcze co miesiąc wolał jesteście obludni... jak tak można jeden może wszystko a drugiemu ziarenka piasku nie darujecie.

    94 29 Cytuj
  • 5 lip 2016

    Tych "gówniarzy"było wielu na lekcjach religii i swoje słyszeli,chyba że mieli jakieś zbiorowe omamy...

    42 94 Cytuj
  • 5 lip 2016
    mandzik napisał/a:

    Ludzie wstąpił w was szatan czy co bo jako katolik nie pojmuję jak można tak sobie skakać do gardła.

    nie zauważyłem aby rZuLtY wOnSz i ja komuś skakał do gardeł.

    11 73 Cytuj
  • rZuLtY wOnSz 5 lip 2016
    mandzik napisał/a:

    Czemu nikt tak nie liczył ks Zbigniewa bo mimo kolędy jeszcze co miesiąc wolał jesteście obludni... jak tak można jeden może wszystko a drugiemu ziarenka piasku nie darujecie.

    Nie wiem czemu nikt nie liczył - tak było za poprzedniego proboszca bo tak ludzie nauczyli i było ok albo taki był patent proboszcza a obecny (były) przyszedł "na gotowe" i tyle, sek w tym że ludzie szukają w tym problemów a ja mówię o rozliczaniu kolędy przez odpowiednie osoby bo jest problem a tak przynajmniej idzie wywnioskować z wypowiedzi niektórych.

    77 18 Cytuj
  • rZuLtY wOnSz 5 lip 2016

    Jonasz - ludzie chyba (być może nie wszyscy) nie wiedzą co to obiektywna wypowiedź i traktują takie odpowiedzi wg stanowiska jakie zajęli w tej sprawie :) nie każdemu dogodzi a jak ktoś wyraża swoją opinię nie skacząc na kogoś to też jest traktowany jako intruz bo jak ktoś nie może być 'za' albo 'przeciw'... :)

    31 63 Cytuj
  • 5 lip 2016

    Chodziło mi o wcześniejsze wpisy nie odniosłam się odnośnie skakania do gardeł do konkretnych waszych wypowiedzi.

    84 27 Cytuj
  • rZuLtY wOnSz 5 lip 2016
    rZuLtY wOnSz napisał/a:

    Jonasz - ludzie chyba (być może nie wszyscy) nie wiedzą co to obiektywna wypowiedź i traktują takie odpowiedzi wg stanowiska jakie zajęli w tej sprawie :) nie każdemu dogodzi a jak ktoś wyraża swoją opinię nie skacząc na kogoś to też jest traktowany jako intruz bo jak ktoś nie może być 'za' albo 'przeciw'... :)

    No i minusy za karę :) ktoś się poczuł dotknięty :)

    7 93 Cytuj
  • rZuLtY wOnSz 5 lip 2016

    Miało dziś nie padać a tu leje minusami jak fix :)

    11 95 Cytuj
  • 5 lip 2016

    No i co tam w tej kurii ? Opowiadać,bo aż mnie od środka skręca z ciekawości.

    18 99 Cytuj
  • rZuLtY wOnSz 5 lip 2016
    jonasz napisał/a:

    No i co tam w tej kurii ? Opowiadać,bo aż mnie od środka skręca z ciekawości.

    Teraz nic nie pisza tylko minusy dają:)

    17 93 Cytuj
  • 5 lip 2016
    jonasz napisał/a:

    No i co tam w tej kurii ? Opowiadać,bo aż mnie od środka skręca z ciekawości.

    Nikt nic nie ma do powiedzenia?
    A potem mowicie,że nikt o niczym nic nie wie ,że za plecami wywalają księdza. Itp.

    19 79 Cytuj
  • 5 lip 2016

    Dzis mialam okazje przeczytać pismo tzw ,,elity" i...niby pieniadze maja a nie pofatygowali sie żeby pojsc do jakiejs polonistki zeby im bledy sprawdziła...pokazali poziom i klase

    101 39 Cytuj
  • 5 lip 2016
    madraglowa napisał/a:

    Dzis mialam okazje przeczytać pismo tzw ,,elity" i...niby pieniadze maja a nie pofatygowali sie żeby pojsc do jakiejs polonistki zeby im bledy sprawdziła...pokazali poziom i klase

    To żaden argument w sprawie,wiec darujmy to sobie
    Wyczuwam, że mieli więcej do powiedzenia niż Wy w tym waszym "pisemku"(poniekad smiesznym),które dziś ujrzały me oczy.
    Szkoda,że księdza Zbigniewa tutaj nie ma, bo by Was wszystkich (w sumie Nas) do pionu przywrócił

    28 95 Cytuj
  • 5 lip 2016

    Ha ha ha tak tak...wymyślić nieprawdziwe rzeczy to potrafi dziecko 2 letnie....

    85 22 Cytuj
  • 5 lip 2016
    madraglowa napisał/a:

    Ha ha ha tak tak...wymyślić nieprawdziwe rzeczy to potrafi dziecko 2 letnie....

    Prawdziwe czy nie ale ktoś się pod tym podpisał więc zdawał sobie sprawę z ewentualnych konsekwencji.
    Nie mnie to osądzać.Jednak Ci co osadzali,widocznie uwierzyli.Jeśli prawdą jest,że usuwają proboszcza.Pisze jeśli,bo jakoś ciężko mi w to uwierzyć

    30 68 Cytuj
  • 5 lip 2016

    Podpisalo sie kilka osob...a w liscie zwracali sie ,,my parafianie“...o ile mi wiadomo to parafian jest 2000 a nie kolo 10...

    105 23 Cytuj
  • 5 lip 2016
    madraglowa napisał/a:

    Podpisalo sie kilka osob...a w liscie zwracali sie ,,my parafianie“...o ile mi wiadomo to parafian jest 2000 a nie kolo 10...

    Nie wiem nie miałem "przyjemnosci" zapoznac sie że szczegółami tamtego pisma.Jednakże,to dzisiejsze trochę mnie rozbawił tj. zamiast bronić księdza J. , to atakują księdza Z.
    Dziwne posunięcia według mnie.

    28 94 Cytuj
  • 5 lip 2016

    Czytalam oba i mi sie tak nie wydaje...chyba znowu ktos ma problem z interpretacja tekstu...

    95 19 Cytuj
  • 5 lip 2016
    madraglowa napisał/a:

    Czytalam oba i mi sie tak nie wydaje...chyba znowu ktos ma problem z interpretacja tekstu...

    Być może źle interpretuje.
    Pamiętajmy,że każdy pisze o swoich subiektywnych odczuciach.
    Ja wcale nie piszę że mam rację.

    Ważne jest jak interpretują osoby decyzyjne w tej sprawie,a nie ja

    39 65 Cytuj
  • 6 lip 2016

    Osoby decyzyjne wg mnie powinny wysłuchać obu stron...

    89 18 Cytuj
  • 6 lip 2016

    Witam.

    75 13 Cytuj
  • rZuLtY wOnSz 6 lip 2016
    madraglowa napisał/a:

    Osoby decyzyjne wg mnie powinny wysłuchać obu stron...

    Wysłuchały i zrobiły po swojemu :) takie decyzje powinny być decyzją całej społeczności parafialnej, jaki problem chodzić po domach i zbierać ewentualne podpisy za usunięciem lub zostawieniem proboszcza? jaki problem był w zorganizowaniu w szkole głosowania w tej sprawie? Chyba żaden problem a przynajmniej nie było by pretensji co do ilości osób należącej do społeczności parafialnej czyli jak mówicie 10 osób.

    Tak to wygląda jakby na jednej roli na której jest np . 10 domów, z których 9 decyduje czy ten 1 dom ma sobie podłączyć gaz do domu czy wykonać jakiś remont. Najlepiej przedstawić kogoś przed faktem dokonanym i z głowy

    89 20 Cytuj
  • 6 lip 2016

    Witam
    Słyszałem,że wielcy obrońcy,wielce zacnego,byłego już proboszcza.ha. nie zdołali przebić się przez zamknięte drzwi kurii. Ptaszki przyniosły wieści,że według kurii wystarczająco mocnym powodem do usunięcia wielce zacnego proboszcza było samo podzielenie się parafii.Czego naocznym dowodem jest to forum
    Czas zakończyć ten przykry rozdział tej parafii

    36 95 Cytuj

Odpowiedz