Forum » Okolice

Zmiana proboszcza w parafii Krzczonów

  • 7 cze 2018

    2 lata temu frekwencja była o wiele większa a teraz co? gdzie Ci mężczyźni, orły, sokoły i herosy? :-)

    42 13 Cytuj
  • 7 cze 2018
    Kiniaa29 napisał/a:

    Ooo widzę, że dokładnie przeanalizowałeś swoją wypowiedź- brawo TY ! :)
    Dobrze, ,, Mistrzu" obiecuje poprawę, będę uważniej czytać, żeby sens Twoich wypowiedzi już nigdy mi nie umknął. ;P Och mea culpa.
    Forum jest dla wszystkich i nie TY będziesz decydował, kto zabiera udział w dyskusjach. Chciałeś prywatnej dyskusji, trzeba było założyć grupę na fejsie i tam dyskutować. Aaaale...tam już byś nie był takim wojowniczym ninja... :) Wymieniasz ludzi po przezwiskach to dlaczego sam siebie przezwiskiem nie podpiszesz. ? Wylewasz swoje frustracje w prosty sposób nie patrząc komuś w oczy internetowy wojowniku.:)
    Logika Twoich działań jest prymitywna.
    Ps. : Podwórka to pies pilnuje, albo firma ochroniarska jak Cię stać , of course.:)
    Dobrego dnia !

    Posluchaj ''babo''
    To nie ja wypisywalem o tych przezwiskach,tylko sie do tego odnioslem!!!Widze,znowu masz problem z czytaniem i rozumieniem??? Ponowna mea culpa...
    Od dziecka nie mialem zadnej kyswy,wiec prozno mi cos wymyslac,jak nikomu to nic nie powie..
    Piszac o pilnowaniu podworka droga i bardzo bystra pani,uzylem metafory,tzn PRZENOSNI!!!Takie rzeczy wykladane byly w szkolach ponadpodstawowych. Wiec jezeli do nich uczeszczalas i nic ci w glowce nie zoztalo,tylko echo-szkoda:((
    Ps
    Chyba ze na tej glowce rosnie blond czuprynka,to wolno ci nie wiedziec:)))
    Koncze

    48 75 Cytuj
  • 8 cze 2018

    Wnioski są takie: skłóceni ludzie, kościół (specjalnie z małej gdyż chodzi o budynek - to dla tych czepialskich stylistyki i gramatyki) jak ruina albo raczej jak piwnica, w ciągu 3 lat żadnych konkretnych prac w kościele ani wokół, ks. Proboszcz może rzeczywiście woli zajmować się wycieczkami i kawkami z wybranymi niż problemami kościelnymi. No cóż, przeciwnicy mówią jedno, zwolennicy bronią na potęgę, jednak myślę ze prawda leży gdzieś po środku i niestety ks. Proboszcz święty nie jest. Myślę że nikt z nas nie jest. Jednak myślałam że skończyły się te czasy że we wsiach ksiądz był świętością i to co powiedział i robił było święte i nie podlegające dyskusji. Jak widać część osób - zwolenników księdza- żyje nadal w takim przeświadczeniu. Niestety nikt nieomylny nie jest - ani przeciwnicy ani zwolennicy. Tak jak już pisałam prawda leży gdzieś po środku tego konfliktu.

    96 62 Cytuj
  • 8 cze 2018
    Wsiok napisał/a:

    Gdzie nasza parafia gdzie wartosci z ktorych jestesmy dumni potrzeba bedzie lat zeby to zabliznilo sie zastanowcie sie co piszecie podpalic to nie sztuka5ale zagasic z jak najmniejszom stratom to wyzwanie

    Po2. Dobrze napisane... ZNISZCZYLIŚCIE WSZYSTKO!!! Wy, nie ksiądz TYLKO WY!!

    Po2. A co ma powiedzieć KSIĄDZ o swoich BLIZNACH?... naprawdę TACY Z WAS EGOIŚCI??

    Po3. Nie nudzą was już te wyjazdy do kurii?? Jak Wam nie wstyd... I wy chcecie się nazywać "inteligencją"?!-gdzie w każdy kąt jadziecie z buciorami...

    Po4. Cały czas czytam o tym jaki ks jest" beeee":
    -to źle robi
    -tego nie umie
    -to zniszczył
    -itd
    Wy chcecie księdza uczyć "moralnosci" "sprawiedliwosci""pokory"---naprawdę Wy?? A gdzie w tym Wasze życie...co drugi z Was ma problemy/grzechy , które wcześniej ludzie wymienili..
    I o sobie też bym mogła pisać...bo nie jestem idealna...ale ludzieeee....zeby NAPADAĆ OSĄDZAĆ OCZERNIAĆ Księdza??? No nie... Wy naprawdę musicie NIE WIERZYĆ... SKORO NIE Wiecie, że tak nie wolno...nie można...nie wypada... KATOLICY!

    KSIĄDZ
    -jest osobą duchowną, DZIAŁAJĄCĄ mocą Pana Jezusa Chrystusa UŚWIĘCAJĄC lud,
    -TORUJĄCĄ drogę do Nieba
    -POSREDNIKIEM pomiędzy Bogiem a ludźmi.
    -WSKAZUJE drogę życiową opartą na dekalogu,
    -UDZIELA sakramentów świętych w jakimi dysponuje KOŚCIÓŁ ITD.
    Tak naprawdę to jego życie jest samotne, trudne, pełne obowiązków katechizacji. Jest księdzem nie tylko przy ołtarzu, ale we wszystkich sytuacjach. POWOŁANIE OTRZYMAŁ OD BOGA(…). Jego życie przepełnione jest obowiązkami związanymi z posługą w kościele, jest katechetą, MODLI SIĘ ZA NAS WSZYSTKICH tak więrzących jak i niewierzących…

    W konfesjonale zastępuje Boga, chce Jego wiarą nas rozgrzeszyć…

    CHOCIAŻBY BYŁ NAJGORSZY TO NIE MOŻNA od tego jest BÓG! A na ziemi inne organy sprawiedliwości....A KSIĄDZ NIKOGO PRZECIEŻ NIE ZABIŁ ITP ITD

    A WY CO ROBICIE!? CZY WY MACIE SUMIENIA?!

    Obludnicy!!!

    Pismo Święte

    NOWY Testamentu
    Ewangelia wg św. Mateusza

    Powściągliwość w sądzeniu. Obłuda

    1 Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni.
    2 Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą.
    3 Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz?
    4 Albo jak możesz mówić swemu bratu: Pozwól, że usunę drzazgę z twego oka, gdy belka [tkwi] w twoim oku?
    5 Obłudniku, wyrzuć najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka twego brata.
    6 Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie swych pereł przed świnie, by ich nie podeptały nogami, i obróciwszy się, was nie poszarpały.

    Nie wiem czy macie inne PISMO ŚWIĘTE, ale ja tym się kieruje... Więc sądząc po waszych wpisach i czynach i porównując JA JESTEM JESZCZE STAROŚWIECKA...ale wolę to niż wieczną nieszczęśliwość(...)

    56 85 Cytuj
  • 9 cze 2018

    ciekawe czy jak ten odejdzie (a podobno, że do końca czerwca jest) to będzie ciąg dalszy dyskusji...

    czy obecni zwolennicy będą rozgoryczeni faktem, że ich ulubieniec odszedł i w ramach rewanżu będą przeciwnikami nowego proboszcza?

    po tym wpisach mogę sądzić, że może być ciekawie :-)

    65 52 Cytuj
  • 9 cze 2018
    TaAnkaSkakanka napisał/a:

    Wnioski są takie: skłóceni ludzie, kościół (specjalnie z małej gdyż chodzi o budynek - to dla tych czepialskich stylistyki i gramatyki) jak ruina albo raczej jak piwnica, w ciągu 3 lat żadnych konkretnych prac w kościele ani wokół, ks. Proboszcz może rzeczywiście woli zajmować się wycieczkami i kawkami z wybranymi niż problemami kościelnymi. No cóż, przeciwnicy mówią jedno, zwolennicy bronią na potęgę, jednak myślę ze prawda leży gdzieś po środku i niestety ks. Proboszcz święty nie jest. Myślę że nikt z nas nie jest. Jednak myślałam że skończyły się te czasy że we wsiach ksiądz był świętością i to co powiedział i robił było święte i nie podlegające dyskusji. Jak widać część osób - zwolenników księdza- żyje nadal w takim przeświadczeniu. Niestety nikt nieomylny nie jest - ani przeciwnicy ani zwolennicy. Tak jak już pisałam prawda leży gdzieś po środku tego konfliktu.

    Hmmm... (odnośnie kościoła przez małe "k") uważasz, że to powód, żeby księdza WYRZUCAĆ?... Patrzcie-mówi ta co zamiast domu ma wille...A tak naprawde(...)
    Jestem okropnie zasmucona, słysząc tego typu " powody"-POWODY, które są
    Po1. m.in powodem do usunięcia księdza (ludzie zastanówcie się Czy napewno to powód? Ten powód mówi tylko o Was jacy jesteście... "materialisci" itp itd)

    Po2. A może są, kolejnym powodem A RACZEJ KOLEJNYM OSZCZERSTWEM...
    Jak możesz mówić, że nic nie jest zrobione??? ...sluchaj uważnie na "ogloszeniach" gdy ksiądz mówi Ci/Wam co jest zrobione... (np. nagłośnienie na cmentarzu, ocieplenie stropu/dachu, wymieniony piec, komin, pomalowane ogrodzenie... itd) masakra aa aaa!!!

    Po3. może powód ZAZDROŚCI, ZAWIŚCI, że "zacni" przedsiębiorcy nie mają zarobku? - jak to było za "tamtych lat".
    Jeśli tak myślicie to, to jest przykree... Tak na marginesie - ksiądz prosił/pytał czy ktoś zechciałby zrobić daną" pracę".

    Więc skończcie już z tym kościołem bo to ŻADEN POWÓD!!!

    Więc jak widać nie macie żadnych podstaw/dowodów/powodów do usunięcia księdza!

    Co do kawy ma pyszną...???? Wiem bo piłam... Jak i wielu sprzątających kościół w sobotę, którzy przyjmują zaproszenie ksiedza... Czy to też powód do usunięcia ksiedza??

    Wycieczki - dawniej ich nie było...a teraz dzieci mają wszystko by ich zachęcić do służenia (ministranci), do śpiewania(scholka) itd

    Ponadto do Waszej wiadomości KOLONIA na którą miały jechać została odwołana ....więc WSIOWI BIZNESMENI idźcie teraz do tych rodziców i dzieci i FUNDUJCIE WCZASY.
    Wy zapewne pojedziecie i (być może)będziecie ŚWIĘTOWAĆ Zwycięstwo...ale pamiętajcie!! Jesteście spaleni w naszych oczach...

    Hmmm...podsumowując TAKIE TO SĄ TE POWODY, KTÓRYMI SIĘ KIERUJECIE... te powody są śmieszne...jak i wiele innych.

    Poprostu UPATRZYLIŚCIE SOBIE KSIĘDZA ZA CEL... już od samego początku...
    Ludzie, którzy to czytacie (sąsiednie parafie) WYSTARCZY, ŻE SPOJRZYCIE NA PIERWSZY WPIS (data!!!!) Księdza jeszcze tu nie było....a już było pisane na Jego temat.

    62 100 Cytuj
  • 9 cze 2018

    Na odejściu Księdza stracą nie tylko dzieci które nie pojadą do Kołobrzegu ale wszyscy chorzy samotni do których co tydzień przyjeżdża Ksiądz. Stracą wszyscy Ci którzy chcieli się modlić, Adorowac, Ci którzy chcieli dowiedzieć się czegoś więcej na temat Boga wiary. Ale wy TUMANY krzczonowskie tego NIGDY nie zrozumieć. Dla nas jesteście szujami. NIGDY WAM TEGO NIE ZAPOMNIMY. Księdzu życzymy wszystkiego dobrego i mądrych ludzi wokół siebie.

    64 124 Cytuj
  • 9 cze 2018
    UnaVeglia napisał/a:

    Po2. Dobrze napisane... ZNISZCZYLIŚCIE WSZYSTKO!!! Wy, nie ksiądz TYLKO WY!!

    Po2. A co ma powiedzieć KSIĄDZ o swoich BLIZNACH?... naprawdę TACY Z WAS EGOIŚCI??

    Po3. Nie nudzą was już te wyjazdy do kurii?? Jak Wam nie wstyd... I wy chcecie się nazywać "inteligencją"?!-gdzie w każdy kąt jadziecie z buciorami...

    Po4. Cały czas czytam o tym jaki ks jest" beeee":
    -to źle robi
    -tego nie umie
    -to zniszczył
    -itd
    Wy chcecie księdza uczyć "moralnosci" "sprawiedliwosci""pokory"---naprawdę Wy?? A gdzie w tym Wasze życie...co drugi z Was ma problemy/grzechy , które wcześniej ludzie wymienili..
    I o sobie też bym mogła pisać...bo nie jestem idealna...ale ludzieeee....zeby NAPADAĆ OSĄDZAĆ OCZERNIAĆ Księdza??? No nie... Wy naprawdę musicie NIE WIERZYĆ... SKORO NIE Wiecie, że tak nie wolno...nie można...nie wypada... KATOLICY!

    KSIĄDZ
    -jest osobą duchowną, DZIAŁAJĄCĄ mocą Pana Jezusa Chrystusa UŚWIĘCAJĄC lud,
    -TORUJĄCĄ drogę do Nieba
    -POSREDNIKIEM pomiędzy Bogiem a ludźmi.
    -WSKAZUJE drogę życiową opartą na dekalogu,
    -UDZIELA sakramentów świętych w jakimi dysponuje KOŚCIÓŁ ITD.
    Tak naprawdę to jego życie jest samotne, trudne, pełne obowiązków katechizacji. Jest księdzem nie tylko przy ołtarzu, ale we wszystkich sytuacjach. POWOŁANIE OTRZYMAŁ OD BOGA(…). Jego życie przepełnione jest obowiązkami związanymi z posługą w kościele, jest katechetą, MODLI SIĘ ZA NAS WSZYSTKICH tak więrzących jak i niewierzących…

    W konfesjonale zastępuje Boga, chce Jego wiarą nas rozgrzeszyć…

    CHOCIAŻBY BYŁ NAJGORSZY TO NIE MOŻNA od tego jest BÓG! A na ziemi inne organy sprawiedliwości....A KSIĄDZ NIKOGO PRZECIEŻ NIE ZABIŁ ITP ITD

    A WY CO ROBICIE!? CZY WY MACIE SUMIENIA?!

    Obludnicy!!!

    Pismo Święte

    NOWY Testamentu
    Ewangelia wg św. Mateusza

    Powściągliwość w sądzeniu. Obłuda

    1 Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni.
    2 Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą.
    3 Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz?
    4 Albo jak możesz mówić swemu bratu: Pozwól, że usunę drzazgę z twego oka, gdy belka [tkwi] w twoim oku?
    5 Obłudniku, wyrzuć najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka twego brata.
    6 Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie swych pereł przed świnie, by ich nie podeptały nogami, i obróciwszy się, was nie poszarpały.

    Nie wiem czy macie inne PISMO ŚWIĘTE, ale ja tym się kieruje... Więc sądząc po waszych wpisach i czynach i porównując JA JESTEM JESZCZE STAROŚWIECKA...ale wolę to niż wieczną nieszczęśliwość(...)

    Ksiądz jest taką samą osobą jak ja czy Ty. Popełnia błędy jak my wszyscy. A czasy gdy księdzu oddawało się ostatnią krowę we wsi minęły. Jeszcze tutaj w Małopolsce ludzie są tacy "pobożni"* i "lezom" do kościoła jak na sraczkę, w innych miejscach kraju i w dużych miastach - to se ne vratii.

    *w cudzysłowiu, bo lektura tego tematu jest przykra.

    124 49 Cytuj
  • 9 cze 2018

    Ksiądz nie jest taką samą osobą jak ty czy ja bo o ile mi wiadomo to sakramentów nie możesz uszielać, chociażby w tej kwestii się różnimy, najświętszego sakramentu też nie możesz wystawić, ani nie przemienisz chleb i wina w Ciało Chrystusa i Krew. A zapomniałam...... Przecież ty na sraczkę tam przychodzisz noi haki na księdza szukać..... Marny twój los człowieczku jeśli się w porę nie opamiętasz, ne igraj z Bogiem a do jego domu nie przychodzi na sraczkę.

    50 131 Cytuj
  • 9 cze 2018
    zofia0 napisał/a:

    Może ty chodzisz do kościoła na sraczkę skoro tak szybko wybiegliście w pamiętną niedzielę z kościoła. Pajace jedne. Sraczkę to we łbach macie słomę i siano a co poniektórzy trot. To właśnie wasze podejście do kościoła. Sami nie chcecie tam chodzić to innym nie przeszkadza jcie.

    Jacy "my", ja nawet z waszej miejscowości nie jestem. Śmieszy mnie jedynie katolicyzm po polsku - włażenie w D księżom i wzajemne kłócenie się, co uskuteczniacie na miasto-info już dwa lata.

    zofia0 napisał/a:

    Ksiądz nie jest taką samą osobą jak ty czy ja bo o ile mi wiadomo to sakramentów nie możesz uszielać, chociażby w tej kwestii się różnimy, najświętszego sakramentu też nie możesz wystawić, ani nie przemienisz chleb i wina w Ciało Chrystusa i Krew. A zapomniałam...... Przecież ty na sraczkę tam przychodzisz noi haki na księdza szukać..... Marny twój los człowieczku jeśli się w porę nie opamiętasz, ne igraj z Bogiem a do jego domu nie przychodzi na sraczkę.

    Ksiądz jest takim samym człowiekiem, jak ja czy ty - ja w Boga nie wierzę, więc guzik mnie obchodzi co on tam udziela sobie. Nie ma nadprzyrodzonych mocy. Tak samo jak inni popełnia błędy, przestępstwa, ma lepsze i gorsze dni. To fanatycy religijni robią z księży drugich po "Bogu" i przypisują mu jakieś niesamowite właściwości.

    Ale w sumie się nie dziwie - w takich miejscowościach jedyna rozrywka to kościół - szansa pochwalić się nowym samochodem, fryzem, makijażem, ciuchem. Ot taki wiejski folklor.

    131 45 Cytuj
  • 9 cze 2018

    Jeśli nie jesteś z tąd, nie wierzysz w Boga, i wieśniacy Cię nie interesują to po co siedzisz na tym forum...... Nie rozumiem. Daje sobie rękę uciąć że największe miasto w jakim ostatnio byłeś to Mszana no może Jordanów a i jeszcze Myślenice wieeeelka metropolia. I pewnie w pierwszej ławce siedzisz nobo skąd możesz wiedzieć jakie nas wieśniaków rozrywki dotyczą. I oczywiście nie jesteś z naszej wsi...... Hahaha standard. A swoje poglądy możesz wsadzić sobie w swoje 4 litery.

    53 136 Cytuj
  • 9 cze 2018
    zofia0 napisał/a:

    Jeśli nie jesteś z tąd, nie wierzysz w Boga, i wieśniacy Cię nie interesują to po co siedzisz na tym forum...... Nie rozumiem. Daje sobie rękę uciąć że największe miasto w jakim ostatnio byłeś to Mszana no może Jordanów a i jeszcze Myślenice wieeeelka metropolia. I pewnie w pierwszej ławce siedzisz nobo skąd możesz wiedzieć jakie nas wieśniaków rozrywki dotyczą. I oczywiście nie jesteś z naszej wsi...... Hahaha standard. A swoje poglądy możesz wsadzić sobie w swoje 4 litery.

    Nie jestem z waszej wsi - wystarczy prześledzić moją aktywność na forum. Konto posiadam od kilku dobrych lat. Wykonując te czynność dowiesz się jakie mam wykształcenie, gdzie mieszkam i inne informacje, które wydaje ci się że wiesz, a tak naprawdę nie wiesz. Ja w przeciwieństwie do Ciebie udzielam się na forum w różnych tematach. Ty masz konto tylko po to, by wysrywać z siebie swoją frustrację w temacie księdza z waszej parafii.

    Swoje poglądy mogę wypowiadać tak jak i Ty wypowiadasz swoje: jesteś ograniczona, zaściankowa, wulgarna, nie znasz ortografii języka polskiego i nie masz zupełnie nic wspólnego z wiarą w katolicyzm. Nie przestrzegasz podstawowych pryncypiów swojej wiary. Z resztą jak większość tutaj zgromadzonych. Rozwiązujecie swoje problemy przez forum zamiast się spotkać i pogadać w świecie realnym.

    Podczas gdy Ty będziesz tracić godność i swoje życie na przypisywanie drugiemu człowiekowi jakiś specjalnych praw/mocy (księdzu) ja będę się cieszyć życiem, gdzie każdy człowiek będzie taki sam i równy.

    A teraz idź grzać wodę w bojlerze, bo jutro jest msza święta i trzeba się wykąpać raz na tydzień.

    135 44 Cytuj
  • 9 cze 2018

    Zaczynałem tę stronę żenujące będę dosadny WALCIE Się KOZIE CYCE chomeo

    36 92 Cytuj
  • 9 cze 2018

    Do Zofia0 Opamietsj się kobieto, posyp głowę popiołem, przepros bliskich i nie ublizaj bliźnim. A plebania tego czy innego zabierz do domu i nikt Go nie skrzywdzi i nastanie pokój i pojednanie.
    Odwiedzajac to forum widać Waszą słomę z butów, bułkę brali byścię przez bibułke a tu z swąd.
    Powodzenia z Obecnym i Przyszłym "WIELEBNYM"
    POKÓJ WAM.

    112 44 Cytuj
  • 9 cze 2018

    A będzie nowy ?

    86 32 Cytuj
  • 9 cze 2018

    Macie rację poziom zero tego forum. Mój piec jest bardziej inteligentny niż ty jeden z drugim, bo sam wie kiedy podgrzać wodę. A ciebie biedaku zabolał czuły punkt.... Czyli jednak jesteś ze wsi i pewnie nosisz wodę że studni.... Hihihi. Żałuję że wdałam się w tą pyskówkę bez celu,to nie w moim stylu, pójdę jednak za moim mentorem duchowym i z dystansem popatrzę na to wszystko co tutaj się dzieje. Gra nie warta świeczki. Choć muszę przyznać że upuszczenie żółći pomogło.... Idę żyć pełnią życia..... A ortografię zawale na karp dysleksji.... To chyba tyle forumowicze nie z naszej wiochy..... Syyyyyy..... A teraz wasza kolej na upuszczenie sobie jadu.... Zapraszam....

    46 133 Cytuj
  • 9 cze 2018
    zofia0 napisał/a:

    Macie rację poziom zero tego forum. Mój piec jest bardziej inteligentny niż ty jeden z drugim, bo sam wie kiedy podgrzać wodę. A ciebie biedaku zabolał czuły punkt.... Czyli jednak jesteś ze wsi i pewnie nosisz wodę że studni.... Hihihi. Żałuję że wdałam się w tą pyskówkę bez celu,to nie w moim stylu, pójdę jednak za moim mentorem duchowym i z dystansem popatrzę na to wszystko co tutaj się dzieje. Gra nie warta świeczki. Choć muszę przyznać że upuszczenie żółći pomogło.... Idę żyć pełnią życia..... A ortografię zawale na karp dysleksji.... To chyba tyle forumowicze nie z naszej wiochy..... Syyyyyy..... A teraz wasza kolej na upuszczenie sobie jadu.... Zapraszam....

    Jestem ze wsi i jestem z tego dumny, ale nie jestem z katoWsi i mam szersze horyzonty niż kłócenie się o księdza i przypisywanie mu jakiś szczególnych właściwości. A i znam ortografie. Bo Twoja to uciekła przy orce "zimnioków".

    Jesteś zbyt głupiutka, żeby zrozumieć, że mnie chodziło o wieś mentalną, a nie wieś jako miejscowość bez praw miejskich. Zamiast czytać pismo święte, musisz się otworzyć na nowe.

    134 44 Cytuj
  • 9 cze 2018
    Powodzianin_ napisał/a:

    ...A i znam ortografie. Bo Twoja to uciekła przy orce "zimnioków".

    ''zimnioków'' się nie orze ale co ja tam wiem :-)

    36 94 Cytuj
  • 9 cze 2018
    BrAwUrOwY kReDeNs napisał/a:

    ''zimnioków'' się nie orze ale co ja tam wiem :-)

    Pamiętaj, że był cudzysłów - nie traktuj dosłownie słowa pisanego przenośnia, metafora - mówi ci to coś?

    118 36 Cytuj
  • 9 cze 2018

    Cudzysłów użyłeś ponieważ napisałeś to gwarą (krzczonowską zresztą) ale po "nie traktuj dosłownie słowa pisanego" powinieneś użyć kropki. Wiem że twoje horyzonty sięgają bardzo daleko może nawet dalej niż Pcim ale co ja tam mogę o tym wiedzieć, głupia gęś że wsi, tej nie mentalnej Panie Miodek(obiecuje że to przed snem ostatni mój komentarz) idę spać do stodoły na siano.....

    44 126 Cytuj
  • 9 cze 2018
    zofia0 napisał/a:

    Cudzysłów użyłeś ponieważ napisałeś to gwarą (krzczonowską zresztą) ale po "nie traktuj dosłownie słowa pisanego" powinieneś użyć kropki. Wiem że twoje horyzonty sięgają bardzo daleko może nawet dalej niż Pcim ale co ja tam mogę o tym wiedzieć, głupia gęś że wsi, tej nie mentalnej Panie Miodek(obiecuje że to przed snem ostatni mój komentarz) idę spać do stodoły na siano.....

    Brak postawienia kropki to raczej mały grzech, za to pisanie "Borze" to już duży :).

    zofia0 27.05.2018 - 7:46
    " PiS iory to my ZJEDNOCZONA PRAWICA (a co prawe jest Borze,"

    Świetna jesteś. Typowa wiejska baba co się będzie kłócić, chociaż racji nie ma. :)

    Jak już czepiamy się kropek, to maksymalnie daje się ... kropki, a nie tak jak Ty - 5 :). Zaimki osobowe (Twoje) piszemy z dużej litery, a przed spójnikiem rozłącznym "ale" stawiamy przecinek. Tak samo jak przed spójnikiem łącznym "że" jest stawiany przecinek.

    Niesamowite jak wiejska baba mająca braki w edukacji wytyka innym błędy :). Pewnie tak jest z całą tą waszą dwuletnią kłótnią.

    128 41 Cytuj
  • 10 cze 2018
    zofia0 napisał/a:

    Cudzysłów użyłeś ponieważ napisałeś to gwarą (krzczonowską zresztą) ale po "nie traktuj dosłownie słowa pisanego" powinieneś użyć kropki. Wiem że twoje horyzonty sięgają bardzo daleko może nawet dalej niż Pcim ale co ja tam mogę o tym wiedzieć, głupia gęś że wsi, tej nie mentalnej Panie Miodek(obiecuje że to przed snem ostatni mój komentarz) idę spać do stodoły na siano.....

    To już nie jest wiara, to jest FANATYZM. Każdego kto ma inne zdanie niż Ty uważasz za swoją opozycję, z tym że podejrzewam że większość z forum nie będzie widziała problemu pokazać swoją twarz na dowód że jesteśmy zupełnie obcy a nie z waszej społeczności. Pytanie "zofio0" czy wy "obrońcy wiary" również...

    133 38 Cytuj
  • 10 cze 2018

    Do Powodzianin.
    No tak moje kropki są większym grzechem niż brak twojej (gdzie sens twojego zdania zostaje zupełnie zaburzony). Twoja pisownia z małej "ci, ty" (gdzie zwracasz się bezpośrednio do odbiorcy) jest oczywiście mniejszym grzechem niż moje "twoje" z małej. Wyjaśnię. Piszę z małej bo to wyraz całkowitego braku szacunku dla twojej osoby. Napisałam "Borze" używając edytora,moja wina że nie sprawdziłam teksu nim wrzuciłam komentarz. Biorę to na klatę. Pomijam twoją pisownię "pismo święte" gdzie wiadomo że piszemy z duże i to nie ze względu na szacunek. Moje zdanie na temat Księdza też jest większym grzechem niż twoje i twoja racja jest bardziejsza niż moja. Za chwilę wylejesz na mnie wiadro pomyj (używając słów:głupia, wiejska baba itp.) bo jesteś sfrustrowanym, młodym "staram kawalerem" mieszkającym kątem u mamusi, którego ogromna wiedza nie idzie w parze z osiągnięciami. Nie masz przyjaciół ani nawet znajomych a dziewczyny omijają cię szerokim łukiem. Największym twoim problemem jest to że ty nawet sam siebie nie lubisz. Czepiasz się pisowni myśląc że sam jesteś nie omylny. Pycha przyćmiła racjonalne myślenie. Szukasz drzazgi u innych a sam belki u siebie nie widzisz. To mój ostatni wpis na tym forum bo poziom który reprezentujesz zmusza mnie do zniżenia się do niego a ja tego nie chce. Teraz idę do kościoła może będziemy siedzieć w ławce obok. RZegnam.

    44 145 Cytuj
  • 10 cze 2018
    zofia0 napisał/a:

    Do Powodzianin.
    No tak moje kropki są większym grzechem niż brak twojej (gdzie sens twojego zdania zostaje zupełnie zaburzony). Twoja pisownia z małej "ci, ty" (gdzie zwracasz się bezpośrednio do odbiorcy) jest oczywiście mniejszym grzechem niż moje "twoje" z małej. Wyjaśnię. Piszę z małej bo to wyraz całkowitego braku szacunku dla twojej osoby. Napisałam "Borze" używając edytora,moja wina że nie sprawdziłam teksu nim wrzuciłam komentarz. Biorę to na klatę. Pomijam twoją pisownię "pismo święte" gdzie wiadomo że piszemy z duże i to nie ze względu na szacunek. Moje zdanie na temat Księdza też jest większym grzechem niż twoje i twoja racja jest bardziejsza niż moja. Za chwilę wylejesz na mnie wiadro pomyj (używając słów:głupia, wiejska baba itp.) bo jesteś sfrustrowanym, młodym "staram kawalerem" mieszkającym kątem u mamusi, którego ogromna wiedza nie idzie w parze z osiągnięciami. Nie masz przyjaciół ani nawet znajomych a dziewczyny omijają cię szerokim łukiem. Największym twoim problemem jest to że ty nawet sam siebie nie lubisz. Czepiasz się pisowni myśląc że sam jesteś nie omylny. Pycha przyćmiła racjonalne myślenie. Szukasz drzazgi u innych a sam belki u siebie nie widzisz. To mój ostatni wpis na tym forum bo poziom który reprezentujesz zmusza mnie do zniżenia się do niego a ja tego nie chce. Teraz idę do kościoła może będziemy siedzieć w ławce obok. RZegnam.

    Ci nie trzeba pisać z wielkiej litery:
    http://filolozka.brood.pl/ci-czy-zawsze-wielka/

    Brak szacunku? A czy to nie Chrystus nauczał, że każdy człowiek zasługuje na szacunek (miłosierdzie Boże)? To Ty wierzysz w tą wiarę, nie ja, a jesteś jak faryzeusze :).

    Kończąc już, bo widzę że jesteś internetowym trollem:

    Mam przekonanie graniczące z pewnością, że poniższe nicki to te same osoby. Zero jakiejkolwiek innej aktywności na miasto-info poza tym konkretnym tematem:

    zofia0
    BrAwUrOwY kReDeNs
    Rafal19912
    chomeo
    oczko
    UnaVeglia

    Pozdrawiam was serdecznie, lektura tego tematu tylko potwierdza tezę, że Polscy katolicy są zaściankowi i żrą się między sobą. Bawcie się dobrze!

    PS. Cieszę się, że Cię zdenerwowałem. Wyobrażam sobie Ciebie, toczącą pianę z pyska, a za 2 godziny przyjmującą najświętszy sakrament :). Tak, tak WŁAŚNIE TAK!

    157 47 Cytuj
  • 10 cze 2018

    Ulżyło :D?
    To dobrze :). Im więcej będziecie pisać tych bzdur tym więcej młodych ludzi się odwróci od kościoła. Mało kto rozumny chce być kojarzony z fanatykami i faryzeuszami.

    http://niedziela.pl/artykul/129563/nd/Przed-Panem-Bogiem-wszyscy-jestesmy-rowni

    Każdy jest równy wobec prawa, Państwa. Nie ma lepszych czy gorszych. Segregacje kastową stosują w Indiach. Jak widać, katolikom z Krzczonowa bliżej do New Delhi niż do Krakowa.

    Pozdrawiam.

    121 39 Cytuj

Odpowiedz