Forum » Społeczeństwo

Tylko nie mów nikomu

  • 20 maj 2019
    bono napisał/a:

    Tu zgoda, jeżeli w Słupsku działała grupa pedofilii podobna w zasięgu do działalności Kurii, to rzeczywiście Biedroń ma za uszami że współuczestniczył w procederze, krył fakty i zacierał ślady.

    Jeżeli jeszcze zabrał za sobą pedofila do swojej partii i pokazuje się z nim publicznie, oj to kawał s.rwysyna z tego Biedronia.
    Jestem za karą więzienia, pozbawienia go funkcji publicznych i wyrzucenia z partii.
    A jeżeli go przesunął ze Słupskiego oddziału partii i ukrył go np. w Olsztyńskim oddziale partii, to musi być ukarany a partia zdelegalizowana.

    Nie ma wyjątku dla żadnego ugrupowania, czy to polityczne czy religijne.
    Na niekorzyść religijnego przemawiają święcenia, których nie mają pracownicy świeccy, a więc nie składają przysięgi czystości. Stąd pracownicy świeccy mają tylko jedno sito- organy ścigania.
    Funkcjonariusze kościoła, mają dwa sita - organy ścigania, przed którymi udaje się im w większości ukryć i sąd kościelny, przed którym się nie ukryją, ale działa jak sąd koleżeński w korporacjach, czyli przymyka oczy.

    Zdecydowanie zgoda "+". Jeżeli nie bluzgasz mieszanką polityki i wiary zgadzam się z Tobą bezsprzecznie. Nie ma u mnie zgody na oranie wiary (niewiary mierzonej latami świetlnymi - dla przypomnienia) i oranie kościoła jako społeczności. Cała reszta w ostatnim poście bardzo dobrze podsumowana. Od początku, chyba wszyscy zgadzamy się w tym miejscu. Można się nie pożreć i spotkać we wspólnym punkcie?

    1 Cytuj
  • 21 maj 2019

    Swoją drogą
    Jaki Chrystus miał stosunek do gejów?
    I dlaczego Bóg przysyła ich na ziemie?
    Światowa Organizacja Zdrowia wykreśliła z listy chorób homoseksualizm.

    1 1 Cytuj
  • 21 maj 2019
    bono napisał/a:

    Swoją drogą
    Jaki Chrystus miał stosunek do gejów?
    I dlaczego Bóg przysyła ich na ziemie?
    Światowa Organizacja Zdrowia wykreśliła z listy chorób homoseksualizm.

    Ale wiesz, ze to nie jest temat tego watku? Nie lepiej zalozyc osoby - homoseksualizm, a chrzescijanstwo? Przypominam, ze pedofile sa niezaleznie od orientacji seksualnej.

    Cytuj
  • 21 maj 2019
    bono napisał/a:

    Ps.
    gdyby ksiądz na naszych mózgach był tym kim jest czyli zwyczajnym gościem, który zamiast iść na psychologię wybrała dodatkowe naukowe wartości, nie było by problemu, ale u nas to demon, to namiestnik Chrystusa, to guru za którym rozchodzi się światło.
    Przecież wiemy, że tak nie jest, to po cholerę księdza stawiamy ponad sobą?

    Poważnie ktoś tak uważał? Sami z ambony mówią, że sakramentów udzielamy sobie sami. Nawet w spowiedzi nie jest istotny ksiądz, bo ten może jednym uchem słuchać drugim wypuszczać, tylko o nasze podejście. Jestem osobą wierzącą, mam takie przeświadczenie, a księży postrzegam jako osoby sprawujące posługę.

    W kwestii pedofilii celibat nie ma nic do rzeczy, wystarczy znajomość statystyk, że 80% przestępstw o tym charakterze ma miejsce w rodzinie. Przypadki u księży są obecnie odpowiednio nagłośnione, a tymczasem jak wszystkie inne powinny znaleźć się w prokuraturze i być odpowiednio surowo osądzone.

    1 3 Cytuj
  • 21 maj 2019

    A formuła proszę księdza, przy zwracaniu się, zastępująca formę proszę pana? Czy ksiądz nie jest panem?

    A może ją zmienić na formę jak panie doktorze panie profesorze?
    Aby był jednym z nas a nie z niebios.

    Strozaninek napisał/a:

    Ale wiesz, ze to nie jest temat tego watku? Nie lepiej zalozyc osoby - homoseksualizm, a chrzescijanstwo? Przypominam, ze pedofile sa niezaleznie od orientacji seksualnej.

    Tu pełna zgoda.
    Ale PiS wykorzystuje temat i rozwija ten wątek.

    1 1 Cytuj
  • 21 maj 2019
    bono napisał/a:

    Ale PiS wykorzystuje temat i rozwija ten wątek.

    ty nie usiedzisz na dupie spokojnie, żeby nie paskudzić tego wątku polityka? Co Ty tak wiążesz PiS z pedofilią w kościele, przecież już ci pisałem, że to nie jest od wczoraj czy od 3-ch lat. PO chce komisji ws. pedofilii OK ale PiS chce komisji łapiącej wszystkich ze wszystkich warstw....aaaaa to wtedy PO nie głosuje ale najgłośniej krzyczy. Ty tak samo pieprzysz jak oni.

    Se poczytaj i się zastanów nad .....sobą.
    https://www.kontrowersje.net/kto_obsadzi_sekielskiemu_aktor_w_i_kto_kryje_u_ytecznych_dewiant_w_w_purpurze

    bono napisał/a:

    Jaki Chrystus miał stosunek do gejów?
    I dlaczego Bóg przysyła ich na ziemie?

    Proste : po to samo co ciebie, dokładnie po to samo.

    1 2 Cytuj
  • 21 maj 2019
    Vivaldi napisał/a:

    Co Ty tak wiążesz PiS z pedofilią w kościele, przecież już ci pisałem, że to nie jest od wczoraj czy od 3-ch lat.

    Se poczytaj i się zastanów nad .....sobą.
    https://www.kontrowersje.net/kto_obsadzi_sekielskiemu_aktor_w_i_kto_kryje_u_ytecznych_dewiant_w_w_purpurze

    .

    Czyli nie rozumiem, albo Sekielski broni biskupów albo ich pogrąża. Co jest prawdą? bo się zamotałeś.

    Vivaldi napisał/a:

    Proste : po to samo co ciebie, dokładnie po to samo.

    A nad Tobą dłużej pracował, aby wyszedł taki doskonały produkt i oryginał. I ten eksperyment się Mu udał. Oryginał z Ciebie, już Cię wszyscy znają i nawet o tobie pieśni są, takie przy ognisku typu mówił wuj do wuja, nie uwierzysz wuju, że Vivaldi zwany Spyrą.... itd.

    2 4 Cytuj
  • 21 maj 2019

    Po zagonieniu w kozi róg bono jak zwykle wpada w ironię ...... :-) ....było już o tym

    1 2 Cytuj
  • 21 maj 2019

    To nie była ironia.
    Kobieta to wspaniałe ciało, kto nie zaznał ten nie może o tym wiedzieć.

    1 Cytuj
  • 13oddział 21 maj 2019
    bono napisał/a:

    Tu zgoda, jeżeli w Słupsku działała grupa pedofilii podobna w zasięgu do działalności Kurii, to rzeczywiście Biedroń ma za uszami że współuczestniczył w procederze, krył fakty i zacierał ślady.

    Jeżeli jeszcze zabrał za sobą pedofila do swojej partii i pokazuje się z nim publicznie, oj to kawał s.rwysyna z tego Biedronia.
    Jestem za karą więzienia, pozbawienia go funkcji publicznych i wyrzucenia z partii.
    A jeżeli go przesunął ze Słupskiego oddziału partii i ukrył go np. w Olsztyńskim oddziale partii, to musi być ukarany a partia zdelegalizowana.

    Nie ma wyjątku dla żadnego ugrupowania, czy to polityczne czy religijne.
    Na niekorzyść religijnego przemawiają święcenia, których nie mają pracownicy świeccy, a więc nie składają przysięgi czystości. Stąd pracownicy świeccy mają tylko jedno sito- organy ścigania.
    Funkcjonariusze kościoła, mają dwa sita - organy ścigania, przed którymi udaje się im w większości ukryć i sąd kościelny, przed którym się nie ukryją, ale działa jak sąd koleżeński w korporacjach, czyli przymyka oczy.

    Otóż tak : 1) Delegalizacja- żadna legalna partia, organizacja czy związek wyznaniowy nie powinna być nigdy delegalizowana bo nie ma czegoś takiego jak odpowiedzialność zbiorowa. Ktoś chce być w legalnej organizacji a jest uczciwy to dlaczego ma cierpieć za przestępców ? 2) Przysięga czystości - czy po niej dostaje się jakieś super moce chroniące przed "złem tego świata" czy raczej to deklaracja świadomego wyboru dorosłego mężczyzny ? 3) Co to te sądy kościelne ? Wewnętrzna organizacja Kościoła która stoi ponad prawem ? Co mnie obchodzi że pozbawią kogoś kapłaństwa, rzucą klątwę czy przeniosą na parafię na Antarktydę? To tak jakby uczeń okradający staruszki miał obniżoną oceną z zachowania. Takie wyroki zupełnie nie mają znaczenia.

    1 Cytuj
  • 22 maj 2019

    Sytuacja w polskim Kościele w związku z ujawnieniem przypadków pedofilii przypomina wydarzenia w Irlandii, a polski Episkopat musi wziąć przykład z krajów, które przeszły przez taki kryzys - powiedziała PAP ofiara wykorzystywania Irlandka Marie Collins.

    https://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/598364,ofiara-pedofilii-marie-collins-kosciol-irlandia-polska.html

    3 1 Cytuj
  • 22 maj 2019

    Sytuacja w polskim KK przypomina tę w PZPN za czasów Grzegorza Laty.

    2 1 Cytuj
  • 22 maj 2019
    Seneka napisał/a:

    Sytuacja w polskim KK przypomina tę w PZPN za czasów Grzegorza Laty.

    Nie do końca. PZPN nie miał sojusznika w rządzie a KK ma i to wielkiego.

    1 1 Cytuj
  • 22 maj 2019
    bono napisał/a:

    To nie była ironia.
    Kobieta to wspaniałe ciało, kto nie zaznał ten nie może o tym wiedzieć.

    Owszem ale nie każde jest wspaniałe dlatego ty napisałeś, że korzystasz z prostytutek. Cóż zrobisz niektórzy z różnych powodów muszą.... :-)))

    1 2 Cytuj
  • 22 maj 2019
    Seneka napisał/a:

    Sytuacja w polskim KK przypomina tę w PZPN za czasów Grzegorza Laty.

    Pamiętaj, że twoi przedstawiciele dali na to zgodę
    https://www.youtube.com/watch?v=gzzvYm7XZdQ&feature=youtu.be

    1 2 Cytuj
  • 22 maj 2019
    Vivaldi napisał/a:

    Owszem ale nie każde jest wspaniałe dlatego ty napisałeś, że korzystasz z prostytutek. Cóż zrobisz niektórzy z różnych powodów muszą.... :-)))

    Wygląda na to, że od takiej wróciłeś i jeszcze się nie otrząsnąłeś i majaczysz.
    Przytocz ten rzekomy mój tekst, albo jesteś zbokiem.

    2 3 Cytuj
  • 22 maj 2019

    W mojej ocenie to ty masz rozdwojenie tego co piszesz albo pisze ktoś pod twoją nieobecność. Może wymieniajcie się po tym dyżurze informacjami kto co napisał, bo z tego co twój nick naklikał wynika, że korzystasz i nie mam pojęcia dlaczego mnie tak oceniasz własną miarą? Ja nie podniecałem się wspaniałym sexem z prostytutkami, przecież to poniżej to twoje słowa a przynajmniej twojego nicka, chyba że bonów jest więcej w zależności kto się tam u was akurat loguje. Stąd zaczyna mi się rozjaśniać dlaczego co kilka wpisów zaprzeczacie sobie bono z bonem wzajemnie. Może zalogujcie się osobno bono1, bono2, bono3 itd bo wychodzi co wychodzi. Jeden bono mówi że mniejszość to normalność, a za kilka godzin bono pisze, że normalność to tylko większość. Jeden bono mówi, że jest wierzącym katolikiem a za kilka godzin bono mówi że nie wierzy bo z odległości lat świetlnych Boga nie widzi więc nie wierzy. Jeden bono mówi jaki to sex z prostytutkami jest że aż jest czego żałować nie korzystając a potem bono mówi, ze nigdy przenigdy, a rozmowa szła tak :

    bono napisał/a:

    A jednak mi tego zazdrościsz, a Ania jest OK i robi to ze mną za darmo.

    Strozaninek napisał/a:

    Nie, seksu z prostytutkami ci nie zazdroszczę.

    bono napisał/a:

    Żałuj, naprawdę coś doskonałego, czego nie zaznałeś.

    yyyy......ty czy tam wy masz/macie jakieś problemy natury percepcji równoległych światów czy równoległych bono na tym forum? Może dogadaj się najpierw z samym sobą.

    Takich hipokryzji w twoim wydaniu jest więcej

    bono napisał/a:

    bono napisał/a:
    Jeżeli coś postrzegamy inaczej niż inni, to jest normalne.
    bono napisał/a:
    Wydaje się że zasada normalności polega na zachowaniach większości

    Wysuwam więc tezę, że jest was więcej pod jednym nickiem. Juz dłuższy czas raz bono objawia się jako człowiek który coś tam wie z podstaw ekonomii, ale niebawem pojawia się bono który nie trybi podstawowych mechanizmów rynku, raz jeden bono w miarę elokwentnie i spójnie się wypowiada, ale nagle z godziny na godzinę pojawia się bono który kłamie i mataczy (kilku Ci to tutaj udowodniło) z rozjechaniem w rzeczywistości, raz bono podaje fakty ale nagle wyskakuje w różnych watkach z tanimi chwytami, że oto w danym temacie był w Jerozolimie czytając książkę indyjskiego ekonomisty a w między czasie rozmawiał z chińskim kolegą który był akurat na wycieczce po lasach w USA i serdecznie z uśmiechem go pozdrawia pytając jak leci..... i takie różne bzdury.
    Albo się dogadajcie który kiedy pisze, jakoś podpisujcie te wasze bzdury a nie udawaj, że ty to tylko ty bo bedzie trzeba waszym wzorem jakiś Komitet Obrony Bona przed Bonem utworzyć, bo chłop nie ogarnia kiedy co pisze(cie).

    2 5 Cytuj
  • 22 maj 2019

    Pisz te propagandowe wypociny dalej. Równych sobie idiotów, w większości tu nie znajdziesz.

    8 2 Cytuj
  • 22 maj 2019

    Ale wiesz, że jestem tu tylko i wyłącznie dzięki m.in. ....tobie, prowadź dalej w tej dolinie ciemności :-) pisz, pisz i jeszcze raz pisz, nic nie ginie, zawsze cytacikiem można przypomnieć jakbyś wzór po drodze pogubił :-)

    2 9 Cytuj
  • 23 maj 2019

    Bono dlaczego razem z Seneką pasujecie do tego art. ? Ty jako Bonów kilka (a raczej klika) a Seneka jako naczelny fakenews-ator, co jest uchwycone, pokazane i zacytowane.

    https://biznes.interia.pl/raport/bezpieczne-wybory/news/magia-klamstwa-czyli-dezinformacja-w-sieci,2614219,8676

    1 8 Cytuj
  • 24 maj 2019
    Vivaldi napisał/a:

    Bono dlaczego razem z Seneką pasujecie do tego art. ? Ty jako Bonów kilka (a raczej klika) a Seneka jako naczelny fakenews-ator, co jest uchwycone, pokazane i zacytowane.

    https://biznes.interia.pl/raport/bezpieczne-wybory/news/magia-klamstwa-czyli-dezinformacja-w-sieci,2614219,8676

    Twoje słowotoki przestały mnie już bawić. W kółko to samo. Ten sam bełkot wywodowy niezależnie od tematu. To ADHD, aby być wszędzie i reagować naprędce. Stworzyłeś pewną postać na użytek tego forum. W realu ,Spyra, jesteś typową ofermą, upierdliwą i nieprzyjmującą argumentów, niezdolną do ich przyjmowania. Od Seneki to Ty się odwal i nie łącz go z żadnymi działaniami wg schematu z rozPiSki dnia Twoich mocodawców. Seneka to spokojny emeryt, który ma ukształtowane poglądy i od czasu do czasu nimi na tym forum trąci. Jeżeli się w realu angażuje, to dla dobra swoich wnuków. Dzięki KE ( strach Kaczyńskiego ) otrzymał Seneka 888 zł, oddał wnuczce i na KE zagłosuje, bo rozumie , czemu Kaczyński rozdziela pieniądze Polaków tuż przed wyborami. Róża von Thun und Hohenstein w moim imieniu w Brukseli zadziała i wstydu mi nie przyniesie. Beata jedynie na sołtyskę w Przecieszynie się nadaje. No, jeszcze szkołę może pomalować. Musowo przed gruntowaniem. Tyle i aż tyle. Tobie, mimo wszystko, życzę, abyś to forum potraktował na luzie, czasu na słowotoki nie marnował, żonie, szwagrom, synom tego czasu udzielił ( chyba, że wolą, abyś na forum siedział), na forum prostym, zwięzłym językiem się wyrażał, z dystansem i szacunkiem do mających inne zdanie, zabierał głos nie na każdy jednak temat. Głowa do góry. Porzuć kompleksy. Świat jest piękny i ciekawszy niż to forum. Rozglądnij się wokół siebie. Z przymrużeniem oka ironię i kontrolowaną przewrotność Bono zrozumiesz, moja karykaturalna dosadność w krytyce Cię nie obruszy, Stróżaninka młodzieńcze przechwałki solidną wiedzą ekonomiczną podszyte zazdrości budzić nie będą w Tobie. Żona będzie zdrowsza i forumowicze odpoczną od mękoły, t-34 częściej zaglądnie. Po nim przyjdą inni.

    3 5 Cytuj
  • 24 maj 2019
    Seneka napisał/a:

    Twoje słowotoki przestały mnie już bawić. W kółko to samo. Ten sam bełkot wywodowy niezależnie od tematu. To ADHD, aby być wszędzie i reagować naprędce. Stworzyłeś pewną postać na użytek tego forum. W realu ,Spyra, jesteś typową ofermą, upierdliwą i nieprzyjmującą argumentów, niezdolną do ich przyjmowania.

    Milo cie widzieć. Widzę, że wróciłeś ze szczypiorku na Słowacji. Co cie tak straszliwie poruszyło? :-))) To ty masz jakieś argumenty? Jakie? Te na sztandarach KODu? Czy płaszcz przeciwdeszczowy ze Słowacji po taniości? :-) weź przestań...... jesli ja jestem ofermą cóż może i w twoim rozumieniu jestem ale to nie ja spadłem z drabiny na plecy i chodzę sfrustrowany i nie mnie wywieziono na taczkach gnoju przez Obajtka, no i nie ja traciłem twarz i honor i powracałem.....ale w sumie wiesz, że jesteś moim małym sukcesem :-)))

    Seneka napisał/a:

    Beata jedynie na sołtyskę w Przecieszynie się nadaje. No, jeszcze szkołę może pomalować. Musowo przed gruntowaniem. Tyle i aż tyle.

    Ty ale co ty masz z tą Beatką i malowaniem szkoły. Wrzucasz to co kilkanaście wpisów. Problem Beatki i Obajtka dogania cię wciąż i wciąż i dlatego mówisz o luzie na forum? :-)))

    Pamiętasz kiedyś ci napisałem jak któryś raz z rzędu krwawiłeś tutaj : "po co ci to chłopie, na wycieczki chodź, z młodzieżą się brataj, wnuki kołysz a nie denerwuj się tym co było, zielonego stolika już nie będzie"? To dlaczego używasz teraz tej samej argumentacji? Co wy z czołgiem macie, że nic własnego nie potraficie wymyślić? Ty z tą żoną (tez było przy passacie, pamiętasz?), t34 z dzbanem (dostał dzbanem pierwszy i tak mu się spodobało, że teraz dzban i dzban tyle, że to było i już nie śmieszne).
    Ale ogólnie pocieszni jesteście :-) zdrowia życzę.

    1 10 Cytuj
  • 14 cze 2019

    A czytaliście książkę Sodoma i gomora? Zobaczcie - https://virtualo.pl/ebook/sodoma-hipokryzja-i-wladza-w-watykanie-i239535/ Tam dopiero są hity. Pedofilia to jedno, ale przynajmniej z tej książki wynika, że ogromna jest skala homoseksualizmu w kościole. Jeśli to prawda, to... szkoda to nawet komentować.

    Cytuj
  • 14 cze 2019
    gwins napisał/a:

    A czytaliście książkę Sodoma i gomora? Zobaczcie - https://virtualo.pl/ebook/sodoma-hipokryzja-i-wladza-w-watykanie-i239535/ Tam dopiero są hity. Pedofilia to jedno, ale przynajmniej z tej książki wynika, że ogromna jest skala homoseksualizmu w kościole. Jeśli to prawda, to... szkoda to nawet komentować.

    Tak to prawda ;-]

    2 1 Cytuj

Odpowiedz