Forum » Społeczeństwo

21:37 2 kwietnia 2005 pamiętamy :-(

  • 2 kwi 2011

    JP2 pamiętamy, jesteśmy z Tobą.

    Cytuj
  • 2 kwi 2011

    21:37 - 2. lV.2005 PAMIĘTAMY !!! POKOLENIE JP2

    Cytuj
  • 2 kwi 2011

    [*]

    Cytuj
  • 2 kwi 2011

    Dziękuję TVP, że ten szczególny dzisiejszy dzień potrafili uszanować w przeciwieństwie do stacji komerycujnych (TVN, POLSAT). To przykre, że część z Nas już nie pamięta o najważniejszym Człowieku w historii Polski i Świata.

    1 Cytuj
  • 2 kwi 2011

    I się zaczyna... Osiedlowiec, chyba nie zrozumiałeś po co jest ten wątek.

    Cytuj
  • 3 kwi 2011

    oszczędz sobie ...

    Cytuj
  • 3 kwi 2011

    Osiedlowiec przeważnie myśli , kojarzy JP z obraźliwym tekstem w stronę policji

    Cytuj
  • 3 kwi 2011

    wczoraj zapaliłam w oknie świecę ale ani w bloku przed moim ani za moim nie zobaczyłam nawet jednej świecy :(

    Cytuj
  • 3 kwi 2011

    a co to wczoraj było????

    Cytuj
  • 3 kwi 2011

    [quote=gość: z3pyj] a co to wczoraj było???? [/quote]
    o po co robisz z siebie idiote?

    Cytuj
  • 3 kwi 2011

    blablabla hahahaha tak właśnie jan paweł II nauczyał żeby nazywać innych idiotami . Brawo dla hipokryty

    Cytuj
  • 4 kwi 2011

    Polacy są troche dziwni bo codziennie muszą kogoś wspominać. To jest chore.

    Cytuj
  • 5 kwi 2011

    [quote=gość: s545b] Polacy są troche dziwni bo codziennie muszą kogoś wspominać. To jest chore. [/quote]
    Jan Paweł II jest kimś bliskim dla Polaków. To, że odszedł to nie znaczy, że nie można go ciepło wspominać... To tak samo naturalne jak wspominanie kogoś z rodziny po jego śmierci.

    Cytuj
  • 5 kwi 2011

    A ja tam świetnie się bawiłem :) Była gruba impreza. A każdemu kto pisze że był największym z Polaków bez problemu z głowy wymienię 30 bardziej zasłużonych :)

    Cytuj
  • 5 kwi 2011

    Wymień 10. Z krótkim uzasadnieniem, a ja napisze dlaczego dla mnie JP II jest w pierwszej 5 największych polaków w naszej 1000 letniej historii, biorąc pod uwage jego czyny na tle czasów w jakich żył.

    Cytuj
  • 6 kwi 2011

    No to napisz chłopie czemu papież był tym największym Polakiem bo ja na przykład nie wiem, więc uświadom mnie głupiego. Szczególnie o tych doniosłych czynach.

    Cytuj
  • 6 kwi 2011

    Ja też bardzo chętnie się dowiem. Przypomnij też przy okazji jak zasłużył się dla Kościoła zwłaszcza w relacji z Kardynałem Hansem Groerem czy księdzem Lawrenc'em Murphy. W sprawie przyspieszonej beatyfikacji (santo subito) proponuje poszukać związanej z tym wypowiedzi Stanisława Obirka, znanego teologa i byłego Jezuitę. Chętnie poczytam.

    Cytuj
  • 6 kwi 2011

    Dziesięciu, nie widzę najmniejszego problemu.

    1. MARSZAŁEK JÓZEF PIŁSUDSKI !!! - bezapelacyjnie! Temu człowiekowi zawdzięczamy odzyskanie niepodległości i odzyskanie znacznej ilości ziem polskich. Całe życie służył ojczyźnie!

    2. Marian Adam Rejewski - Polski matematyk, któremu świat zawdzięcza złamanie kodów Enigmy, niemieckiej maszyny szyfrującej.

    3. Gen. Władysław Anders - dowódca 2 korpusu polskiego, wódz naczelny. Wcześniej oficer u Piłsudskiego. Walczył na południowych frontach II Wojny Światowej. Mimo zasług nigdy nie doceniony przez dowództwo Aliantów.

    4. Ignacy Łukaszewicz - chemik, farmaceuta, działacz niepodległościowy. Wynalazca przemysłu naftowego (Gdyby nie on nie było by np. samochodów)

    5. Gen. Wojciech Jaruzelski i Lech Wałęsa - dwoje sprzecznych ideowo ludzi, którzy potrafili dokonać bezkrwawych zmian systemowych i obalili komunizm w Polsce, a pośrednio w całej Europie.

    6. Król Jan III Sobieski - wybawiciel Europy przed Turecką inwazją w XVIIw.

    7. Maria Skłodowska-Curie - wybitna chemiczka i laureatka nagrody nobla.

    8. Adam Mickiewicz - wybitny poeta i patriota, wieszcz narodowy. Potrafił napełnić narodową dumą wiele pokoleń.

    9. Roman Dmowski - z niechęcią, ale trzeba przyznać, że miał zasługi. Chociażby stworzenie i finansowanie Niebieskiej Armii Hellera.

    10. Krój Władysław Jagiełło - Zwycięzca największej bitwy średniowiecza.

    Cytuj
  • 6 kwi 2011

    Nie zapominajmy również o;

    1. Mikołaj Kopernik - Ten który "wstrzymał Słońce a ruszył Ziemię"
    2. Gen. Władysław Sikorski - Którego bali się zarówno Niemcy, Rosjanie jak i Alianci.
    3. Fryderyk Chopin - Najwybitniejszy kompozytor i pianista wszechczasów.
    4. Mieszko I - Założyciel Państwa Polskiego.
    5. Rajmund Kolbe - Prawdziwy filar człowieczeństwa.
    6. Krzysztof Penderecki - Najwspanialszy polski kompozytor.
    7. Stanisław Wyspiański - Światowej sławy dramaturg i poeta, malarz, grafik, scenograf.
    8. Jan Długosz - Kronikarz, twórca zapisków historii Polski.
    9. Karol Szymanowski - Kolejny kompozytor rozsławiający Polskę na Świecie.
    10. Witold Lutosławski - Jeden z głównych kompozytorów 20 wieku.
    A lista może być dłuuuga....

    Cytuj
  • 6 kwi 2011

    Adam Małysz

    Cytuj
  • 6 kwi 2011

    Mysleniczanin pełna racja ;) Lista może być długa i koło 100 jest miejsce dla Wojtyły.

    Cytuj
  • 6 kwi 2011

    Mako 84 masz 10, a nawet więcej , no to dawaj!!!!! czekamy niecierpliwie!!!

    Cytuj
  • 7 kwi 2011

    Apel ws. 1 rocznicy katastrofy w Smoleńsku do mieszkańców Powiatu Myślenickiego.
    <span class="com_content">Dnia 10 kwietnia 2011 r. mija pierwsza rocznica tragicznej katastrofy w Smoleńsku, w której zginęli wybitni Przedstawiciele Narodu Polskiego na czele z Prezydentem Rzeczpospolitej Polskiej Lechem Kaczyńskim wraz z Małżonką oraz ostatnim Prezydentem RP na Uchodźstwie Ryszardem Kaczorowskim. Ich śmierć zjednoczyła w bólu i żałobie wszystkich Polaków. Pamięć o tej stracie pozostaje wciąż żywa w naszych sercach.
    Zarząd Terenowy PiS w Myślenicach dla uhonorowania i uczczenia poległych w służbie dla Kraju Przedstawicieli Państwa Polskiego: wybitnych parlamentarzystów, reprezentujących wszystkie środowiska polityczne, duchownych, kombatantów, żołnierzy, funkcjonariuszy państwowych, ludzi kultury, bliskich ofiar zbrodni katyńskiej oraz załogi samolotu Tu-154 apeluje do mieszkańców Myślenic i całego Powiatu, aby 10 kwietnia wywiesili biało-czerwone flagi z kirem.

    W niedzielę 10 kwietnia o godz. 18.00 w Kościele p.w. Narodzenia NMP w Myślenicach zostanie odprawiona Msza Św. w intencji Ofiar Zbrodni Katyńskiej oraz katastrofy lotniczej w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 r. Po Mszy nastąpi złożenie kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości oraz zapalenie zniczy na płycie myślenickiego rynku.

    Od siebie dodam, że jeżeli ktoś nie może być na uroczystościach w Warszawie może udać się do Krakowa gdzie w Katedrze Wawelskiej zostanie odprawiona Msza Święta o godz. 10:00 w intencji ofiar tragedii. Będzie ją celebrował ks. kardynał Stanisław Dziwisz.

    http://www.magiczny.krakow.pl/aktualnosci/6158,26,komunikat,10_kwietnia___msza_swieta_na_wawelu.html

    Cytuj
  • 7 kwi 2011

    Wątek ten ma służyć celom informacyjnym dlatego proszę o nie zamieszczanie obraźliwych czy głupich komentarzy które będą zgłaszane do moderatora.

    Cytuj
  • 7 kwi 2011

    ja nie wywieszę i tyle

    Cytuj

Odpowiedz