Forum » Społeczeństwo

21:37 2 kwietnia 2005 pamiętamy :-(

 • 7 kwi 2011

  Problem polega na tym, że zwolennicy PiS mówiąc "Katastrofa w Smoleńsku", mają tylko i wyłącznie na myśli Lecha i Marię Kaczyńskich. A cała reszta tragicznie zmarłych, z wyjątkiem członków PiS, traktowana jest przez nich, jako zło konieczne.
  Smutne i cyniczne.

  Cytuj
 • 7 kwi 2011

  a ja wywieszę !

  Cytuj
 • 7 kwi 2011

  TactusAbsonus- jeżeli dla Ciebie gen. Jaruzelskiego jest wielkim Polakiem to nie mamy o czym dyskutować. To ZBRODNIARZ, gdyby był prawdziwym Polakiem to nie wydawałby rozkazu aby strzelać do swoich, on ma na sumieniu wiele istnień ludzkich a Ty mówisz o wielkim Polaku- to obraza dla tego słowa. WSTYD !!! OSĄDZIĆ GO- niech gnije w więzieniu, stary komuch :-).

  Cytuj
 • 7 kwi 2011

  pis swoimi durnymi pomysłami to musi dzielić polaków

  Cytuj
 • 8 kwi 2011

  no co Ty ?
  Jakbyś chciał wiedzieć Józef Piłsudski również kazał strzelać do Polaków podczas np. Przewrotu Majowego roku 1926, Generał Anders odbijając Monte Cassino również musiał podjąć tą trudną decyzję. Rozkaz atakowania własnych rodaków, zawsze jest trudno, ale nie raz konieczny. Jeśli Ty nie rozumiesz, ze gdyby zamieszki nie były szybko uporządkowane, a następnie rozmowy to groziłaby nam WOJNA DOMOWA to przykro.

  Cytuj
 • 8 kwi 2011

  Dzisiaj mija 150 lat od masakry na placu Zamkowym w Warszawie gdzie zginęło ponad 100 osób od kul rosyjskich żołnierzy. Proszę was wszystkich o wywieszenie flag z kirem .

  Cytuj
 • 8 kwi 2011

  Ja się tak zastanawiam co ma wspólnego katastrofa w Smoleńsku z datą śmierci papieża Jana Pawła II??? Bo o nim był chyba ten wątek ??? No ale prezydent 1000 lecia chyba większym Polakiem był czy tak jakoś??????????

  Cytuj
 • 8 kwi 2011

  a może tak...
  bohaterskie kilka milionów Polaków co za 1200-1700 zł netto na miesiąc musi wyżywić rodzinę 4 osobową:
  ojciec - mimo ciężkiej sytuacji w domu nie pije ale oszczędza pieniądze dla dzieciaków, nie bije ich ale stara się aby dostały się do lepszej szkoły i żeby były dobrymi Polakami, chodzi w jednych butach 4 rok.
  matka - podobnie jak ojciec nie pije, pracuje na dwa etaty, dba o dzieci i stare mieszkanie, tak aby było czysto i schludnie, pamięta o swoich również biednych rodzicach, nigdy nie była u kosmetyczki,
  dzieciaki x 2 - nie mają zabawek ben tenów, nie jeżdżą na skuterach i nie grają na PS3, nie mają oryginalnych ubrań, jedyne wakacje jakie mają to kolonie z socjala, ale nie ćpają, nie piją, nie rozrabiają,

  a antybochater ?:
  złodziejski prezydent, premier i panowie euro osłowie co to 300 euro za autograf biorą.
  by żyło się lepiej...

  Cytuj
 • 8 kwi 2011

  [quote=rosomak]a antybochater ?:
  złodziejski prezydent, premier i panowie euro osłowie co to 300 euro za autograf biorą.
  by żyło się lepiej...

  [/quote]
  A może antybohater to brat prezydenta - były premier, który w spadku zostawił stajnię Augiasza swoim następcom? A euro osłowie biorący 304 euro pochodzą z każdej strony, nie tylko tej znienawidzonej przez Ciebie, więc pisząc "złodziejski" mówisz też o swoich idolach.
  Trzeba myśleć...

  Cytuj
 • 9 kwi 2011

  Znalazłem troche więcej czasu więć sie rozpisze.
  Najpierw może napisze dlaczego dla mnie Karol Wojtyła jest jednym z najbardziej zasłużonych Polaków. Wybór Wojtyły na Papieża nie był przypadkowy. Wielu ludzi widziało w nim nadzieje na to, że poprzez ten wybór, a następnie jego działalność ludzie w Polsce będą mieli osobę która wspomoże ich w walce o suwerenność, o obalenie komunizmu. A potem śladem Polski pójdą inne kraje regionu, co też miało miejsce. I ten wybór a następnie 1. pielgrzymka do Polski dał ludziom swoistego powera do działania. Za niedługo zarejstrowano Solidarność i rozpoczęłu sie strajki a nastepnie rozmowy z PZPR. Na tej fali do "S" przyłączyło sie około 10mln naszych rodaków. To Papież będąc w Rzymie ale mając możliwość przyjazdu na pielgrzymki mógł mówić rodakom to czego nie mogły przekazywać gazety radio czy tv z oczywistych względów. To On był, a dla wielu ludzi dalej jest Autorytetem moralnym. Budził w ludziach ducha walki o pełną niepodległość. Komuniści w Polsce bali sie Go. Może ktoś z was czytał o tym jak wyglądały pielgrzymki w czasach komunizmu. Przyjazd Papieża do Polski był bardzo nie na ręke komunistom. Z tąd też już w 1981 zorganizowano na Niego zamach. Ale Karol Wojtyła wspierał rodaków rówież przemówieniami w Rzymie, transmitowane przez RWE a także o czym wielu nie wie wspomagał Solidarność finansowo. Solidarność otrzymała z Watykanu kilka milionów dolarów!
  Zapytajcie się waszych ojców i matek jak sami nie pamiętacie co sie w Polsce działo po wyborze na Papieża i podczas przyjazdów do kraju. to po jego słowach ludzie czuli siłe i chęc do tego aby obalić system. Chcieli to zrobić. Podczas gdy w Polsce był Stan Wojenny a przywódcy Solidarności byli internowani to Karol Wojtyła podtrzymywał w ludziach nadzieje na lepsze czasy.
  Z późniejszych czasów jest jeszcze jeden ważny epizod którym Karol Wojtyła wpisał sie do historii Polski. W 2003 roku miało sie odbyć w Polsce referendum nt. przystapienia Polski do UE. Jak pamietamy wtedy w Polsce prowadzona bya kampania reklamowa w której osoby mniej lub bardziej znane mówiły "tak jestem europejczykiem" czachęcając ludzi do głosowania za akcesją Polski do UE. Jednkaże mimo tego wynik w referenudm był niewiadoma bo wielu ludzi było przeciwnych oraz niezdecydowanych. Widząc w Unii zło itd. (to temat na inną rozmowę). I wtedy Papież w jednym z przemówień jasno dał do zrozumienia , że Polska zawsze pełniła dużą role w Europie i również teraz Polsce należy się miejsce w Europie. A w tamtych czasach dla ludzi z zachodniej części naszego kontynentu Europa kończyła sie na Odrze i na kolejakch do Polskiej granicy, tak jak w świadomości wielu osób teraz, prawdziwa Europa kończy sie na Bugu. Te słowa Wojtyły przekonały niezdecydowanych. Zwłaszcza ludzi starszych którzy sami mówili że oni na nic nie liczą ale głosują "na tak" dla swoich wnuków.

  Wracając do waszych wypowiedzi. Widze wymieiliście każdy po 10. Chciałem abyście wymieili ludzi zasłużonych dla Polski, poprzez ich czyny, działania i efekty tych czynów w czasach w jakich przyszło im żyć. Wymieniliście widze m.in ludzi nauki i kultury. Oczywiście ich osiągnięcia sa niebagatelne ale czy działaność pani M. Skodowskiej, W. Lutosławskiego, Wyspiańskiego, Szymanowskiego czy nawet Chopina i Mickiewicza przyniosła takie efekty jak dla kraju jak działania Wojtyły? Z oceną działań takich ludzi jak Wojtyła jest problem. Bo nie można powiedziec jasno że np. napisał epopeję narodową, skomponował wybitne utwory, wynalazł pierwiastek czy namalował piękne obrazy czyli zrobił coś co można w jakiś sposób "zmierzyć". Jego czyny oddziaływały na miliony ludzi ale w sferze mentalnej, duchowej. Moim zdaniem niedostrzeganie tego jest przejawem ignoranctwa. Każdy może mieć swoje zdanie na temat takich osób ale niedostrzeganie pewnych faktów jest niedopuszczalne. Chociaz w obecnych czasach tak popularna jest w końcu postawa "mam wyje*ane". Ciekaw jestem czy zaraz po śmierci Papieża przyłączyliscie sie do akcji gazety wybiórczej pt. "nie płakałem po Papieżu"?

  Poza tym jesli ktoś by się zapytał gdziekowliek na świecie o Polske to usłyszy: Papież, Wałęsa i Boniek. Może jeszcze w niektórych krajach: Małysz;). Można bezsprzecznie powiedzieć, że jest to najbardziej znany na świecie polak.
  A jakbyście nie wiedzieli to niestety np. Kopernika wielu uznaje za niemca, Skłodowską za francuskę, podbnie jak Chopina. A o wynalazkach Łukasiewicza i tym, że to w Polsce stoi pierwszy na świecie szyb naftowy to w Arabii Saudyjskiej, Kuwejcie, USA czy Rosji nawet nie wiedzą.
  Pan rajewski złamał kod do enigmy, ale ostatnio anglicy nakręcili film, nominowany do oscara w ktym to tą zasługę przypisali sobie. Smutne ale prawdziwe. A kto z was wie że tak prozaiczną rzecz, jak dzisiaj by sie wydawało, jak wycieraczki samochodowe czy resory wymyślił polak, Józef Hofmann? Mamy wielu zasłużonych, wybitnych i znanych rodaków. Każdy coś zrobił dla tego aby sławić nasz kraj, jednk jak dla mnie postać Karola Wojtyły stoi w pierwszym szeregu tych ludzi obok takich osób jak: J. Piłsudski, W. Jagiełło, Jan III Sobieski, Kazimierz Wielki, W. Anders, W. Sikorski, M. Kopernik, T.Kościuszko i Książe Józef Poniatowski (których żaden z Was nie wymienił), Wałęsa.

  Dziekuje, dobranoc.

  PS. TactusAbsonus, jeśli Ty obok osób które wymieniłeś stawiasz Jaruzelskiego to ja już dziękuje bardzo... Ręce opadają. Dla tego człowieka nie ma usprawiedliwienia! Czego on bronił? Polski przed Polakami? Jakby nie pi... Stan Wojenny i tylko chęć do przeprowadzania zmian to komuna padła by w 81-82 roku a nie w 1989. Nie narażalibysmy Państwa na 8 lat przestoju i degrengolady gospodarki. Nie byłoby czasu na znajdowanie sobie miejsca dla komunistów i ubeków w nowej Polsce. Poza tym kazał strzelac do bezbronnych obywateli. W imię czego? Takie dostał wytyczne podczas jedej z wielu wizyt w Moskwie.

  1 2 Cytuj
 • 2 kwi

  Wykopie ten temat akurat dzisiaj, bo tak sobie porównałem :
  JPII jego stan pogorszył się od stycznia, 24 lutego został przewieziony do kliniki. Od marca świat stanął i obserwował Watykan. Nawrot grypy, problemy z oddychaniem. 24 luty tracheotomia. Od tej pory świat się modlił o zdrowie. Świat modlił się w takim zakresie dzisiaj i.....tylko wtedy 15lat temu. Wtedy JPII pisze list apostolski o znaczeniu ludzkiego cierpienia. Ratzinger mówi w marcu że pontyfikat JPII to cierpienie które jest przesłaniem. 17marca JPII powiedział budujcie dziś i jutro cywilizacje miłości. 20mar pisze nie lękajcie się bądźcie świadectwem krzyża Chrystusa. 25mar droga krzyżowa pierwszy raz bez papieża a w tym roku był papież Franciszek bez wiernych.....a jeśli od dzisiaj od 21.37 covid zacznie się cofać czy to znak, przypomnienie, czy może zbieg okoliczności podobnych do tych sprzed 15lat kiedy też zaczęło się od....grypy.

  2 1 Cytuj
 • 2 kwi

  Pamiętamy o ofiarach księży(tfu) pedofilów!!!
  Księży o których "nie wiedział" wspaniały JPII
  JPII sprowadzony przez Was do "kremówek itp"
  Gombrowicz gdyby żył miałby fantastyczny przykład upupienia.
  Żal.

  3 7 Cytuj

Odpowiedz