Forum » Praca

praca w ALPHA Dobczyce

  • 1 cze 2012

    jakie 1800 zł. , pracuje tam i mam 1200 zł i to nie zawsze! kto tam zarabia te 1800 zł, chyba biuro bo na produkcji to na pewno nie. A zapewniam że pracować mi się chce, bo mam dzieci do wykarmienia i wychowania. Pozdrawiam.

    12 4 Cytuj
  • 6 cze 2012

    Witam, mam pytanie: orientuje się ktoś, jak wygląda praca przy kontroli jakości - czy jest to praca na zmiany, jakie trzeba mieć wykształcenie, żeby ubiegać się o taką pracę? Pozdrawiam

    3 Cytuj
  • 6 cze 2012

    tak jest to praca na zmiany, wykształcenie? wystarczy podstawowe czym głupszy/a tym lepszy w tej firmie:(

    12 7 Cytuj
  • 8 cze 2012

    Dzięki za odpowiedź.

    3 2 Cytuj
  • 20 sty 2015

    Czy ktoś wie czy są jakieś przyjęcia?

    1 Cytuj
  • 18 cze 2015

    http://ogloszenia.miasto-info.pl/dam-prace/24404,pracownik-produkcji.html widzę że teraz są przyjęcia do Alphy, czy coś się zmieniło w tej firmie czy dalej taka beznadzieja opisana we wcześniejszych komentarzach ?

    2 Cytuj
  • 28 cze 2015

    W tej chwili są przyjęcia. Potrzebują ludzi na sezon urlopowy. Praca jak praca,bywa ciężko, jeżeli chodzi o traktowanie ludzi przez kierownictwo to bywa różnie, nie wszyscy są lubiani. Trzeba się ozapieprzać, zależy jeszcze jakie stanowisko się dostanie jaka maszyna. Pracuje tam kilka lat i bywa różnie czasem dobrze a czasem już brakuje sił, człowiek się stara, a nieraz jeszcze za byle głupotę dostanie opie....

    11 Cytuj
  • 17 wrz 2015

    czy ktoś ktos pracuje w alpha w dobczycach dojezdza z myślenic?
    Jedzi moze pare osób zktórymi ewentualnie mozna by bylo sie dogadac zeby z nimi jezdzic i wracac??

    1 Cytuj
  • 29 gru 2017

    A jak teraz wyglada sytuacja w alphie? Przyjecia i atmosfera

    4 Cytuj
  • 10 paź 2023

    Przepracowałam tam 10 lat. Na produkcji też. Zwolniłam się jakiś czas temu i patrząc wstecz przez dzisiejszy pryzmat to wcale nie było tam tak źle. Ja akurat rozstałam się z firmą ponieważ otrzymałam możliwość pracy na wyższym stanowisku. Ale przeżyłam ten kryzys z 2009, te ucięte premie, swoją drogą za reklamacje. Przeżyłam tą straszną brygadzistkę, która w zasadzie nie miała żadnego problemu do ludzi, którzy zajmowali się pracą, bo np. byli w pracy... Ludzie na produkcji byli fajni i obrotni. Dla mnie najgorszy był system 4-ro brygadowy, ale na chwilę obecną Alpha tak nie pracuje z tego, co wiem. W żadnej pracy nas nie położą.. Są zadania do wykonania, są osoby, które muszą tym również zarządzić. I to nie prawda że jak się w biurze siedzi to się nie robi nic. Ale jeśli ktoś nie ma o takiej pracy pojęcia to łatwo się mu to osądza. Myślę że najpierw warto spróbować z chłodną głową. Ludzie wszędzie będą narzekać, wszystkim się nie dogodzi. Ja na dzień dzisiejszy gdybym nie miała pracy, nie wahalabym się tam wrócić. Mimo wszystko, dobrze wspominam pracę i przede wszystkim fajnych ludzi. 9 9

    3 1 Cytuj
  • Pablo 10 paź 2023
    Netarkala napisał/a:

    Przepracowałam tam 10 lat. Na produkcji też.
    <ciach cała reszta...>

    Kurcze... @Netarkala - temat z 2009 roku, a Ty teraz dopiero odpisujesz...?
    Obawiam się, że to już nawet odgrzewanym kotletem ciężko nazwać....
    :-D

    4 3 Cytuj
  • 11 paź 2023

    Patrząc z perspektywy czasów (2012 było to za PO) szału nie było, praca na 4 zmiany, szkodliwe warunki pracy (plastiki) wypłata 1200zł a podobno było za tamtych czasów tak dobrze.

    3 4 Cytuj
  • Pablo 11 paź 2023
    adamos napisał/a:

    Patrząc z perspektywy czasów (2012 było to za PO) szału nie było, praca na 4 zmiany, szkodliwe warunki pracy (plastiki) wypłata 1200zł a podobno było za tamtych czasów tak dobrze.

    To teraz przynajmniej wiadomo jak głosować w niedzielę...
    :-D

    1 2 Cytuj
  • 12 paź 2023
    adamos napisał/a:

    Patrząc z perspektywy czasów (2012 było to za PO) szału nie było, praca na 4 zmiany, szkodliwe warunki pracy (plastiki) wypłata 1200zł a podobno było za tamtych czasów tak dobrze.

    uwielbiam czytać taki tani populizm. Teraz jest dobrze? a może rusz mózgownicą i pomyśl, z czego jest obecne rozdawnictwo? z czego miejsca do pracy?. Ktoś to latami wypracował! Ktoś wszedł do Uni, ktoś uruchomił projekty, środki unijne. To nie jest tak, jak ci się wydaje, że podpiszesz umowe i dostajesz pieniądze na konto - tego uczy PISland i niebezpieczny socjalizm, chociaż PIS i socjalizm to i tak łagodne określenie. Złodziejstwo i zwykłe kupowanie wybranych grup społecznych, tych których nie grzeszą inteligencją. Dać zrobić zdjęcia i bić brawo jak jest zajebiście (patrz FB umigu w myślenicach).
    W latach 2010 nie było łatwo ale było. W latach 2000 było w cholerę ciężej a w latach 90tych przejeb...(i nie było telefonów komórkowych przez tuska). Tak to idzie i tak iść powinno, że władza stara się na tyle na ile im zależy, aby kraj się rozwijał. A nie rozdawał to co zostało wypracowane latami tylko dla własnej korzyści i wybranej grupki tępego pospólstwa.
    Wyszliśmy z jednej ciemnoty jaki był stan powojenny. Wciągnięto nas w obszar wpływów ZSRR tylko dlatego, żę mieliśmy tępą politykę międzynarodową i zaserwowane półwiecze recesji gospodarczej i społecznej. Dlatego UE i Nato były szansą. Przyglądnij się teraz polityce międzynarodowej i poszukaj podobieństw ze stanem komunistycznym. Pozdrawiam.

    5 5 Cytuj
  • 12 paź 2023

    Znam tą narrację jestem głupi bo się nie znam na niczym (jako wyborca PIS) i jestem bezczelny bo cytuję post z 2012 roku. Pozdrawiam wszystkich najmądrzejszych w świecie wyborców PO

    7 4 Cytuj
  • 12 paź 2023
    adamos napisał/a:

    Znam tą narrację jestem głupi bo się nie znam na niczym (jako wyborca PIS) i jestem bezczelny bo cytuję post z 2012 roku. Pozdrawiam wszystkich najmądrzejszych w świecie wyborców PO

    To już twoja narracja. Ale tak, nie do końca rozumiem jak można głosować na PIS, no to już nie jest logika powszechnie znana.

    5 8 Cytuj
  • Janek Sal 17 paź 2023

    Cos o historii zakładu - pracowałem dawno ok 1980 roku dla Alpha marold to ta sama firma . Siedzibę mieli w krakowie w Bronowicach . Właścicielem był Sobiesław Zasada - tak ten od wyścigów i salonów mercedesa . Produkowali oprócz zamków błyskawicznych , zegarków elektronicznych jeszcze samochodziki dla dzieci .
    Spalinowe z silnikami Honda na rynek arabski ,.
    Ludzie nie narzekali tam na prace wówczas .Były jedne z wyższych zarobków .teraz nie wiem kto jest włascicielem ,.i co sie tam robi ...

    2 Cytuj

Odpowiedz