Forum » Okolice

Zmiana proboszcza w parafii Krzczonów

  • rZuLtY wOnSz 5 sie 2016

    I cisza... ;-) być może część przygotowuje się do szkoły, części znudziło się pisanie a części skończył urlop i czasu nie mają siedzieć i pisać ;-)

    194 29 Cytuj
  • 30 sie 2016

    Krzczonow wstyd! Gratulacje dla Ks. J ,że to wszystko wytrzymał,myślę że dadzą już święty spokój.Ksiądz Zbigniew niech odpoczywa spokojnie w Nowym Targu.Księdzu J życzę zrozumienia od wszystkich parafian.

    253 142 Cytuj
  • 30 sie 2016

    Ludzie chyba już się opamiętaliśćie! WSTYD ! katolicy! ZPoręby nie został wyrzucony,jest dobrym gospodarzem,nie jest zlodziejem,potrafi zrobić dużo dla parafii i ludzi tylko trzeba mu na to pozwolić.Jest trochę zakręcony ale taki ma charakter.Po co miałby być ks.J u Was , gdyby ks. Z zarządzał plebanią/ ks. Z miał czas się wykazać nie róbcie z niego ofiary.To wszystko co wypisywaliście to świadczy o Waszej parafii. Niezła reklama tylko dlaczego kosztem ks.J

    243 156 Cytuj
  • 21 paź 2016

    W Krzczonowie cisza.jak sie Wam zyje bez Ks.Z? Stoicie teraz przed Ks J_ jakie samopoczucie :-?

    231 115 Cytuj
  • 24 paź 2016
    Wadysz napisał/a:

    W Krzczonowie cisza.jak sie Wam zyje bez Ks.Z? Stoicie teraz przed Ks J_ jakie samopoczucie :-?

    Dobre a twoje ?

    202 30 Cytuj
  • 1 mar 2018

    Co słychać u pana księdza?

    65 88 Cytuj
  • Pablo 1 mar 2018
    Mostowy napisał/a:

    Co słychać u pana księdza?

    Widzę, że temat męczył dobrą chwilę... A tak poważnie to, warto by doprecyzować, u którego...? Tego poprzedniego czy obecnego? ;-)

    27 17 Cytuj
  • 3 mar 2018

    Jeśli pracownikom źle, niech zmienią pracę, a jeśli klientów razi, że prezes za dużo zarabia, niech zmienią bank - mówi ks. Jacek Stryczek w rozmowie z money.pl. I dodaje: Jezus wcale nie kazał się dzielić. To mit.

    29 16 Cytuj
  • 20 maj 2018

    Witam, jak parafianie ocenią dzisiejsze zachowanie ks.J na sumie? Czy osoba duchowna ma przyzwolenie na życzenie komuś śmierci i to publicznie z ambony? Ja nadal nie potrafię wyjść z szoku mało tego zawsze w tych konfliktach pozostając osoba neutralna jestem wręcz zbulwersowana tego typu zachowaniem.

    399 155 Cytuj
  • 21 maj 2018

    Jak widze plus i minusy szybują w górę, ale nikt nie śmie się wypowiedzieć na ten temat?

    73 81 Cytuj
  • 21 maj 2018
    andrea82 napisał/a:

    Chyba nie wiesz o kim mówisz, bo od 30 lat mieszkam w tej parafii i wielokrotnie przekonałam się ze ks Zbigniew nie ma nic wspólnego z dobrym duszpasterzem. A widze że ty jesteś pokroju byłego proboszcza bo tylko taca i pieniądze Ci w głowie. Propnuje udac się do Nowego Targu do kościółka św. Anny i tam rzucic ksiedzu na tacę bo zawsze było mu mało.

    Dlaczego namawiasz parafian do nie rzucania na tacę skoro nie znasz nowego proboszcza?
    Najpierw poznaj człowieka zacznim zaczniesz go szkalować.

    Tak zgadzam się z tym co napisane POpieram

    88 175 Cytuj
  • 21 maj 2018
    kwiatek napisał/a:

    To jest skandal jak Ks.Zbigniew został potraktowany. Wstyd, żeby po tym co zrobił dla Parafii nie było dla niego w niej miejsca. Nowy Księże Proboszczu apeluję: trochę POKORY!!!

    A po co żeby się mieszał do wszystkiego jego czas minął niech się lepiej wymelduje bo 3 miesiące są na wymeldowanie a on tego nie zrobił 3 lata

    92 196 Cytuj
  • 21 maj 2018
    Wadysz napisał/a:

    W Krzczonowie cisza.jak sie Wam zyje bez Ks.Z? Stoicie teraz przed Ks J_ jakie samopoczucie :-?

    Rewelacyjnie :-)

    80 150 Cytuj
  • 21 maj 2018

    Napisze jeden komentarz co do twojej wypowiedzi I OSTATNI.
    KIEDY CZYTAM TWOJA WYPOWIEDŹ JUŻ jakiś setny raz...analizuje-bo być może nie umiem czytać...bo nie mogę uwierzyć w to co czytam.
    .. (coś bzdurnego NIE PRAWDZIWEGO !! )

    I zastanawiam się, czy OPOZYCJA

    po 1. NIE UMIE SŁUCHAĆ? czy może NIE CHCE SŁUCHAĆ? ksiądz wyraźnie zaznaczył, że przytoczy przykład-jak dla niego wygląda rzucanie KLĄTWY
    czyli
    "(...) że gdybym chciał rzucić na kogoś klątwę lub mu źle życzył to wyglądało by to tak(...) Ty stracisz pracę... Ty umrzesz wtedy a wtedy... Ty... Itd"
    SŁUCHAJ UWAŻNIE!! A NIE TYLKO TO CO TY CHCESZ UCHWYCIĆ...zeby mieć kolejny powód do opisania "w donosie do kurii"

    Oczywiscie, temat "klątwy" był poruszony w kościele (przez was!) ...przez wasze doniesienie w kurii pt. . "rzucił klątwę na pewną rodzine"
    "odmawia chrztu"

    po 2. CZY ZNOWU RZUCA OSZCZERSTWO NA OSOBĘ KSIĘDZA? żeby ZOBACZYŁO to miliony osób z poza naszej parafii...by później mieli o czym mówić:
    -inni księża(np. sekretarz w kurii)
    -inni ludzie??
    czy naprawdę o to wam chodzi?? WIELCY ARYSTOKRACI? Z WIADOMO "Z KIM" NA CZELE?
    Powiem Ci jedno (napewno się ucieszysz) KSIĄDZ JUŻ JEST TAK ZASZCZUTY PRZEZ WAS, ŻE SAM MA JUŻ DOŚĆ walczenia z wami...została mu tylko modlitwa...

    Ale chce żebyście wiedzieli jedno MY KSIĘDZA tak dobrego, tak uczciwego,milosiernego itd
    NIE DAMY SOBIE ODEBRAĆ!!! I NIE DAMY GO WILKĄ NA POŻARCIE.

    CHCE TEŻ ZAZNACZYĆ (dla tych z poza NASZEJ parafii i nie tylko) NIE WIERZCIE W TO CO PISZĄ NA KSIĘDZA J... JUŻ OD 3 LAT to się ciągnie i cały czas oczyszczamy DOBRE IMIE Księdza J....I zapewne będzie się to ci@gło w nieskończoność...no chyba, że skończy się to WKONCU "sprawą w sądzie" skierowaną przez ks. J...w co wątpię, bo jak widać KSIĄDZ J NIE JEST OSOBĄ MSCIWĄ...juz mógł ich podać do sądu w roku 2015 czego nie zrobił...

    Pozdrawiam i modlę się za Was "o opamietanie"
    i oczywiście za Księdza (dla niego o DARY DUCHA SWIETEGO"
    m.in. o dar męstwa - najważniejszy, który jest teraz KSIĘDZU potrzebny.

    Jesteśmy z księdzem Parafia KRZCZONÓW
    dziękujemy GRATULUJEMY wczorajszego występu. KSIĄDZ MUSI MIEĆ SWOJE ZDANIEwkoncu jest ksiądz PROBOSZCZEM którego my parafianie mamy słuchać i mieć szacunek.

    309 571 Cytuj
  • 22 maj 2018

    racja, racja została nam tylko modlitwa...
    za tego "KSIĘDZA tak dobrego, tak uczciwego, miłosiernego, nieomylnego"
    p.s. nie ma ludzi nieomylnych. W tym przypadku przez niektóre jednostki ksiądz jest traktowany jako ktoś nieomylny. Ksiądz to też tylko człowiek. Istnieje dogmat o nieomylności papieża. PAPIEŻA, nie księdza w parafii Krzczonów.
    Więc trzeba się modlić o pokorę. Kapłaństwo to wielkie wyróżnienie, ale przede wszystkim to służba drugiemu człowiekowi.
    Pozdrawiam
    P.S.2. Szacunek należy się też parafianom.

    473 272 Cytuj
  • 22 maj 2018

    to co się działo w niedzielę na sumie to cyrk, nie rozumiem jak ludzie mogą słuchać takich jego bredni i kłamstw, przecież to co on mówi to są jakieś urojenia.....nie dziwię się ludziom, którzy mieli z nim do czynienia i ich zrównał z błotem że nie mogą już tego wytrzymać, gratuluję odwagi !!! ja miała z nim raz do czynienia i mam nadzieję że ostatni - zero kultury i szacunku dla drugiego człowieka......
    a tak przy okazji to ks. Zbigniewowi dajcie już spokój i nie mieszajcie go do tych ostatnich spraw bo chłop Bogu ducha winny ale widzę że ks. J to może być ostatnia deska ratunku i dalej nagadywać na ks. Zbigniewa
    ale prawda się obroni i prawda zwycięży
    ks. J życzę dużo siły i odwagi by miał honor stąd odejść a pozostałym parafianom opamiętania by przejrzeli na oczy albo wyczyścili uszy.....

    486 291 Cytuj
  • 23 maj 2018

    Dokładnie, miejmy nadzieję że ks. J będzie miał jakiekolwiek resztki honoru i sam odejdzie. A niektórym parafianom pasowałoby życzyć opamiętania oraz tego, by wróciła im zdolność jasnego i przede wszystkim samodzielnego logicznego myślenia nie zaślepionego wpływami ludzi którym nie zależy niestety na ludzkim dobru.

    454 286 Cytuj
  • 24 maj 2018

    Co musi sie stac zebyscie zajeli sie swoim zyciem a nie patrzyli na rece drugiego...zastanowcie sie nad soba ps:ciekawe czy rodzice wiedza co za glupoty na ksiedza tu wypisujecie...lepiej sie uczcie bo kazan nie rozumiecie

    277 442 Cytuj
  • 24 maj 2018
    Konto usunięte napisał/a:

    To co głosił w niedzielę to skandal !!! jeśli był wezwany do Arcybiskupa to winien przed nim się wytłumaczyć. Ksiądz niema prawa używać ambony jako swojej tuby propagandowej.prawo kanoniczne tego zakazuje.nawet w swojej obronie.Ambona nie służy do tego.wzywać z ambony do zbierania głosów poparcia?? SKANDAL !!!!

    I kto to mówi!!??? Haha ????????
    Mam wam przypomnieć jak WY KIEDYS POSTĄPILIŚCIE W KOŚCIELE!?? M.in z OSOBYKsiędza( przy Bogu) zrobiliście "diabłem z Rogami"....JAK WAM NIE WSTYD!!? I jak nie chcecie się ośmieszyć przed całą POLSKĄ to się nie odzywajcie "wielcy PIsiorze" bo zaraz wam wstawię ten list z 2015/2016 roku. Już nie mówiąc o waszym ZACHOWANIU...

    Wracając do WYSTAPIENIA KSIEDZA... Juz wam tłumacze:

    KSIADZ w porównaniu DO WAS zachował się kulturalnie...

    Po1. Chciał się podzielić z wszystkimi swoją "obroną" żebyście wiedzieli co napisał na swoją obrone...A nie Tak jak WY WIELCY "NIEOMYLNI"....którzy jadąc do KURII prezentują ZARZUTY, SKŁADAJĄC NA RECE BISKUPA OD ----UWAGA-----CALEJ PARAFII!!
    Dlaczego powołujecie się na GłOS CAŁEJ----powtarzam----CAŁEJ PARAFII... skoro "JA" jako parafianka NIE WIDZIAŁAM tych "śmieci" i waszych "wypocin"?? Pff.!! Nie widziała go RZESZA Krzczonowa.
    Heh.! Podejrzewam, że jak zbieraliśCIE podpisy to wielu z was nie czytało tego co podpisuje. Istnie nie kompetentne z waszej strony...biorąc pod uwagę FAKT - KTO TO WSZYSTKO PISze...prawo to prawo... Czyż nie...??! Boże, przepraszam...."WIDZISZ I NIE GRZMISZ"

    Po2. To MY poprosiliśmy KSIĘDZA , żeby to zrobił publicznie...NIE, KSIADZ na to wpadł. To my.!!(przeczytajCIE dobrze i zakodujCIE!!) Bo mamy WAS DOSC...Waszych ciągłych PIELGRZYMEK DO KURII...Z DONOSAMI -jaki to ksiądz jest "beeee".. Ponadto...połowa z Was jeździ do kościoła w Tokarni, w Pcimiu, w Nowym Targu, do Wieciorki Ba!...nawet na "wypominki", "tace", "w koperty"i "na Mszę Świętą " tam dajecie/posyłacie!. NO NIE!! SORRY ALE DLA MNIE JEST JASNE, że skoro nie uczęszczacie TU do KOŚCIOŁA to znaczy, ZE NIE NALEZYCIE JUZ TU DO WSPOLNOTY PARAFII bo nie uczestniczycie w KOSCIELE PARAFIALNYM...A skoro nie należycie to NIE WIDZICIE co się tu dzieje...I NIE SłYSZYCIE...co się tu mówi. Wiec ja nie rozumiem JAK MOZECIE POWTARZAC TO, CO SAMI NIE USLYSZELISCIE I NIE WIDZICIELISCIE !!i kto tu jest OSZUST!!??PYTAM SIE...??
    Skoro znalazłeś(cie) SWOJĄ MIEDZE to tam siedź(cie) i się nie wychylaj(cie)...bo NASZ Kościół nie jest od "e y ę y od kickania"TU Są LUDZIE, którzy NIE przychodzą dla Księdza TYLKO DLA BOGA"...a Wy jak się w nim pojawiacie to tylko po to, żeby SPRAWDZIĆ :
    -cóż ten ksiądz znowu mówi...(?)!
    -czy koło plebani nie kręci się" jakaś laska z dzieckiem"
    -czy czasem w garażu (nie)ma schowane lamborghini
    -po co ksiądz wycina te drzewa?! BA! czy ma na to "zezwolenie"..
    -itd.
    Ps: Dorośli się znaleźli..lepiej pilnujCIE SWOJEGO...A nie do cudzego ZAGLĄDAJCIE!

    Szanujmy się wzajemnie.
    Mamy NOWEGO Proboszcza -dajcie mu się wykazać (już wiele zrobił dobrego i trzeba mu być za to WDZIECZNYM tj wyżej kolega napisał)

    Mieliśmy wcześniej PROBOSZCZA(za którego powstał Kościół)..każdy go szanował jako osobę Duchowną(nikt na Niego nie donosił-choc różnie to bywało) , więc
    APEL!!
    SZANUJCIE I NOWEGO. To też człowiek, który ma uczucia. Tak jak każdy inny.MA PRAWO ZARZĄDZAĆ bo jest PROBOSZCZEM...tamten rządził TERAZ KOLEJ NOWEGO.

    Ps:To samo jest z "firmą"...(kiedyś) tez przekazecie ja dalej(potomstwu)..

    ZAMKNIJCIE juz wkońcu TO FORUM...dla dobra nas wszystkich

    404 631 Cytuj
  • 24 maj 2018

    W tej Parafii nie będzie spokoju dopóki po pierwsze Ksiądz nie przeprosi, po drugie nie zmieni podejścia do Parafian, po trzecie nie zmądrzeje. Gdyby chciał miałby w Krzczonowie jak u Pana Boga za piecem, wystarczyło żeby był sprawiedliwy i dobry DLA WSZYSTKICH !!!! Jak się nie zmieni to znów za miesiąc, dwa, pół roku, rok znajdzie sobie nową rodzinę, nową ofiarę którą pośle nie powiem gdzie.....bo aż nie mogę pojąć jak Ksiądz może tak się zachowywać, gdzie jakaś pokora i miłosierdzie. Tamten nie był święty ale za tego co się dzieje to nie myślałem że dożyję takich jaj....potrafił zniszczyć Parafię i wspólnotę w 3 lata (a nawet i wcześniej), przez niego ludzie się nie lubią, jeden drugiemu by oczy wydrapał, rodziny się nienawidzą, kłócą bo jedni za bo drudzy przeciw.....i to powinno mu dać do myślenia "co zrobiłem z tą Parafią"????? Mówicie, że są jakieś grupy, spotkania, wycieczki, i niby za darmo itp, itd a ja jakoś tego nie widzę, że jest Niedziela, Święta, Odpust i nie ma np kto czytać czytania, nie ma kto śpiewać psalmu, coś tam od Święta i tyle, garstka ludzi którzy robią dobrą minę do złej gry, którzy biorą udział w tej szopce - bo to co robicie to nie wspólnota parafialna tylko margines.......a skoro jesteście tacy wspaniali i tylko wytykacie błędy innym to co powiecie na wasze listy teraz poparcia, sam bylem świadkiem podrabiania podpisów, za ludzi co są chorzy i o niczym nie mają pojęcia czy też za tych co za granicą ale podpisani są i niby wiernie uczestniczą w życiu parafii....także przedmówco przede mną kończ waść wstydu oszczędź !!!

    644 369 Cytuj
  • 24 maj 2018

    oto Polska właśnie

    69 64 Cytuj
  • 25 maj 2018

    Zgadzam się z "joseph", ks. proboszcz niestety podzielił parafię. Jednakże widząc co się dzieje w kościele śmiem twierdzić że przeciwników księdza jest znacznie więcej niż ludzi mu przychylnych. Niedługo niestety przy tej tendencji ludzie nie będę chodzić do kościoła we wsi, tylko jezdzić po sąsiednych wsiach. Co za tym idzie spadną datki na tacę, na kościół i wpłaty za odprawione msze, może wtedy kuria ruszy by coś z tym zrobić. Nie mówiąc już o tym że w ciągu 3 lat ks. proboszcz który zarządza budynkiem kościelnym zrobił z niego ruinę i jak się idzie na msze to ma sie wrażenie że się siedzi w zagrzybionej piwnicy.

    317 133 Cytuj
  • 25 maj 2018

    Powiedz mi w jaki sposób ks.J w ciągu 3 lat zrobił z budynku kościelnego ruinę,bo nie bardzo rozumiem.Napisz szczegółowo czym Jego decyzje,bądź zaniedbania itd.doprowadziły do tego że kościół w tej chwili wygląda jak zagrzybiona piwnica. Proszę bardzo abyś mi to szczegółowo wyjaśnił(ła).Bo ja chociaż nie jestem Jego zwolennikiem,ani przeciwnikiem z czymś takim się absolutnie nie mogę zgodzić.

    104 173 Cytuj
  • 26 maj 2018

    Czy nie wiecie że
    . Modlitwa jest oddechem wiary.
    . chomeo

    54 7 Cytuj
  • 26 maj 2018
    joseph napisał/a:

    W tej Parafii nie będzie spokoju dopóki po pierwsze Ksiądz nie przeprosi, po drugie nie zmieni podejścia do Parafian, po trzecie nie zmądrzeje. Gdyby chciał miałby w Krzczonowie jak u Pana Boga za piecem, wystarczyło żeby był sprawiedliwy i dobry DLA WSZYSTKICH !!!! Jak się nie zmieni to znów za miesiąc, dwa, pół roku, rok znajdzie sobie nową rodzinę, nową ofiarę którą pośle nie powiem gdzie.....bo aż nie mogę pojąć jak Ksiądz może tak się zachowywać, gdzie jakaś pokora i miłosierdzie. Tamten nie był święty ale za tego co się dzieje to nie myślałem że dożyję takich jaj....potrafił zniszczyć Parafię i wspólnotę w 3 lata (a nawet i wcześniej), przez niego ludzie się nie lubią, jeden drugiemu by oczy wydrapał, rodziny się nienawidzą, kłócą bo jedni za bo drudzy przeciw.....i to powinno mu dać do myślenia "co zrobiłem z tą Parafią"????? Mówicie, że są jakieś grupy, spotkania, wycieczki, i niby za darmo itp, itd a ja jakoś tego nie widzę, że jest Niedziela, Święta, Odpust i nie ma np kto czytać czytania, nie ma kto śpiewać psalmu, coś tam od Święta i tyle, garstka ludzi którzy robią dobrą minę do złej gry, którzy biorą udział w tej szopce - bo to co robicie to nie wspólnota parafialna tylko margines.......a skoro jesteście tacy wspaniali i tylko wytykacie błędy innym to co powiecie na wasze listy teraz poparcia, sam bylem świadkiem podrabiania podpisów, za ludzi co są chorzy i o niczym nie mają pojęcia czy też za tych co za granicą ale podpisani są i niby wiernie uczestniczą w życiu parafii....także przedmówco przede mną kończ waść wstydu oszczędź !!!

    Skoro byłeś świadkiem podrabiania podpisów to zgodnie z art. 304 § 2 KPK instytucje państwowe i samorządowe, które w związku ze swą działalnością dowiedziały się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu, są obowiązane niezwłocznie zawiadomić o tym prokuratora lub policję oraz przedsięwziąć niezbędne czynności do czasu przybycia organu powołanego do ścigania przestępstw lub do czasu wydania przez ten organ stosownego zarządzenia, aby nie dopuścić do zatarcia śladów i dowodów przestępstwa. A skoro tego nie uczyniłeś to zniesławiasz, a zgodnie z art. 212 k.k. Zgodnie z tym przepisem odpowiedzialności karnej podlega ten, kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności. Surowsza odpowiedzialność grozi sprawcy, który dopuszcza się czynu zniesławienia za pomocą środków masowego komunikowania, np. za pośrednictwem Internetu. Zniesławienie kwalifikowane za pomocą środków masowego komunikowania zagrożone jest karą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku (art. 212 § 2 k.k.). Oznacza to, że może tu znaleźć zastosowanie warunkowego umorzenia postępowania, kara pozbawienia wolności może zostać orzeczona z warunkowym jej zawieszeniem. Takich kilka podpowiedzi dla wszystkich, którzy z taką łatwością rzucają tutaj różne oskarżenia z jednej jak i drugiej strony.

    66 106 Cytuj

Odpowiedz