Forum » Społeczeństwo

PIS się już PAKUJE!!!

  • 22 lut 2019
    albert7575 napisał/a:

    pojedzie pani Kopacz i wszystkich swoja urodą elokwencja a zwlaszcza intelektem oczaruje

    przeczytaj sobie dorobek 8 lat POwskich rządów

    https://www.bankier.pl/wiadomosc/Dorobek-osmiu-lat-rzadow-Platformy-3426273.html

    nie Vivaldi wybierał PIS tylkpo społeczenstwo,wiec niech ono decdyduje a nie ty forumowiczu trolu

    znajdz chodz jeden argument za PO
    czekam na odpowiedz
    POwska gospodarka sterwoana z Berlina i tyle,urzednicy od najwyzszego do najnizszego szcczebla nieudacznicy,no i elektorach ze zrytymi mózgami,
    masz jeszcze cos do powiedzenia POwski mały przygłupi propagandzisto??? czy znikniesz na dwa dni i załozysz nowy watek
    czekam na argumenty....tylko wysil sie choc raz i napisz madre,

    juz dzien po wyborach pytałęś głabie co zrobił PIS
    pomysł i budowa strategicznego obiektu taki jak gazoport to dzielo PIS,napisz co strategicznego zbudowała PO,tylko nie pisz mi o drogach i stadionach na euro w Polsce

    Boże, jedna Pani Kopacz, przeciwko armii tych urodziwych kobiet, żeby choć jedna mówiła biegle w europejskim języki, to by przytłumiła swoją urodę.

    Po argumentach PO jeżdżę, chodzę, w Warszawie pod pałacem prezydenckim ( jaka była awantura, że Tusk Kaczyńskiemu robi remont pod Pałacem).
    Oglądam też z pięknego gmachu TVP, korzystam z gazu mi z USA i z całego świata, moje niebo i Bałtów patrolują F 16, naprawdę to PO je kupiło.
    Jeżdżę do Gdańska autostradą i PiS rząd też, ale to nie ich robota.
    W robocie to jedyne co im wyszło, to samoobrona, ale to z inżynierią budowlaną nie ma nic wspólnego. Czy mam się dalej pastwić a mogę tu poprzedników PiS wymieniać jeszcze prze z godzinę
    (nie koniecznie PO) ale wszyscy oni coś zbudowali, mimo że rządy przed PO nie trwały. Ten trwa i co?
    Nic, niestety nic. To są propagandziści, politolodzy i politycy, ale nie od roboty i do roboty.
    Ideolodzy i takie tam per.olenie o patriotyzmie ideologicznym. Budowa, praktyka, czyny Z E R O!!!

    Kaczyński to taki ideologiczny Mojżesz, tylko, że ma pod górkę, bo starsi bracia w wierze zrealizowali jego idee kilkadziesiąt lat wcześniej. Więc to co Ten Gość proponuje, jest tak świeże, jak mięso z padłych krów.

    Głąbie- tobie odpowiadam, tymi od dobrych rad piekło wybrukowani. Ty widzę masz tak samo, żal mi twojej rodziny którą jelenisz.

    3 6 Cytuj
  • 22 lut 2019
    taki_gość napisał/a:

    Tobie się naprawdę wydaje, że jesteś dow*****ny?
    Musisz poznać różnicę między dow*****em a śmiesznością

    Ty już to pokazałeś u Kazimierza, więc oddaję Ci pole, bez walki.

    4 Cytuj
  • 23 lut 2019

    Poważnie będziesz się tu licytował co tam Ci wasi a co tam Ci nasi? Już samo komentowanie i trolowanie Ci nie wystarczy? Mi się nie chce. Przecież to już przerabialiśmy. Jutro link poszukam, bez sensu się powtarzać. Powiem Ci, że to co wypisujesz to jest coś emocjonalnie nie halo, jakaś niestabilność, nie mam pojęcia jak to nazwać.

    bono napisał/a:

    Jeżeli PiS chce promować w Parlamencie Europejskim urodę polskich parlamentarnych milf,
    to brakuje mi obok Beaty Mazurek, Beaty Kępy, Elżbiety Kruk, Anny Fotygi jeszcze Joanny Sobeckiej i Marzeny Wróbel.

    Hasło na wybory:
    Polskie dziewczyny 30 lat później.

    Jakoś ta reprezentacja, dziwnie nasuwa mi skojarzenie z wyolbrzymionym tematem eksportu rzekomo nieświeżej polskiej wołowiny.

    Pojechałeś na bogato i to widać, że chyba nawet w spaźmie i czerwonymi oczami w uniesieniu. Te milfy to miał być argument czy podbicie własnych marazmów wyplutych klawiszami? Co to miało za wartość i znaczenie? Nieee kolego to nie jest normalne. Rozumiem, że Madzia Ogórek też Ci nie odpowiada tylko nie mam pojęcia czy z powodu małego biustu czy występów w TVP bo do urody, wykształcenia i ogólnej wiedzy nie ma się jak przyczepić. Sam widzisz jak się wpieprzyłeś tym Twoim wpisem : argumentacja godna bono.....bo nawet przeciwnicy tego nie użyli.

    4 Cytuj
  • 23 lut 2019

    Idzie Wiosna. Ożywienie dyskusji w trzech wątkach sakramenckie. Ćwiczenia słownikowe jako Novum. Mieliśmy domorosłych politologów, propagandystów. Pojawili się onomaści. Pojawiają sië nowe słowa w dyskursie. Ćwiczenia słownikowe na czasie. Pokazują one, że nie tylko PiS i PO nas dzielą. Także o znaczenie słów zażarcie można się spierać podpierając autorytetami. Wzorem PiS forum nocą pracuje. Pozdrowienia z Warszawy spod Pałacu Prezydenckiego. W drodze powrotnej w nocy coś skrobnę. Z wykształcenia jestem ,sensu stricte, onomastą. W PRL-u onomastyka stała bardzo wysoko. Misiewiczów od Rydzyka czy Bajtków po "uczelniach" w Radomiu tam nie spotkałeś. No, ale w PRL-u. Kaczyński, Pawłowicz, Piotrowicz cała plejada ""dobrej zmiany" nie tylko w PRL-u się uczyła, ale PZPR albo agitkę zaliczyła. No, ale oni nie skażeni, bo w PiS-ie. Ciekawią zabawy słowne. Jak tu odejść z forum, skoro tyle się dzieje. Brak merytoryki w wielu sprawach czyni atmosferę kabaretową, co jeszcze bardziej zmusza do zaglądania. Bono dba o stymulację poprzez zakładanie wciąż nowych wątków. I chwała mu za to. Awatar i konwencja tu przyjęta zobowiązuje. Z wprowadzającymi zasady z gry w dupaka nie polemizuję. Kije mam gotowe. Tereska też na miejscu.

    3 Cytuj
  • 23 lut 2019
    Vivaldi napisał/a:

    Pojechałeś na bogato i to widać, że chyba nawet w spaźmie i czerwonymi oczami w uniesieniu. Te milfy to miał być argument czy podbicie własnych marazmów wyplutych klawiszami? Co to miało za wartość i znaczenie? Nieee kolego to nie jest normalne. Rozumiem, że Madzia Ogórek też Ci nie odpowiada tylko nie mam pojęcia czy z powodu małego biustu czy występów w TVP bo do urody, wykształcenia i ogólnej wiedzy nie ma się jak przyczepić. Sam widzisz jak się wpieprzyłeś tym Twoim wpisem : argumentacja godna bono.....bo nawet przeciwnicy tego nie użyli.

    Ty Vivaldi, piłeś? Ale ja o Magdzie Ogórek nigdzie nie pisałem.
    Skąd naraz jej temat, chcesz zmienić dyskusję.

    Nie kombinuj tylko zadałem ci pytanie na które nie mam odpowiedzi,

    powtórzę

    Wypisz co zbudował PiS w trakcie tych 4 lat swojej kadencji, ale nie plany, nie pierdoły , opowieści
    z gospodarskiej wizyty, tylko co ukończono. Nie pisz o socjalu, bo to nie jet budowanie.

    Może gmach TVP, bo go często pokazują?
    Może Port Północny,
    może Gazoport,
    może lotnisko Okęcie,
    może, autostradę do Berlina,
    może autostradę do Drezna,
    może do Medyki
    może walczyli z powodzą stulecia
    a może mieli zamach na prezydenta (skuteczny)
    a może w chodzili do UE i NATO

    Nie? to nie oni?

    A może nas uzbroili w F 16.

    Odpowiedz przecież to łatwo wymieniać inwestycje złotoustych z PiS.
    dalej przyjacielu, podpowiem może jakiś most np.

    Most Siekierkowski , o nie on powstał w 2000-2002 w dwa lata..., to może
    Most Marii Skłodowskiej, też nie bo to było w 2009-2013 r.

    Gdzieś tam napisałeś że dopiero się rozpędzają, dlatego ich społeczeństwo odrzuci, bo rozpędzali by się kolejne cztery lata.

    Pis przez 4 lata nie zbudował NIC !!!!

    7 Cytuj
  • 23 lut 2019
    bono napisał/a:

    Ty Vivaldi, piłeś? Ale ja o Magdzie Ogórek nigdzie nie pisałem.
    Skąd naraz jej temat, chcesz zmienić dyskusję.

    Stąd że Madzię wrzuciłem dla dyskursu aby przedstawić Ci kontrast. Kontrast do Twoich negatywów na temat wyglądu, wieku tych milf o których pisałeś, tak jakby to miało jakieś znaczenie. Stąd kontrast Madzi, ale że ona Ci nie przeszkadza oznacza, że opcje polityczne kupujesz oczami. Podobnie jak ta licytacja do której dążysz a która była wielokrotnie klepana.

    2 1 Cytuj
  • 23 lut 2019
    Vivaldi napisał/a:

    Poważnie będziesz się tu licytował co tam Ci wasi a co tam Ci nasi? Już samo komentowanie i trolowanie Ci nie wystarczy? Mi się nie chce. Przecież to już przerabialiśmy. Jutro link poszukam, bez sensu się powtarzać. Powiem Ci, że to co wypisujesz to jest coś emocjonalnie nie halo, jakaś niestabilność, nie mam pojęcia jak to nazwać.

    OK, zadeklarowałem to i poszukałem i znalazłem. Tu masz licytację od nowa. Mi na prawdę szkoda czasu na Ciebie. Brednie non stop dodatkowo sam sobie zaprzeczasz.

    bono napisał/a:

    W wiadomościach przygotowują nas na niesprawiedliwe obniżenie ratingu Polsce, przez amerykańskie agencje.
    Kondycja Polski jest wyjątkowo dobra i dziwne, że nasi sojusznicy z USA, chcą nas tak niesprawiedliwie potraktować.
    Ostatnie miesiące zasługą rządu PIS, nasz gospodarka rozwija się wspaniale.
    Inaczej było za poprzedniego rządu, wtedy to nasz rozwój sięgał dna.
    Nie zauważyły wtedy tego amerykańskie agencje.

    Trochę dziwi, że Amerykanie nas tak wrogo traktują, zwłaszcza po niedawnej wizycie prezydenta w USA.
    Widocznie rząd pisu zagraża nieuczciwemu biznesowi z USA, który boi się patriotycznego rządu PiS.
    Poprzedni rząd służył obcemu kapitałowi, a rząd PiS z tym skończył.

    Nie musimy mieć firm obcych w Polsce, ważne aby polscy rzemieślnicy zastąpili obcy kapitał.

    mniej więcej od strony 5tej trwa licytacja. A na stronie 8-mej mamy odpowiedź po co Bono tu jest

    bono napisał/a:

    Obawiam się, że naród powstaje z kolan i ten reżim PiS, dobiega końca.
    Nikt nie lubi jak się go sprowadza do parteru. 60% narodu została postawiona do konta, ale nie chce tego zaakceptować.
    Sądzę, że "PiSo demokracja", ma się ku schyłkowi. Słyszę w około bunt i potępienie.
    W Austrii też doszedł do władzy demokratycznie wybrany Jörg Haider.
    Ale został przez protesty zmieciony ze sceny politycznej.

    Twój cel to protest, protest i jeszcze raz protest. Hasła PiS ku schyłkowi zastąpiłeś tematem PIS się pakuje. To co pisałem ostatnio o lozy szyderców. Celem jest pokazanie jak wieeeeelkie jest niezadowolenia, że wszyscy wokoło mają niechęć, pojęcia nie mam skąd uzyskałeś owe 60% w demokracji ale Twoimi narzędziami jest hejt, fakenews, destabilizacja, udowadnianie niezadowolenia i jest rzekomo ono tak wielkie jak ilość gównianych wpisów obecnie i w całym okresie trolowania i hejtowania na forum. Oczywiście nie jest to zgodne z prawdą : rating się nie obniży lale podniósł, Polska wskoczyła do krajów rozwiniętych a nie pozostaje rozwijającą się zieloną wyspą bez pracy ale bono potrzebuje potwierdzenia jak wielkie jest niezadowolenie teraz to juz pewnie całego narodu. NIE BONO NIE MA NIEZADOWOLENIA pompujesz go Ty podrzucając codziennie jakieś gówniane brednie.
    Polecam licytację http://forum.miasto-info.pl/spoleczenstwo/5398,dobra-zmiana-pis,5.html

    Mi szkoda czasu na Ciebie teraz już wystarczy kopiuj i wklej : nabredziłeś tak przez kilka lat że brednie dogodniły samego Ciebie.

    1 1 Cytuj
  • 23 lut 2019
    bono napisał/a:

    Ty już to pokazałeś u Kazimierza, więc oddaję Ci pole, bez walki.

    Twój dow***** u Kazimierza też błysnął, co pokazałem Ci w cytatach. Przejrzyj wątek jak zapomniałeś.

    1 1 Cytuj
  • 23 lut 2019

    chłopie na gościa szkoda czasu. Trzeba tylko jego brednie negować. Jak jest zagoniony to zakłada nowy wątek. Kiedyś myślałem , że to forum i dyskusja. Tak nie jest. Gość jest ustawiony na jak największą masę trolowania, zakładania wątków, pokazywania jaką wielką masą jest niezadowolenie, taka sztuczna panika na ilość. To oczywiście zagoniło go w taki sposób, że zaczyna zjadać swój ogon.
    Teraz wystarczy odszukać jego odpowiedzi. Jak poczytałem jego marazm z 2016 to powstała niezła komedia, oczywiście niezmiennie ma retorykę o ormo, esbe i stosował do mnie ostatnio a dokopałem się, że zarzucał komuś tą samą retorykę 3 lata temu :-))) czaisz niestabilność? :-)))
    Bono ma jeden cel : zdestabilizować, obrzucić, wpuścić dezinformację, nakręcić falę niezadowolenia. Przy okazji podkręca innych i burza trwa. Nie ma ona nic wspólnego z rzeczywistością ale on wlaśnie po to tu jest.

    1 3 Cytuj
  • 23 lut 2019
    bono napisał/a:

    Ty Vivaldi, piłeś? Ale ja o Magdzie Ogórek nigdzie nie pisałem.
    Skąd naraz jej temat, chcesz zmienić dyskusję.

    Nie kombinuj tylko zadałem ci pytanie na które nie mam odpowiedzi,

    powtórzę

    Wypisz co zbudował PiS w trakcie tych 4 lat swojej kadencji, ale nie plany, nie pierdoły , opowieści
    z gospodarskiej wizyty, tylko co ukończono. Nie pisz o socjalu, bo to nie jet budowanie.

    Może gmach TVP, bo go często pokazują?
    Może Port Północny,
    może Gazoport,
    może lotnisko Okęcie,
    może, autostradę do Berlina,
    może autostradę do Drezna,
    może do Medyki
    może walczyli z powodzą stulecia
    a może mieli zamach na prezydenta (skuteczny)
    a może w chodzili do UE i NATO

    Nie? to nie oni?

    A może nas uzbroili w F 16.

    Odpowiedz przecież to łatwo wymieniać inwestycje złotoustych z PiS.
    dalej przyjacielu, podpowiem może jakiś most np.

    Most Siekierkowski , o nie on powstał w 2000-2002 w dwa lata..., to może
    Most Marii Skłodowskiej, też nie bo to było w 2009-2013 r.

    Gdzieś tam napisałeś że dopiero się rozpędzają, dlatego ich społeczeństwo odrzuci, bo rozpędzali by się kolejne cztery lata.

    Pis przez 4 lata nie zbudował NIC !!!!

    powtarzam jeszcze raz ,wypisz w punktach co przez 8LAT 8LAT 8LAT wybudowało PO,tylko sprawdz dokładnie zanim coś napiszesz bo riposta bedzie szybka i pisz konkrety a nie swoje jakies dziwne filozofie
    powtarzam,konkrety

    bo mosty Siekierkowski i Marii Curie Skłodowskiej to nie dzieło PO,oba te projekty zapoczatkowano zanim PO była przy włądzy

    pani Kopacza Swiatowa? Europejska? chyba w erze dinozaurow

    powtarzam,KONKRETY

    1 1 Cytuj
  • 23 lut 2019

    Kantor wyborczy ruszył. Wyborca to sprzedawca waluty, a partie to kantory przyciągające do siebie kasą.
    Na razie PiS w podkupianiu przebił wszystkich, w handlu to się nazywa psucie rynku, bo następna konwencja obieca 600+ i 1500 trzynastki dla emeryta itd.

    A do panów powyżej.
    Dalej nie potraficie wymienić co PiS wybudował przez cztery lata?
    tzn. że działają jak organizacja religijna, pouczają edukują i nic nie budują, czyli jak za komuny.

    moje pytanie jest aktualne:
    co PiS wybudował przez te cztery lata?

    Może gmach TVP, bo go często pokazują?
    Może Port Północny,
    może Gazoport,
    może lotnisko Okęcie,
    może, autostradę do Berlina,
    może autostradę do Drezna,
    może do Medyki
    może walczyli z powodzą stulecia
    a może mieli zamach na prezydenta (skuteczny)
    a może w chodzili do UE i NATO

    Nie? to nie oni?

    A może nas uzbroili w F 16.
    Most Siekierkowski , o nie on powstał w 2000-2002 w dwa lata..., to może
    Most Marii Skłodowskiej, też nie bo to było w 2009-2013 r.

    Żadnego mostu? To rząd Buzka przy wielkich reformach zdążył wybudować most,
    a obecna ekipa nic????

    3 2 Cytuj
  • 23 lut 2019
    bono napisał/a:

    Kantor wyborczy ruszył. Wyborca to sprzedawca waluty, a partie to kantory przyciągające do siebie kasą.
    Na razie PiS w podkupianiu przebił wszystkich, w handlu to się nazywa psucie rynku, bo następna konwencja obieca 600+ i 1500 trzynastki dla emeryta itd.

    A do panów powyżej.
    Dalej nie potraficie wymienić co PiS wybudował przez cztery lata?
    tzn. że działają jak organizacja religijna, pouczają edukują i nic nie budują, czyli jak za komuny.

    moje pytanie jest aktualne:
    co PiS wybudował przez te cztery lata?

    Może gmach TVP, bo go często pokazują?
    Może Port Północny,
    może Gazoport,
    może lotnisko Okęcie,
    może, autostradę do Berlina,
    może autostradę do Drezna,
    może do Medyki
    może walczyli z powodzą stulecia
    a może mieli zamach na prezydenta (skuteczny)
    a może w chodzili do UE i NATO

    Nie? to nie oni?

    A może nas uzbroili w F 16.
    Most Siekierkowski , o nie on powstał w 2000-2002 w dwa lata..., to może
    Most Marii Skłodowskiej, też nie bo to było w 2009-2013 r.

    Żadnego mostu? To rząd Buzka przy wielkich reformach zdążył wybudować most,
    a obecna ekipa nic????

    człowieku napisz mi co PO wybudowała wciagu swoich 8 lat rzadów,a nie pisz mi co wybudowano w ciagu 25 lat,rozumiesz to ?

    cała procedura budowy mostu mari cure skłodowskiej zaczeła sie w 2005 roku,siekierkowski powstal w momencie gdy PO dopiero powstala,
    napisz mi co PO zbudowała w latach 2007-2015,tylko nie co dokanczała tylko co zapoczatkowała

    1 4 Cytuj
  • 23 lut 2019

    Czyli pis nie wybudowało nic potwierdzasz tylko fakt.
    Czekałem na auta elektryczne, gadane było bo koledzy z PiS gadane maja.

    Teraz kupują glosy wyborców naszą kasą . Tyle w temacie

    3 Cytuj
  • 23 lut 2019
    bono napisał/a:

    Czyli pis nie wybudowało nic potwierdzasz tylko fakt.
    Czekałem na auta elektryczne, gadane było bo koledzy z PiS gadane maja.

    Teraz kupują glosy wyborców naszą kasą . Tyle w temacie

    odpowiedz m i na pytanie a nie zmieniaj tematu

    POwskie rzady nasz kase same wyjadały,biorąc mnóstwo nie dając nic

    gazoport w swinoujsciu,
    centralny port komunikacyjny,
    przekop mierzei wiślanej,
    zapora wodna na wisle z elektrownia w miescowosci Siarzewie
    nowy blok elektrowni Ostrołeka
    rozbudowa portu Gdanskiego

    to sa tylke takie najwieksze strategiczne dzieła PIS

    1 1 Cytuj
  • 23 lut 2019
    bono napisał/a:

    Kantor wyborczy ruszył. Wyborca to sprzedawca waluty, a partie to kantory przyciągające do siebie kasą.
    Na razie PiS w podkupianiu przebił wszystkich, w handlu to się nazywa psucie rynku, bo następna konwencja obieca 600+ i 1500 trzynastki dla emeryta itd.

    A do panów powyżej.
    Dalej nie potraficie wymienić co PiS wybudował przez cztery lata?

    Świetnie zacząłeś. Poczułem się wezwany do tablicy ale nie po to aby wypisywać w punktach bo jak się otworzy ta dyskusja to ja odpadam, on nie będzie miała końca. Można to ogólnikowo zarysować.
    Rozpocząłem działalność w największym kryzysie w UE, rok mniej więcej 2010 jeszcze był OK potem (ciekawe dlaczego tłumaczą to globalnym kryzysem a mnie interesuje Polska) równia pochyła, dno i metr mułu. Powiedz mi jak to było, że w mojej branży i nie tylko sprzedać produkty zakupione z oficjalnej linii dealerskiej było ekstremalnie trudnym wyzwaniem. Były produkty te same o 1/3 tańsze. Gdzieś w 2016roku okazało się, że były trzy strumienie wwozu tych produktów po karuzeli VATowskiej. Także u nas lokalnie zostały namierzone i produkty i firmy po karuzelach. PiS nie podkupia, wyrównał szanse i możliwości a przy okazji wzrostu po wyrownaniu szans bez oszustów uzupełnił kasę państwa. To na co wydaje bo może jest niezrozumiale dla mnie nazwane rozdawnictwem, podkupowaniem, przyciąganiem kasą? Ty kompletnie nie rozumiesz podstawowych mechanizmów rynkowych. Po co działać w szarej strefie jeśli wystarczy wyrównać szanse i pozostawić resztę w mechaniźmie "niewidzialnej ręki rynku (poczytaj sam co to znaczy, bo u mnie za wykład się płaci https://pl.wikipedia.org/wiki/Niewidzialna_r%C4%99ka ). To co się działo za PO na rynku należy uznać za niebywały odchył od normy oczywiście nikt z rządzących nie widział w tym żadnej anomalii a dotyczyła ona prawie każdej branży od elektroniki, przez paliwa po stal i jej odwrócony VAT, a już większego "przypalania głupa" jak pokazał Rostowski (wg wykształcenia niebywały fachowiec). Oczywiście chciałbyś aby to wszystko wróciło. Czyżby ktoś Ci coś ukrócił i z "lewej" kasy teraz podkupuje? Czyżby przeszkadzało Ci wyrównanie szans na rynku. Już nie wchodzę w obiecane obniżenie VATu przez Tuska po czym podniósł o 1% na 23. Kolejnym i następnym negatywnym ruchem dla przedsiębiorców było 50% w odliczeniu aut osobowych. Dzięki Bogu PiS skorygował to do 75% odpisu. Długo tak mogę ale ta licytacja nie będzie miała końca. Zastanów się nad częścią którą opisałem z własnych obserwacji, nie pisz pierdół spoza tego co doświadczyłeś. Ogólnie mam propozycję nie komentowania newsów dnia jak to robisz ale opisujmy tylko i wyłącznie pozytywy i negatywy które dotknęliśmy live.
    Pamiętaj że PO chciało zlikwidować CBA, pomyśl dlaczego i pamiętaj to nie podkowanie przez PiS to zwrot do mnie moich pieniędzy....chodź ja nie biorę 500+ więc jak mnie niby podkupili?
    https://www.youtube.com/watch?v=k590KNmdr18

    A tak po krótce :
    https://www.youtube.com/watch?v=kJ8POOqRKI8

    Dotyczyło to prawie każdej branży
    https://www.youtube.com/watch?v=Pmn3AUUYQ28

    zapytaj gdzie się te pieniądze znajdowały skoro można je teraz podzielić dla nas? Tych Twoich zapytaj.

    2 2 Cytuj
  • 23 lut 2019
    Vivaldi napisał/a:

    Świetnie zacząłeś. Poczułem się wezwany do tablicy ale nie po to aby wypisywać w punktach bo jak się otworzy ta dyskusja to ja odpadam, on nie będzie miała końca. Można to ogólnikowo zarysować.
    Rozpocząłem działalność w największym kryzysie w UE, rok mniej więcej 2010 jeszcze był OK potem (ciekawe dlaczego tłumaczą to globalnym kryzysem a mnie interesuje Polska) równia pochyła, dno i metr mułu. Powiedz mi jak to było, że w mojej branży i nie tylko sprzedać produkty zakupione z oficjalnej linii dealerskiej było ekstremalnie trudnym wyzwaniem. Były produkty te same o 1/3 tańsze. Gdzieś w 2016roku okazało się, że były trzy strumienie wwozu tych produktów po karuzeli VATowskiej. Także u nas lokalnie zostały namierzone i produkty i firmy po karuzelach. PiS nie podkupia, wyrównał szanse i możliwości a przy okazji wzrostu po wyrownaniu szans bez oszustów uzupełnił kasę państwa. To na co wydaje bo może jest niezrozumiale dla mnie nazwane rozdawnictwem, podkupowaniem, przyciąganiem kasą? Ty kompletnie nie rozumiesz podstawowych mechanizmów rynkowych. Po co działać w szarej strefie jeśli wystarczy wyrównać szanse i pozostawić resztę w mechaniźmie "niewidzialnej ręki rynku (poczytaj sam co to znaczy, bo u mnie za wykład się płaci https://pl.wikipedia.org/wiki/Niewidzialna_r%C4%99ka ). To co się działo za PO na rynku należy uznać za niebywały odchył od normy oczywiście nikt z rządzących nie widział w tym żadnej anomalii a dotyczyła ona prawie każdej branży od elektroniki, przez paliwa po stal i jej odwrócony VAT, a już większego "przypalania głupa" jak pokazał Rostowski (wg wykształcenia niebywały fachowiec). Oczywiście chciałbyś aby to wszystko wróciło. Czyżby ktoś Ci coś ukrócił i z "lewej" kasy teraz podkupuje? Czyżby przeszkadzało Ci wyrównanie szans na rynku. Już nie wchodzę w obiecane obniżenie VATu przez Tuska po czym podniósł o 1% na 23. Kolejnym i następnym negatywnym ruchem dla przedsiębiorców było 50% w odliczeniu aut osobowych. Dzięki Bogu PiS skorygował to do 75% odpisu. Długo tak mogę ale ta licytacja nie będzie miała końca. Zastanów się nad częścią którą opisałem z własnych obserwacji, nie pisz pierdół spoza tego co doświadczyłeś. Ogólnie mam propozycję nie komentowania newsów dnia jak to robisz ale opisujmy tylko i wyłącznie pozytywy i negatywy które dotknęliśmy live.
    Pamiętaj że PO chciało zlikwidować CBA, pomyśl dlaczego i pamiętaj to nie podkowanie przez PiS to zwrot do mnie moich pieniędzy....chodź ja nie biorę 500+ więc jak mnie niby podkupili?
    https://www.youtube.com/watch?v=k590KNmdr18

    A tak po krótce :
    https://www.youtube.com/watch?v=kJ8POOqRKI8

    Dotyczyło to prawie każdej branży
    https://www.youtube.com/watch?v=Pmn3AUUYQ28

    zapytaj gdzie się te pieniądze znajdowały skoro można je teraz podzielić dla nas? Tych Twoich zapytaj.

    dlatego tez nie bez przyczyny PO nazywa sie bandą złodziei i oszustów i to nie sa słowa rzucane na wiatr

    2 4 Cytuj
  • Andrzej 23 lut 2019

    Nawiązując do tematu wątku... Kaczyński tak pojechał po bandzie, że to pakowanie może się przesunąć o 4 lata...

    Cytuj
  • 23 lut 2019
    albert7575 napisał/a:

    odpowiedz m i na pytanie a nie zmieniaj tematu

    POwskie rzady nasz kase same wyjadały,biorąc mnóstwo nie dając nic

    gazoport w swinoujsciu,
    centralny port komunikacyjny,
    przekop mierzei wiślanej,
    zapora wodna na wisle z elektrownia w miescowosci Siarzewie
    nowy blok elektrowni Ostrołeka
    rozbudowa portu Gdanskiego

    to sa tylke takie najwieksze strategiczne dzieła PIS

    Jakie ty pieprzysz farmazony.
    Jaki gazoport? Kto gazoport wybudował? Robisz ze siebie durnia czy z nas? Oddany w2015, chyba w noc wyborcza wasz Mojżesz -Kaczyński go stworzył .
    Tym co piszesz wpisujesz się w propagandę powtarzana na okrągło przez 4 lata, ze wybudują. Na mierzei co roku wbijają łopaty a reszta w opowieściach które moze podrzuca następcom . Sami nie maja głowy do budowania, to ideolodzy z lustrzanego odbicia z komuny.

    4 1 Cytuj
  • 23 lut 2019

    Ps. Gdyby Chińczycy w takim tempie budowali to potrzebowali by 200 lat aby z miast jak Szanghaj z wioski rybackiej zrobić 30 mln metropolie,
    a jeżeli jak pisze vivaldi kradli , i jeszcz tyle po sobie zostawili, to niech PiS kradnie dwa razy więcej i niech zbuduje dwa razy więcej. Mogą to być stadiony hale sportowe Baltik areny
    Czy tauron areny. Ważne aby to budowali prezydenci PiS. Był taki w Łodzi, kropiwnicki i g. zrobił i tak ma całe PiS.

    4 2 Cytuj
  • 23 lut 2019
    Endrju napisał/a:

    Nawiązując do tematu wątku... Kaczyński tak pojechał po bandzie, że to pakowanie może się przesunąć o 4 lata...

    Kaczyński pojechał po bandzie, ale że Srebrną. Do jesieni wyjdzie jeszcze wiele. Populistyczne obiecanki też dzielą ludzi. Polityka zagraniczna dobija ten niekompetentny układ. Rozleci sië jednak od środka. Nadmiar władzy i spisie nie instytucji zadziała przeciw PiS-owi. Stanie sië niewiarygodny. Polak weźmie ochłap, ale nie uwierzy żadnej instytucji państwowej. Tak sië jednak nie da żyć. Wbrew pozorom społeczeństwo to dostrzega. Wzrasta ilość ludzi zaangażowanych w politykę. Dotąd nieangażujæcy sië PiS-owi niechëtni. Wrëcz odwrotnie angażujæ się, aby PiS od władzy odsunąć. Zatęsknili za stabilizacją i ciepłą wodą w Iranie. Przejrzeli, że idee PiS-u to pic na wodë fotomontaż.

    1 1 Cytuj
  • 23 lut 2019
    bono napisał/a:

    Ps. Gdyby Chińczycy w takim tempie budowali to potrzebowali by 200 lat aby z miast jak Szanghaj z wioski rybackiej zrobić 30 mln metropolie,
    a jeżeli jak pisze vivaldi kradli , i jeszcz tyle po sobie zostawili, to niech PiS kradnie dwa razy więcej i niech zbuduje dwa razy więcej. Mogą to być stadiony hale sportowe Baltik areny
    Czy tauron areny. Ważne aby to budowali prezydenci PiS. Był taki w Łodzi, kropiwnicki i g. zrobił i tak ma całe PiS.

    ale co zbuduje? co PO zbudowało? konkretnie napisz

    WKibic napisał/a:

    Kaczyński pojechał po bandzie, ale że Srebrną. Do jesieni wyjdzie jeszcze wiele. Populistyczne obiecanki też dzielą ludzi. Polityka zagraniczna dobija ten niekompetentny układ. Rozleci sië jednak od środka. Nadmiar władzy i spisie nie instytucji zadziała przeciw PiS-owi. Stanie sië niewiarygodny. Polak weźmie ochłap, ale nie uwierzy żadnej instytucji państwowej. Tak sië jednak nie da żyć. Wbrew pozorom społeczeństwo to dostrzega. Wzrasta ilość ludzi zaangażowanych w politykę. Dotąd nieangażujæcy sië PiS-owi niechëtni. Wrëcz odwrotnie angażujæ się, aby PiS od władzy odsunąć. Zatęsknili za stabilizacją i ciepłą wodą w Iranie. Przejrzeli, że idee PiS-u to pic na wodë fotomontaż.

    co Kaczynski pojechal ze srebrna? jak na razie sa tasmy i nic wiecej,mozna by nagrac schetyne a w gazecie opisac narracje i wyszła by "afera"
    najsmieszniejszy jest gosc ktory daje łapówke 50 tys i nie potrafi powiedziec komu dał...moze to był portier co mu drzwi otwierał,teraz znikł bo uczy sie pewnie nowej roli
    słuchajcie POwcy,afera jest wtedy gdy odczuja to ludzie,a nie wtedy gdy gazeta nadaje ton narracji "aferze"

    piszesz ze ludzie angazuja sie w polityke i odsuna PIS od włądzy,ludzie sami sie zmobilizuja przed wyborami przypominajac sobie koszmar 8 lat rzadów PO

    bono napisał/a:

    Jakie ty pieprzysz farmazony.
    Jaki gazoport? Kto gazoport wybudował? Robisz ze siebie durnia czy z nas? Oddany w2015, chyba w noc wyborcza wasz Mojżesz -Kaczyński go stworzył .
    Tym co piszesz wpisujesz się w propagandę powtarzana na okrągło przez 4 lata, ze wybudują. Na mierzei co roku wbijają łopaty a reszta w opowieściach które moze podrzuca następcom . Sami nie maja głowy do budowania, to ideolodzy z lustrzanego odbicia z komuny.

    ty głupi jestes czy nienormalny pytam sie jeszcze raz GŁUPI CZY NIENORMALNY?

    Powstanie terminalu LNG pozwoliło na odbieranie skroplonego gazu ziemnego drogą morską praktycznie z dowolnego kierunku na świecie, co przyczyniło się do zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego Polski. Decyzja o budowie gazoportu zapadła w 2006 r[2]. Budowa terminalu LNG została uznana przez Radę Ministrów za inwestycję strategiczną dla Polski.

    https://pl.wikipedia.org/wiki/Terminal_LNG_w_%C5%9Awinouj%C5%9Bciu

    w 2006 roku pajacu rzadziło PO????? PO tylko dokanczało rozpoczety projekt i to z wielkim opoznieniem

    1 Cytuj
  • 23 lut 2019
    WKibic napisał/a:

    Kaczyński pojechał po bandzie, ale że Srebrną. Do jesieni wyjdzie jeszcze wiele. Populistyczne obiecanki też dzielą ludzi. Polityka zagraniczna dobija ten niekompetentny układ. Rozleci sië jednak od środka. Nadmiar władzy i spisie nie instytucji zadziała przeciw PiS-owi. Stanie sië niewiarygodny. Polak weźmie ochłap, ale nie uwierzy żadnej instytucji państwowej. Tak sië jednak nie da żyć. Wbrew pozorom społeczeństwo to dostrzega. Wzrasta ilość ludzi zaangażowanych w politykę. Dotąd nieangażujæcy sië PiS-owi niechëtni. Wrëcz odwrotnie angażujæ się, aby PiS od władzy odsunąć. Zatęsknili za stabilizacją i ciepłą wodą w Iranie. Przejrzeli, że idee PiS-u to pic na wodë fotomontaż.

    przy kopiowaniu znów Ci się cyrylica wstawiła " ë ". Kodowanie serwera poprawcie w zarządzie :-)))
    wiesz, że napisąłeś te bzdury po to aby wylać tu fekalia nic więcej. Nic się od środka nie rozwala. Relaks.

    2 Cytuj
  • 23 lut 2019
    albert7575 napisał/a:

    ale co zbuduje? co PO zbudowało? konkretnie napisz

    co Kaczynski pojechal ze srebrna? jak na razie sa tasmy i nic wiecej,mozna by nagrac schetyne a w gazecie opisac narracje i wyszła by "afera"
    najsmieszniejszy jest gosc ktory daje łapówke 50 tys i nie potrafi powiedziec komu dał...moze to był portier co mu drzwi otwierał,teraz znikł bo uczy sie pewnie nowej roli
    słuchajcie POwcy,afera jest wtedy gdy odczuja to ludzie,a nie wtedy gdy gazeta nadaje ton narracji "aferze"

    piszesz ze ludzie angazuja sie w polityke i odsuna PIS od włądzy,ludzie sami sie zmobilizuja przed wyborami przypominajac sobie koszmar 8 lat rzadów PO

    ty głupi jestes czy nienormalny pytam sie jeszcze raz GŁUPI CZY NIENORMALNY?

    Powstanie terminalu LNG pozwoliło na odbieranie skroplonego gazu ziemnego drogą morską praktycznie z dowolnego kierunku na świecie, co przyczyniło się do zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego Polski. Decyzja o budowie gazoportu zapadła w 2006 r[2]. Budowa terminalu LNG została uznana przez Radę Ministrów za inwestycję strategiczną dla Polski.

    https://pl.wikipedia.org/wiki/Terminal_LNG_w_%C5%9Awinouj%C5%9Bciu

    w 2006 roku pajacu rzadziło PO????? PO tylko dokanczało rozpoczety projekt i to z wielkim opoznieniem

    A co napisałem wcześniej? Może poczytaj ze zrozumieniem, masz tam poza mostem Skłodowskiej budowy PO.
    Niemniej nie chodzi o pokazywanie dzialanPO tylko wykazanie ze PiS nic nie buduje. Więcej wybudowano po 90 roku . PiS przez cztery lata nic zero nul nic nie wybudował poza deklaracjami. To nieroby żerujący na naiwnisci ludu.

    Gdyby przejęli władze w roku 2005 nic by nie rozdali, bo nie było by co rozdawać. Teraz szastają kasa która zastali. Gdyby do gliwic jeździli dzisiaj przez Bytom , było by bezrobocie 30% i panowie z PiS Mówili by ze to przez Niemcy.

    1 1 Cytuj
  • 23 lut 2019
    bono napisał/a:

    A co napisałem wcześniej? Może poczytaj ze zrozumieniem, masz tam poza mostem Skłodowskiej budowy PO.
    Niemniej nie chodzi o pokazywanie dzialanPO tylko wykazanie ze PiS nic nie buduje. Więcej wybudowano po 90 roku . PiS przez cztery lata nic zero nul nic nie wybudował poza deklaracjami. To nieroby żerujący na naiwnisci ludu.

    Gdyby przejęli władze w roku 2005 nic by nie rozdali, bo nie było by co rozdawać. Teraz szastają kasa która zastali. Gdyby do gliwic jeździli dzisiaj przez Bytom , było by bezrobocie 30% i panowie z PiS Mówili by ze to przez Niemcy.

    człowieku napisz mi co za PO wybudowano a nie pisz mi co od 90 roku wybudowano,zachowujesz sie jak imbecyl

    1 3 Cytuj
  • 23 lut 2019

    a oto jak POwcy budowali gazoport

    Chaos i niekompetencja

    Wydawało się, że korzyści płynące z uruchomienia gazoportu dla wszystkich w Polsce są oczywiste. Tymczasem premier Donald Tusk, gdy doszedł do władzy, blisko przez rok, bo do lata 2008 r., zastanawiał się nad samą koniecznością kontynuowania budowy gazoportu. Uznał wprawdzie, że wycofać się z tych planów nie sposób, ale proces inwestycyjny, realizowany pod rządami obecnej ekipy, jest pasmem kolejnych poważnych zaniedbań oraz pojawiających się z dużą częstotliwością skandali.

    Z opóźnieniem rozpoczęto prace budowlane, gdyż rząd PO-PSL nie potrafił poradzić sobie ze zaktualizowaniem dokumentacji projektowej i środowiskowej. Terminy prac konstruktorskich były przekraczane z powodu problemów związanych z przekształceniami własnościowymi w obrębie spółki budującej terminal. Spowodowane przez działania rządu PO bankructwa firm budowlanych, wyniszczonych przy okazji budowy autostrad, miały ogromny wpływ na zahamowanie prac w gazoporcie. W sierpniu 2012 r. spółka Hydrobudowa, która była podwykonawcą konsorcjum budującego gazoport, popadła w ogromne zaległości finansowe, co doprowadziło do wstrzymania prac, w tym zejścia pracowników z placu budowy.
    Na dodatek na przełomie lat 2012/2013 media podały, że włoska prokuratura podejrzewa szefa włoskiego koncernu Saipem, prowadzącego inwestycję, o łapówkarstwo. Po postawieniu zarzutów prezes tej spółki podał się do dymisji. W tym czasie również do dymisji podał się minister skarbu państwa Mikołaj Budzanowski, osobiście odpowiedzialny za postępy – a raczej ich brak – w budowie gazoportu, a kolejni prezesi Polskiego LNG (spółki zarządzającej budową oraz mającej później eksploatować gazoport) byli odwoływani ze stanowisk.

    Po terminie i drogo

    Te wszystkie zaniedbania oraz brak należytej staranności po stronie kolejnych ministrów w rządzie Tuska, a także samego premiera, spowodowały, że gazoport nie będzie oddany w terminie. Choć jeszcze w marcu 2013 r. minister Budzanowski publicznie zapewniał, że gazoport będzie oddany do użytku w 2014 r. We wrześniu 2013 r. podpisano jednak dokument, w którym władze wyraziły zgodę na półroczne opóźnienie w realizacji kontraktu. Terminal, wedle nowych założeń, ma być gotowy do 30 grudnia 2014 r. Jeżeli jednak zważy się na dotychczasowy stan zrealizowanych prac oraz zakres opóźnień w wykonywaniu harmonogramu poszczególnych robót, można założyć, że termin ten nie zostanie dotrzymany.

    Tymczasem od 1 stycznia 2015 r. jesteśmy zobowiązani do przyjęcia pierwszego transportu płynnego gazu, który przypłynie z Kataru. W ramach kontraktu, nawet jeżeli nie będziemy mogli odebrać dostaw, to i tak za gaz będziemy musieli zapłacić – umowa opiera się bowiem na formule „bierz lub płać” (take or pay).
    Rząd Donalda Tuska nie tylko nie jest w stanie ukończyć w terminie budowy strategicznej dla bezpieczeństwa państwa inwestycji, ale też nie jest w stanie trzymać się założonego na jej cel budżetu. Lądowa część gazoportu, która według założeń rządu Jarosława Kaczyńskiego, miała kosztować 2,1 mld zł, pod rządami PO będzie dużo droższa. Na początku września 2013 r. podpisano aneks, z którego wynika, że koszty wzrosną aż o 300 mln zł, a więc o ok. 15 proc.! Trudno o dobitniejszy przykład dowodzący nieudolności obecnej władzy, niezrozumienia wagi kluczowej dla polskiej racji stanu inwestycji, a także towarzyszącego temu kompletnego nieliczenia się z publicznymi pieniędzmi.

    1 5 Cytuj

Odpowiedz