Forum » Okolice

Zmiana proboszcza w parafii Krzczonów

  • 9 lip 2016

    Do kosmaty; niewiem ile jest prawdy w tym co piszesz w związku z kaplicą pogrzebową.Powiem Ci tak; tyle już było różnych pomówień,oszczerstw obgadywania tego księdza,przeciwnicy jego widzieli tyle różnych złych rzeczy w jego zachowaniu które później okazywały się zwyklymi bujdami, oszczerstwami, pomówieniami, że trudno w to wszystko uwierzyć !!! Podam Ci przykład; chodzilem ze swoimi wnukami dość często na 11 do kościoła w niedzielę. Ja nie widziałem tego żeby ksiądz podczas kazań dla dzieci (pięknie umiał z nimi rozmawiać i bardzo fajne to było),obłapiał dziewczynki w niestosowny sposób, a byli tacy co to widzieli, oj byli tacy, a ja nie widziałem choć patrzyłem i nie jestem ślepy!!!, a wyście widzieli !!! Następna sprawa pogrzeb śp.Krzysztofa K.Rozmawiałem z jego bratem i bardzo chwalił księdza za bardzo piękny pogrzeb i godne potraktowanie rodziny, a byli tacy co rozpowiadali że do kaplicy go nie chciał przyjąć,że robił problemy, oj byli tacy !!!, i to też nieprawda była !!! Powiem Wam Tak;jest prowda, tyz prowda i gowno prowda !!!

    108 37 Cytuj
  • 9 lip 2016

    Nie słyszałem,żeby na Mszy kogoś obłapiał ale wiem od rodziców, co mówił do młodzieży na religi.Co do pogrzebu pana K nie znam tematu więc się nie wypowiadam ale sytuację z przed Bożego Ciała znam od rodziny więc nie mam powodów im nie wierzyć.

    41 86 Cytuj
  • 9 lip 2016

    Do kosmaty; być może jest prawdą to co piszesz??? Nie twierdze że ks.J jest idealny, ale podczas ceremonii BOŹEGO CIAŁA bardzo pieknie się za zmarłą pomodlił.Być może zrozumiał swoje wczesniejsze niestosowne zachowanie.

    103 29 Cytuj
  • rZuLtY wOnSz 9 lip 2016
    Lumpek napisał/a:

    Powiem Wam Tak;jest prowda, tyz prowda i gowno prowda !!!

    I prawda jak d**a - każdy ma swoją :-)

    89 26 Cytuj
  • rZuLtY wOnSz 10 lip 2016

    24 godziny bez posta?

    WOW :)

    Pewnie niektórzy zbierają myśli bo mimo wycieczki do kurii ksiądz dalej działa na parafii :)

    101 23 Cytuj
  • 10 lip 2016

    Ha ha ha bardzo dobrze że jest...

    106 28 Cytuj
  • 10 lip 2016

    No ale macie argumenty ze ksiazkami rzucał a czasem nie o seksie ksiazki bo chyba je musi mieć jak seks na 1000 sposobow tlumaczy -durnie

    101 29 Cytuj
  • 10 lip 2016

    Zastanow sie co piszesz bo nic nie tyczylo sie ciebie tylko
    Jak to mowicie jedna parafianka czy parafianin czy nie wiem juz kto. A jezeli chodzi o traktowanie pana koscielnego to nie jak psa- tylko spokojnie jak czlowieka a gorzej bylo za k. Zbyszka i pan koscielny dobrze to wie.

    101 33 Cytuj
  • 10 lip 2016

    Do kosmaty - a jezeli chodzi o pogrzeb to nie tak, bo chyba wiesz ze bylo Boże Cialo i bardzo normalne podejście ze nie wypada by zmarla lezala w kaplicy a tam oltarz i zapytał czy nie mogli by później zmarłej przywieźć a plec bzdur ze nie chcial a potem się pamiętał skończ juz te brednie pisać jak mowisz daj jawny i namacalny dowod ale takiego nie masz

    104 24 Cytuj
  • 10 lip 2016

    Jeszcze jedno dzisiaj zdążył k. J cos zrobic nie tak - kazanie jakie bylo nie pod siebie a moze palec u reki mu się nie wyprostowal tak jak powinien ha ha ha.....

    100 27 Cytuj
  • 10 lip 2016

    Bo napewno jakis parafianin to zauważył co........

    97 22 Cytuj
  • 10 lip 2016
    jonasz napisał/a:

    No. Dziś kontrofensywa "obrońców" ksiedza.Zapewne jutro marsz na kurię. Podejrzewam,że Ci w kurii oszaleja jak znów usłyszą..... Krzczonów idzie.
    Jestem bardzo ciekaw rezultatu.Jednym się udało,to dlaczego tym po drugiej stronie nie.
    Spróbować zapewne nie zaszkodzi.
    Z tego co liczę,to mamy już akt 3i tej szopki.1-przyjście ksiedza i konflikt z "elitą " 2- próby usunięcia ksiedza(jak się okazuje udane) 3-odsiecz obrońców i szturm na kurie.
    Epilog ? Z niecierpliwością zaczekam do niedzieli☺
    Pozdrawiam obie strony

    No no no. Widzę że szopka pod tytułem "ksiądz j." trwa w najlepszego. Spodziewałem się tego,że żadnego odwołania nie będzie. Akt 4 Cudowny zwrot akcji i ksiądz zostaje haha.
    Na zakończenie przeciwnicy niestety będą musieli poczekać.

    32 83 Cytuj
  • 10 lip 2016

    Do kosmaty nasluchales się polityki jaka prowadzi PO oni tez osadzaja PiS. A o sobie i ich osmiu latach nie chca słyszeć idziesz łeb w łeb z nimi ha ha ha.......

    93 23 Cytuj
  • 10 lip 2016

    Jedno mnie zastanawia. - jaki miał ksiądz cel ogłaszając o tym całym odwołaniu,jak takowego nie było.
    Czyżby jeszcze bardziej chciał podzielić parafian?No nie wiem.Nie wiem co siedzi w głowie ks. ale jakiś cel w tym miał. Podziel wieśniaków, a sami się wytną

    34 98 Cytuj
  • 10 lip 2016

    Ty to juz na chorobe zalatujesz przestan te domysły i zastanow się nad soba bo ta nienawiść moze ci zla droge wskazać......

    100 29 Cytuj
  • 10 lip 2016

    DO MIKASA .Jeżeli przekazujesz jakąś informację, to pofatyguj się do źródła , a nie pisz BZDUR!!!Ja jeżeli czegoś nie sprawdzę ,to po prostu nie piszę!A czytając twoje wpisy mam wrażenie, że miałeś jakieś osobiste żale do poprzednika!!Parafianka umarła w środę,dzień przed Bożym Ciałem przed południem i ksiądz odmówił im kaplicy pogrzebowej i dopiero późnym wieczorem pozwolił na przewiezienie ciała.W Boże Ciało leżała w kaplicy jakbyś nie wiedział, a ołtarz był przeniesiony dalej!! Nie przeinaczaj faktów , bo mam wrażenie ,że próbujesz na siłę bronić ks j.

    37 94 Cytuj
  • rZuLtY wOnSz 10 lip 2016

    Kłóćcie się na pozostałe tematy poruszane na forum ale zmarłej i jej rodzinie dajcie spokój!

    91 19 Cytuj
  • 11 lip 2016

    Do kosmaty ty chyba sam nie wiesz faktów i skoncz bo bredzisz

    82 32 Cytuj
  • 11 lip 2016

    A zale to ty sam ciagle wylewasz i nie doradzaj wszystkim gdzie maja szukac faktow bo sam ich nie znasz!!!

    83 32 Cytuj
  • 11 lip 2016

    Sam powtarzarz brednie niczym nie uzasadnione

    83 32 Cytuj
  • 11 lip 2016
    świtezianka napisał/a:

    może znalazł cennik byłego proboszcza i temu tak rzucał:) też bym się zdenerwowała

    Trafiłaś w sedno ;)

    78 22 Cytuj
  • 11 lip 2016
    Lumpek napisał/a:

    Do kosmaty; niewiem ile jest prawdy w tym co piszesz w związku z kaplicą pogrzebową.Powiem Ci tak; tyle już było różnych pomówień,oszczerstw obgadywania tego księdza,przeciwnicy jego widzieli tyle różnych złych rzeczy w jego zachowaniu które później okazywały się zwyklymi bujdami, oszczerstwami, pomówieniami, że trudno w to wszystko uwierzyć !!! Podam Ci przykład; chodzilem ze swoimi wnukami dość często na 11 do kościoła w niedzielę. Ja nie widziałem tego żeby ksiądz podczas kazań dla dzieci (pięknie umiał z nimi rozmawiać i bardzo fajne to było),obłapiał dziewczynki w niestosowny sposób, a byli tacy co to widzieli, oj byli tacy, a ja nie widziałem choć patrzyłem i nie jestem ślepy!!!, a wyście widzieli !!! Następna sprawa pogrzeb śp.Krzysztofa K.Rozmawiałem z jego bratem i bardzo chwalił księdza za bardzo piękny pogrzeb i godne potraktowanie rodziny, a byli tacy co rozpowiadali że do kaplicy go nie chciał przyjąć,że robił problemy, oj byli tacy !!!, i to też nieprawda była !!! Powiem Wam Tak;jest prowda, tyz prowda i gowno prowda !!!

    I to są fakty widziane na własne oczy. A nie powtarzanie czegoś, co się od kogoś usłyszało...
    Do przeciwników ks. J - czym on Wam osobiście zawinił? Czy celowo Was zranił? Czy chciał Wam wyrządzić jakaś krzywdę? Co takiego zrobił WAM OSOBIŚCIE ze celowo niszczycie mu reputacje i życie? Bo dla Księdza parafia to całe życie, poświęca cały swój czas dla niej. Jeśli sa takie reakcje ludzi, to takiemu księdzu zawala się cały sens jego wysilku... Nawet jeśli popełnia jakieś błędy, czy jest nie taki, jakby się chciało, to czy warto go tak niszczyć pomówieniami? Plotka może zrobić naprawdę wieleeee zła, oj wiele... Czy warto tak komuś niszczyć życie....? My - świeccy mamy poza Kościołem swoje sprawy, rodziny, dzieci, prace... A życie Księdza to parafia. Czy naprawdę chciałby złe dla DZIEŁA, któremu poświęca cały swój czas? Czy naprawdę chcemy mu dać przekaz - jesteś beznadziejny i to,co dotychczas robiłeś było beznadziejne i nie nadajesz się na księdza i proboszcza...? Przecież to musi być dla niego straszne... Były proboszcz nie był bez wad... Oj mogłabym tu pisać eseje na jego temat, tyle rzeczy słyszałam.... Ale nie pisze tu nic o nim, bo po pierwsze nie chce go oczerniać za plecami. Po drugie myśle sobie - to nie moja sprawa, taki miał styl i podejście. Po trzecie - poza wadami miał tez wiele zalet i o nich chce pamietać myśląc o nim. Na co mi rozżalenie się nad tym, co mi w nim nie pasuje? Tylko sobie krew popsuje, a i mimochodem rozsieje plotkę która może mu przynieść szkodę. Po czwarte - wiele z tych rzeczy usłyszałam, a nie przeżyłam osobiście. Jaka mam pewność, ze ktoś nie przeinaczył faktów, czegoś złe nie zrozumiał, albo zwyczajnie chce mu zaszkodzić złym słowem... Jaki byłby sens, gdybym puszczała to dalej, skoro nie mam 100% pewności, ze to prawda? A nawet jeśli coś osobiście mnie dotknęło, to zostawiam to dla siebie. Nie moja rola jest go osadzać. Proszę spróbujcie tak spojrzeć na siebie i na księdza J . Dajmy spokój tym kłótniom i spróbujmy się zaakceptować takimi, jakimi jesteśmy. Mamy prawo mieć inne zdanie na wiele tematów, ale czy jest sens skakać sobie o to do gardeł, kłócić się, obgadywać i truć sobie życie nawzajem?

    103 25 Cytuj
  • 11 lip 2016

    Najlepszym co mógłby ks.J. zrobić dla parafii i Krzczonowa,to pójść bardzo,bardzo daleko stąd.

    40 103 Cytuj
  • 11 lip 2016

    Do niewierny to chyba ty odejdz daleko daleko stad i nie truj zycia komuś a juz nie ludziom w krzczonowie!!!!

    100 38 Cytuj
  • 11 lip 2016

    Jedz do kurii po informację bo widzisz jej nie masz co do k.j ale ploty slyszales na pewno wiec dawaj ..... Co tam po niedzieli przeciez musi byc coś nie tak nie slyszales jasnowidzu moze gdzies, ktoś widział

    95 27 Cytuj

Odpowiedz