Forum » Społeczeństwo

Budujemy razem Polske

  • 13 lut 2019
    WKibic napisał/a:

    Tolerancja zwalcza kulturę, religię i obyczaje przodków. Co mam na to rzec? Ma rację, bono, mocno Ci się, Vivaldi, w głowie kręci. Nawet von Jungingena z grobu wyciągasz i sprzymierzeńcem robisz, bo nosił krzyż.

    Po pierwsze dlatego kieruje do Was obu bo obydwoje jesteście z jednej łapanki i obydwoje najprawdopodobnie piszecie na zlecenie, to skąd i na czyje to już mniej ważne w tym momencie, ale Wasze teksty są zlecone. Von Jungingena nie stawiam jako sprzymierzeńca (dziwne, że nie zorientowałeś się do tej pory jakie mam podejście do Niemców i Niemiec) ale przykład (podałem incydent moich bliskich w Niemczech), że w dzisiejszych Niemczech za noszenie krzyża dostałby po ryju na ulicy. Gwarantuje Wam, że głowę mam aż nadto poukładaną. To nie Walia, Szkocja, W.Brytania czy nacjonalizm to Wasza destabilizacja poprzez rzekomą tolerancję rozpieprzy UE od wewnątrz. Najpierw osłabi jednostki (co się już dokonuje), potem tolerancyjni przywódcy tacy jak Biedroń czy Tusk prężyć się wmawiając, że tak zintegrować się trzeba. Powstaną enklawy i getta. Ekonomicznie już się to dokonuje.

    Napisałem, że w imię multikulti i tolerancji wejde Wam na głowę i nasram. Nikt się do tego nie odniósł a tekst był chamski i dosadny ale nie bezpodstawny. Spieszę wyjaśnić. Wasz Biedroń któremu wtórujecie wzywa do spokoju jednocześnie prowadząc otwartą wojnę ideologiczną (w tym z kościołem). Gdyby któryś z Was choć na krótko gdzieś w świecie nabierał rozeznania i doświadczenia nie pisalibyście takiego bełkotu o miltikulti i tolerancji. Ale miało być o sraniu. Otóż np w Niemczech w parkach, przy deptakach są skrzynki z rękawiczkami i woreczkami aby zbierać po swoich pupilach na smyczy. Sam miałem psa w Niemczech i sam zbierałem po nim. Tym się charakteryzuje tolerancja i zrozumienie : toleruje prawa i podejście lokalne tam gdzie mieszkam i rozumiem oczekiwania stawiane mi przez lokalną społeczność. Idę z psem i zbieram po pupilu. Wy w imię tolerancji żądacie jak Biedroń w Słupsku aby udostepniono psi sracz przy kościele
    http://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/1,35612,18859868,trawnik-pod-kosciolem-dla-psow-proboszcz-odmawia-urzednikom.html
    To ja opieprzam sąsiadów jak podchodzą ze smyczą i srającym psem pod moje ogrodzenie a Wy dajecie przyklask człowiekowi aby ten mógł iść się załatwić z psem pod kościołem? To jest Wasza tolerancja, Wasz przyklask nienormalnym uprawnieniom które chcecie wdrożyć jako normę. To z psim sraczem to tylko przykład ale pokazujący Wasze podejście, sposób myślenia i próba narzucenia podobnie chorych jakiś Waszych "nowych" tolerancyjnych zasad i to jeszcze w imię patriotyzmu i własnych przodków. To co tu uprawiacie to w imię demokracji i tolerancji destabilizacja norm ogólnospołecznych. Pierwszy Wasz krok to nadać słowu inny wymiar. Słowo tolerancja nie oznacza zgody na wszystko podobnie jak demokracja to nie anarchia a Wy zakrzywiacie rzeczywistość po to aby pedał mógł się iść wysrać z psem pod kościół.

    Powtórzę : mojej zgody nie ma aby jeden czy drugi zdestabilizował moje (lokalne) życie, ani przeinaczając znaczenie słów ani czynami.

    1 3 Cytuj
  • 13 lut 2019
    Vivaldi napisał/a:

    Powtórzę : mojej zgody nie ma aby jeden czy drugi zdestabilizował moje (lokalne) życie, ani przeinaczając znaczenie słów ani czynami.

    Twoja zgoda ma takie znaczenie jak moja na Kaczyńskiego.
    Jest kolejna partia która popieram fair play Gwiazdowsliego. Będzie się działo . Kaczyński będzie wkoncu mógł być deweloperem , tylko kasiora darmowa z banku nie popłynie.

    2 Cytuj
  • 13 lut 2019
    WKibic napisał/a:

    [...] Was też jest dwoje, bo forumowy Cejrowski się objawił, obieżyświat żywcem z powieści Juliusza Verne'a wzięty. Ubogaca dyskusję zwrotami typu: "piszesz Pan bzdury"," Reszty nie skomentuję bo nie interesuje mnie bulgot o polityce","Ledwo przebrnąłem przez ten propagandowy bełkot", " wydajesz się mało zorientowany". Zachęta do dialogu naszego Obieżyświata sakramencka. Kultura dyskusji wzorcowa. [...]

    Ciekawe że zamiast odnieść się do tematu, czepiasz się mnie że podróżuje, poznaję świat zamiast siedzieć przy komputerze w tym sfrustrowanym mieście. Tolerancji przyjacielu nie nauczysz się z TVN'u, TVP, Onetu, Interii czy Discovery Channel. Zanim znowu zaczniesz coś konfabulować o religiach i uchodżcach/emigrantach jedź do kraju z którego pochodzą, pomieszkaj tam chwilę i później porozmawiamy jak równy z równym bo na razie to różnica dziesięciu pięter. Widzisz, ja nie mam ochoty prowadzić polemiki z kimś kto wszystkie sprawy "zna z telewizji czy internetu". Co wystaje z Twoich tekstów jak przysłowiowa słoma z gumowego obuwia. Czy to w sprawie Niemiec (co punktuje Ci Vivaldi na każdym kroku) czy to w sprawie Trumpa. Przepisujesz bzdury za Twoimi źródłami których rzetelności nie sprawdzasz bo skoro na kilku portalach piszą to samo to widocznie musi być prawda. Wójek Joseph byłby dumny.

    Nie chcę Wam więcej zaśmiecać tego wątku off-top'ami jak powyższy. W końcu to temat o budowaniu Polski a nie o podróżach. Ja zresztą muszę wziąść się do jakiejś "roboty" bo wyjazdy kosztują a im dalej tym drożej. Mnie za klepanie bzdur na internecie nikt jeszcze nie płaci więc kończe w tym temacie bo nie chcę skończyć jak Alonso z Cervantesa.
    A tak nawiasem mówiąc, z doświadczenia wiem że Twoja tolerancja zaczyna się tam gdzie gdzie kończy się moja i tego mój drogi, choćbyś chciał to nie zmienisz.

    2 2 Cytuj
  • 13 lut 2019
    Vivaldi napisał/a:

    najprawdopodobnie piszecie na zlecenie, momencie, teksty są zlecone. .

    Nie wiem, jak WKibic, bo on pracuje dla konkurencyjnej agencji, ja robię robotę bezpośrednio dla Brukseli, a pośrednio dla Tusk i dalej dla Angeli Merkel.
    Mam za psie pieniądze podróże, samoloty i takie tam... , ale nie mam krewnych w spółkach Skarbu Państwa i niestety nie biorę udziału w nowym podziale dóbr, i nie wiem czy dobrego pracodawcę wybrałem. Gdybym się załapał do PiS, byłbym beneficjentem, nie tego dziadostwa pokomunistycznego, które zajęli ci z lewej strony okrągłego stołu. Im prawa strona podrzuciła, puste hale fabryczne i bankrutujące banki,
    zaś dzisiaj będąc u tych po prawej stronie okrągłego stołu, brałbym udział w przejmowaniu kwitnących, bogatych i nowoczesnych Spółek Skarbu Państwa. Co tam CPN, który tamci dostali, ja dzisiaj miałbym ORLEN i PKO SA zamiast BPH.....
    Co do uchodźców- jestem przeciw, również sraniu psów na trawnik.
    Co do Niemców, jestem za, niech będą dalej naszymi sąsiadami, ktoś musi produkować, aby w basenie Morza Śródziemnego miał kto czyścić roboli z północy z pieniędzy, niech robią i się dzielą.
    Nie wiem jaki tam będzie obowiązywał język w przyszłości i jakie imina będą popularne- może Ahmed, ale to ich problem, może Niemki potrzebowały zmieszania krwi.....

    Może przeniosą cały przemysł do Polski, ale niech się nie przesiedlają, bo za chwilę miasta mówiły by po niemiecku i do Kościoła Mariackiego mogły by wrócić kazania po niemiecku, a przecież tego nie chcemy. Niech się krzyżują z tymi ciapatymi i najwyżej w przyszłości zrobi się im deexit i mur jak na granicy USA Meksyk, damy radę.
    Mercedesy, będą mieć polski rodowód a inne europejski, a do Niemiec będziemy jeździć na kebaba i na bazar.

    1 1 Cytuj
  • 13 lut 2019
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    Ciekawe że zamiast odnieść się do tematu, czepiasz się mnie że podróżuje, poznaję świat zamiast siedzieć przy komputerze w tym sfrustrowanym mieście. Tolerancji przyjacielu nie nauczysz się z TVN'u, TVP, Onetu, Interii czy Discovery Channel. Zanim znowu zaczniesz coś konfabulować o religiach i uchodżcach/emigrantach jedź do kraju z którego pochodzą, pomieszkaj tam chwilę i później porozmawiamy jak równy z równym bo na razie to różnica dziesięciu pięter. Widzisz, ja nie mam ochoty prowadzić polemiki z kimś kto wszystkie sprawy "zna z telewizji czy internetu". Co wystaje z Twoich tekstów jak przysłowiowa słoma z gumowego obuwia. Czy to w sprawie Niemiec (co punktuje Ci Vivaldi na każdym kroku) czy to w sprawie Trumpa. Przepisujesz bzdury za Twoimi źródłami których rzetelności nie sprawdzasz bo skoro na kilku portalach piszą to samo to widocznie musi być prawda. Wójek Joseph byłby dumny.

    Nie chcę Wam więcej zaśmiecać tego wątku off-top'ami jak powyższy. W końcu to temat o budowaniu Polski a nie o podróżach. Ja zresztą muszę wziąść się do jakiejś "roboty" bo wyjazdy kosztują a im dalej tym drożej. Mnie za klepanie bzdur na internecie nikt jeszcze nie płaci więc kończe w tym temacie bo nie chcę skończyć jak Alonso z Cervantesa.
    A tak nawiasem mówiąc, z doświadczenia wiem że Twoja tolerancja zaczyna się tam gdzie gdzie kończy się moja i tego mój drogi, choćbyś chciał to nie zmienisz.

    Nie o Twoje podróże mi chodziło, lecz styl dyskusji, który potwierdzasz tymi 10 piętrami. Czytaj ze zrozumieniem i podróżuj do woli. Zostanie nam Sancho Pansa. Wójek Joseph lepiej czuje się wśród Cejrowskich. W jednym się zgadzam to temat o budowaniu Polski, nie o podróżach. Polski z uchodźcami lub bez. Jakoś tak swojsko się poczułem z tą polską słomą wystającą z gumowego obuwia, w które mnie ubrałeś. Chyba się do PiS - u zapiszę. Ciekawe zestawienie. Człowiek w gumofilcach broniący różnorodności kulturowej i obieżyświat chcący z Polski robić skansen, getto. Szariat jest zaraźliwy. Mentalność fundamentalisty też. Z Vivaldiego znajomością Niemiec rywalizować nie zamierzam, bo temat nie dotyczy podróży. Zapewniam, że w Niemczech widziałem nie tylko migrantów . Gościłem w domach bawarskiego bauera, domu nauczyciela religii i burmistrza zarazem, inżyniera z klasy średniej, domu architekta, domu naukowca i artysty zarazem. Z żoną Normana Daviesa rozmawiałem jeszcze w czasach PRL-u. To są moje źródła. Głupio się poczułem, gdy członek najbliższej rodziny praktykujący w EdF-ie w czasie studiów w Paryżu opowiadał, jak w czasie dejeuner francuski inżynier bez ogródek powiedział mu, że o Polakach mówią złodzieje. Nie chciał go urazić. Był szczery do bólu i dziwił się. że ten nie wykonuje pracy typu Vivaldi w Niemczech i "podziwia" tych brudnych Arabów. Z 10 piëter w Dubaju tego nie widać. Pozdrawiam.

    1 1 Cytuj
  • 13 lut 2019

    Ta dyskusja poszła w skrajność, grupa gorących i bezkrytycznych zwolenników PiS przypisuje nam chęć otwarcia się na pontony przypływające do Europy, i że to niechętni PiS, utworzą korytarz dla zakwaterowania ludzi z tych pontonów w Polsce.

    No więc nie, aż tyle w tych, niechętnych PiSowi miłosierdzia nie ma, aż tak biblijnej gościnności nie mamy i tu raczej ja bym wsłuchiwał się w wykładnię gościnności (dla innowierców) głoszonej przez kościół i przez PiS. Tutaj rozbieżności nie ma.

    Natomiast, przy tej blokadzie obcych do Polski, wróciłbym do demokratycznych zasad zarządzania.
    Aby zablokować uchodźców, może być normalna publiczna TVP, może być w niej pluralizm, mogą kabarety działać w TVP i znów się można śmiać z rządzących ( nawet za komuny mogły, teraz nie), może być społeczna w miejsce partyjnej kontrola w Spółkach Skarbu Państwa, nie musimy wychodzić z UE (teraz wychodzimy systematycznie, aż do uzyskania w sondażu większości za wyjściem), i nie musimy zamieniać się z miejscami z Turcją w miejscu zajmowanym w tej części Świata.

    1 1 Cytuj
  • 13 lut 2019

    Piszący ruską czcionką, opłacany przez Sorosa, w gumofilcach z wystającą zeń słomą z polskiego pola, żyjący dalej za żelazną kurtyną, nie wychylający nosa na Zachód etc. Tom sië dorobił. Napisałem, że Niemcy znam, bo Cejrowski Vivaldiego przewagi w tym względzie wykazywał. A ten, że to Daviesowa w czasach PRL_u mnie Zachodu nauczyła i tak mi zostało. O religiach, o kulturze różnych krajów i nacji się nie wypowiadam, a Ci swoje, że powinienem jechać i poznać na miejscu. Ruszyłem uchodźców, bo problem współgra z tym, co z przyszłą Polską. Uwagi prof. Normana Daviiesa są cenniejsze niż życie wśród migrantów w Niemczech czy Papuasów w Nowej Gwinei. To inna perspektywa. Uwagi dotyczące historii Polski , a tym bardziej Wielkiej Brytanii. To są moje źródła. Podałem, bo medialne powtarzanie mi zarzucano. Herbert, Davies i wielu innych intelektualistów , komentatorów . Z perspektywy buszu nie zrozumiesz do końca problemów buszu. A Marysię Korzenie wicz naprawdę poznałem w latach siedemdziesiątych na solidnym polskim uniwersytecie. Norman wówczas do niej podchodził, studiując w Polsce. Mądry ten Walijczyk, ale nie cierpi PiS_u. Vivaldi, Ty zagłosujesz na PiS, ja nie. Ktoś te wybory w jesieni wygrać musi. My sië z tym pogodzić musimy. Po co tak ubliżasz Biedroniowi? Czemu się tak emocjonujesz? Migracje też będą, świat się globalizację, do różnorodności się przyzwyczajać musimy. Nie ma innej drogi. Nie wygonisz milionów Arabów z Francji, Turków z Niemiec czy Hindusów z jeszcze Wielkiej Brytanii. Ich relacje trzeba cywilizować. Musimy się nauczyć współżyć, chcąc należeć do lepszego świata. Izolacja, którą promujesz nie jest żadnym wyjściem. Niemcy wkalkulowały koszty uboczne migracji i wyszło im, że się opłaca. Oni naprawdę potrafią liczyć. Francuski model jest bardziej uciążliwy. Brytyjczycy zrobili to najlepiej. Świat się zmienia. Imperia upadają przez migracje. Rzym wykończyli Wandalowie. Z najpotężniejszego imperium w historii świata Wielkiej Brytanii pozostanie Republika Anglii. W majpotëżniejszej armadzie świata w Królewskiej Marynarce jest obecnie więcej admirałów niż okrętów. Co bëdzie z UE? Zbliżenie USA Rosja jest nieuchronne. Chiny stanowią problem dla USA. Uchodźcy to koszt uboczny wielkiej polityki i nimi się gra. Jedni chcą poprzez ich najazd zniszczyć UE, drudzy na lęku przed nimi zdobywają władzę. Imperium Brytyjskie rozwali nacjonalizm angielski. W Cesarstwie Austriackim najsilniejszy był nacjonalizm niemiecki. Niemcy stanowili w nim mniejszość. Coś z tego w Austriakach pozostało. Nacjonalizmy są groźne dla UE, problem uchodźcy je wzmacnia, ale UE oparta jest na innych zasadach niż Imperium Brytyjskie i Cesarstwo Austriackie, które przecież trwały setki lat. Ile lat ma UE? Vivaldi, odpocznij niemnożko. Żeby Cię uspokoić, nadmienię, że piszę z tableta. Taka mała rzecz, a takie turbulencje. I tak jest ze wszystkim.

    1 1 Cytuj
  • 13 lut 2019
    bono napisał/a:

    Natomiast, przy tej blokadzie obcych do Polski, wróciłbym do demokratycznych zasad zarządzania.
    Aby zablokować uchodźców, może być normalna publiczna TVP, może być w niej pluralizm, mogą kabarety działać w TVP i znów się można śmiać z rządzących ( nawet za komuny mogły, teraz nie), może być społeczna w miejsce partyjnej kontrola w Spółkach Skarbu Państwa, nie musimy wychodzić z UE (teraz wychodzimy systematycznie, aż do uzyskania w sondażu większości za wyjściem), i nie musimy zamieniać się z miejscami z Turcją w miejscu zajmowanym w tej części Świata.

    Ty nie czytasz ze zrozumieniem. Nikt o blokadzie nie mówił. Do Niemiec były blokady kurtynowe (nie dla wszystkich) a jednak poprzyjmowali kogo chcieli. Do Francji to samo. Do nas też nic nie trzeba blokować. Problem jest dalej na ile tolerować mamy tolerancję :-) i udawać, że jest OK. Aż zabrniemy w punkt bez odwrotu? Aż moje czy Twoje dzieci będą w grupkach 5 osobowych siedzieć w kąciku na boisku szkolnym bojąc się , że ktoś ich zauważy żeby kopnąć?
    A co do spółek SP to bredzisz. Jak Ty widzisz kontrolę społeczeństwa? Tzn co robimy forum w Orlenie i każdy mówi sprawdzam? Każdy klika z pytaniem? A czymże jest demokratyczny wybór posła, posłanki, partii, rządu jak nie demokratycznym wyborem społecznym z mandatem zaufania do kontroli spółek? Taki mandat dostało wcześniej PO a po nich PiS. Ty wybrałeś poprzednio i obdarzyłeś zaufaniem i w Twoim imieniu mieli gospodarzyć a ja teraz. Było nas więcej. Widzisz tu coś sprzecznego z demokracją? Pożyjemy zobaczymy. Tylko nie zaczynaj licytacji od nowa bo znów zaczniemy a Orlen, a Amber, a LOT, a Janów Podl., a dolomity, a autostrady....kto ukradł więcej a kto mniej.
    A co do UE. Jeżeli ktoś od początku w myśl super idei budował sobie rynek zbytu i roboli wokół 2-3 państw to nie dziw się , że rozpieprzy się to wszystko od środka, ponieważ chcąc pilnować porządku trzeba zacząć....od siebie. Popatrz jak mało się mówi o Włoszech, czyli państwo starej unii. Wg ich prawideł widziałeś gdzieś przetargi nad PKB? Gdyby to było u nas byłby larum, że nieroby, że się nie nadają, że wiecznie trzeba pomagać tym nieudacznikom w Polsce. A tu proszę Włosi a Unia się układa z nimi negocjując PKB :-))) jaja na kołach. UE gospodarczo przetrwa ale ideologicznie i prawnie rozwali się od środka. Tylko nie próbuj już teraz mówić, że Polacy rozwalili unię i wszystko znów k...wa przez ten PiS, aż tak gruby PiS nie jest aby UE rządzić. Bruksela zaczęła zjadać własny ogon, niestety także ekonomicznie. Kryzysik mamy tuż tuż, jak masz szansę pospłacaj kredyty do pół roku bo (znów) przeżyjemy go w oparciu o popyt wewnętrzny Polski.

    1 1 Cytuj
  • 13 lut 2019
    WKibic napisał/a:

    [...]To inna perspektywa. [...]

    I tyle w temacie.

    1 Cytuj
  • 13 lut 2019

    Sam popyt wewnętrzny nie wystarczy by przetrwać kryzys w warunkach gospodarki otwartej. Polska gospodarka jest dużo bardziej otwarta obecnie niż 10 lat temu podczas poprzedniego kryzysu. Ponadto, popyt wewnętrzny też ulega załamaniu. Jeśli fabryki zaczną zwalniać osoby, bo nie będzie szedł eksport, to ludzie nie będą mieli pracy. Psychologicznie również kryzys źle działa na ludzi i nie lubią oni wtedy wydawać pieniędzy - tak działają psychologicznie niepewne czasy na ludzi.

    Byłbym ostrożny w stwierdzeniach, że przetrwamy kryzys dzięki popytowi wewnętrznemu - nie oberwiemy tak mocno jak bardzo otwarte gospodarki lub te z małym rynkiem wewnętrznym jak Slowacja czy Bałtyki, ale oberwiemy i nas zaboli. Wszystkich, bez względu na barwy polityczne.

    3 Cytuj
  • 13 lut 2019
    Strozaninek napisał/a:

    Sam popyt wewnętrzny nie wystarczy by przetrwać kryzys w warunkach gospodarki otwartej. Polska gospodarka jest dużo bardziej otwarta obecnie niż 10 lat temu podczas poprzedniego kryzysu. Ponadto, popyt wewnętrzny też ulega załamaniu. Jeśli fabryki zaczną zwalniać osoby, bo nie będzie szedł eksport, to ludzie nie będą mieli pracy. Psychologicznie również kryzys źle działa na ludzi i nie lubią oni wtedy wydawać pieniędzy - tak działają psychologicznie niepewne czasy na ludzi.
    Byłbym ostrożny w stwierdzeniach, że przetrwamy kryzys dzięki popytowi wewnętrznemu - nie oberwiemy tak mocno jak bardzo otwarte gospodarki lub te z małym rynkiem wewnętrznym jak Slowacja czy Bałtyki, ale oberwiemy i nas zaboli. Wszystkich, bez względu na barwy polityczne.

    Sinusoida kryzysów jest faktem. W kryzysie jak i w hossie najgorsze są piki. Czym sinusoida ciaśniejsza tym długotrwale coraz gorzej ale powtórzę to co zawsze powtarzam : każdy kryzys czyści rynek. Jesli firma w dobie prosperity nie przeinwestowała się na huraoptymiźmie to przy drobnej kosmetyce bez problemu przetrwa. W przeinwestowaniu przeszkadzał rynek braku pracownika więc w mojej ocenie wielkiego halo nie będzie. Przyklęknie ale częściowo odrobi to rynek wewnętrzny. Będzie spoko tylko długi i pożyczki trzeba redukować aby móc przetrwać koszty. Nic wyszukanego. Jesli oparłeś się na handlu będziesz piszczał, jeśli jesteś dostawcą wytwórczym będzie OK.

    1 2 Cytuj
  • 13 lut 2019

    Zdajesz sobie sprawę, że zupełnie nie odniosłeś się do treści (na temat) mojego postu, tylko napisałeś ogólne frazesy?
    Wyżej piszesz, cytat "Kryzysik mamy tuż tuż, jak masz szansę pospłacaj kredyty do pół roku bo (znów) przeżyjemy go w oparciu o popyt wewnętrzny Polski."

    Odpisuje ci, żebyś nie był takim hurraoptymistą, bo zaboli nas wszystkich w mniejszym lub większym stopniu.

    Odpowiadasz frazesami, gdzie tu jest logika? Generujesz meandry słowotoku, tylko po to by nie przyznać racji komuś innemu w rozmowie i/lub aby nie przyznać, że się zagalopowałeś/pomyliłeś.

    Pominę fakt, że napisałeś teraz niech policzę... 9 zdań, które można zapisać dwoma:

    W ekonomii istnieje cykl koniunkturalny, czyli okres naprzemiennych hoss i bess. W trakcie hossy podmioty gospodarcze rosną, by w trakcie bessy rynek sam się oczyścił z podmiotów słabych, bądź niekonkurencyjnych.

    To tyle w temacie, możecie się dalej spierać kto więcej podróżuje i więcej widział w życiu. Nie przeszkadzam już. Pozdrawiam serdecznie.

    3 Cytuj
  • 13 lut 2019
    Vivaldi napisał/a:

    A co do spółek SP to bredzisz. Jak Ty widzisz kontrolę społeczeństwa? Tzn co robimy forum w Orlenie i każdy mówi sprawdzam? Każdy klika z pytaniem? A czymże jest demokratyczny wybór posła, posłanki, partii, rządu jak nie demokratycznym wyborem społecznym z mandatem zaufania do kontroli spółek? Taki mandat dostało wcześniej PO a po nich PiS. Ty wybrałeś poprzednio i obdarzyłeś zaufaniem i w Twoim imieniu mieli gospodarzyć a ja teraz. Było nas więcej. Widzisz tu coś sprzecznego z demokracją? Pożyjemy zobaczymy. Tylko nie zaczynaj licytacji od nowa bo znów zaczniemy a Orlen, a Amber, a LOT, a Janów Podl., a dolomity, a autostrady....kto ukradł więcej a kto mniej.
    A co do UE. Jeżeli ktoś od początku w myśl super idei budował sobie rynek zbytu i roboli wokół 2-3 państw to nie dziw się , że rozpieprzy się to wszystko od środka, ponieważ chcąc pilnować porządku trzeba zacząć....od siebie. Popatrz jak mało się mówi o Włoszech, czyli państwo starej unii. Wg ich prawideł widziałeś gdzieś przetargi nad PKB? Gdyby to było u nas byłby larum, że nieroby, że się nie nadają, że wiecznie trzeba pomagać tym nieudacznikom w Polsce. A tu proszę Włosi a Unia się układa z nimi negocjując PKB :-))) jaja na kołach. UE gospodarczo przetrwa ale ideologicznie i prawnie rozwali się od środka. Tylko nie próbuj już teraz mówić, że Polacy rozwalili unię i wszystko znów k...wa przez ten PiS, aż tak gruby PiS nie jest aby UE rządzić. Bruksela zaczęła zjadać własny ogon, niestety także ekonomicznie. Kryzysik mamy tuż tuż, jak masz szansę pospłacaj kredyty do pół roku bo (znów) przeżyjemy go w oparciu o popyt wewnętrzny Polski.

    Coś mi się wydaje, że ci z Niemcy dali Ci kopa, bo mam tam całą grupę znajomych i chwalą, powiodło im się i nie mają nawet snów o powrocie. Musiałeś podpaść i dali Ci w dupę, i będziesz ich wyzywał do końca życia.

    Co do spółek, piszesz o bredzeniu... nie będę Ci odpowiadał tym samym, bo nie każdy musi mieć wiedzę i umiejętności,( u Ciebie to się zdarza b. często, ale przymknijmy na to oczy) ale jest coś takiego, co pewnie do twojej aureoli nie dotarło, że są poza partyjnymi Nikodemami Dyzma z np. Pcimia , ludzie nauki, managerowie, fachowcy czy inni ludzie sukcesu, których się podbiera z firm w których coś pokazali np. Mikosz z LOT (znowu bredzisz o LOT mimo moich wykładów, ale ty jak katarynka, nakręcony jesteś na jeden tekst, wiedza ma do Ciebie ograniczony dostęp),
    więc przyjmijmy za Tobą, że jak w PO był Nowak, to w PiS musi być jeszcze mniej ciekawy umysł (tu PiS rywalizuje na wielkość tępych managerów), jeżeli o to chodzi to masz rację.

    Wierz mi, i może to do twojego światłego umysłu dotrze, że stara UE bez Polski przetrwa i da sobie radę, Polska będzie mieć pod górkę i będzie bardzo musiała uważać aby się nie stoczyć.
    Ta twoja buńczuczność połączona z zrozumiałością o mądrej PiSowskiej Polsce, przypomina powiedzenie-dać chłopu palec a on weźmie całą rękę. Twoja mądrość zresztą ludowa, opiera się na tym przysłowiu. Dopiero wymalowaliśmy niedawno drogi w pasy i postawiliśmy znaki terenu zabudowanego, a tacy jak Ty już uczą UE jak należy działać.
    Chłopie to tak jak byś Cupiała uczył robić biznes, ale pewnie dla niego rady też masz. Choć na tym zgniłym zachodzie cudów nie pokazałeś, a Kaczyński nie szukał w Polsce do robienia biznesu rodziny podobnej do Ciebie, tylko zwrócił się do Austriaka. To co w Polaka nie uwierzył?

    Jak będziesz miał rację, że UE na wojnie gospodarczej, mentalnej, cywilizacyjnej, kulturowej, obronnej i w czasie kryzysu- to my wyjdziemy obronną ręką, to ucałuję w geście pokuty Twój goły tyłek publicznie na Rynku po sumie.

    5 1 Cytuj
  • 14 lut 2019
    Mysleniczanin007 napisał/a:

    I tyle w temacie.

    Amen. Salam alejkum.

    Cytuj
  • 14 lut 2019
    Strozaninek napisał/a:

    Nie przeszkadzam już. Pozdrawiam serdecznie.

    Jak nie przeszkadzasz to już pomagasz. Czasem wystarczy nie przeszkadzać :-) Pozdro.

    bono napisał/a:

    Coś mi się wydaje, że ci z Niemcy dali Ci kopa, bo mam tam całą grupę znajomych i chwalą, powiodło im się i nie mają nawet snów o powrocie. Musiałeś podpaść i dali Ci w dupę, i będziesz ich wyzywał do końca życia.

    Widzisz miało nie być o LOTcie i innych Amberach a Ty swoje. Co z tego, że na pewno był tam jeden fachowiec skoro końcowo wciągli go nosem i mało brakło aby rozłozyli na łopatki i sprzedali za złotówkę, ale miało o tym nie być.

    Co do Niemców źle Ci się wydaje. Skoro zostali tam Ci co musieli za chlebem jechać to cieszę się, że mogli się tam najeść i przeżyć w namiastce ludzkich warunków a nie mając do czego wracać. Zapewniam Cię, że ja za chlebem nie jechałem :-))) a standard miałem/mam wyższy u nas niż tam w wynajętym (bardzo ładnym, dużym, z wyjściem na ogród) mieszkaniu ;-) więc nie pisz bzdur.....po raz kolejny.

    2 Cytuj
  • 14 lut 2019
    WKibic napisał/a:

    Amen. Salam alejkum.

    تصحبك السلامة

    Cytuj
  • 14 lut 2019
    Vivaldi napisał/a:

    Jak nie przeszkadzasz to już pomagasz. Czasem wystarczy nie przeszkadzać :-) Pozdro.

    Widzisz miało nie być o LOTcie i innych Amberach a Ty swoje. Co z tego, że na pewno był tam jeden fachowiec skoro końcowo wciągli go nosem i mało brakło aby rozłozyli na łopatki i sprzedali za złotówkę, ale miało o tym nie być.

    Co do Niemców źle Ci się wydaje. Skoro zostali tam Ci co musieli za chlebem jechać to cieszę się, że mogli się tam najeść i przeżyć w namiastce ludzkich warunków a nie mając do czego wracać. Zapewniam Cię, że ja za chlebem nie jechałem :-))) a standard miałem/mam wyższy u nas niż tam w wynajętym (bardzo ładnym, dużym, z wyjściem na ogród) mieszkaniu ;-) więc nie pisz bzdur.....po raz kolejny.

    I tym właśnie komentarzem do mnie pokazujesz, ze nie masz za grosz merytorykinw sobie i jestes trollem. Ktoś ci pokazał ze piszesz bzdury i wytknął twoja głupotę - rzucasz głupim tekstem. Żenada :)

    1 Cytuj
  • 14 lut 2019
    Vivaldi napisał/a:

    Widzisz miało nie być o LOTcie i innych Amberach a Ty swoje. Co z tego, że na pewno był tam jeden fachowiec skoro końcowo wciągli go nosem i mało brakło aby rozłozyli na łopatki i sprzedali za złotówkę, ale miało o tym nie być.

    Co do Niemców źle Ci się wydaje. Skoro zostali tam Ci co musieli za chlebem jechać to cieszę się, że mogli się tam najeść i przeżyć w namiastce ludzkich warunków a nie mając do czego wracać. Zapewniam Cię, że ja za chlebem nie jechałem :-))) a standard miałem/mam wyższy u nas niż tam w wynajętym (bardzo ładnym, dużym, z wyjściem na ogród) mieszkaniu ;-) więc nie pisz bzdur.....po raz kolejny.

    Co do LOT to za cienki jesteś żeby z Tobą ten temat zgłębiać.
    Co do Niemiec, to widzę, że szukałeś z dupą szczęścia, chciałeś mieć jeszcze więcej i zachłanność została surowo doświadczona i dobrze. Widzę, że tam twoich zdolności nie cenią.

    A reszta to konserwa, zostań w swoim świecie, i pilnuj, aby go nikt nie zmienił.

    1 1 Cytuj
  • 14 lut 2019

    Zostawmy podróże, migrantów, religie, obce kraje i obce obyczaje. Mniej mnie ciekawi kto kogo na Rynku po d. będzie całował niż fakt, że to Prezes do Ziobry znalazł drogę. Ruszył d. z Nowogrodzkiej. Kierunek uległ zmianie. To fakt godzien odnotowania. Glapiński też prezudenta Dudę odwiedził. Wcześniej z Kaczyńskim Dudę by na Nowogrodzką wezwali. Dzieje się. Zamiast wieżowców Prezes ma Pałac Saski odbudowywać. Lizanie d. czy robienie laski, jak kto woli, Trumpowi siéga zenitu. Skompromitowane w Europie władze PiS i też skompromitowamego prezydenta Dudę Trump ogrywa jak dzieci. Irangate mamy.

    2 1 Cytuj
  • 14 lut 2019

    http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,24460127,jerusalem-post-netanjahu-w-warszawie-powiedzial-wyraznie.html

    Polityka wstawania z kolan w wydaniu PiS. Zrobić zjazd, ugościć ludzi i dać sie opluwać przez gościa w swoim domu. Brawo. Czuje sie niezmiernie dumny i wdzięczny ze rządzą nami tacy wybitni specjaliści.

    5 1 Cytuj
  • 14 lut 2019

    No i mam kompletną trójcę w kolejnym wątku. Jeden bredzi, drugi ujada byle ujadać a trzeci już traci nerwy. Trochę to śmieszne. Mieliśmy inny watek ale trzeba było wstrzelić nowy bo zostaliście zagonieni i wystrzelani argumentami. Trzech gości i trzy różne nagle tematy :-))) byleby nie brnąć.

    Tak bono tak z dupą przez zachłanność :-))) nooo i skoro dupa to musi być beemka zatem nie udało mi się e46 dobrze kupić i musiałem wracać, ale za to w tym samym dresie co wyjechałem wróciłem :-) .....mi sie już nie chce, pogadajcie między sobą, macie o czym, trois mousquetaires :-)))

    .....aaaaa teraz jest fajny temat ulicy Armii Ludowej we Stolycy, toż to wasz wzorzec tolerancji, wybraniec wybranych wybierał :-) brnijcie

    6 Cytuj
  • 14 lut 2019
    Vivaldi napisał/a:

    y :-)))

    Tak bono tak z dupą przez zachłanność :-))) nooo i skoro dupa to musi być beemka zatem nie udało mi się e46 dobrze kupić i musiałem wracać, ale za to w tym samym dresie co wyjechałem wróciłem :-) .....mi sie już nie chce, pogadajcie między sobą, macie o czym, trois mousquetaires :-)))

    No Myślenic to ty nie reprezentujesz, bo zupełnie źle kojarzysz myślenickie powiedzenie jeszcze przedwojenne gdzie dupa była własną dupą a nie dziewczyną. To tak na marginesie, wiem że jesteś ptokiem (pewnie też nie zrozumisz), a BMka to marzenie mało myślenickie).

    A teraz do bieżących spraw.

    Żal na to patrzyć, i wcale się nie cieszę na tragedię wizerunkową tego rządu. Te sku.wysyny pod pretekstem Iranu, przyjechali Polsce dołożyć, a że trafili na frajera który się do nich łasi,
    to opluli gospodarza w jego domu.

    "Netanjahu powiedział bardzo wyraźnie, że Polacy pomagali Niemcom zabijać Żydów podczas Holokaustu" - to dokładny cytat podany przez "The Jerusalem Post". Portal Haaretz podaje, że Netanjahu powiedział o tym w kontekście ustawy o IPN. - Polacy kolaborowali z nazistami i nie znam nikogo, kto zostałby pozwany za takie stwierdzenie - miał powiedzieć.

    Wizyta w Muzeum Historii Żydów Polskich odbyła się przed 14:00, kiedy to Netanjahu, razem z Mateuszem Morawieckim i wiceprezydentem USA Mike'iem Pence'em złożyli wieniec przed pomnikiem Bohaterów Getta. Ze zdjęć zamieszczonych przez Kancelarię Premiera wynika, że Mateusz Morawiecki towarzyszył gościom również w Polin.

    Korespondentka amerykańskiej telewizji NBC stwierdziła, że podczas powstania w getcie warszawskim Żydzi "walczyli przeciw polskiemu i nazistowskiemu reżimowi".

    ​Podczas środowego spotkania w Warszawie sekretarza stanu USA Mike’a Pompeo i szefa polskiego MSZ Jacka Czaputowicza padły słowa o:
    restytucji mienia ofiar Holokaustu. Pompeo "zachęcił polskich kolegów", by wprowadzili prawo pozwalające na zwrot majątków "tym, którzy je stracili".

    PiS urządził "przyjaciołom" przyjęcie na którym splunięto gospodarzom w twarz.
    Nikt nie zareagował ani Czaputowicz ani Morawiecki. To hańba!!!

    7 1 Cytuj
  • 14 lut 2019

    A ja tak z innej beczki, żeby rozładować sytuację....
    Zauważyliście może KTO wybiera się do europarlamentu z listy prawych i sprawiedliwych ??? Ano ministerka tysiąclecia chyba najlepsza, która nam tak pięknie oświatę uzdrowiła, a na koniec jeszcze tym naiwnym pedagogom po pińcet we wrześniu naobiecywała żeby przypadkiem nie strajkowali..... No ale to już będzie po wyborach to może mieć na to wy..... rąbane....
    Inna sprawa, że słusznie naszych kochanych pedagogów wszystkie rządy po kolei totalnie olewają skoro nawet w strajku nie są w stanie porządnie zorganizować..

    1 1 Cytuj
  • 15 lut 2019

    Zadzwonił kolega z USA i mówi buduje dla Żydów jako podwykonawca, na budowie wieżowca przyjeżdża Żyd inwestor i wypłaca ludziom z walizki. Wszystko idzie pod stolikiem. W dzielnicy rządzi policja żydowska , założenie gminy wyznaniowej to sposób na niepłacenie podatków, wiec każdy większy zakłada swoją. Ogólnie panoszą się w USA. TV, gazety, prawnicy, banki, rząd.
    Sojusz z USA to sojusz z żydami, Polska będzie musiała służyć i USA i Izraelowi.
    To zły wybór- mówi dalej.
    Lepiej przytulcie się do UE, bo tam narasta niechęć do Żydów, dlatego nie grają z USA, bo to gra na Izrael. Ta dziennikarka z NBC to zydowka ojciec był rabinem i zrobiła to świadomie bo jest po siedemdziesiątce i zna historie Polski.
    Chyba tego w Polsce nie rozumieją - zakończył.

    2 1 Cytuj
  • 15 lut 2019

    Pierwsze reperkusje obłędnej polityki polskiego rządu. Europa jest wierna porozumieniu z Iranem, Polska liże d. Trumpowi, który znalazł w niej przyczółek. Rząd Izraela znalazł głupków do robienia kampanii wyborczej. Pisałem, że za tym stoi Izrael, to ze mnie antysemitę robiono. Krytyka obecnego rządu Izraela nie ma nic wspólnego z antysemityzmem. Mieli bronić godności narodu polskiego, a opluto Polskę w biały dzień na własne życzenie w Polsce. USA wspierają Izrael i Arabię Saudyjską przeciw Iranowi. Taki jest podział sił na Bliskim Wschodzie. Dziwnie milczy się o roli Rosji w tym wszystkim. CYRK w WARSZAWIE. Tak Irańczycy określili tę konferencję.
    - Dobre imię Polski w Iranie właśnie legło w gruzach. W tej chwili jestem całkowicie zablokowany na tym rynku. Nie mogę ani eksportować, ani importować – mówi Witold Gapik, właściciel firmy Caspian Trade. Do Iranu wysyłał polskie płytki ceramiczne. Z Iranu importował cement.
    „Nasz rząd nie ma wyczucia. Ma za to syndrom małego dziecka, które za wszelką cenę chce przybić piątkę z Donaldem Trumpem”. To już Michał Paca, prezes warszawskiej spółki Bioelektra Development. W irańskiej prowincji Chuzestan chciał postawić innowacyjny zakład przetwarzania odpadów.
    Inwestycja za 150 mln zł miała być sfinansowana przez irańskie banki. – Nawiązaliśmy współpracę z Irańczykami, opracowaliśmy projekt, dokumentację i mieliśmy ruszać z pracami – tłumaczy. Paca wydał na przygotowanie inwestycji 0,5 mln zł. Już wie, że pieniądze się nie zwrócą, bo w Chuzestanie zakład przetwarzania odpadów zamiast Polaków postawią Chińczycy.

    1 1 Cytuj

Odpowiedz