Forum » Praca

praca w ALPHA Dobczyce

  • 25 paź 2011

    -- ej, ja tam pracuje ale wypłaty na raty nie dostałam nigdy. Zawsze jednorazowo. Nie bronie alfy bo mogloby byc lepiej ale z ta wyplatą to przegięcie

    10 2 Cytuj
  • 26 paź 2011

    Jolka może źle się ktoś wyraził ale jedna godziwa wypłata stosowna do wymagań od pracownika jest wypłacana w dwóch ratach niestety przez dwa miesiące wypłacana...

    1 11 Cytuj
  • 2 lis 2011

    Maxx, powiedz gdzie zarobie 2 razy tyle co w alfie prosze. Maja tam jeszcze miejsca ? Czy ta firma jest w okolicy ? bo moja kolezanka w Kraku zarabia podobnie i tez chce sie przeniesc ale nigdzie nie daja wiecej a czasami mniej.

    9 3 Cytuj
  • 28 gru 2011

    Pracowałem tam jako operator 3 lata na tgz.umowie śmieciowej co rok umowa na rok
    umowa kończy się na koniec roku i co roku w listopadzie lub w grudniu w tej firmie zaczyna się kryzys więc zwalniają kilku pracowników po czym w styczniu bądź w lutym jest wielki nabór do pracy XD
    Firma ma bardzo wielu klientów z rożnych dziedzin budowlanka elektronika itp.więc np. sezon budowlany nie powinien mieć wpływu na kondycje firmy ale na Alphe ma XD mimo zapewnień pani kadrowej że jest to stała praca i nie ma obaw o prace np. w zimie jednak ma. Co roczny tradycyjny kryzys w firmie tak stały jak karp na wigilię XD

    Alpha to nie tylko Dobczyce ale kilka firm ale że Alpha Dobczyce zarabia na pozostałe firmy a tam też są kierownicy i pracownicy biur którzy za swoją " cięszkom prace" też muszą dostać premię świąteczną więc łatwiej im zwolnić ludzi niż wypłacić ze skromnego konta pana Z. XD

    Zakład w Dobczycach ma jeden gigantyczny + że jest w Dobczycach lepiej jest mieć prace na miejscu niż dojeżdżać np. do Krakowa zawsze znajdzie takich którzy zgodzą się na wszystko byle by za daleko nie musieli D ruszyć.

    Co do warunków pracy potwierdzam wszystko to co wyżej w postach ludzie napisali najwięcej wymaga się od pracowników produkcji którzy zarabiają najmniej.

    Reklamacje ma Mercedes Nasa i pani z miotłom ale w Alphie wysłuchasz na ten temat 20 min wykładu ( pozdrowienia dla pana Paśki i wyrazy głębokiego współczucia dla dziewczyn z kontroli jakości ) aha za reklamacje też obcinają PREMIĘ.

    Spróbujcie przez osiem (8) godzin wykonywać tą samą czynność przy dźwiękach wspaniałej orkiestry kilku dziesięciu maszyn i przy wiosenno fiołkowym zapachu Polipropylenu lub innego "naturalnego" zapachu i się nie pomylić lub czegoś nie za uwarzyć o 5.00 rano na 3 nocce.

    Różnica między ludźmi na produkcji a pozostałymi pracownikami jest też taka (za moich czasów w alphie) że była 20 min przerwa dla wszystkich i za przekroczenie czasu na czytniku o 1 min wywieszali listę przeklętych na tablicy lub do wglądu dla brygadzisty i oczywiście cieli po PREMII a to co mnie chyba najbardziej qqrq to to że pozostali mieli nie ograniczoną przerwę a na pewno na nockach.

    Była też taka sytuacja ale to jest chyba do PIP o pewnej godzinie przy wymianie brygad jeśli kogoś zmienił na maszynie operator i schodzący z hali produkcyjnej odbijał się na czytniku nie o 14.00 a o np. 13.59 to obcinali godzinę pracy i oczywiście cieli po PREMII.

    Co do brygadzistów jeśli chodzi panią Z a wydaje mi się że o nią chodzi to pracowałem z nią na maszynach i taką samą zje qqrq dostawała od brygadzistów i kierowników jak my wszyscy więc wie co robi bo jeśli np. ktoś przez godzinę nie potrafi podnieść papierka z podłogi lub udaje że go nie widzi to moim zdaniem ona ma rację.
    Jesteście dzieciakami w pracy że krytyki nie znosicie czy co ??? a może czegoś nie rozumiem ???

    11 12 Cytuj
  • 15 sty 2012

    słyszałam już od kilku osób o tym forum i -haha- widzę,że się tutaj (jak i na innych forach o alpha) pisze się o mojej mamie, jak i o mnie, a nawet ktoś się podszywa pode mnie haha...
    Pracuje tam od 6 lat, zresztą tyle samo co moja mama -słynna brygadzistka-
    na prace nie narzekam, jak na kobietę w naszym kraju to zarabiam ok, do kierownika magazynu nic nie mam i generalnie cieszę się,że mam pracę. Moja mama jest najwspanialszą osobą na świecie, ma wielu przyjaciół i kochającą rodzinę,więc z Waszych złych komentarzy śmiejemy się przy kawie bo na nic innego nie zasługują. A gdyby ktoś z Was obrażających miał 'jaja' lub honor to wiecie jak wygląda -brygadzistka-, wiecie gdzie ja pracuje i kim jestem(tyczy się to między innymi Ciebie Piękny) - przyjdzcie i powiedzcie nam w twarz co myślicie. Pozdrawiam - Renata

    16 9 Cytuj
  • 25 sty 2012

    Orientuje się ktoś czy są jakieś przyjęcia do Alphy, Larkisu, Alberta czy do Wawelu???

    10 1 Cytuj
  • 19 lut 2012

    Przeszedłem przez wiele firm i wiem że ciężko znaleźć gorszego pracodawcę ale i ciężko znaleźć takich dobrych ludzi (współpracowników) którzy tworzą tak fajną atmosferę pracy pomimo iż ci "wyżej" psują ją codziennie....

    4 10 Cytuj
  • 20 lut 2012

    Frazesy, frazesy, frazesy.... Dopóki, dopóty sami nie jesteśmy pracodawcami tak sądzimy, później ... a wiem to po sobie, liczymy każdy grosz, a jeśli nie wierzycie to wystarczy spróbować.

    12 5 Cytuj
  • 1 mar 2012

    Renatko wiem jak Ty masz w tej pracy, przejdź się na hale i trochę porób w swoim życiu a nie bierz ciągle pieniądze za nic, a mama jak mama każda córa kocha swoją matkę, ale Twoja lubi z góry oceniać swych podwładnych zanim ich pozna, a najważniejsze nie jest u niej pracownik tylko norma.

    9 12 Cytuj
  • 4 mar 2012

    Do produkcja!!! nie wiem jak długo pracujesz w firmie,ale jak sądzę po Twojej wypowiedzi krótko- ponieważ nie pamiętasz jak Renia pracowała na produkcji i ton na każdym prawie detalu od małych detali po te największe których w firmie się już nie produkuje , mówisz ,że pieniądze bierze za nic , jesteś produkcjo!!! pusta i płytka i zazdrość przez Ciebie przemawia. jeżeli zaś chodzi o to co dla mnie jest ważniejsze pracownik czy norma to Ci powiem - odemnie wymagają i ja wymagam ! traktuję opratorów tak jak na to zasługują - i pomagam tym którzy zasługują. Sami siebie oecńcie SWOJĄ PRACĘ, KULTURĘ OSOBISTĄ, ROZGLĄDNIJCIE SIĘ CO ZA SOBĄ ZOSTAWIACIE - W SZATNI ,NA STANOWISKU PRACY--JEŻELI JESTŚCIE W PORZĄDKU BLUZGAJCIE INNYM - ALE TYLKO WTEDY!!!!!!!!!!!!

    16 6 Cytuj
  • 22 mar 2012

    Może ktoś napisać mi jak obecnie jest w ALPHA w Dobczycach ? czy są przyjęcia , jak wygląda praca w ALPHA ogólnie chodzi mi o to czy warto starać się o pracę tam czy nie . Bardzo bym prosił o odpowiedź . Pozdrawiam.

    9 3 Cytuj
  • 26 mar 2012

    WARTO, JEST TU NAPRAWDe FAJNIE. MILA ATMOSFERA, PEWNA PENSJA. PIENIĄDZE JAKIE SA ZOBACZYSZ NA MIEJSCU, MOGĄ CI ODPOWIADAĆ ALBO NIE, MI PASUJĄ. JEST NAPRAWDĘ OK

    12 4 Cytuj
  • 1 kwi 2012

    znienawidzona osobiście to lubiana jestem przez prowadzących i Ciebie nawet samą, syfu po sobie nie zostawiam, ale widzę jak do twojej zmiany przychodzą ładne dziewczęta a ty już czyhasz jak by je tu wywalić z roboty, poza tym pamiętasz z przed dwóch lat normę pewnej pani i twoją denną reakcję na to, pogratulować twojego stanowiska

    11 Cytuj
  • 4 kwi 2012

    mam pytanie ile zarabia ustawiacz wtryskarek w alpha

    8 Cytuj
  • 5 kwi 2012

    Naprawdę nikt nie wie ile taki ustawiacz wtryskarek może zarobić w alpha w dobczycach,

    6 Cytuj
  • 5 kwi 2012

    1900 zł + premia ale musisz robić 320 godzin :)

    14 Cytuj
  • 5 kwi 2012

    Żaden Ci nie odpowie bo dużo zarabiają

    11 1 Cytuj
  • 5 kwi 2012

    Do kiedy pracuje Alpha? Słyszałem że wygaszają produkcję dopiero rano w Wielką Niedziele... :( Czy to prawda?

    8 5 Cytuj
  • 5 kwi 2012

    [quote=gość: ZIOMUS] WARTO, JEST TU NAPRAWDe FAJNIE. MILA ATMOSFERA, PEWNA PENSJA. PIENIĄDZE JAKIE SA ZOBACZYSZ NA MIEJSCU, MOGĄ CI ODPOWIADAĆ ALBO NIE, MI PASUJĄ. JEST NAPRAWDĘ OK [/quote]
    Pewna pensja na poziomie minimalnej krajowej dla pracowników produkcji reszta się zgadza po za tym że nie warto tam starać się o pracę
    [quote=gość: nowy] mam pytanie ile zarabia ustawiacz wtryskarek w alpha [/quote] co do ustawiaczy to są pomocnicy ustawiaczy oraz ustawiacze każdy prawie ma inną umowę a ci co mają jeszcze "starą" umowę to mają luksus z zarobkami ale ogólnie od ok 1800 zł z premią

    6 11 Cytuj
  • 7 kwi 2012

    ile jest ustawiaczy na zmianie i ile pomocników i ile maszyn:)

    9 4 Cytuj
  • 25 kwi 2012

    NIE POLECAM! ANI ZA USTAWIACZA ANI ZA OPERATORA!!!
    WIEM BO PRACOWŁEM. SZCZERZE NIE POLCECAM.
    ZAROBKI USTAWIACZA OD 1800 NETTO./ W GÓRE LUB W DÓŁ W ZALEŻNOŚCI OD HUMORU DZIADA KALWARYJSKIEGO- WSZYSCY KTÓRZY TAM ROBIĄ WIEDZĄ O KOGO CHODZI/.

    5 13 Cytuj
  • 27 kwi 2012

    Widzę że "BYŁY" jest bardzo sfrustrowany, a emocje wyraża poprzez wielkie litery. Pytanie, dlaczego "BYŁY" to były >

    7 6 Cytuj
  • 27 kwi 2012

    Co za idiotyczne pytanie? Kolesiowi nie odpowiadała jałomużna 1800zł i tyle. popier....taką robotę a teraz ma pewnie lepszą .

    4 12 Cytuj
  • 8 maj 2012

    lolek, ponoć nie ma głupich pytań, a swoją drogą po co ta agresja ? Całe to komentowanie pracy typu "jałmużna", "godne wynagrodzenie" itd. nie ma sensu. Odpowiadają Ci warunki pracujesz, a jak nie to nie pracujesz. Żadnej filozofii w tym nie ma. Jak jesteś dobry w tym co robisz to zapłacą dwa razy tyle.

    7 5 Cytuj
  • 23 maj 2012

    Współczuje wszystkim operatorkom. Trzymajcie się i nie dajcie się lateksowej brydzidzistce i całemu burdelowi nad nią.

    9 6 Cytuj

Odpowiedz