Forum » Okolice

Zmiana proboszcza w parafii Krzczonów

  • 10 cze 2018

    Ponieważ uparcie sami miedzy sobą się żrecie PUBLICZNIE. Skoro tak sami mówicie o sobie i jeszcze włączacie w to wiarę, wyzywacie każdego o innym zdaniu od ubeków, nie szanujecie własnego języka ojczystego to jak was można szanować?

    Społeczność powiatu teraz już wie, że w Krzczonowie mieszkają ludzie kłótliwi, nieżyczliwi, segregujący innych, żrący się między sobą, toczący pianę w internecie. Boli was, wasz obraz? To k....a, zróbcie sobie zebranie we wsi, a nie obrażajcie się nawzajem na forum. Zero godności. ZERO.

    122 39 Cytuj
  • 10 cze 2018
    zofia0 napisał/a:

    Na odejściu Księdza stracą nie tylko dzieci które nie pojadą do Kołobrzegu ale wszyscy chorzy samotni do których co tydzień przyjeżdża Ksiądz. Stracą wszyscy Ci którzy chcieli się modlić, Adorowac, Ci którzy chcieli dowiedzieć się czegoś więcej na temat Boga wiary. Ale wy TUMANY krzczonowskie tego NIGDY nie zrozumieć. Dla nas jesteście szujami. NIGDY WAM TEGO NIE ZAPOMNIMY. Księdzu życzymy wszystkiego dobrego i mądrych ludzi wokół siebie.

    PIEKNIE POWIEDZIANE!!!

    Nie zapomnijmy tez podziekowac ''ekscelrncjom'' z krakowskiej kurii,ktorzy tak wiele zrobili w tej sprawie.Palcem nie kiwneli!!Nie chcialo sie ruszyc swoich tlustych....zeby porozmawiac z parafianami,zeby zetelnie zbadac sprawe i bezstronnie wyciagnac wnioski i podjac wlasciwa decyzje!Podparli sie kilkoma smiesznymi historyjkami nie majacych zadnego pokrycia!Nie zapominajmy o arcydziele wymyslonym przez''krzczonowskie szuje'' a napisanym przez anaalfabete..Pismo to powinno ubiegac sie o literacka nagrode Nobla:))Sienkiewicz przy tym wymieka:)) Na tej podstawie wydali wyrok!!!
    W zaistnialej sytuacj bulwersujaca jest postawa krakowskich ''bufonow''.Ich czyny i postepowanie przypominaja czasy Marcina Lutera,kiedy Kosciol byl jaki byl,ze bogaty mogl wszystko zalatwic..W tej sytulacji nie jest inaczej,no ale jak ma byc kiedy'' krzczonowskie szuje'' nie maja nic do roboty to donosza,a jak maja to wykonuja od lat liczne prace stolarskie w kurii i innych budynkach sakralnych..Dzieki temu powsaly uklady,ukladziki.Wiemy tez po ktorej stronie barykady stoja.Z gory wiadomo bylo juz jaka bedzie decyzja.Tak najlepiej''dla swietego spokoju'' zamiesc pod dywan!
    Nie,nie bedzie spokoju,bo prawda musi byc obroniona!!
    Pamietajcie opasle ekscelencje,ze my tez dajemy na tace i z naszych pieniedzy tez zyjecie i to wcale nie skromnie..Sprawa jest tak smierdzaca ze powinna znalezc final w mediach!
    Smieszne jest tez to,ze oni nam prawia moraly o etyce,jak zyc w prawdzie itd!!!
    Wstydzcie sie ''krakowskie bufony'' ze tak NIESPRAWIEDLIWIE potraktowaliscie naszego ksiedza!!!Kiedys nadejdzie czas ze za to zaplacicie!! ''Pan Bog nie rychliwy,ale sprawiedliwy''!!

    Ps Do piosenki znanego muzyka,co dzis jest politykiem,tez bym WAS podciagnal.....''opasle.....''

    66 183 Cytuj
  • 11 cze 2018

    Wpisy do Wszystkich adekwatne przeczytać wreszcie książkę ,przebywać z mądrzejszymi porozmawiać a nie zgłupiejecie wtedy zrozumiecie dlaczego kropka itp.pismo święte z DUŻEJ litery i nie mówcie o kategoriach grzechu popytajcie księży ,bo człowiek jako istota rozumna ma wolną wole ale nie może rozgrzeszać od tego jest ksiądz ,aa łaska Wiary od BOGA pochodzi i z Nim jest na wieki. Oki.chomeo.

    47 79 Cytuj
  • 11 cze 2018
    Powodzianin_ napisał/a:

    Ci nie trzeba pisać z wielkiej litery:
    http://filolozka.brood.pl/ci-czy-zawsze-wielka/

    Brak szacunku? A czy to nie Chrystus nauczał, że każdy człowiek zasługuje na szacunek (miłosierdzie Boże)? To Ty wierzysz w tą wiarę, nie ja, a jesteś jak faryzeusze :).

    Kończąc już, bo widzę że jesteś internetowym trollem:

    Mam przekonanie graniczące z pewnością, że poniższe nicki to te same osoby. Zero jakiejkolwiek innej aktywności na miasto-info poza tym konkretnym tematem:

    zofia0
    BrAwUrOwY kReDeNs
    Rafal19912
    chomeo
    oczko
    UnaVeglia

    Pozdrawiam was serdecznie, lektura tego tematu tylko potwierdza tezę, że Polscy katolicy są zaściankowi i żrą się między sobą. Bawcie się dobrze!

    PS. Cieszę się, że Cię zdenerwowałem. Wyobrażam sobie Ciebie, toczącą pianę z pyska, a za 2 godziny przyjmującą najświętszy sakrament :). Tak, tak WŁAŚNIE TAK!

    PO1. Człowieczku... Nie wiesz nic o BOGU więc się nie odzywaj (sam powiedziałeś, że jesteś ateistą)

    PO2. Ja nigdy nie udzielam się na forum...bo nie lubię kłamać... A tu zostaje (niestety) wszystko-co napisze...wiec jeśli coś pisze to tylko wtedy KIEDY wiem, że nikomu(ani sobie) nie zrobię krzywdy "słowem(obmawianie, OBRAŻANIE, kłamanie itd) ...

    Po3. Hmm...pisze bo mnie ta sytuacja
    "boli"...EHHH Ale co ty możesz o tym wiedzieć? Jesteś totalnym Egoistą...ale i tak Ci współczuję, bo sądząc po Twojej pisowni chcesz zrobić tylko" szum"koło swojej "osoby" i nie obchodzi mnie to czy jesteś stąd czy też nie...(jeśli chcesz reklamować Ateizm to nie tu...) POPROSTU UWAŻAM, ŻE JEŚLI JESTEŚ CZŁOWIEKIEM NIE WIERZĄCYM(twoje slowa) to nie powinnienes się tu udzielać...(jesli nie zauważyłeś) *to tu spór toczy się o osobę księdza KATOLICKIEGO...a głos ATEISTY JEST TU ZBĘDNY..

    Po4. Jezeli masz ŻAL DO BOGA to zapraszam(y) na co czwartkowe czuwanie u nas w kościele...od godz 6.30-18. 00 możesz z Nim porozmawiać... A uwierz mi! ON nie jest taki zły...jest najlepszym słuchaczem, który nie będzie cię obrażał itd - A TYLKO SŁUCHAŁ...wiec wygadaj się przed NIM.

    Po5 . Dawno nie PRZYJĘŁAM KOMUNII ŚWIĘTEJ, właśnie przez to, że codziennie(nie tylko od święta) widzę, że ludzie (którzy jeździli do Kurii z kłamstwami) przyjmują KOMUNIE jakby nigdy nic.... A Ja tak nie potrafię PONIEWAŻ WOLĘ MIEĆ GRZECH "ZANIEDBANIA" JAK GRZECH (dużo cięższy) ŚWIETOKRADZTWA...i zdaje sobie z tego sprawę...że przyjmę PANA JEZUSA DO SERCA a za minutę, godzinę BĘDĘ GADAĆ NA LUDZI ITP ITD wiec wole poczekać KIEDY IM WSZYSTKIM WYBACZĘ...

    To samo jest ze spowiedzią... Cóż to za spowiedź?? Bez poprawy? Dla mnie - żadna- czyli nieważna...

    Dlatego tu Ci przyznam rację... Nie każdy człowiek (nazywajacy się katolikiem/chrześcijaninem) JEST Prawdziwym sumiennym katolikiem... I masz z tym rację, ponieważ u nas w Parafii jest takich(ludzi) trochę...
    Na marginesie.... - jesli np Ja nie pójdę w święta do KOMUNII to będzie szoookkkk dla innych...cytuje: "ej patrz jaka grzesznica..niie idzie do Komunii a to jest przecież największe święto,"-MOWIĄ to Obłudnicy

    I myślę, że na tym zakończę...

    Zawsze mam zdanie, że nie raz człowiek będący z boku jest bliżej BOGA niż ten przed samym ołtarzem...
    Dlategoooooo....
    Ps:Musisz do nas przyjechać na Mszę Świętą i sprawdzić, posłuchać itp czy faktycznie jest tak jak twoi znajomi(z naszej wsi) mówią....
    A z drugiej strony nie wydaje mi się żebyś był z innej parafii, ponieważ za bardzo się tu udzielasz...za bardzo się kłócisz... Poprostu powinieneś być obiektywny - a tego nie widzę, nie słyszę... Więcccc....???

    41 157 Cytuj
  • 12 cze 2018
    Powodzianin_ napisał/a:

    Pamiętaj, że był cudzysłów - nie traktuj dosłownie słowa pisanego przenośnia, metafora - mówi ci to coś?

    metafora czy przenośnia nie zmienia faktu, że ziemniaków czy -zimnioków- się nie orze :-)

    orać to można ziemię a ziemniaki się 'kopie' lub sadzi :-)

    27 57 Cytuj
  • 12 cze 2018
    BrAwUrOwY kReDeNs napisał/a:

    metafora czy przenośnia nie zmienia faktu, że ziemniaków czy -zimnioków- się nie orze :-)

    orać to można ziemię a ziemniaki się 'kopie' lub sadzi :-)

    Poczytaj czym jest metafora i przenośnia, bo ewidentnie nie rozumiesz definicji środka stylistycznego.

    UnaVeglia napisał/a:

    PO1. Człowieczku... Nie wiesz nic o BOGU więc się nie odzywaj (sam powiedziałeś, że jesteś ateistą)

    PO2. Ja nigdy nie udzielam się na forum...bo nie lubię kłamać... A tu zostaje (niestety) wszystko-co napisze...wiec jeśli coś pisze to tylko wtedy KIEDY wiem, że nikomu(ani sobie) nie zrobię krzywdy "słowem(obmawianie, OBRAŻANIE, kłamanie itd) ...

    Po3. Hmm...pisze bo mnie ta sytuacja
    "boli"...EHHH Ale co ty możesz o tym wiedzieć? Jesteś totalnym Egoistą...ale i tak Ci współczuję, bo sądząc po Twojej pisowni chcesz zrobić tylko" szum"koło swojej "osoby" i nie obchodzi mnie to czy jesteś stąd czy też nie...(jeśli chcesz reklamować Ateizm to nie tu...) POPROSTU UWAŻAM, ŻE JEŚLI JESTEŚ CZŁOWIEKIEM NIE WIERZĄCYM(twoje slowa) to nie powinnienes się tu udzielać...(jesli nie zauważyłeś) *to tu spór toczy się o osobę księdza KATOLICKIEGO...a głos ATEISTY JEST TU ZBĘDNY..

    Po4. Jezeli masz ŻAL DO BOGA to zapraszam(y) na co czwartkowe czuwanie u nas w kościele...od godz 6.30-18. 00 możesz z Nim porozmawiać... A uwierz mi! ON nie jest taki zły...jest najlepszym słuchaczem, który nie będzie cię obrażał itd - A TYLKO SŁUCHAŁ...wiec wygadaj się przed NIM.

    Po5 . Dawno nie PRZYJĘŁAM KOMUNII ŚWIĘTEJ, właśnie przez to, że codziennie(nie tylko od święta) widzę, że ludzie (którzy jeździli do Kurii z kłamstwami) przyjmują KOMUNIE jakby nigdy nic.... A Ja tak nie potrafię PONIEWAŻ WOLĘ MIEĆ GRZECH "ZANIEDBANIA" JAK GRZECH (dużo cięższy) ŚWIETOKRADZTWA...i zdaje sobie z tego sprawę...że przyjmę PANA JEZUSA DO SERCA a za minutę, godzinę BĘDĘ GADAĆ NA LUDZI ITP ITD wiec wole poczekać KIEDY IM WSZYSTKIM WYBACZĘ...

    To samo jest ze spowiedzią... Cóż to za spowiedź?? Bez poprawy? Dla mnie - żadna- czyli nieważna...

    Dlatego tu Ci przyznam rację... Nie każdy człowiek (nazywajacy się katolikiem/chrześcijaninem) JEST Prawdziwym sumiennym katolikiem... I masz z tym rację, ponieważ u nas w Parafii jest takich(ludzi) trochę...
    Na marginesie.... - jesli np Ja nie pójdę w święta do KOMUNII to będzie szoookkkk dla innych...cytuje: "ej patrz jaka grzesznica..niie idzie do Komunii a to jest przecież największe święto,"-MOWIĄ to Obłudnicy

    I myślę, że na tym zakończę...

    Zawsze mam zdanie, że nie raz człowiek będący z boku jest bliżej BOGA niż ten przed samym ołtarzem...
    Dlategoooooo....
    Ps:Musisz do nas przyjechać na Mszę Świętą i sprawdzić, posłuchać itp czy faktycznie jest tak jak twoi znajomi(z naszej wsi) mówią....
    A z drugiej strony nie wydaje mi się żebyś był z innej parafii, ponieważ za bardzo się tu udzielasz...za bardzo się kłócisz... Poprostu powinieneś być obiektywny - a tego nie widzę, nie słyszę... Więcccc....???

    Tego się nie da czytać. Masz poważne problemy emocjonalne. Sikasz frustracją. Zamiast klikać w sieci idź do psychiatry. Może ci pomoże.

    Bez odbioru.

    63 36 Cytuj
  • 12 cze 2018
    Powodzianin_ napisał/a:

    Ci nie trzeba pisać z wielkiej litery:
    http://filolozka.brood.pl/ci-czy-zawsze-wielka/

    Brak szacunku? A czy to nie Chrystus nauczał, że każdy człowiek zasługuje na szacunek (miłosierdzie Boże)? To Ty wierzysz w tą wiarę, nie ja, a jesteś jak faryzeusze :).

    Kończąc już, bo widzę że jesteś internetowym trollem:

    Mam przekonanie graniczące z pewnością, że poniższe nicki to te same osoby. Zero jakiejkolwiek innej aktywności na miasto-info poza tym konkretnym tematem:

    zofia0
    BrAwUrOwY kReDeNs
    Rafal19912
    chomeo
    oczko
    UnaVeglia

    Pozdrawiam was serdecznie, lektura tego tematu tylko potwierdza tezę, że Polscy katolicy są zaściankowi i żrą się między sobą. Bawcie się dobrze!

    PS. Cieszę się, że Cię zdenerwowałem. Wyobrażam sobie Ciebie, toczącą pianę z pyska, a za 2 godziny przyjmującą najświętszy sakrament :). Tak, tak WŁAŚNIE TAK!

    muszę Cię zmmartwic ale występuje tutaj jako jedna osoba a moje wypowiedzi nie są 'za' czy 'przeciw'

    śmiem twierdzić, że więcej radości powoduje u mnie czytanie jak się tutaj dzieci bawia niż obrazanie kogoś :-)

    28 42 Cytuj
  • 12 cze 2018

    Dziękuję za zaproszenie mnie do tego razgawora św.p.ks.Tiszner powiedział słynny cytat JHOMO SOWJETIKUS człowiek radziecki jak to filozof mówił o myśleniu napierw pomyśl później napisz a krótko żeby było o czym myśleć
    Oki chomeo

    29 21 Cytuj
  • 12 cze 2018

    Do Una Vegila
    Dziękuje za troskę jeśli już w czwartek to Adoracja Pana Jezusa który jest w Trójcy w osobach trojaki w BÓSTWIE jednaki. Oki.chomeo

    25 15 Cytuj
  • 12 cze 2018

    Do prowadzącego boisz się pisania o Bogu.powycinałeś dogmaty Soborowe ktoś się przypatrzy Twojej ingerencji i powie sprawdzam wolność sumienia i wyznania.Oki chomeo

    44 54 Cytuj
  • 12 cze 2018
    UnaVeglia napisał/a:

    PO1. Człowieczku... Nie wiesz nic o BOGU więc się nie odzywaj[...]

    PO2. Ja nigdy nie udzielam się na forum...bo nie lubię kłamać... A tu zostaje (niestety) wszystko-co napisze...wiec jeśli coś pisze to tylko wtedy KIEDY wiem, że nikomu(ani sobie) nie zrobię krzywdy "słowem(obmawianie, OBRAŻANIE, kłamanie itd) ...
    [...]

    Ty tak na poważnie?? Albo nie rozumiesz tego co piszesz, albo nie znasz słowa obłuda.

    UnaVeglia napisał/a:

    [...]
    A z drugiej strony nie wydaje mi się żebyś był z innej parafii, ponieważ za bardzo się tu udzielasz...za bardzo się kłócisz... Poprostu powinieneś być obiektywny - a tego nie widzę, nie słyszę... Więcccc....???

    Więc jak? Robimy spotkanie zapoznawcze? Bo chyba nie macie się czego wstydzić i chcecie sprawdzić czy jesteśmy tym za kogo się podajemy.

    61 36 Cytuj
  • 12 cze 2018

    Dramat !!! Ta dyskusja stała się rozmową na temat j. polskiego a nie istotnej kwestii !!!!

    49 36 Cytuj
  • 12 cze 2018

    Dokonujecie porównań księdza który był przez 30 lat do księdza który ma staż niecałe 3 lata gdzie na każdym kroku jest szykanowany , porównywany do poprzednika !!!! Nigdy tak naprawdę nie dostał szansy by się wykazać !!! Nasze społeczeństwo jest bardzo zacofane ... !!!

    59 60 Cytuj
  • 12 cze 2018

    Dobry wieczór.
    Czy wszyscy wiedzą że ks. od Nas już nie długo odejdzie?
    Jeżeli nie,to poinformujcie innych parafian,że jeszcze dwie niedziele tutaj będzie,a później już Go tutaj
    zapewne nigdy już nie zobaczymy.
    I co dalej? Ponoć ma tutaj przyjechać Książkiewicz na białym rumaku i ma wszystko wrócić do normy i ma być wszystko pięknie i wspaniale,tak jak to było dawniej.
    Buntowników,którzy odważyli się stanąć po stronie ks.M może się nie zlinczuje,ale zapewne poniosą srogą kare, jeżeli zechcą wrócić do wspólnoty parafialnej w Krzczonowie.
    Tylko takie pytanie...Czy to co zostanie zrodzone z tej zawieruchy,nienawiści,kłamstwa,oczerniania tegoż księdza o jakieś wymyślone historie związane z zachowaniem tegoż proboszcza,które po zweryfikowaniu okazywały się JUDASZOWYMI OSZCZERSTWAMI, JUDASZOWYMI OSZCZERSTWAMI,ten kościół będzie jeszcze wspólnotą ?
    Myślę że nie będzie.
    Może to co powstanie nie będzie się nazywało Parafia rzymskokatolicka ,ale jakaś sekta,
    sekta której guru będzie były proboszcz i budowniczy obecnego budynku kościelnego(zagrzybionej piwnicy) ks.Książkiewicz.
    Ja osobiście nie chcę do czegoś takiego należeć,bo uważam,że to co stworzą ZACNI TEJ PARAFII,nie będzie miało nic,a nic wspólnego z naszą wiarą,a przede wszystkim z Bogiem.Poprzez należenie do takiej wspólnoty opartej na kłamstwie,fałszu,obłudzie i jeszcze raz kłamstwie ELITY,która za priorytet postanowiła zniszczyć za wszelką cenę ksnie będę ZBAWIONY.
    Więc proszę Was Parafianie,którzy macie jeszcze trochę rozumu w głowie zastanówcie się czy chcecie należeć do wspólnoty której fundamentem będzie zniszczenie niewinnego człowieka.

    61 78 Cytuj
  • 12 cze 2018

    Masz zupełną rację!!!

    Nic dodać nic ująć!!!

    Pamiętajcie "nieraz przegrana czyni wygranym"!!!

    Chyba nie muszę interpretować o co chodzi....jesli Jesteście wierzącymi ludźmi to rozumiecie....

    I na Waszym miejscu nie ma się z czego cieszyć... O zgrozo...

    "... Nadejdzie dzień mojego gniewu(...)
    Przyjde sądzić ludzkie czyny(...) Powiadam Wam: nie ostanie sie ani jeden zły uczynek...ani jedna zła dusza (...)
    Jam jest ten, który sądzi żywych i umarłych(...)
    Módlcie się bo bliskie jest Królestwo Niebieskie(...)
    Módlcie się byście nie pomarli w/z nienawiści, BO JA JESTEM MIŁOŚCIĄ i dam ją każdemu kto się do mnie ucieka(...)
    Proście a otrzymacie(...)Dawajcie a będzie Wam dane(...)Wybaczajcie a i Ja Wam przebacze(...)"

    Z katechizmu:

    "BÓG JEST SĘDZIĄ SPRAWIEDLIWYM, KTÓRY ZA DOBRO WYNAGRADZA, A ZA ZŁO KARZE"

    56 72 Cytuj
  • 13 cze 2018
    UnaVeglia napisał/a:

    Hmmm... (odnośnie kościoła przez małe "k") uważasz, że to powód, żeby księdza WYRZUCAĆ?... Patrzcie-mówi ta co zamiast domu ma wille...A tak naprawde(...)
    Jestem okropnie zasmucona, słysząc tego typu " powody"-POWODY, które są
    Po1. m.in powodem do usunięcia księdza (ludzie zastanówcie się Czy napewno to powód? Ten powód mówi tylko o Was jacy jesteście... "materialisci" itp itd)

    Po2. A może są, kolejnym powodem A RACZEJ KOLEJNYM OSZCZERSTWEM...
    Jak możesz mówić, że nic nie jest zrobione??? ...sluchaj uważnie na "ogloszeniach" gdy ksiądz mówi Ci/Wam co jest zrobione... (np. nagłośnienie na cmentarzu, ocieplenie stropu/dachu, wymieniony piec, komin, pomalowane ogrodzenie... itd) masakra aa aaa!!!

    Po3. może powód ZAZDROŚCI, ZAWIŚCI, że "zacni" przedsiębiorcy nie mają zarobku? - jak to było za "tamtych lat".
    Jeśli tak myślicie to, to jest przykree... Tak na marginesie - ksiądz prosił/pytał czy ktoś zechciałby zrobić daną" pracę".

    Więc skończcie już z tym kościołem bo to ŻADEN POWÓD!!!

    Więc jak widać nie macie żadnych podstaw/dowodów/powodów do usunięcia księdza!

    Co do kawy ma pyszną...???? Wiem bo piłam... Jak i wielu sprzątających kościół w sobotę, którzy przyjmują zaproszenie ksiedza... Czy to też powód do usunięcia ksiedza??

    Wycieczki - dawniej ich nie było...a teraz dzieci mają wszystko by ich zachęcić do służenia (ministranci), do śpiewania(scholka) itd

    Ponadto do Waszej wiadomości KOLONIA na którą miały jechać została odwołana ....więc WSIOWI BIZNESMENI idźcie teraz do tych rodziców i dzieci i FUNDUJCIE WCZASY.
    Wy zapewne pojedziecie i (być może)będziecie ŚWIĘTOWAĆ Zwycięstwo...ale pamiętajcie!! Jesteście spaleni w naszych oczach...

    Hmmm...podsumowując TAKIE TO SĄ TE POWODY, KTÓRYMI SIĘ KIERUJECIE... te powody są śmieszne...jak i wiele innych.

    Poprostu UPATRZYLIŚCIE SOBIE KSIĘDZA ZA CEL... już od samego początku...
    Ludzie, którzy to czytacie (sąsiednie parafie) WYSTARCZY, ŻE SPOJRZYCIE NA PIERWSZY WPIS (data!!!!) Księdza jeszcze tu nie było....a już było pisane na Jego temat.

    Cytuję, Bo nie chce mi się drugi raz pisać... Za co ksiądz jest (według Was wyrzucony) NIECH ŚWIAT WIDZI I SIĘ ŚMIEJE... czy to są POWAŻNE powody??

    Ps: Ksiądz JESZCZE NIE ODCHODZI... my na to nie pozwolimy...

    SŁOWO DO KURII... :

    I Parafia NIE JEST PODZIELONA(to nie powod) TYLKO POPIER....NA!!
    KRZCZONÓW to siedlisko diabła...

    Rozwine temat...

    Zaczęło się to z dniem wyrzucenia KSIĘDZA ZAPAŁOWICZA (i INNYCH księży ) i teraz praktycznie te same osoby/potomkowie ROBIĄ Z TYM (OBECNYM KSIEDZEM)...

    Jesteśmy(a raczej JESTEŚCIE) numerem 1 w Kurii-Choć to Wam się udało...

    na nic to Wasze PiSanie.... A moje czytanie... Idę spać.

    NIE-dobranoc.

    50 75 Cytuj
  • 13 cze 2018
    Powodzianin_ napisał/a:

    Poczytaj czym jest metafora i przenośnia, bo ewidentnie nie rozumiesz definicji środka stylistycznego

    Bez odbioru.

    o czym Ty mówisz człowieku? chcesz na siłę pokazać jaki to mądry nie jesteś znawco polszczyzny a nie potrafisz zrozumieć o co mi chodzi :-) 'oranie' to metafora? czego niby?

    ludzie tutaj są na tyle przyzwyczajeni do rzucania obelg i obrazy innego człowiek, że jak się ''uczepi'' (metafora taka) człowiek jednego słowa to i Tak jest z automatu obrażany.

    dzieci, dzieci i jeszcze raz dzieci

    28 46 Cytuj
  • 13 cze 2018

    macie tyle do powiedzenia na forum, ciągle pretensje do innego o wszystko i o nic, ktoś traktowany jako zwolennik - to zły, ktoś traktowany jako przeciwnik - to zły, ktoś bezstronny - to też zły.

    nie rozumiecie sensu forum publicznego - tu się rozmawia a nie obraża jeden drugiego, tylko cytować umiecie i rzucić bluzgą w czyimś kierunku bo ktoś napisał swoje zdanie a jest ono inne niż twoje :-)

    ktoś napisał o spotkaniu wszystkich tu aktywnych cwaniaków, którzy wolą rzucić obelge na forum w czyimś kierunku niż się ujawnić i powiedzieć to komuś w twarz - zwykle tchórze i tyle!

    żaden z tych cwaniaków nie powtórzy publicznie słów, które napisał w czyimś kierunku bo to zwykle tchórze i napinacze internetowi

    żeby jasność była bo i Tak nie każdy zrozumie - mam na myśli wszystkich - przeciwnych i tych 'za'.

    35 46 Cytuj
  • 13 cze 2018

    Co tam ???? doktorku sovieticusie to jest złożony temat nie na twoje aj qiu
    Oki

    23 29 Cytuj
  • 13 cze 2018

    ilość minusów dowodzi tezie - prawda w oczy kole lub jak ktoś woli, prawda boli:-)

    sami cwaniacy i tchórze - myślicie, że Internet daje wam anonimowość i możliwość dowartościowania się przez wyzywanie i obrażanie drugiego człowieka a na żywo boicie się przedstawić swoich racji i zdania - nie jesteście anonimowi - adres IP mówi więcej niż się wam wydaje także powodzenia bo kiedyś zapuka do waszych domów policja za obrazanie innych

    wszyscy ( Ci za i Ci przeciw) jesteście siebie warci

    29 37 Cytuj
  • 13 cze 2018

    Boleć to może twoja indolencja a zjawisko człowiek radziecki odnoszę do sposobu myślenia Oki

    25 18 Cytuj
  • 16 cze 2018

    Temat przygasł jak pet w popielniczce i nie ma się z czego pośmiać. Jedźcie po sobie jak wściekłe psy bo weekend w pełni, to czas dla forumowiczów. Jutro będzie o czym pogadać pod kościołem. Cebulandio obudź się!

    15 19 Cytuj
  • 24 cze 2018

    Gdzie jesteś szczęśćiarzu ,królu bosy ,porannej rosy ,jakżeś jest ubogim,musisz się chować,zasłaniać trikami,niczym struś głowa w piaskownicy,a jutro nowy dzień,patrzenie w krok,bo wyżej oczy taakii wstyd,podeśle Ci kiedyś całą stronę,nieszczęśni Ci chrzestni co Cię do chrztu trzymali,później ich nieśli
    Oki

    20 10 Cytuj
  • 24 cze 2018

    Czemuś wyrzucił uzasadnienie,taki chojrak dołożyć ksiedzu tobyś puścił ,ziarno zasiane ,jak nie o......
    Wyda owoce
    Oki

    20 10 Cytuj
  • 27 cze 2018
    UnaVeglia napisał/a:

    Hmmm... (odnośnie kościoła przez małe "k") uważasz, że to powód, żeby księdza WYRZUCAĆ?... Patrzcie-mówi ta co zamiast domu ma wille...A tak naprawde(...)
    Jestem okropnie zasmucona, słysząc tego typu " powody"-POWODY, które są
    Po1. m.in powodem do usunięcia księdza (ludzie zastanówcie się Czy napewno to powód? Ten powód mówi tylko o Was jacy jesteście... "materialisci" itp itd)

    Po2. A może są, kolejnym powodem A RACZEJ KOLEJNYM OSZCZERSTWEM...
    Jak możesz mówić, że nic nie jest zrobione??? ...sluchaj uważnie na "ogloszeniach" gdy ksiądz mówi Ci/Wam co jest zrobione... (np. nagłośnienie na cmentarzu, ocieplenie stropu/dachu, wymieniony piec, komin, pomalowane ogrodzenie... itd) masakra aa aaa!!!

    Po3. może powód ZAZDROŚCI, ZAWIŚCI, że "zacni" przedsiębiorcy nie mają zarobku? - jak to było za "tamtych lat".
    Jeśli tak myślicie to, to jest przykree... Tak na marginesie - ksiądz prosił/pytał czy ktoś zechciałby zrobić daną" pracę".

    Więc skończcie już z tym kościołem bo to ŻADEN POWÓD!!!

    Więc jak widać nie macie żadnych podstaw/dowodów/powodów do usunięcia księdza!

    Co do kawy ma pyszną...???? Wiem bo piłam... Jak i wielu sprzątających kościół w sobotę, którzy przyjmują zaproszenie ksiedza... Czy to też powód do usunięcia ksiedza??

    Wycieczki - dawniej ich nie było...a teraz dzieci mają wszystko by ich zachęcić do służenia (ministranci), do śpiewania(scholka) itd

    Ponadto do Waszej wiadomości KOLONIA na którą miały jechać została odwołana ....więc WSIOWI BIZNESMENI idźcie teraz do tych rodziców i dzieci i FUNDUJCIE WCZASY.
    Wy zapewne pojedziecie i (być może)będziecie ŚWIĘTOWAĆ Zwycięstwo...ale pamiętajcie!! Jesteście spaleni w naszych oczach...

    Hmmm...podsumowując TAKIE TO SĄ TE POWODY, KTÓRYMI SIĘ KIERUJECIE... te powody są śmieszne...jak i wiele innych.

    Poprostu UPATRZYLIŚCIE SOBIE KSIĘDZA ZA CEL... już od samego początku...
    Ludzie, którzy to czytacie (sąsiednie parafie) WYSTARCZY, ŻE SPOJRZYCIE NA PIERWSZY WPIS (data!!!!) Księdza jeszcze tu nie było....a już było pisane na Jego temat.

    Pięknie napisane to cała prawda,popieram w 100%

    29 15 Cytuj

Odpowiedz