Forum » Społeczeństwo

Msze Święte - ciekawostka...

  • 24 lut 2012

    No fakt "na siłę" jeszcze nigdy nie zbierano na tacę. Zastanawiam się ilu znacie ludzi którym na przykład za darmo udzielono ślubu, chrztu, pogrzebu?
    Choć ja tam im nie zazdroszczę, jak głupie ludzie dają, to jeszcze większą głupotą byłoby nie brać.

    2 2 Cytuj
  • 24 lut 2012

    Nikt nie zmusza ,jeżeli jesteś katolikiem to za posługę zwyczajowo dajesz co łaska.Idę o zakład że nikt nie odmówi gdy nie masz kasy.
    Jeżeli jako katolik biorę ślub to jest to dla mnie oczywiste że jeżeli mnie stać to za posługę płacę zwyczajowo,a jeżeli bierzesz ślub bo tak wypada i żałujesz paru groszy dla księdza to szkoda czasu?
    Weź sobie ślub w wesołym miasteczku czy hipermarkecie -na to samo wyjdzie.
    Jestem członkiem wspólnoty więc w jakiś sposób ją wspieram .
    Jakoś nie bulwersuje was płacenie składek przez wiele organizacji natomiast księżom ciągle zaglądacie do portfela.Jeżeli nie dajesz to czemu wyliczasz a jak dajesz to lepiej przestań dawać.Bądź kozakiem i nie wpuszczaj księdza po kolędzie a potem nie wyliczaj ile ma na tym kasy.
    Dżentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach.
    PS.Tyle szumu od lat jest o tym ile to kasy zarabia Rydzyk a teraz jedną z przyczyn odmowy koncesji było to ŻE NIE MA PIENIĘDZY?????
    O ni naprawdę uważają nas za idiotów.

    11 2 Cytuj
  • 1 mar 2012

    Heh Radio Maryja najbardziej demonizowane radio w Polsce i jedyny chyba w którym NIE MA reklam . Tu jest klucz . Korporacje nie mogą sobie zarobić a fale zajmują , jeszcze dodatkowo ośmiela się krytykować nieomylny , świętobliwy reżim Tuskolandu.

    3 4 Cytuj
  • 1 mar 2012

    Ha! Podoba mi się twoja wypowiedź zacofany. Świadczy o tym że jeszcze w tym dzikim kraju są osoby które umieją i chcą samodzielnie myśleć. Co więcej odważają się napisać to na publicznym (mizernym bo mizernym) forum zdominowanym przez środowisko (czyt. Sedno) które wielbi jedynie słuszny i łaskawie nam panujący nieRząd płemieła tłuska i jego Partii Obłudy.

    Poczekaj zacofany zaraz się zacznie. Pozdrawiam

    5 3 Cytuj
  • 2 mar 2012

    Gdzie mnie zacofanemu do poziomu Sedna?
    Tak się składa że w tym wolnym kraju walczy się o prawa różnego rodzaju mniejszości a większość społeczeństwa czytaj katolicy mają siedzieć cicho.
    Pozdrawiam.

    4 3 Cytuj
  • 3 maj 2012

    dziś msze są odprawiane w porządku niedzielnym?

    2 1 Cytuj
  • 4 maj 2012

    Powracając do tematu, uważam, że są trzy powody dla których ludzie tak robią:
    1. Kontynuują tradycje rodzinną typu: najpierw msza, później niedzielny obiadek,
    2. Wyjście na msze to pewnego rodzaju rozrywka, można pooglądać w co inni są ubrani i samemu się pokazać,
    3. Pokazuje rodzinie i sąsiadom, że wyszedłem/am z domu i uczestniczę w mszy.

    8 5 Cytuj
  • 4 maj 2012

    Czy ktoś zauważył że w kościołach bardzo często ludzie mdleją.Jaka może być tego przyczyna,ja osobiście uważam że przyczyną są te wszystkie pachnidła wylane litrami żeby ładnie pachnąć,wymieszane zapachy dają efekt powalający z nóg.Być może ludzie stojący poza kościołem (tak jak ja) robią to tylko ze względu na ów ,,smród''.Sam używam co nieco tych specyfików ,ale ludzie nie przesadzajcie bo nie idzie wytrzymać.

    6 1 Cytuj
  • 5 maj 2012

    najlepsze zapachy są zwłaszcza we święta po wielkanocnym śniadaniu wymieszane z odbijającą się kiełbasą wiejską to dopiero odór:D

    4 2 Cytuj
  • 5 maj 2012

    [quote=gość: brutal] Czy ktoś zauważył że w kościołach bardzo często ludzie mdleją.Jaka może być tego przyczyna,ja osobiście uważam że przyczyną są te wszystkie pachnidła .... . [/quote]

    dokładnie tak

    3 1 Cytuj
  • 5 maj 2012

    Wy wszyscy powyżej dosięga Was strach przed pustką ?

    1 2 Cytuj
  • 5 maj 2012

    [quote=gość: anolina] Powracając do tematu, uważam, że są trzy powody dla których ludzie tak robią:
    1. Kontynuują tradycje rodzinną typu: najpierw msza, później niedzielny obiadek,
    2. Wyjście na msze to pewnego rodzaju rozrywka, można pooglądać w co inni są ubrani i samemu się pokazać,
    3. Pokazuje rodzinie i sąsiadom, że wyszedłem/am z domu i uczestniczę w mszy. [/quote]

    nie pisz dekalogu ,został już napisany ?

    3 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 10 lip 2012

    "1 - Taca. To oczywiste. Bez tego elementu żadna msza święta nie jest dość święta, żeby ją warto było odprawić. Poza tym dla zapewnienia wiernym stosownej motywacji tradycyjne 5 przykazań kościelnych udoskonalono w ten sposób, że bogobojny katolik może już balangować kiedy chce byleby dobrze dawał na tacę fachowcom."

    Nieprawda. Na większości Mszy Świętych w których ja uczestniczę taca nie jest zbierana! Co natomiast przykazań kościelnych to powyższy tekst nie odnosi się do obecnej jej formy.

    2 4 Cytuj
  • 22 lip 2012

    W niedzielę to raczej zbierają na każdej mszy, to już rytuał. Ale,o ile można odpuścić księżom, tak cholernie denerwują mnie ludzie, którzy na mszy nie dadzą się innym pomodlić, tylko stanie przed tobą, taka stara babcia z laseczką, i woła,żeby jej dać. Nie wiem czy księża tego nie dostrzegają, czy już nie ma u nas Caritasu, do pomocy takim ludziom i wreszcie gdzie podziewa się opieka społeczna,że pod kościołem stare babcie muszą żebrać.Wstyd, naprawdę cholerny wstyd,w jakich czasach przyszło nam żyć.

    2 2 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 22 lip 2012

    W niedzielę raczej zbierają na każdej, ale niedzielne Msze to nie jest nawet jedna trzecia ze wszystkich odprawianych Eucharystii.

    Co do wołających babci z laseczką to pytanie czy ona faktycznie potrzebuje pomocy materialnej? W Caritasie z tego co wiem to nie dostanie kasy bezpośrednio do ręki. Zwykle żebrakom nie jest dobrze dawać kasy, co nie znaczy żeby nie pomagać

    5 1 Cytuj
  • 25 lip 2012

    zazdrośnicy, nie ładnie!!!

    1 1 Cytuj
  • 19 maj 2013

    jest dziś msza w kościele na rynku o 13:30? niby dziś komunie i nie wiem czy coś się pozmieniało?

    2 3 Cytuj
  • 19 maj 2013

    Nigdy nie było mszy w tym kościele o 13.30. Dziś, jak zwyke, jest o 12.30. i o 14.

    4 Cytuj
  • mirek@ 19 maj 2013

    co to za zwyczaje ze zamyka sie sklepy bo jest swieto koscielne, przy swiecie panstwowym jak 3 maja koscioly sa otwarte...

    4 11 Cytuj
  • 19 maj 2013
    mirekm napisał/a:

    co to za zwyczaje ze zamyka sie sklepy bo jest swieto koscielne, przy swiecie panstwowym jak 3 maja koscioly sa otwarte...

    Spróbuj kiedyś popracować w sklepie, to docenisz te "zwyczaje"

    11 3 Cytuj
  • mirek@ 19 maj 2013
    taki_gość napisał/a:

    mirekm napisał/a:co to za zwyczaje ze zamyka sie sklepy bo jest swieto koscielne, przy swiecie panstwowym jak 3 maja koscioly sa otwarte...Spróbuj kiedyś popracować w sklepie, to docenisz te "zwyczaje"

    Problemem na których chcę zwrócić uwagę nie jest praca w sklepie, a zamykanie sklepów i urzędów podczas święta kościelnego przy jednoczesnym niezamykaniu kościółów podczas świat państwowych.

    Dla twojej wiadomości - od 9 lat pracuję m.in. w handlu.

    3 14 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 19 maj 2013

    A ile razy przez te 9 lat zamiast iść z rodziną na spacer musiałeś harować w święto państwowe przez co najmniej 8 godzin?

    5 2 Cytuj
  • mirek@ 19 maj 2013
    sh_ma napisał/a:

    A ile razy przez te 9 lat zamiast iść z rodziną na spacer musiałeś harować w święto państwowe przez co najmniej 8 godzin?

    kolejny nie zrozumial. napisze wielkimi literami bedzie lepiej widac: W SWIETA KOSCIELNE ZAMYKA SIE SKLEPY i URZEDY, NATOMIAST W SWIETA PANSTWOWE NIE ZAMYKA KOSCIOLOW pytanie brzmi dlaczego?

    Nie jest wazne, gdzie i ile pracuje pytanie jest powyzej. moze teraz uda wam sie dotrzec do sensu kochani detektywi :)

    4 9 Cytuj
  • 19 maj 2013

    3 maja jest też święto kościelne... (a może nawet przede wszystkim)...

    9 2 Cytuj
  • mirek@ 19 maj 2013
    magdalena napisał/a:

    3 maja jest też święto kościelne... (a może nawet przede wszystkim)...

    to nadal nie jest odpowiedz na moje pytanie ktore brzmi:

    W SWIETA KOSCIELNE ZAMYKA SIE SKLEPY i URZEDY, NATOMIAST W SWIETA PANSTWOWE NIE ZAMYKA KOSCIOLOW - dlaczego?

    2 7 Cytuj

Odpowiedz