Forum » Społeczeństwo

Budujemy razem Polske

  • 6 lut 2019

    Troche faktów pominałeś lub przemilczałeś zwłaszcza ten, że jeszcze rok bez zmiany a LOT byłby sprzedany za czapkę gruszek.
    https://www.youtube.com/watch?v=W5FHryAdtnk

    A co do końcówki wywodów to z doświadczenia wiem, że jak coś jest stęchnięte, chwieje się i do tego gdzie nie dotkniesz to się zsypuje to taki most najlepiej rozebrać (można przez wysadzenie) i zrobić od nowa.
    Slogany o odziedziczeniu sukcesów mnie nie biorą, bo od Grzesia Schetyny słyszałem w TV że 500+ to jego zasługa, PO dało podwaliny na to......noooo pocieszny to on jest....oglądasz dzisiaj komisję ds.paliwa :-) ?

    1 5 Cytuj
  • 6 lut 2019
    Vivaldi napisał/a:

    Troche faktów pominałeś lub przemilczałeś zwłaszcza ten, że jeszcze rok bez zmiany a LOT byłby sprzedany za czapkę gruszek.
    https://www.youtube.com/watch?v=W5FHryAdtnk

    A co do końcówki wywodów to z doświadczenia wiem, że jak coś jest stęchnięte, chwieje się i do tego gdzie nie dotkniesz to się zsypuje to taki most najlepiej rozebrać (można przez wysadzenie) i zrobić od nowa.
    Slogany o odziedziczeniu sukcesów mnie nie biorą, bo od Grzesia Schetyny słyszałem w TV że 500+ to jego zasługa, PO dało podwaliny na to......noooo pocieszny to on jest....oglądasz dzisiaj komisję ds.paliwa :-) ?

    Ależ się ośmieszasz. Podajesz mi link do WIADOMOŚCI. Może ty tego słuchasz, ale mnie na tą paskudną propagandę nie namówisz!!!

    I nie chodzi tu o obronę poprzedniej ekipy, jak widzisz twórcę sukcesu LOT zagospodarowano w Nairobi ( to dwie Warszawy, bardzo nowoczesne miasto), tylko nie ma mojej zgody na kłamstwa WIADOMOŚCI.

    8 1 Cytuj
  • 6 lut 2019

    spróbuję zatem deko ośmieszyć Ciebie skoro ja już jestem ośmieszony. Oto "Twoje" wiadomości z okresu zielonej wyspy :
    https://www.newsweek.pl/polska/donald-tusk-dazy-do-sprywatyzowania-spolki-pll-lot/k484n13

    1 8 Cytuj
  • 6 lut 2019
    Vivaldi napisał/a:

    spróbuję zatem deko ośmieszyć Ciebie skoro ja już jestem ośmieszony. Oto "Twoje" wiadomości z okresu zielonej wyspy :
    https://www.newsweek.pl/polska/donald-tusk-dazy-do-sprywatyzowania-spolki-pll-lot/k484n13

    Śmiech budzi zamieszczenie przekazu propagandy WIADOMOŚCI. Szanujący się Polak tego nie ogląda, tak jak w komunie.
    Zaś co do prywatyzacji, toż przecież o tym pisałem, że Mikosz szukał strategicznego partnerstwa i znalazł, ale PO bało się krytyki i zamknęło drzwi przed Amerykanami. To nie jest żadna tajemnica.
    Sprywatyzowany bank np.PKO SA po tym jak odniósł sukces, można było przecież odkupić.
    A prywatyzacja LOT nie musiała być w 100% mogła byś jak bank Glapińskiego 49:51.
    Boże jak niska jest nasza świadomość ekonomiczna. W każdej szkole zawodowej , zamiast religii, powinna być ekonomia.

    8 1 Cytuj
  • 6 lut 2019

    I jeszcze jedno. Napisz proszę, że od 2009 roku w Polsce się nic nie zbudowało i że po nocy wyborczej jak wstałeś, przetarłeś oczy i zobaczyłeś:

    długość dróg szybkiego ruchu docelowo liczy w 2016 około 7800 km, na co złoży się około 2000 km autostrad i około 5800 km dróg ekspresowych.

    Gazoport – polski terminal przeładunkowy skroplonego gazu ziemnego otwarty w 2015, pierwszy gazowiec wpłynął 11 grudnia 2015.

    "W latach 2004-2015 Polska tak naprawdę, obok Słowacji, osiągnęła największy skumulowany wzrost PKB wśród państw członkowskich Unii Europejskiej. Od momentu przystąpienia do Unii Europejskiej polska gospodarka urosła o prawie 59 proc., podczas gdy w UE średni skumulowany wzrost osiągnął 14,8 proc."
    "W okresie 2004-2015 dystans pomiędzy Polską a UE, tą +28+, mierzony PKB na mieszkańca, wyraźnie zmalał - o 21 punktów procentowych. Czyli mieliśmy taką sytuację, że 48 proc. mieliśmy w 2003 r., do 69 proc. w 2015 r., z czego prawie jedna czwarta była efektem realizacji polityki spójności"
    Liczbę nowych miejsc pracy powstałych dzięki zaangażowaniu unijnego budżetu MR szacuje na ponad 600 tys.

    Boże, pomyślałeś ledwo dokonałem wyboru nowych władz a tu już taki sukces. Jak oni szybko budują!

    Czy to tak Cię PiS zaskoczył tempem inwestycji?

    10 1 Cytuj
  • 6 lut 2019

    Przecież ja sobie zdaję sprawę, że nie przyszli i poszedł bum na wszystko. Ale w większości tego co budowali jakieś palce były umoczone poczynając od afer autostradowych po budowanie za pieniądze firm nie wypłaconych. Ciężko się tym szczycić. Kiedyś chciałeś przyhejtować północną obwodnicę Krakowa. Na jej przykładzie widać jak ciężko od wdrożenia do realizacji i od razu widać jak większość dróg przechodzi z rządu na rząd te planowane, nie planowane, te robione i zrobione. Problem w tym, że tamci (przynajmniej mi nie wiem jak Tobie) wmawiali, że "piniendzy ni ma (...) bo taki mamy klimat". Okazało się, że można nie mówić o zielonych wyspach ale ją zrobić. Można odbudowywać to co polskie, stawiać na małych i mikro, nie sprzedawać technologii wraz z zakładem (tu ciekawy obecnie temat grafenu jako niewykorzystanej szansy - teraz nie wykorzystanej - ciekawa sprawa i dlaczego żarło i zdechło).
    Możesz się spierać, bronić, nie bronić wszystko mi jedno ja będe powtarzał, że wystarczy nie kraść : paliwo w sensie olej (pytałem czy oglądałeś dzisiaj), karuzele, VAT, banki itd itd. Nie powtarzajmy się bo będę musiał kopiować z innych tematów, chyba od roku to wałkujemy między sobą i nie ma punktu wspólnego poza (co mnie zdziwiło) tym sprzed 2 dni kiedy mnie złamałeś w najgrubszym miejscu broniąc polskiego znaku i widząc podwójną moralność UE.

    2 6 Cytuj
  • 6 lut 2019

    Bono pamiętasz początki PiS? Nie mówię o tym, że mieli pik wydatków skoro musieli odkupić np PKO oddane Włochom za copkę gruszek aby odzyskać sterowalnośc ostatnim polskim bankiem ale mówie o niesamowitej fali hejtu o masakrycznym zadłużaniu. Ciężko Ci widząc takie dane ?

    https://biznes.interia.pl/makroekonomia/news/swietne-prognozy-mfw-polski-dlug-ostro-w-dol,2602124,2156

    pogadaliśmy o autostradach, o LOTcie, o tym jak PiS spija śmietankę z okresu zielonej wyspy bez godnej pracy i chcesz mi powiedzieć, że to wynik pracy sprzed prawie trzech lat? Jeśli tak to ja Cię odeślę nie na obowiązkowe lekcje ekonomii ale właśnie religii w tematyce herezji :-)

    https://inzynieria.com/wpis-branzy/rankingi/10/53997,dlug-publiczny-w-krajach-unii-europejskiej-ranking,pozycja-rankingu-irlandia

    ale pewnie znajdą się tacy którzy popędzą do Brukseli skarżyć się na Polskę, że ta się rozwija, dług spada, nie można kraść ....karwa jak żyć?

    1 7 Cytuj
  • 6 lut 2019
    Vivaldi napisał/a:

    . Ale w większości tego co budowali jakieś palce były umoczone poczynając od afer autostradowych po budowanie za pieniądze firm nie wypłaconych.

    widać jak ciężko od wdrożenia do realizacji i od razu widać jak większość dróg przechodzi z rządu na rząd te planowane, nie planowane, te robione i zrobione.

    Okazało się, że można nie mówić o zielonych wyspach ale ją zrobić. Można odbudowywać to co polskie, stawiać na małych i mikro, nie sprzedawać technologii wraz z zakładem (tu ciekawy obecnie temat grafenu jako niewykorzystanej szansy - teraz nie wykorzystanej - ciekawa sprawa i dlaczego żarło i zdechło).

    .

    No z tym niewypłacaniem pieniędzy, to obecni już mają ten sam problem a uczyli się na błędach tamtych.

    To drugie mnie rozśmiesza, bo na tym przykładzie udowadniasz, że obecni są nieporadni a poprzednicy załatwili to w trzy lata łącznie ze zmianą prawa do wywłaszczeń.

    Co do zielonych wysp, to nieporozumienie porównywać Europę i Świat w okresie kryzysu i zestawiać to ze szczytem rozwojowym.

    Nie jestem adwokatem poprzedników, ale nie toleruję robienia ze mnie durnia. Państwo nie może z obywateli robić idiotów i mówić że tylko jedna opcja czyli my jesteśmy doskonali a reszta to bękarty i banda nieuków i złodziei. Tak nigdy nie było nie jest i nie będzie. Każdy w swoim czasie coś budował z lepszym bądź gorszym efektem, ale nie wolno budować marki na niszczeniu konkurenta. Nawet w biznesie jest reklama negatywna zabroniona. Złodziei zamknąć do więzień i do roboty, a nie budować pozycji na ciągłym oskarżaniu przeciwnika. Tak robią kandydaci na wójtów czy burmistrzów, opluwając konkurenta aby zająć po nim stołek. Już na szczeblu województwa to nie przystoi stąd Mjchrowski i Wasserman, zachowali się z pełną kulturą, a rząd PiS robi bydło.

    9 2 Cytuj
  • 6 lut 2019
    Vivaldi napisał/a:

    Bono pamiętasz początki PiS? Nie mówię o tym, że mieli pik wydatków skoro musieli odkupić np PKO oddane Włochom za copkę gruszek aby odzyskać sterowalnośc ostatnim polskim bankiem ale mówie o niesamowitej fali hejtu o masakrycznym zadłużaniu. Ciężko Ci widząc takie dane ?

    https://biznes.interia.pl/makroekonomia/news/swietne-prognozy-mfw-polski-dlug-ostro-w-dol,2602124,2156

    pogadaliśmy o autostradach, o LOTcie, o tym jak PiS spija śmietankę z okresu zielonej wyspy bez godnej pracy i chcesz mi powiedzieć, że to wynik pracy sprzed prawie trzech lat? Jeśli tak to ja Cię odeślę nie na obowiązkowe lekcje ekonomii ale właśnie religii w tematyce herezji :-)

    https://inzynieria.com/wpis-branzy/rankingi/10/53997,dlug-publiczny-w-krajach-unii-europejskiej-ranking,pozycja-rankingu-irlandia

    ale pewnie znajdą się tacy którzy popędzą do Brukseli skarżyć się na Polskę, że ta się rozwija, dług spada, nie można kraść ....karwa jak żyć?

    Vivaldi napisał/a:

    Bono pamiętasz początki PiS? Nie mówię o tym, że mieli pik wydatków skoro musieli odkupić np PKO oddane Włochom za copkę gruszek aby odzyskać sterowalnośc ostatnim polskim bankiem ale mówie o niesamowitej fali hejtu o masakrycznym zadłużaniu. Ciężko Ci widząc takie dane ?

    https://biznes.interia.pl/makroekonomia/news/swietne-prognozy-mfw-polski-dlug-ostro-w-dol,2602124,2156

    pogadaliśmy o autostradach, o LOTcie, o tym jak PiS spija śmietankę z okresu zielonej wyspy bez godnej pracy i chcesz mi powiedzieć, że to wynik pracy sprzed prawie trzech lat? Jeśli tak to ja Cię odeślę nie na obowiązkowe lekcje ekonomii ale właśnie religii w tematyce herezji :-)

    https://inzynieria.com/wpis-branzy/rankingi/10/53997,dlug-publiczny-w-krajach-unii-europejskiej-ranking,pozycja-rankingu-irlandia

    ale pewnie znajdą się tacy którzy popędzą do Brukseli skarżyć się na Polskę, że ta się rozwija, dług spada, nie można kraść ....karwa jak żyć?

    Znowu piszesz, jak chłop małorolny. Włochom sprzedaliśmy bank, za tyle ile w tym momencie był warty, nikt nie dawał więcej więc bajdurzenie o jakieś jego wybujałej wartości są niepoważne.

    Co do zadłużenia, ono nie maleje tylko rośnie!!! Natomiast maleje wskaźnik procentowy zadłużania, bo jesteśmy bogatsi i nasze PKB rośnie.

    Co do odkupu PKO, jednemu radym być. Nic nie musieli, kupili i już, teraz nadarzają się jeszcze lepsze okazje, ale już dokonali wcześniej wyboru. Zamykamy temat banków. Kierunek był dobry.

    Dalej zerknąłem na ten ranking zadłużenia i mam taki komentarz:

    Włochy mają 131% zadłużenia , na Włocha przypada 28 500 Eu.
    przy ich zarobkach to to samo co nam
    nam na Polaka przypada 12 200 Eu mimo, że dług to 50%PKB
    Grecja ma 176% długu, ale na łebka jest 16 700, to Grek łatwiej to spłaci niż Polak.
    Niemcy 63% i 40 000 na głowę, ale zarabiają więcej od nas ze cztery razy.
    Chorwacja zaskakuje 77,5% a na głowę to 11 800- czyli tyle co u nas a ich jest tylko 4 mln.
    Rumunia 35% i na głowę 9 600 i to z nimi możemy rywalizować.
    Estonia świetny wynik 8.5% czyli na osobę 18 Euro, ale to państwo miasto 1,7 mln mieszkańców, ich odkładamy.

    Co do tego skarżenia w Brukseli, to kolejny temat dla plebsu, takie igrzyska - typu krzywdzą nas nie damy się. Grają tym Pisowcy bo to odnosi pożądany skutek propagandowy.
    Jest w Brukseli Tusk i rządzi, nie ma tam Czarneckiego i nie rządzi. Ta sama Bruksela rządzona przez wysłannika Kaczyńskiego, a była by nim np. Mazurek Beata, i zmienia się wszystko. Jest najwspanialsza, pokazała im, postawiła na swoim, podporządkowała UE i takie tam pierdoły.

    PiS taki pijar robił wobec Żydów, a teraz je im z ręki. Biuro pijaru (doradcze) PiS jest w Izraelu. To tam układana jest taktyka i ustalana odpowiedz na wszystkie wpadki.
    To na tyle.

    10 2 Cytuj
  • 6 lut 2019

    Byłam w niedzielę na Torwarze. Super atmosfera. Biedroń warto poznać takiego człowieka. 7500 ludzi. Coś niesamowitego.kazdy się martwi skąd on weźmie pieniądze.Niezbadane są pokłady naszego budżetu. Widać to po tym co wyprawia PiS. Mam nadzieję że do jesieni wszystkiego nie wydadzą.

    10 3 Cytuj
  • 7 lut 2019
    WKibic napisał/a:

    Budujemy razem Polskę. idzie Wiosna. Pieniądze są. Ważne jak się je wydaje.
    https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/biedroń-ledwo-wystartował-z-wiosną-a-już-może-mieć-kłopoty-pkw-odrzuci-sprawozdanie-finansowe/ar-BBTg2XK?ocid=spartandhp

    Czyli wolisz Grzesia bez charyzmy i konserwacje starego ukladu z KK. PIS i PO / KOD jak jak wybor miedzy dzuma a cholera. 90% dzumy konczy sie smiercia, 50% cholery. Niby roznica spora, ale... odpowiedzcie sobie sami.

    7 3 Cytuj
  • 7 lut 2019
    WKibic napisał/a:

    Budujemy razem Polskę. idzie Wiosna. Pieniądze są. Ważne jak się je wydaje.
    https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/biedroń-ledwo-wystartował-z-wiosną-a-już-może-mieć-kłopoty-pkw-odrzuci-sprawozdanie-finansowe/ar-BBTg2XK?ocid=spartandhp

    Założy fundację i obsadzi prezesa w Narodowym Banku, zbuduje dwie wieże, z udziałem kapitalisty z Austrii i nie będzie miał żadnych kłopotów. Warunek, po wygraniu wyborów musi w noc wyborczą zmienić ministra Sprawiedliwości i szefa CBA.
    Dobrze też aby zarząd Wiosny był równoczesnym zarządem TVP.

    12 1 Cytuj
  • 7 lut 2019
    Strozaninek napisał/a:

    Czyli wolisz Grzesia bez charyzmy i konserwacje starego ukladu z KK. PIS i PO / KOD jak jak wybor miedzy dzuma a cholera. 90% dzumy konczy sie smiercia, 50% cholery. Niby roznica spora, ale... odpowiedzcie sobie sami.

    Już widzę jak jadą po Wiośnie, od lewicy przez PO i kończąc na PiS, które nasila nagonkę głównie z wykorzystaniem podporządkowanych sobie mediów.
    To wzmacnia Wiosnę i tym bardziej im kibicuję. Biedroń to urodzony polityk, odwrotnie do Kukiza czy Palikota. Przy nim tamci to pierdoły, przypadkowo znaleźli się w polityce, tak przypadkowo, że nawet nie wiedzieli co w tej polityce chcą robić, oprócz sloganów z baru piwnego.

    11 4 Cytuj
  • 7 lut 2019

    Politycy POPiS-u panicznie boją się tej partii, skoro cały czas ją atakują, dyskredytują czy naśmiewają się nawet z jej nazwy. Biedroń pokazał w Słupsku, że można zmienić jakość polityki na lepszą i wyciągnąć zrujnowane miasto z dołka.

    Ja się cieszę, że coś takiego powstało, bo ma realną szansę rozbić konserwatywny układ Tusk-Kaczyński, który doprowadził do wojny domowej i zatruwa ten kraj od 2005 roku, czyli już ponad 13 lat.

    Chcę żyć w normalnym, spokojnym, tolerancyjnym i przyjaznym państwie, gdzie ludzie są dla siebie życzliwi i sobie pomagają. Prawica (PiS, PO, Kukiz i PSL) to całkowite zaprzeczenie tego marzenia.

    11 4 Cytuj
  • 7 lut 2019

    Taki Bielan dziś w Onet mówi, że brexit to spowodował Tusk i będzie to Tuska wiana.

    Boże drogi i taki paskudny propagandzista ma mandat europarlamentarzysty z Małopolski z okręgu Chrzanowskiego.
    Politolog z Gdańska startuje z Małopolski, bo w Gdańsku dostałby pięć głosów na krzyż i Małopolska takiego cwaniaka wybiera na posła.
    Kiedyś spotkałem człowieka z Poznania i on sugerował mi, że politycy z Małopolski to katastrofa.
    Oburzyłem się i zapytałem o konkrety, a on:
    Jan Rokit, Jarosław Gowin, Beata Szydło, Andrzej Duda, Adam Bielan (też myślał, że z Małopolski, a gość z nami nie ma nic wspólnego), Ryszard Terlecki, Ryszard Legutko..... poprosiłem aby skończył i zmieniłem temat

    8 2 Cytuj
  • 7 lut 2019

    I zaskakujace jest, ze wszyscy oni sa z POPISU i z rodziny postsolidarnosciowej. No jak to mozliwe?

    4 2 Cytuj
  • 7 lut 2019

    Od rana na wszystkich stacjach rządowych, jest Tusk jak źle się odezwał, jak źle się wypowiedział
    i takie tam Pisowskie pierdoły.
    Zastanawia mnie gdyby dzisiaj zamiast Tuska, był Javier Solana czy José Manuel Durão Barroso, i zobili by i mówili to samo, to Pis też by tak jechał po nich?

    Ja bronię tylko polskiej marki, i źle się czuję jak na Polaka tak się pluje niezależnie jakie ma nazwisko.
    Nawet jak mówiono o strażniku więziennym, który w Chorwacji wrzucał muchy do jedzenia.
    A jak jeszcze te szkalowania nacji polskiej wychodzą z samej Polski, to myślę sobie, że to bliskie obłędu.
    Czasem myślę, że rządy przejęli pensjonariusze z Kobierzyna. Ale tam logika jest i tak większa, na przykładzie kawału:
    pensjonariusz w oknie obserwuje ogrodnika i pyta
    -co pan robi,
    -nawożę truskawki w ogródku,
    -panie, ale co pan właściwie robi,
    -nawożę truskawki, czyli posypuje je gównem,

    a pensjonariusz:
    to ja truskawki posypuję cukrem, ale ja jestem popie.dolony.

    7 1 Cytuj
  • 8 lut 2019
    bono napisał/a:

    Od rana na wszystkich stacjach rządowych, jest Tusk jak źle się odezwał, jak źle się wypowiedział
    i takie tam Pisowskie pierdoły.
    Zastanawia mnie gdyby dzisiaj zamiast Tuska, był Javier Solana czy José Manuel Durão Barroso, i zobili by i mówili to samo, to Pis też by tak jechał po nich?

    Ja bronię tylko polskiej marki, i źle się czuję jak na Polaka tak się pluje niezależnie jakie ma nazwisko.

    No właśnie coś zaprzeczasz sam sobie i dlatego nie wiem kim jesteś. Być może chciałbyś być postrzegany jako prawdziwy Polak co broni co polskie ale gadasz, że PiS krytykuje Tuska. Czyli pasuje Ci jego wypowiedź tak? Czy to była wypowiedź polityka? Owszem to unijna porażka Tuska i tak właśnie zawsze Tusk reaguje. Pamiętasz jak po zabiciu Marka Rosiaka wyszedł i pieprzył, że to wina Kaczyńskiego? Tusk po prostu jak mu się pod dupą pali to rzuca fake newsami. Bronisz co polskie i nie widzisz co on robi? Poklepuje się z Timmermansem po plecach jak jeden i drugi jedzie o Polsce. Makron który jechał po Polsce był rekomendowany przyjacielsko przez Tuska. Trudno po nim nie jechać. Co do Brexitu widać w Europie jak mocno tłamszona jest wszelka niezależność (w tym Polska), jakimi właśnie najpierw słowami obudowywuje się wszelki sprzeciw dla Bruxeli. Nie widzisz tego?
    Kto nie gra jak w Bruxelii zagrają tego przedstawia się zwyrodnialca, jako totalne piekło w tym kraju (mimo zupełnie sprzecznych danych).
    Gadasz o POPiSie jako o rządach straceńców, pojawił się Biedroń i wg Ciebie to prawdziwy wyzwoliciel, normalnie Mojżesz biblijny. Czy Wy się słyszycie?
    Kiedys bono zapytałem jak Ty byś widział tą Twoją wizję. Nie chce mi się szukać tego posta ale wypisał jakieś życzenia dziecka z przedszkola. To ma być wizja po marudzeniu? Teraz Stróżaninek niżej .....nooo spotkał się jeden i drugi w piaskownicy i foremki sobie pożyczają obgadując kolegów spoza piaskownicy jak to oni się bawić nie potrafią, "nie to co my tak grzecznie i ładnie. Ehhh gdyby tak świat wyglądał jak nasza przyjaźń i nasza piaskownica" :-)))

    Strozaninek napisał/a:

    Chcę żyć w normalnym, spokojnym, tolerancyjnym i przyjaznym państwie, gdzie ludzie są dla siebie życzliwi i sobie pomagają. Prawica (PiS, PO, Kukiz i PSL) to całkowite zaprzeczenie tego marzenia.

    Poza tymi sloganami zapomniałeś dopisać że jeszcze ateistycznym. A tak rozwijając : normalne (czyli rozumiem teraz jest nienormalne, czyli za mało zarabiasz, nie masz co jeść, ogólnie bida, dno i metr mułu), spokojnym (rozumiem, że tak jak w miastach europejskich nie wychodzisz po 22:00 bo gwałcą -bez przyjemności-, leją a jak idziesz ulicą to ubliżają od pedałów), tolerancyjnym (aaaa to już chyba od rządów nie zależy ale od ludzi, społeczeństwa i lokalnej społeczności. Polecam Słupsk, tam nawet rzygają tęczą), przyjaznym państwie gdzie ludzie są życzliwi i sobie pomagają (ależ drogi kolego mogę Ci życzliwie pomóc, ale musisz się określić jakiej konkretnie pomocy oczekujesz? 500+ dla początkujących pielęgniarek? Jakiej pomocy Ci potrzeba? A może takiej ogólnej chrustu nazbierać, śnieg odśnieżyć?).

    Widzę, że w Biedroniu wypatrujecie światełka w tym beznadziejnym, ciemnym tunelu jakim jest Polska zmierzająca do syfu, gnoju, bidy, prostactwa, nieprzyjaźni, wredoty ale np bono broni właśnie tego co polskie i to jest paradoks. Tak postrzegacie Polske. To Was z błędu wyprowadzę ......Biedroń nie w tym kraju (dla mnie na szczęście nie w tym kraju), nawet jak ma czyste intencje to nie ma szans na ateistyczną Polskę. Biedroń ma tam jakąś swoją idylliczną piaskownicę z darmowym internetem ale co będzie jak przyjdą łobuzy z trzepaka, ma coś na nich albo dla nich żeby foremek nie zabrali?

    2 8 Cytuj
  • 8 lut 2019

    Bono chcesz dalej o Tusku. Niestety w tle dzisiejszej śmierci prawdziwego patrioty Jana Olszewskiego wydzwięk tego co robi Tusk jest jeszcze mocniejszy. Właśnie m.in.Tusk obalił zalążek jednego z lepszych rządów
    https://wpolityce.pl/polityka/338295-jan-olszewski-wspomina-tusk-z-kld-zaproponowali-mi-w-1992-roku-swoje-dalsze-wsparcie-ale-pod-warunkiem-ze-zapewnimy-im-nietykalnosc

    https://www.polskieradio.pl/130/5553/Artykul/1771040,25-lat-po-nocnej-zmianie-Rozmowa-z-Janem-Olszewskim

    https://wpolityce.pl/polityka/397111-26-rocznica-nocnej-zmiany-pamietne-slowa-jana-olszewskiego-dzisiaj-widze-ze-to-czyja-bedzie-polska-to-sie-dopiero-musi-rozstrzygnac-wideo?strona=2

    Masz bono jakieś obiekcje co do zmiany w KNFie, nocne wymiany bez których Kaczyński z Dudą skończyliby jak Olszewski. A możesz mi powiedzieć co się stało i co zrobił Tusk w 92r? Czego się bał? Dlaczego od 92r wygląda to do 2015 jak czas dzikiej prywatyzacji, tworzenie prawa pod wyprzedaż, karuzel VAT czy paliw wygladało to jako kontynuacja tego co Tusk rozpoczął w 1992r (wystapienie przeciw porządkowi, wyprzedaż naszego majątku i dobra) bo i wtedy nikt nie dał Tuskowi zgody nietykalność. Wystąpienie Tuska przeciw Olszewskiemu pozwoliło tylko odłożyć w czasie jego nietykalność. Przyszedł czas rozliczeń w 2016r to mamy Tuska na "uchodźstwie". Poklepujący się z największymi de facto przegranymi w Europie. Wzywający do zadym, rozrób i buntów (deja vu 1992r ?), szerzący fake newsy za pośrednictwem totalnej opozycji itd itd. Chcesz jeszcze coś powiedzieć w obronie Tuska? No chyba, że w 92roku miałeś 7 lat i łapałeś równowagę na nocniku a Twoja świadoma historia zaczęła się wraz z wyborami Tuska na premiera to wtedy rozumiem Twoje podejście.

    2 9 Cytuj
  • 8 lut 2019
    Vivaldi napisał/a:

    Bono chcesz dalej o Tusku. Niestety w tle dzisiejszej śmierci prawdziwego patrioty Jana Olszewskiego wydzwięk tego co robi Tusk jest jeszcze mocniejszy. Właśnie m.in.Tusk obalił zalążek jednego z lepszych rządów
    https://wpolityce.pl/polityka/338295-jan-olszewski-wspomina-tusk-z-kld-zaproponowali-mi-w-1992-roku-swoje-dalsze-wsparcie-ale-pod-warunkiem-ze-zapewnimy-im-nietykalnosc

    https://www.polskieradio.pl/130/5553/Artykul/1771040,25-lat-po-nocnej-zmianie-Rozmowa-z-Janem-Olszewskim

    https://wpolityce.pl/polityka/397111-26-rocznica-nocnej-zmiany-pamietne-slowa-jana-olszewskiego-dzisiaj-widze-ze-to-czyja-bedzie-polska-to-sie-dopiero-musi-rozstrzygnac-wideo?strona=2

    Masz bono jakieś obiekcje co do zmiany w KNFie, nocne wymiany bez których Kaczyński z Dudą skończyliby jak Olszewski. A możesz mi powiedzieć co się stało i co zrobił Tusk w 92r? Czego się bał? Dlaczego od 92r wygląda to do 2015 jak czas dzikiej prywatyzacji, tworzenie prawa pod wyprzedaż, karuzel VAT czy paliw wygladało to jako kontynuacja tego co Tusk rozpoczął w 1992r (wystapienie przeciw porządkowi, wyprzedaż naszego majątku i dobra) bo i wtedy nikt nie dał Tuskowi zgody nietykalność. Wystąpienie Tuska przeciw Olszewskiemu pozwoliło tylko odłożyć w czasie jego nietykalność. Przyszedł czas rozliczeń w 2016r to mamy Tuska na "uchodźstwie". Poklepujący się z największymi de facto przegranymi w Europie. Wzywający do zadym, rozrób i buntów (deja vu 1992r ?), szerzący fake newsy za pośrednictwem totalnej opozycji itd itd. Chcesz jeszcze coś powiedzieć w obronie Tuska? No chyba, że w 92roku miałeś 7 lat i łapałeś równowagę na nocniku a Twoja świadoma historia zaczęła się wraz z wyborami Tuska na premiera to wtedy rozumiem Twoje podejście.

    Przestań już pitolić na temat Tuska, bo jedynie zostało Ci dodać, że jest zoofilem. Śp Olszewskiego też zostaw. Chłop na boskim sądzie. Zdążył jednak przekonać się, że "dobra zmiana" dobrą nie jest. Jarosław Kaczyński i wyznawcy na siłę chcą Wałęsę zastąpić Lechem Kaczyńskim, a z Olszewskiego zrobić przywódcę obozu "patriotycznego". Że szkodą dla tych postaci. Brat krzywdzi brata. Gdyby śp Lech Kaczyński żył, nigdy by na to nie pozwolił. Podobnie Olszewski nie chciał mieć nic wspólnego z dobrą zmianą. Krytykował jej rządy.

    8 2 Cytuj
  • 8 lut 2019
    WKibic napisał/a:

    Przestań już pitolić na temat Tuska, bo jedynie zostało Ci dodać, że jest zoofilem. Śp Olszewskiego też zostaw. Chłop na boskim sądzie. Zdążył jednak przekonać się, że "dobra zmiana" dobrą nie jest. Jarosław Kaczyński i wyznawcy na siłę chcą Wałęsę zastąpić Lechem Kaczyńskim, a z Olszewskiego zrobić przywódcę obozu "patriotycznego". Że szkodą dla tych postaci. Brat krzywdzi brata. Gdyby śp Lech Kaczyński żył, nigdy by na to nie pozwolił. Podobnie Olszewski nie chciał mieć nic wspólnego z dobrą zmianą. Krytykował jej rządy.

    Tego Wałęsę?

    video

    7 Cytuj
  • 8 lut 2019
    WKibic napisał/a:

    Przestań już pitolić na temat Tuska, bo jedynie zostało Ci dodać, że jest zoofilem. Śp Olszewskiego też zostaw. Chłop na boskim sądzie. Zdążył jednak przekonać się, że "dobra zmiana" dobrą nie jest. Jarosław Kaczyński i wyznawcy na siłę chcą Wałęsę zastąpić Lechem Kaczyńskim, a z Olszewskiego zrobić przywódcę obozu "patriotycznego". Że szkodą dla tych postaci. Brat krzywdzi brata. Gdyby śp Lech Kaczyński żył, nigdy by na to nie pozwolił. Podobnie Olszewski nie chciał mieć nic wspólnego z dobrą zmianą. Krytykował jej rządy.

    Weź się .......zastanów, co to jest : przestań, zostaw, gdyby, toby :-)
    Marzy się Wam kopia nocnej zmiany z 1992r. ale nie udała się więc próbujecie na wszystkich możliwych frontach. O dziwo śp.Olszewski przewidział i doświadczył zamachu stanu. Śp Lech teraz Jarek są o to doświadczenie bogatsi i dlatego przeszkadza naokoło układanka jaką zaczął Tusk. Link masz wyżej. Więc nie mów coby gdyby ..... pajacuj w KODzie ale jesteście przeczytani.

    1 15 Cytuj
  • 9 lut 2019
    Vivaldi napisał/a:

    Weź się .......zastanów, co to jest : przestań, zostaw, gdyby, toby :-)
    Marzy się Wam kopia nocnej zmiany z 1992r. ale nie udała się więc próbujecie na wszystkich możliwych frontach. O dziwo śp.Olszewski przewidział i doświadczył zamachu stanu. Śp Lech teraz Jarek są o to doświadczenie bogatsi i dlatego przeszkadza naokoło układanka jaką zaczął Tusk. Link masz wyżej. Więc nie mów coby gdyby ..... pajacuj w KODzie ale jesteście przeczytani.

    Niech ci będzie, ze Tusk zaczął swoją układankę a Kaczyński swoją.
    Raz przekonywał do swojej układanki Tusk , raz czyli teraz Kaczyński.
    Mieliśmy obie układanki i w najbliższych wyborach ludzie wskażą która lepsza. Ja stawiam na ta bez Kaczyńskiego.
    Widaje się ze i pozostała większość społeczeństwa ma po jednej kadencji dość Kaczyńskiego. Stad moja teza , ze to jednak Tusk wygrywa. Ale zobaczymy już niedługo.

    4 1 Cytuj
  • 9 lut 2019

    I to zdrowe podejście, cały czas powtarzam KODowcy i totalna opozycja nie przeszkadzali 8 lat niech uszanują i teraz nie przeszkadzają a reszta okaże się w sumie niebawem kto ma kogo dość. Kłopot w tym, że deko poniżej pasa grają. Nawet Ty przyczepiłeś się do wież a to sprawa osobnej firmy/fundacji która chciała wybudować wśród innych wieżowców. Dodatkowo gość Kaczyński na taśmie jasno powiedział, że faktura, kwit potrzebny "bo chce uczciwie".

    https://fakty.interia.pl/polska/news-kaczynski-komentuje-tasmy-tam-przeciez-nic-nie-ma,nId,2827463

    Poza tym to nie PiS ale fundacja więc jak firma, więc gdyby ktokolwiek mnie zapytał dlaczego chcesz budować dwie wieże to bym powiedział "ch..j Cie to obchodzi, mój i za moje" ale że Jarek jest osoba publiczną i kulturalną to kulturalnie odpowiedział, że zdaje sobie sprawę za co musi zapłacić ale dokument potrzebny i nie będzie żadnej kasy na gębe. A Ty kręcisz aferę o nocnych zmianach, o wieżach, wszystko co podłapiesz a bardziej co Ci podsunie Lis, Giertych czy KOD - a tych już wcześniej udowodniliśmy jak się mają do uczciwości. Rudy lisek "załatwił" Olszewskiego i tak samo chciał z Jarkiem ale ten przytomnie zrobił porządek w nocy (uczył się od Tuska jak się to robi, więc nie wiem w czym problem). Teraz widać, że nieczysta wojenka trwa w rozdmuchiwaniu faknewsów, dezinformacji, sprzecznych danych a Ty bierzesz w tym udział. Po co?

    Już Ci odpowiadam po co jest prowadzona taka spekulacja i dezinformacja oraz oczernianie i to bezpodstawne. Otóż najpierw należy przeczytać ten artykuł o Panu ściśle powiązanym z KODem przez fundacje Batorego :

    https://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/jak-george-soros-obalil-funta-i-zarobil-miliard-dolarow,2602195,4199

    I na końcu najciekawsze : "to zresztą jedna z zasad rządzących rynkiem finansowym. Szanse na zyski ze spekulacji są większe wtedy, kiedy jest ona oparta na ewidentnych błędach polityków. Może dlatego nie lubią oni spekulantów i tak wielu z nich nie przepada za tym najsłynniejszym - Georgem Sorosem".

    Dlaczego on jest powiązany z Majdanem na Ukrainie, bo tam jest sporo skorumpowanych polityków gdzie można zapłacić za spekulacje. Dlaczego po zmianie na PiS tak mocno nie cierpi PiSu i z każdej możliwej strony podsypuje żołędzi dla totalnej opozycji? Dlatego, że ciężko jest wmanipulować polityków PiS (owszem zdarzają się misio-owieczki ale dość prężnie są rugowane), są w miarę (jak na polityków) uczciwi. Ciężko nimi sterować w złych intencjach. Stąd i Soros robi co może rękami KODu, opozycji, większościowej prasy, pitoleniem w Bruxeli, dziennikarzynami mięsnymi TVNu itd.
    Ale po co Ty w tym uczestniczysz?

    4 Cytuj

Odpowiedz