Forum » Okolice

PRZEJŚCIE DLA PIESZYCH OSIECZANY !!!!!

  • szu teższu 22 maj 2016

    Witam mam takie pytanie ,bo wiem że kiedyś były zbierane podpisy odnośnie zrobienia przejścia dla pieszych do sklepu euro jest to największy sklep w osieczanach a nie da się tam przejść pieszo z chodnika na drugą stronę do skleu dziś chciałem przejść z wózkiem z dzieckiem i czekałem chyba z 5 min masakra jakaś niby teren zabudowany a nikt tam 50 km/h nie jechał i nawet nikt nikt nie pomyślał żeby sie zatrzymać i przepuścić wózek z dzieckiem może czyta to ktoś kto wie jak załatwić takie przejście jeśli trzeba farbę kupie sam pomaluje słupki i dwa znaki też zrobię co mi tam stać mnie skoro urząd już taki biedny że nie ma na to.

    22 13 Cytuj
  • 22 maj 2016

    Trzeba sie zglosic do radnego z Osieczan i jemu przedstawic problem .

    18 22 Cytuj
  • 22 maj 2016

    Pamiętam, że przed remontem drogi podpisy w tej sprawie zbierali w szkole podstawowej w Osieczanach, ale nic z tego nie wyszło....

    13 14 Cytuj
  • 22 maj 2016

    no ale za co 5 minusów się pytam ???? przecież to nie polityka (chyba, że walker czuwa)

    13 20 Cytuj
  • szu teższu 24 maj 2016

    a po co te plusy i minusy co to ludziom daje???

    6 16 Cytuj
  • 8 cze 2016

    Malina ma rację ale w Osieczanach jest radny bezradny i co dalej ? Przetarg na malowanie ?

    19 6 Cytuj
  • 9 cze 2016
    malina napisał/a:

    Trzeba sie zglosic do radnego z Osieczan i jemu przedstawic problem .

    A radny nie zna problemu?To gdzie mieszka?Nie w Osieczanach?

    17 8 Cytuj
  • szu teższu 14 cze 2016

    radny mieszka 20 metrów od sklepu :) wczoraj rozmawiałem z właścicielami sklepu przejścia dla pieszych i zebrali podpisy ludzi ale podobno nie da sie zrobić przejscia bo takie przejścia są niebezpieczne bo ludzie wchodzą na drogę ,chyba trzeba podkopać się pod drogą ,i podobno nie ma potrzeby robienia takiego przejścia bo niedużo ludzi przechodzi przez drogę chociaż w sobotę widziałem co innego jakaś parodia trzeba chyba samemu farbe kupić i namalować :)

    12 6 Cytuj
  • Andrzej 14 cze 2016
    szu20 napisał/a:

    zebrali podpisy ludzi ale podobno nie da sie zrobić przejscia bo takie przejścia są niebezpieczne bo ludzie wchodzą na drogę

    To postawić jeszcze fotoradar przy przejściu, wtedy na pewno samochody zwolnią i będzie można przez przejście przejść spokojnie ;)

    Poza tym przejścia chyba są właśnie po to, aby ludzie mogli wejść na drogę...

    9 4 Cytuj
  • 14 cze 2016

    Ciekawa sprawa. Na zakopiance pasy można było namalować a na takiej drodze to nie?

    7 5 Cytuj
  • 14 cze 2016

    Bo zakopianka podlega pod GDDKIA a nie pod nauczyciela prac ręcznych.

    12 7 Cytuj
  • 15 cze 2016

    T o akurat zaleta prace ręczne Trochę farby, pędzel i po sprawie!

    9 5 Cytuj
  • szu teższu 17 cze 2016

    śmieszne to jest ale i żałosne bo naprawdę cięzko przejść przez tą drogę ruch tak jak na wszystkich drogach jest coraz większy kilka lat temu nie było by z tym problemu ale dziś jest i to dość duży ktoś kto przechodzi sam i jest zdrowy przejdzie bo widoczność jest duża i przebiegnie bez problemu ale już z wózkiem i dzieckiem nie jest tak łatwo :/ a kierowcy i tak się nie zatrzymają widząć nawet wózek na poboczu każdemu się dziś spieszy

    7 5 Cytuj
  • 22 cze 2016

    Nawet gdyby zrobiono tam przejście dla pieszych to i tak znając kulturę jazdy myślenickich kierowców koniecznie byłoby trzeba wchodzić "na chama", bo żaden by się nie zatrzymał.

    7 14 Cytuj
  • 23 cze 2016

    Sprawa tego przejścia świadczy o jednym ,że radni u nas są za dupochrony władzy a nie dla społeczeństwa.Mają uchwalać to co władza każe a władza ma wtedy wymówkę -to nie ja to Rada.Szu 20 napisał/a że radny mieszka 20 metrów od tego miejsca i co przez tyle lat nie zrobił nic?To po co on jest?Żeby robić sobie zdjęcia z Burmistrzem?

    20 3 Cytuj
  • 19 sie 2016

    A madre glowy w kraju nie uchwalili ustawy jaka obowiazuje w calej normalnej europie ze pieszy w poblizu przejscia dla pieszych ma pierwszenstwo na drodze i trzeba auto zatrzymac i go przepuscic.....
    Lepiej trupy z pasow zbierac

    8 6 Cytuj
  • adzygmunt 19 sie 2016

    Mam ale do zachowania pieszych wandali, zapewne z Osieczan. Wczorajszej nocy przewrócono znaki drogowe i... lustro ułatwiające obserwację drogi.
    To także kultura - tym razem "pederastającej młodzieży"?

    15 5 Cytuj
  • 20 sie 2016

    Spoko, dopiero się młodzi rozkręcają, Zresztą skoro ani Policja ani straż miejska nie widzą problemu to czego oczekiwać kultury i porządku ???

    6 1 Cytuj
  • szu teższu 5 mar 2017

    temat przejścia upadł bo nikomu nie było potrzebne widocznie każdy zdążał przebiec przez drogę ,do wczoraj niestety ktoś nie zdązył przebiec a może jakby były te zasrane pasy ten ktoś dziś dalej by żył???ciekawe czy teraz ktoś będzie chętny podjąć temat pasów w tym miejscu ??? czy dalej trzeba czekać aż znowu ktoś tam ZGINIE ??? idzie lato ludzi coraz więcej będzie chodziło więc ....

    27 7 Cytuj
  • 6 mar 2017

    Pasy w Osieczanach powinny być w co najmniej trzech miejscach. Przy krzyżówce InterZoo. Przystanki są a nie ma jak przejść na drugą stronę. Grupa gimnazjalistów czeka i nie mają jak bezpiecznie przejść. Podobnie jest obok szkoły podstawowej.... i kolejnych dwóch przystanków w stronę Myślenic. Jakby były pasy to i kierowcy mieli by ułatwienie do zatrzymania się i bezpiecznego przepuszczenia pieszych. Po pierwsze na pasach nie wolno wyprzedzać a po drugie zatrzymanie kierowcy jest uzasadnione. Jeśli jakaś gapa na niego najedzie to uprzejmość nie będzie karą. I niech nie mówią że się nie da, w Drogini, Łękach pasy istnieją. Więc.....Osieczany do dzieła !!! Walczcie o bezpieczeństwo swoje i Waszych dzieci.

    26 Cytuj
  • Niebieskooka 6 mar 2017

    Po co Wam to przejście skoro większość naszych kierowców nie wie co to są przepisy. Wyprzedzanie, omijanie to codzienność a o zachowaniu ostrożności nie wspomnę bo nie ma, jedzie jak jechał nawet nie zwolni i nie popatrzy. Chyba że chcecie aby na nagrobku było napisane że zginał na przejściu a miał pierwszeństwo bo chyba tylko o to tu chodzi.

    6 18 Cytuj
  • Gabriela 6 mar 2017

    Ile jeszcze wypadków musi się zdarzyć w Osieczanach lub kto w nich musi ucierpieć żeby w końcu pojawiły się pasy i oświetlenie?!

    15 1 Cytuj
  • Pablo 6 mar 2017
    holy_wednesday napisał/a:

    Ile jeszcze wypadków musi się zdarzyć w Osieczanach lub kto w nich musi ucierpieć żeby w końcu pojawiły się pasy i oświetlenie?!

    Jest jeszcze jedno pytanie: Kiedy w końcu część (powtarzam - część) ludzi zrozumie, że skoro jest źle w tej okolicy z organizacją ruchu, to może warto nosić odblaski na ubraniach ? Czasami zdarza mi się wracać do domu, jak już jest ciemno i powiem szczerze, że na całej drodze relacji: Wiśniowa - Myślenice, to może raz widziałem kogoś w odblaskach... A generalnie droga ruchliwa i źle oświetlona.

    I wstyd bo najlepiej w tym wypadają... dzieci. Dorosłym się wydaje, że w czarnym ubraniu po zmroku każdy musi go widzieć. Zwłaszcza, że przecież jak jedzie... to po to ma lampy....

    27 2 Cytuj
  • 7 mar 2017

    Pasy mogą być na zakopiance a nie mogą na lokalnej drodze bo tak uważa nasz spec od prac ręcznych przepraszam drogownictwa.Lokalny radny widocznie nie ciągnie tematu aby nie być posądzony o prywatę że załatwił sobie pasy od domu do sklepu a tak na poważnie to obiecają mieszkańcom w przyszłym roku bo będą wybory.
    \\Co do kamizelki to po co kamizelka odblaskowa gdy idę chodnikiem?
    A jeżeli ktoś gwałtownie wtargnie na jezdnię to nie pomoże żadna kamizelka.

    15 5 Cytuj
  • Niebieskooka 7 mar 2017

    Dziwi mnie skąd te minusy, pewnie niektórych zabolała prawda. Powiedzcie mi ilu z Was zwalnia przed skrzyżowaniem i przejściem dla pieszych? U nas pieszy zawsze będzie intruzem mimo tego że będzie na przejściu. Ile razy widziałam tłumaczenia kierowców jak wyprzedzali, ale panie władzo pieszego nie było na przejściu, wiec nie wiem o co chodzi. Nauczcie się jeździć to wtedy można pomyśleć o namalowaniu "zebry"

    7 15 Cytuj

Odpowiedz