Forum » Okolice

Dziwne zachowanie Ks. Proboszcza Pcim

  • 19 gru 2016
    taki_gość napisał/a:

    chin90 nie odpowiedziałeś na moje pytanie z przed trzech dni.....
    Boisz się odpowiedzieć, czy nie wiesz co odpowiedzieć?

    ale to nie ja napisałem więc po co mam odp. na twoje pytanie nie z mojej wypowiedzi ?? to napisał powodzianin jeśli dobrze widzisz :) i czytasz ze zrozumieniem

    157 3 Cytuj
  • 25 gru 2016

    Tu nie chodzi o samo zachowanie podczas mszy! Traktuje ludzi z góry! Liczy sie tylko kasa. Gdy sa ludzie ubodzy, dajmy na to tacy ludzi którzy stoją pod sklepem i piją. OK rozumiem jest to złe i nie powinni tego robić aczkolwiek jeśli chodzą do kościoła i nie robią nikomu krzywdy a wręcz przeciwnie potrafią pomóc. Jak można nie odprawić im normalnego pogrzebu? Wiedząc ze zapewne w kosciele pojawia sie tez ludzie z otoczenia tej osoby i powiedzieć normalne kaAnie zachęcające ich do częstszego uczęszczania we mszy? A co sie stało ze scholą? Dlaczego została "wyrzucona" na chór? W czym przeszkadzała? 3/4 osób przychodzi na msze żeby jej posłuchać.

    173 6 Cytuj
  • 25 gru 2016

    halllelluyah

    158 11 Cytuj
  • 26 gru 2016

    Hm czy księża dają potrzebującym raczej nie więc ja też nie daje na tacę.

    33 140 Cytuj
  • 26 gru 2016

    dziwne zachowanie to wykazał ale Ksiądz Proboszcz z Trzemeśni :) haha zobaczcie: https://youtu.be/Q8k3gKvuS_4

    17 175 Cytuj
  • 1 cze 2017
    taki_gość napisał/a:

    chin90 nie odpowiedziałeś na moje pytanie z przed trzech dni.....
    Boisz się odpowiedzieć, czy nie wiesz co odpowiedzieć?

    Nie dziwie sie ze ci nie odpowiedzial, bo to nie autor postu, a ja - komentator - napisalem ze od 10 (teraz juz 11 lat) nie bylem do spowiedzi, komunii i tego calego anturazu. Katolicy nie potrafia, czy nie chca czytac ze zrozumieniem, a moze czytanie Pisma Swietego negatywnie wplywa na owe umiejetnosci?

    186 14 Cytuj
  • 15 cze 2017

    Słyszałem o tym proboszczu :) podobno mocno ma zryty beret

    174 7 Cytuj
  • 15 cze 2017

    No z wyglądu to taki zaniedbany .Czyli nie ogolony' pogarbiony jak starzec ,a przecież to nie stary człowiek!

    166 6 Cytuj
  • 2 lis 2017

    Ks Proboszcz z Parafi Pcim wiedzac ze jestesmy bez pracy , oddal nam koperte ktora dostal chodzac po koledzie.
    A wczesniejszy proboszcz tracil glos gdy kczyczal na wiernych , moze owy proboszcz chcac dotrzec do wiernych poprostu szuka dzwi ktorymi do nich dotrze.... ja idac na msze czesto mam zaszczyt odsluchac najnowsze ploteczki czy aby to wlasnie dobre miejsce na owe zachowanie?

    125 8 Cytuj
  • 2 lis 2017

    To Ks. w Pcimiu już chodzi po kolędzie czy to tylko wspomnienia z ubiegłego roku??

    132 2 Cytuj
  • 3 lis 2017

    Ksiądz , to jest ktoś i morda w kubeł.
    A tak naprawdę, to parafia ma takiego księdza, jakiego sobie wychowała.
    Są parafie w których ksiądz jest wyrocznią a po przeniesieniu do innej parafii np. w Jaworznie, ten sam ksiądz - "cichy pokornego serca".

    127 10 Cytuj
  • 12 lis 2017
    chin90 napisał/a:

    Co to się wyprawia w Parafii w Pcimiu ostatnio na kazaniu Ks. Proboszcz wrzeszczał na ludzi iż nie kupują świec wigilijnych , które sam zakupił (600 szt.) wyrzucając im, że kupują masę prezentów , piją i obżerają we święta się a nie mają pieniędzy na świece. Jak tu chodzić na takie msze ??
    Co go to ku... obchodzi na co kto wydaje swoje własne pieniądze.

    WTF.

    A kolejna wigilia się zbliża, i ksiądz z Ksiny Wielkiej zarobił na porsche Cayenne , dało się na innej parafii, to czemu nie na naszej.

    130 6 Cytuj
  • 12 lis 2017
    Mądrala napisał/a:

    No z wyglądu to taki zaniedbany .Czyli nie ogolony' pogarbiony jak starzec ,a przecież to nie stary człowiek!

    133 2 Cytuj
  • 10 mar 2018

    Ksiądz z Pcimia już jeden dom postawił nie za swoje także pewnie zbiera na kolejny ????

    137 5 Cytuj
  • 7 sie 2018
    gość_Pcim napisał/a:

    Dla tych, którzy nie byli w tym czasie na mszy. Ksiądz proboszcz jaki jest taki jest,nie teraz to oceniać. Teraz chodzi o tę sytuację. To co jest tu napisane jest wyrwane z kontekstu! Ksiądz zaznaczył, że święta to czas kiedy można coś zrobić dla drugiego człowieka i zakupienie owych świec byłoby dobrym przykładem tego. I dobrze powiedział, że ludzie włóczą się po galeriach, a nie mają czasu na modlitwę czy pomoc komuś potrzebującemu. Nie jestem zapaloną katoliczką, nie zawsze jestem w niedzielę na mszy, ale w tym przypadku muszę się zgodzić. Popatrzcie na siebie, jak te święta przeżywacie. Chcecie wypchać swoje lodówki po brzegi i tylko na to tracicie czas. Dochód jest przeznaczony na biedne dzieci. Caritas jest instytucją jaką jest, nie każdy musi ją popierać. Pomyślcie jednak, że są ludzie, którzy bardzo potrzebują pomocy.

    Ciekawe z kad wie że wlócza się po galeriach? Spotkalam go parę razy, w Galerii więc zapewne z tad wie... Tylko on wtedy nie byl w PRACY - był wolny :)
    Samochody ma piękne :) nowe - Tylko dwa ( Pan Jezus chodził Boso i prosił o wiarę) tutaj żeby była wiara to PŁAĆ :) Nawet za nagrobek 10%
    Za otworzenie bramy... Nie licząc opłat za 'miejscówkę po śmierci'

    JESZCE RAZ POWTARZAM... :

    Ludzie WIERZĄCY, tworzą KOŚCIÓŁ a nie budynek go stwarza...
    Żadne pieniądze, żaden ksiądz który nas rozgrzesza nie jest w stanie odkupić naszych grzechów... Niby ksiądz, a człowiek taki sam jak my :)
    PS. KAŻDY MOŻE ZAKUPIĆ INDYWIDUALNIE ŚWIECE, A NIE W PODWÓJNEJ CENIE (tak jak opłatki)
    ( aaa,,, zapomniałam, swięcenie kosztuje)
    Pozdrawiam wiarę w mafie a NIE BIBLIJNY KOŚCIOŁ

    90 1 Cytuj

Odpowiedz