Forum » Okolice

Zmiana proboszcza w parafii Krzczonów

  • 6 lip 2016

    Niewierny chyba jestes zle poinformowany...znowu plotki rządzą...jednak wies to wies.... podzialu nie zrobil ksiadz tylko ludzie....

    92 28 Cytuj
  • rZuLtY wOnSz 6 lip 2016

    Wrzucić na forum tekst orędzia parafian do kurii i po problemie bo jeden słyszał to a drugi tamto, każdy coś dołoży i tak w koło macieju...

    Dać oryginał pisma na forum żeby każdy widział a jak nie to nie siać zamętu większego niż jest...

    84 16 Cytuj
  • 6 lip 2016

    Witam jeszcze raz.Teraz może coś napisze bo różne myśli chodzą mi po tej może i głupiej mojej głowie i wobaczcie że pisze słabo gramatycznie, ale co mi tam...A więc drodzy parafianie.Mieliśmy ostatnio w kościele spektakl pt.SĄD NAD ks.J .W sądzie jak w to wsądzie, byli prokuratorzy w liczbie 3, byli oskarżyciele posiłkowi w sporej grupie,byli też obrońcy, widownia,kamerzyści, itd.Nigdy nie byłem na rozprawie w sądzie, pierwszy raz tutaj w kościele i powiem wam wolał bym tego nie oglądać. (ci aktorzy co odgrywają na Kalwari sceny sądu u Piłata powinni się od nas wzorować jak powinno to prawidłowo wyglądać), no i był też sam oskarżony ks.J .Cóż Oni (ci Prokuratorzy Krzczonowscy)nie mówili, a to że młodzież bez opiekuna została w Koninkach,ze opiekun nie szkolony,że na grobach kazał siadać, że rozbił oazy i ministrantów itd.Ja uważam że w tych zarzutach nie było nic tak strasznego żeby tak Go potraktować.Czy mógłby ktoś opublikować te wszystkie zarzuty które zostały i te które nie zostały (a było ich 15) wtedy w kościele przedstawione, tak żebyśmy wszyscy parafianie sie z nimi zapoznali ?

    100 16 Cytuj
  • 6 lip 2016

    O matko z córką. Co tam u Was w tym Krzczonowie się wyprawia?
    W Gminie i poza nią aż dudni o tej waszej wrzawie. Żeby aż na forum używać nazwisk i do tego jeszcze mieszać w to wszystko samego Pana Wójta? Na szczęście mimo usunięcia konta po dokonaniu wpisu na forum w dalszym ciągu nie jest się anonimowym i łatwo jest dojść kto jest ich autorem.
    Tak sobie myślę, że co poniektórym to potrzebny nie dobry ksiądz, ale dobry psycholog....bo tu niektórym wiara nie pomoże, skoro nie potrafią sobie poradzić z własnymi emocjami. Tak się wzajemnie oczerniać, tak mieszać z błotem...i to w dodatku na forum publicznym? Kto to widział? Ludzie dajcie spokój!
    Co za koleś założył ten wątek na tym forum? I jeszcze do tego podsysa ciągle atmosferę jeden z drugim.....Może przedstawcie się z imienia i nazwiska..... Skoro macie tyle śmiałości wypisywać takie historie....nie licząc się z ewentualnymi konsekwencjami....to upublicznijcie światu jacy jesteście odważni i dumni z tego co tu wypisujecie.....

    95 23 Cytuj
  • 6 lip 2016

    Ja chcę podnieść na duchu ks. J , mam nadzieję, że to przeczyta. Drogi ks. J pragnę zapewnić ks. o mojej modlitwie, chcę żeby ks. wiedział że wielu ludzi jest z księdzem. Jest ks. wspaniałym człowiekiem i kapłanem. Życzę ks. wszystkiego dobrego z dala od złych, zawistnych i mściwych ludzi. Szczęść Boże.

    108 23 Cytuj
  • rZuLtY wOnSz 6 lip 2016
    modliszka napisał/a:

    O matko z córką. Co tam u Was w tym Krzczonowie się wyprawia?
    W Gminie i poza nią aż dudni o tej waszej wrzawie. Żeby aż na forum używać nazwisk i do tego jeszcze mieszać w to wszystko samego Pana Wójta? Na szczęście mimo usunięcia konta po dokonaniu wpisu na forum w dalszym ciągu nie jest się anonimowym i łatwo jest dojść kto jest ich autorem.
    Tak sobie myślę, że co poniektórym to potrzebny nie dobry ksiądz, ale dobry psycholog....bo tu niektórym wiara nie pomoże, skoro nie potrafią sobie poradzić z własnymi emocjami. Tak się wzajemnie oczerniać, tak mieszać z błotem...i to w dodatku na forum publicznym? Kto to widział? Ludzie dajcie spokój!
    Co za koleś założył ten wątek na tym forum? I jeszcze do tego podsysa ciągle atmosferę jeden z drugim.....Może przedstawcie się z imienia i nazwiska..... Skoro macie tyle śmiałości wypisywać takie historie....nie licząc się z ewentualnymi konsekwencjami....to upublicznijcie światu jacy jesteście odważni i dumni z tego co tu wypisujecie.....

    Już widzę jak wszyscy się przedstawią :) swoją drogą to może jakaś akcja marketingowa mająca na celu reklamę miejscowości, może jakiś pensjonat tutaj będzie albo ośrodek sportów ekstremalnych :)

    14 77 Cytuj
  • 6 lip 2016

    Nikt nie odpowiedział narazie na moje pytanie, więc zapytam Was Prokuratorzy Krzczonowscy:co was tak drażniło w ks.J czy to że się pięknie modlił, czy też to że nie jeździł jakimś super autem, czy to że jeździł co miesąc do chorych i nie brał od nich żadnej kasy choć Mu dawali i myśleli że pewnie mało dają i dawali Mu więcej a On dalej nie brał (zgłupiał czy co? Przecierz ,, tamten by tak chamsko nie postąpił."), czy to że organizował po mszach w kościele różne fajne koncerty(z Poręby też byli, pewnie nie wszyscy Go tam nienawidzili, tak ja to tu niektórzy mówili), po kolędzie też nie od wszystkich wziął kase, a Wy dalej nie i nie, Ja też Go nie znałem l niewiem sam co bym o Nim za jakiś czas powiedział, ale Wyście wiedzieli ze On jest BE !, i trzeba Go z tąd wygnać jak najszybciej ! Prawdziwi z was gieroje, bohaterzy uratowaliście Krzczonów, tak jak PIS w tym roku, a Platforma w tamym uratowali Polske przed najazdam ,,Nocnych Wilków" tak Wy drodzy Krzczonowscy Prokuratorzy uratowaliście NAS przed tym ZŁYM KSIĘDZEM, pewnie niedługo stana TU POMNIKI CHWAŁY DLA WAS NASI KRZCONOWSCY BOCHATEROWIE. (amen)

    104 22 Cytuj
  • 6 lip 2016

    Chciałem zauważyć, że po przeczytaniu całego forum nasuwa mi się jeden wniosek: obroną ks. J są ataki na ks. Z. A dlaczego nikt nie potrafił tego powiedzieć, gdy ks. Z był na parafii???

    Pismo opublikować na forum, bo parafia chce je poznać? Myślę, że całej parafii tu nie ma, więc czy to ma sens?

    Szkalowanie ludzi w dodatku używając nazwisk jest poniżej poziomu!!!

    Skoro kuria podjęła taka decyzję, to widocznie argumenty ku temu miała, bo wg. Kodeksu Prawa Kanonicznego odwołanie proboszcza może odbyć się w konkretnych przypadkach, a takowe w takim razie musiały zaistnieć.

    Teraz potrzebna jest modlitwa, zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Oby ta parafia się zjednoczyla. Bo szkoda tej tradycji i wspólnej historii. Do dzieła KATOLICY!!!

    43 76 Cytuj
  • 6 lip 2016

    Zaraz będą kłótnie w którym miejscu ma powstać ten pomnik!

    15 79 Cytuj
  • 6 lip 2016
    WiernyKrzczonow napisał/a:

    Zaraz będą kłótnie w którym miejscu ma powstać ten pomnik!

    I po co ten sarkazm i ironia? Widzę, że niektórzy świetnie się tu bawią...

    31 65 Cytuj
  • 6 lip 2016

    To juz pewnie wiecie jaki przyjdzie nowy proboszcz

    73 15 Cytuj
  • 6 lip 2016

    Wydaje mi się,że tutaj już nic ciekawego się nie wydarzy.
    Zarówno zwolennicy jak i przeciwnicy księdza j. zamilkli. Chyba, że jakaś burza się szykuje

    8 70 Cytuj
  • 6 lip 2016

    [cytat=niewierny]Decydują Ci,którzy utrzymuja parafie,a nie Ci,którzy tylko "gdaczą",a złamanego grosza do kościoła nie dają

    Większość moich sąsiadów z osiedla nie dała na kościół, a prawie wszyscy pod "pozwem przeci K.J" się podpisali.

    88 8 Cytuj
  • 6 lip 2016

    Oni do dawania i pomagania nie sa tacy szybcy...

    89 15 Cytuj
  • 6 lip 2016
    zzzzz napisał/a:

    Większość moich sąsiadów z osiedla nie dała na kościół, a prawie wszyscy pod "pozwem przeci K.J" się podpisali.

    no to ja nie wiem już komu o co biega w tym wszystkim

    10 67 Cytuj
  • 6 lip 2016
    madraglowa napisał/a:

    To juz pewnie wiecie jaki przyjdzie nowy proboszcz

    ja obstawiam,że jednak zmiany nie będzie ale jak już wcześniej pisałem,to tylko moje odczucie.nie jestem wyrocznią, jak niektórzy tutaj na forum,że nawet zadłużenie parafii przewidzieli

    13 76 Cytuj
  • rZuLtY wOnSz 6 lip 2016
    zzzzz napisał/a:

    Czy możecie udostępnić jeszcze raz ten wpis o "biznesmenach ze słomą w butach."

    Myślę, że osoby, które zostały wymienione na forum z nazwiska i padały w ich kierunku różne słowa i zarzuty powinny wystąpić do administratora o udostępnienie adresów IP tych uważających się za 'bezkarnych' i na policję a tam już złożyć doniesienie :)

    Myślę też, że ludzie mają problem nie z tym kto jaki ma biznes tylko z tym, że ktoś ma biznes i utrzymuje się z niego :) nic innego jak zazdrość kieruje ludźmi, którzy wypowiadają się różnie o różnych ludziach bo jak to logicznie wytłumaczyć?

    Słowo zostało napisane I gdzieś został po nim ślad a usuniecie konta nie wystarczy:)

    45 56 Cytuj
  • 6 lip 2016

    Potem Pan wybrał siedemdziesięciu uczniów i wysłał ich po dwóch do miast i wiosek, które zamierzał odwiedzić. 2 – Żniwo jest wielkie – mówił im – a tak mało pracujących! Proście więc gospodarza, aby posłał więcej pracowników na żniwa. 3 Idźcie! Posyłam was jak owce między wilki. 4 Nie bierzcie ze sobą pieniędzy ani torby podróżnej, ani nawet zapasowego obuwia. Wędrując, nie traćcie ani chwili, nawet na tradycyjne przywitanie się z napotkanymi ludźmi. 5 Gdy odwiedzicie jakiś dom, życzcie wszystkim pokoju. 6 Jeśli to pobożni ludzie, odpowiedzą wam tym samym. Jeśli nie – pokój pozostanie z wami. 7 Nie zmieniajcie miejsca pobytu, ale pozostańcie w jednym domu aż do opuszczenia tej miejscowości. Jedzcie tam i pijcie bez skrępowania, gdyż jako robotnicy macie prawo do zapłaty. 8 W jakimkolwiek mieście was przyjmą, korzystajcie z ich gościnności. 9 Uzdrawiajcie chorych i mówcie: „Nadchodzi królestwo Boże!”. 10 Lecz jeśli gdzieś nie zostaniecie przyjęci, stańcie na rynku i powiedzcie: 11 „Nawet kurz waszego miasta strząsamy z naszych stóp. Wiedzcie, że odrzucacie królestwo Boże, które było tak blisko was”. 12 Mówię wam, że w dniu sądu grzesznym mieszkańcom Sodomy i Gomory będzie lżej niż temu miastu.

    83 13 Cytuj
  • 6 lip 2016

    Witam serdecznie wszystkich na forum !!! Podsumowując "finał" tej smutnej historii : jest on następujący : zwracam się w tym momencie do ks J (zapewne czyta te wypociny co niektórych ) cokolwiek by ksiądz zrobił to wszystko z góry było skazane na niepowodzenie i porażkę - zakładając że ks Z zostaje na parafii , to ks J nie ma nic do powiedzenia opcja druga która w tym momencie jest sami widzicie co się dzieje !!!!!!!!! Cała ta sytuacja która zaistniała z tego niepotrzebnego sporu przyniosła wielką tragedię dla całej parafii !!!! nie tylko kłócimy się i docinamy sobie na forum - to jest mniej istotne , ale kłócą się rodziny miedzy sobą (siostra z bratem , rodzice z dziećmi itd... ) Czy to było nam potrzebne !!!!!!!!!!!!!!!! co przez to osiągnęliśmy ?????????? niech każdy się zastanowi !!!!!!! Zanim Ks J przyszedł do Nas ktoś już rozsiał w parafii to ziarno nienawiści ,otworzył tą puszkę Pandory !!!!!! Tyle złego się już stało !!!! Co jeszcze musi się wydarzyć byście odpuścili !!!!! ????? Na koniec przeprosiny należą ks J za to że został niewinnie oskarżony , źle potraktowany i niedoceniony jako kapłan i dobry duchowny tej parafii !!!! Te niby "przestępstwa " "nadużycia " , których raczył "dokonać " nie sa adekwatne do tego jak go potraktowano !!!!! Jeszcze raz przepraszam w imieniu swoim i parafian !!!!!!

    100 24 Cytuj
  • 6 lip 2016

    Widze że plusujecie i minusujecie te moje wypociny, to myśle sobie że jeszcze coś tutaj napisze. Otóż przypomniałem sobie moi drodzy Prokuratorzy Krzczonowscy że może drażniło Was to że on tzn.ks.J błogoławił dzieci urodzone w danym miesącu, że życzył ,,smacznego obiadku", że błogosławił ciężarne kobiety?, wiem może robił to pod publike żeby się ludziom przypodobać, ale mnie to jakoś nawet nie przeszkadzało, a nawet było to fajne, ale chyba tutaj w Krzczonowie to było coś nienormalnego.Niewiem?! Powiem Wam moi drodzy parafianie, że lepiej błogosławić ciężarne kobiety niż zabijać w tak bestialski sposób że nawet niemieccy żołnierze byli przerażeni okrucienstwem ukraińskich bandytów. Do czego zmierzam?, a więc w poniedziałek 11lipca przypada apogeum rzezi wołyńskiej.Była wtedy niedziela.Większość ofiar była w kosciolach, banderowcy napadli na 99 Polskich wsi, wymordowali bestialsko kilkadziesiąt tys.polaków.Księży przeżynano piłami w kościołach.Zresztą co będę o tym tutaj pisał przeczytajcie sami w internecie jak chcecie.Prosze Was pomodlcie za tych biednych umenczonych
    ludzi i źeby Nas i nasze dzieci nigdy coś takiego nie spotkało !

    99 12 Cytuj
  • 6 lip 2016
    rZuLtY wOnSz napisał/a:

    Myślę, że osoby, które zostały wymienione na forum z nazwiska i padały w ich kierunku różne słowa i zarzuty powinny wystąpić do administratora o udostępnienie adresów IP tych uważających się za 'bezkarnych' i na policję a tam już złożyć doniesienie :)

    Myślę też, że ludzie mają problem nie z tym kto jaki ma biznes tylko z tym, że ktoś ma biznes i utrzymuje się z niego :) nic innego jak zazdrość kieruje ludźmi, którzy wypowiadają się różnie o różnych ludziach bo jak to logicznie wytłumaczyć?

    Słowo zostało napisane I gdzieś został po nim ślad a usuniecie konta nie wystarczy:)

    PLAGIAT :-) Mam wrażenie że powielasz moją wypowiedź..... A nawet jestem pewna!

    16 59 Cytuj
  • 6 lip 2016

    BANDA OSZOŁOMÓW MASAKRA POCO WAM KAPŁAN SKORO SAMI SOBIE KAZANIA GŁOSICIE PARANOJA

    79 34 Cytuj
  • 6 lip 2016

    PLUSY MINUSY TYLKO TO WAM GIT WYCHODZI NIE PASI KSIĄDZ PARAFIA TO WYPAD INNE KOŚCIOŁY TEŻ SĄ OTWARTE TYLKO TAM KOZAKA ŻADEN Z WAS JUŻ NIE ODEGRA ...

    88 41 Cytuj
  • rZuLtY wOnSz 7 lip 2016
    modliszka napisał/a:

    PLAGIAT :-) Mam wrażenie że powielasz moją wypowiedź..... A nawet jestem pewna!

    Błądzić rzeczą ludzką :) mam tylko nadzieję, że kara nie będzie surowa :)

    66 36 Cytuj
  • 7 lip 2016

    Wielki żal, rozczarowanie, chwile przemyśleń, zastanowienia, jak to jest?
    Czy to miało sens? Czy było warto? Czy Ci którzy doprowadzili do tego są szczęśliwi? , zadowoleni?
    Czy wiedząc w ilu ludziach wzbudzili pogardę, złość swoim postępowaniem są szczęśliwi?
    Czy wiedząc, że opluli księdza, zniszczyli człowieka nie dowodami, bo takich nie było, pomówieniami, wymyślonymi na siłę argumentami są szczęśliwi?
    To życzę trwania w tym szczęściu.
    No i jak to jest z tą prawdą, czy jeszcze istnieje na tym naszym ziemskim świecie?

    118 48 Cytuj

Odpowiedz