Forum » Społeczeństwo

Tylko nie mów nikomu

  • 15 cze 2019

    Ja tam nie wiem olewałem religię w LO choć załapałem się w ostatnim roku a jak juz chodziłem to sprzeczki były :-)

    4 Cytuj
  • 16 cze 2019

    Vivaldi nie tylko religię olewał, bo nijak sugestii Strozaninka nie zrozumiał. Na polskim też nie bywał. Sugestia zaś słuszna. Mesjanizm się sam narzuca. Przypomnę,że twórca mesjanizmu Towiański był agentem carskiej ochrany i pocieszycielem żony Mistrza Adama, ratującym jej psyche nadszarpnięte licznymi zdradami męża. Sam Mickiewicz z ochroną też współpracował , w ucieczce z Rosji pomogła mu żona carskiego ministra policji Karolina Sobańska, notabene kochanka Adama, z którą po Krymie pelegrynował, wzdychając w sonetach do Maryli. Pomni tego Francuzi wywalili go z College de France, gdzie literatury słowiańskie przybliżał. Ten mesjanizm wlecze się za nami i gwałci polską duszę przez stulecia.

    6 2 Cytuj
  • 16 cze 2019
    Seneka napisał/a:

    Vivaldi nie tylko religię olewał, bo nijak sugestii Strozaninka nie zrozumiał. Na polskim też nie bywał

    Tu się zgadza. Niestety trafiałem na nauczycieli którzy po UJocie ;-) za komuny nijak nie chcieli rozmawiać o np "Dziadach" a na historii tłukli do łba, że Ruskie nas nie atakowały tylko ratowali. Trudno było takich nauczycieli poważnie traktować prawda Andrzeju?

    Seneka napisał/a:

    Ten mesjanizm wlecze się za nami i gwałci polską duszę przez stulecia.

    w mojej ocenie najbardziej Twoją duszę zgwałcili poprzez idee mesjanizmu które było nie było bardzo pasują do Twojego zachowania : "mesjanizm powstał jako ideologia narodu uciśnionego, szukającego w nim zarówno kompensacji własnych klęsk -poczucie własnej wyższości moralnej, jak i poszukującego dróg wyjścia z ucisku" (funkcja mobilizacyjna ..... KODu ?) :-)))

    1 6 Cytuj
  • 17 cze 2019
    Vivaldi napisał/a:

    Tu się zgadza. Niestety trafiałem na nauczycieli którzy po UJocie ;-) za komuny nijak nie chcieli rozmawiać o np "Dziadach" a na historii tłukli do łba, że Ruskie nas nie atakowały tylko ratowali. Trudno było takich nauczycieli poważnie traktować prawda Andrzeju?

    w mojej ocenie najbardziej Twoją duszę zgwałcili poprzez idee mesjanizmu które było nie było bardzo pasują do Twojego zachowania : "mesjanizm powstał jako ideologia narodu uciśnionego, szukającego w nim zarówno kompensacji własnych klęsk -poczucie własnej wyższości moralnej, jak i poszukującego dróg wyjścia z ucisku" (funkcja mobilizacyjna ..... KODu ?) :-)))

    Ty w ogóle jesteś pechowy. Może i tacy nauczyciele byli, ale byli też wspaniali znawcy tematu. Ja mesjanizm zgłębiałem z Marysią Korzeniewicz pracownicą IBL-u i tego wstrętnego UJ, żoną Normana Daviesa. Ich o brak odwagi, chyba,ńikt nie może posądzić. Jacy nauczyciele, ta y uczniowie. Co byś gmerać w necie, jak w przypadku mesjanizmu, nie musiał, przypomnę, że IBL to Instytut Badań Literackich. Historię przybliżał mi syn generała Bernarda Monda, który we wrześniu 1939 osobiście prowadził żołnierzy na bagnety w lesie pod Janowem Lubelskim, a po wojnie magazynierem był. Syn - historyk prostował w czasie Powstania Warszawskiego naboje zrzucone przez kukuruźniki. Starasz się nadrobić braki z PiSowskim wrzaskiem o patriotyźmie i wykorzystywaniem żołnierzy wyklętych na uzasadnienie rozpamiętywaniem i świętowaniem klęsk narodowych wzmacnianym. To fałszywie pojęty mesjanizm, którym dziś Polskę gwałcicie. Patriotyzm dla nieoświeconych. Mnie wyprostował IBL ze wspaniałą specjalistką od Mickiewicza i romantyzmu prof. Marią Janion oraz Gombrowicz. Zarówno Norman Davies, jak i nieocenioną prof. Janion ostro krytykują aktualnie PiSowski patriotyzm kibolsko - narodowy, to i ich nie lubicie. Ale kogo Wy lubicie, towarzysze? Masz rację, tej UJ wychowywał nieprawomyślnych. Nieprawomyślnych dla PiSowkiej Bolszewii.

    3 2 Cytuj
  • 17 cze 2019
    Seneka napisał/a:

    To fałszywie pojęty mesjanizm, którym dziś Polskę gwałcicie. Patriotyzm dla nieoświeconych. Mnie wyprostował IBL ze wspaniałą specjalistką od Mickiewicza i romantyzmu prof. Marią Janion oraz Gombrowicz. Zarówno Norman Davies, jak i nieocenioną prof. Janion ostro krytykują aktualnie PiSowski patriotyzm kibolsko - narodowy, to i ich nie lubicie. Ale kogo Wy lubicie, towarzysze? Masz rację, tej UJ wychowywał nieprawomyślnych. Nieprawomyślnych dla PiSowkiej Bolszewii.

    ależ Ty cierpisz. Przecież ja Ci nie ujmuję Twojej wiedzy w Twoich tematach w których jesteś fachowcem (literatura, polonistyka, historia i pokrewne) ale na podstawie Twojej wiedzy nie wywieraj na mnie presji abym zaakceptował Twój wizerunek KODowskiej demokracji (KODowskiej czyli mniejszościowej i opłaconej). Do mnie także nie przemawiają elity w języku używanym przez ciebie a tak mocno rozwiniętym co do plugawienia. Ogólnie Twoje zdenerwowanie odbieram jako trafienie w punkt ale zrozum, że to właśnie Ty i Wy zapracowaliście sobie pogardą na pogardę. Chcesz tak traktować ludzi jak wyżej zatem będziesz mierzony własną miarą - stare ludowe przysłowie które świetnie się widać sprawdza.
    Co do nauczycieli to odczytuję z Twojego podejścia jak mocno się frustrujesz, ale zapomniałeś o jednym : nauczyciel dysponując wiedza powinien ją przekazać a nie narzucić jako jedyną prawdę. Prawdziwy nauczyciel uczy myśleć, uczy analizować, uczy rozmawiać - ja takich szukałem i słuchałem. Nauczyciel nie pcha ale pociąga za sobą przykładem (stara dobra szkoła dzisiaj zwana marketingiem). To co uprawiasz jest dalekie od przekazania wiedzy i nauki samodzielnego myślenia. To co uprawiasz i prawdopodobnie uprawiałeś jako nauczyciel (bo na pewno nie pedagog choć to subtelna i kluczowa różnica której nie wyłapujesz) to narzucanie percepcji świata z Twojej i tylko Twojej perspektywy. Bazując na takich nauczyciela a nie tych wspaniałych o których wspomniałeś doprowadziłbyś świat do zacofania i braku rozwoju, kreowania, próbowania, innowacji, myślenia itd, bo samo narzucanie i/lub kopiowanie czyjegoś stylu i życia to za mało.
    Siedź spokojnie w swoim kokonie, możesz się w nim motać, szarpać, płakać, przeklinać los ale nie zarażaj innych a tym bardziej nie doszukuj się w innych Twojej porażki obracanej w sukces jak nie odnaleziona teczka w IPN, działania Solidarnościowe których miałeś się zrzec czy błahej sprawy jak ucieczka WKibica z próbą zmiany w sukces na Senekę ale znów zakończona porażką. Przecież to pasmo hipokryzji a teraz żądasz posłuchu i szacunku? Sorrry ale nie ma szans. Twarz ma się jedną a mimika można nadrabiać ale o tej masce było wcześniej. Najbardziej szkoda Twojej wiedzy którą coraz bardziej rozmieniasz na drobne, a z której mało kto czerpie. Ani być ani mieć....słaba puenta.
    https://www.youtube.com/watch?v=ZBFYYKjgtXw

    3 7 Cytuj
  • 18 cze 2019
    Seneka napisał/a:

    Ty w ogóle jesteś pechowy. Może i tacy nauczyciele byli, ale byli też wspaniali znawcy tematu. Ja mesjanizm zgłębiałem z Marysią Korzeniewicz pracownicą IBL-u i tego wstrętnego UJ, żoną Normana Daviesa. Ich o brak odwagi, chyba,ńikt nie może posądzić. Jacy nauczyciele, ta y uczniowie. Co byś gmerać w necie, jak w przypadku mesjanizmu, nie musiał, przypomnę, że IBL to Instytut Badań Literackich. Historię przybliżał mi syn generała Bernarda Monda, który we wrześniu 1939 osobiście prowadził żołnierzy na bagnety w lesie pod Janowem Lubelskim, a po wojnie magazynierem był. Syn - historyk prostował w czasie Powstania Warszawskiego naboje zrzucone przez kukuruźniki. Starasz się nadrobić braki z PiSowskim wrzaskiem o patriotyźmie i wykorzystywaniem żołnierzy wyklętych na uzasadnienie rozpamiętywaniem i świętowaniem klęsk narodowych wzmacnianym. To fałszywie pojęty mesjanizm, którym dziś Polskę gwałcicie. Patriotyzm dla nieoświeconych. Mnie wyprostował IBL ze wspaniałą specjalistką od Mickiewicza i romantyzmu prof. Marią Janion oraz Gombrowicz. Zarówno Norman Davies, jak i nieocenioną prof. Janion ostro krytykują aktualnie PiSowski patriotyzm kibolsko - narodowy, to i ich nie lubicie. Ale kogo Wy lubicie, towarzysze? Masz rację, tej UJ wychowywał nieprawomyślnych. Nieprawomyślnych dla PiSowkiej Bolszewii.

    UJ teraz nie jest już wstanie wychować nikogo, bo poza „prestiżowymi” kierunkami typu farmacja, medycyna, stomatologia, prawo, wszystkie pozostałe kierunki to obciach. Tak jak i kryteria przyjęć na tę uczelnie.

    Vivaldi napisał/a:

    ależ Ty cierpisz. Przecież ja Ci nie ujmuję Twojej wiedzy w Twoich tematach w których jesteś fachowcem (literatura, polonistyka, historia i pokrewne) ale na podstawie Twojej wiedzy nie wywieraj na mnie presji abym zaakceptował Twój wizerunek KODowskiej demokracji (KODowskiej czyli mniejszościowej i opłaconej). Do mnie także nie przemawiają elity w języku używanym przez ciebie a tak mocno rozwiniętym co do plugawienia. Ogólnie Twoje zdenerwowanie odbieram jako trafienie w punkt ale zrozum, że to właśnie Ty i Wy zapracowaliście sobie pogardą na pogardę. Chcesz tak traktować ludzi jak wyżej zatem będziesz mierzony własną miarą - stare ludowe przysłowie które świetnie się widać sprawdza.
    Co do nauczycieli to odczytuję z Twojego podejścia jak mocno się frustrujesz, ale zapomniałeś o jednym : nauczyciel dysponując wiedza powinien ją przekazać a nie narzucić jako jedyną prawdę. Prawdziwy nauczyciel uczy myśleć, uczy analizować, uczy rozmawiać - ja takich szukałem i słuchałem. Nauczyciel nie pcha ale pociąga za sobą przykładem (stara dobra szkoła dzisiaj zwana marketingiem). To co uprawiasz jest dalekie od przekazania wiedzy i nauki samodzielnego myślenia. To co uprawiasz i prawdopodobnie uprawiałeś jako nauczyciel (bo na pewno nie pedagog choć to subtelna i kluczowa różnica której nie wyłapujesz) to narzucanie percepcji świata z Twojej i tylko Twojej perspektywy. Bazując na takich nauczyciela a nie tych wspaniałych o których wspomniałeś doprowadziłbyś świat do zacofania i braku rozwoju, kreowania, próbowania, innowacji, myślenia itd, bo samo narzucanie i/lub kopiowanie czyjegoś stylu i życia to za mało.
    Siedź spokojnie w swoim kokonie, możesz się w nim motać, szarpać, płakać, przeklinać los ale nie zarażaj innych a tym bardziej nie doszukuj się w innych Twojej porażki obracanej w sukces jak nie odnaleziona teczka w IPN, działania Solidarnościowe których miałeś się zrzec czy błahej sprawy jak ucieczka WKibica z próbą zmiany w sukces na Senekę ale znów zakończona porażką. Przecież to pasmo hipokryzji a teraz żądasz posłuchu i szacunku? Sorrry ale nie ma szans. Twarz ma się jedną a mimika można nadrabiać ale o tej masce było wcześniej. Najbardziej szkoda Twojej wiedzy którą coraz bardziej rozmieniasz na drobne, a z której mało kto czerpie. Ani być ani mieć....słaba puenta.
    https://www.youtube.com/watch?v=ZBFYYKjgtXw

    Świetnie, że piszesz o nie wywieraniu presji. Ty również nie wywieraj presji na innych, jeśli maja poglądy i opinie niezgodne z Twoja. :)

    Cytuj
  • 19 cze 2019
    Strozaninek napisał/a:

    Świetnie , że piszesz o nie wywieraniu presji. Ty również nie wywieraj presji na innych, jeśli maja poglądy i opinie niezgodne z Twoja. :)

    ale ja mogę :-))) ...... żartowniś :-)

    3 Cytuj
  • 19 cze 2019
    Vivaldi napisał/a:

    ale ja mogę :-))) ...... żartowniś :-)

    Nie, nie możesz. Następnym razem będę bezpośrednio Ciebie samego cytować. Taka oto walka z hipokryzją.

    1 Cytuj
  • 19 cze 2019

    "nie wywieraj na mnie presji abym zaakceptował Twój wizerunek KODowskiej demokracji (KODowskiej czyli mniejszościowej i opłaconej). Do mnie także nie przemawiają elity w języku używanym przez ciebie a tak mocno rozwiniętym co do plugawienia. Ogólnie Twoje zdenerwowanie odbieram jako trafienie w punkt ale zrozum, że to właśnie Ty i Wy zapracowaliście sobie pogardą na pogardę. Chcesz tak traktować ludzi jak wyżej zatem będziesz mierzony własną miarą - stare ludowe przysłowie które świetnie się widać sprawdza." Przedstawiam swój , nie KOD-u punkt widzenia. Jak w ten sposób mogę wywierać presję na Ciebie? Nie musisz się z moimi poglądami zgadzać, ale przedstawiaj argumenty, nie pisz o presji. Jestem przeciwnikiem obecnego rządu PiS. Tego nie ukrywam. Napisałem wielokrotnie dlaczego. Przyjmij na spokojnie, że na mój krytycyzm nie miały i nie mają wpływu moje osobiste podnoszone przez Ciebie i takiego- gościa niby porażki. Życie składa się ze wzlotów i upadków. C'est la vie. To nie jest wybielanie, to fakty. Oceniam na podstawie faktów jako obywatel tego kraju. Mam prawo do takiej oceny. Sam, vivaldi, pod innym postem przyznajesz, że politycy powinni być twardzi i umieć przyjąć na klatę krytykę. Demokracja zaś powinna chronić prawa mniejszości, czego Ty za cholerę pojąć nie możesz, bełkocząc o większości i krytykę tejże uznając za nieuznawanie wyników wyborów. W opozycji obecnej też nie widzę solidnej alternatywy, która jest w stanie naprawić to, co PiS zepsuł. Dla mojego, także Twojego dobra, trzeba wszystko robić, aby wyłonić godnych nas obojga przedstawicieli zarządzających państwem. Ja innych celów nie mam. Poza jednym, aby moim dzieciom i wnukom żyło się lepiej, ale nie na zasadzie, że powsadzam je bez konkursów , po znajomości do spółek skarbu państwa. Nie ważne przy jakiej opcji. Jak zrozumiesz moje intencje, nie będziesz mi wmawiał złych intencji oraz w psychologa i terapeutę się bawił oraz postarasz się merytorycznie odnieś do mojej krytyki, to obydwaj na tym dobrze wyjdziemy. Nawet kundelkowatemu takiemu- tam zza płota dogryzającemu to na dobre wyjść może i Strożaninek nas o hipokryzję posądzał nie będzie. Moja krytyka jest dosadna, to fakt. Myślenicznin 007, gdzieś stwierdził, że takowa uszlachetnia władzę. Niechże tak będzie niech mój cięty język, nazywanie po imieniu rzeczy uszlachetnia PiS. Dla dobra nas wszystkich. Nie tylko "dobrej zmiany" .

    1 Cytuj
  • 19 cze 2019
    Strozaninek napisał/a:

    Nie, nie możesz. Następnym razem będę bezpośrednio Ciebie samego cytować. Taka oto walka z hipokryzją.

    wiedziałem, że Cię to ruszy :-))) .... weź się nie spinaj, kiedyś tak napisałeś, luźno forum odbieraj - Twoje słowa :-) i taka to walka z hipokryzją :-)

    3 Cytuj
  • 19 cze 2019
    Vivaldi napisał/a:

    wiedziałem, że Cię to ruszy :-))) .... weź się nie spinaj, kiedyś tak napisałeś, luźno forum odbieraj - Twoje słowa :-) i taka to walka z hipokryzją :-)

    Za bardzo do siebie wziąłeś moje słowa - to Twój znak rozpoznawczy. Ja tylko wyśmiewam Twój tekst do Seneki w kontekście posta jakiego do mnie napisałeś 1 czerwca w temacie budujmy Polskę. Prosisz by inni nie narzucali swojego punktu widzenia Tobie - i to jest ok i masz racje. Jednocześnie sam narzucasz swój punkt widzenia innym, a jak ktoś jest inny niż Ty, to jojczysz, plujesz i toczysz pianę nawet dla samego faktu, przytoczę tutaj Twoje słowa "nie wiem czemu, ale się mylisz".

    Dlatego bardzo ci dziękuje za twój tekst, będę ci go cytować za każdym razem, gdy będziesz udowadniać mi, jak bardzo ci nie pasuje moja opinia / zdanie. :)
    A forum to zabawa :). Ostatnio nawet piszesz krótsze teksty i składniej, czyli zaczynasz łapać o co w tej zabawie chodzi.

    Cytuj
  • 19 cze 2019

    i co tam jeszcze ...... tato :-) nie złapałeś jeszcze kiedy się bawię a kiedy nie ? Kiedy łacha rwę a kiedy nie? :-)
    Na prawdę myślisz, że mam podejście mi wolno bo tak i już ? Wypuściłem Cię na żołędzie i ....się udało. Słowo żartowniś było kluczowe :-) jasna cholera nawet podpowiedziałem a tu klops powaga jak u Niemca :-) u nich jak rozmawiasz musisz powiedzieć "uwaga mówię dowc ip/żart" inaczej są w stanie uwierzyć nawet, że przyszła przysłowiowa baba do lekarza..... :-)

    3 Cytuj
  • 19 cze 2019
    Vivaldi napisał/a:

    i co tam jeszcze ...... tato :-) nie złapałeś jeszcze kiedy się bawię a kiedy nie ? Kiedy łacha rwę a kiedy nie? :-)
    Na prawdę myślisz, że mam podejście mi wolno bo tak i już ? Wypuściłem Cię na żołędzie i ....się udało. Słowo żartowniś było kluczowe :-) jasna cholera nawet podpowiedziałem a tu klops powaga jak u Niemca :-) u nich jak rozmawiasz musisz powiedzieć "uwaga mówię dowc ip/żart" inaczej są w stanie uwierzyć nawet, że przyszła przysłowiowa baba do lekarza..... :-)

    Nikt nic nie rozumie z tego bełkotu. ;) lepiej zajmij się bombelkami. Dziś koniec roku.

    Cytuj
  • 20 cze 2019
    Strozaninek napisał/a:

    Nikt nic nie rozumie z tego bełkotu

    ten "nikt" czyli wszyscy to forma podparcia się ogółem? Taka forma aby nie użyć słowa "ja"? Ale to nie moja wina :-) cóż zrobisz jak nic nie zrobisz :-) przepraszam ale nie potrafię Ci tego wyjaśnić na poziomie C2 ;-)

    Strozaninek napisał/a:

    lepiej zajmij się bombelkami. Dziś koniec roku.

    Tak zrobię. To jest kwintesencja życia i prawidłowość jej linii.....liczę na to, że oni to odwzajemnią na końcu mojego ostatniego roku w szkole życia ;-)

    Generalnie zupełnie fajnie się z Tobą przekomarza w ramach nudów. Powaga. Dajże spokój. Jest OK na luzaku.

    Cytuj
  • 20 cze 2019
    Vivaldi napisał/a:

    Generalnie zupełnie fajnie się z Tobą przekomarza w ramach nudów. Powaga.

    To raczej smutne :)

    Cytuj
  • 5 sie 2019

    Szkoda tego Jędraszewskiego na Kraków.
    Seminaria krakowskie i ich wykładowcy zawsze różnili się od reszty seminariów w kraju.
    Wydali wielu wspaniałych ludzi a nazwiska Wojtyła, Tischner, Pieronek, , Macharski to były znaki firmowe tego kościoła a dalej są Dziwisz, Boniecki, Zaleski.
    Jędraszewski do tego kościoła nie pasuje, jest w Wielkopolski a jego posługa ostatnia zakończyła się w Łodzi.
    Nie znamy przyczyn dla których Grzegorz Ryś został zamieniony z Jędraszewskim na Łódź, wydawał się naturalnym metropolitą krakowskim. Sięgnięto po osobę w Małopolsce nie znaną i nie reprezentującą tego regionu. Tradycyjnie od lat kardynałami w Krakowie byli duchowni z Galicji i Małopolski.

    5 4 Cytuj
  • jeden język a dwoje uszu 5 sie 2019

    Nikt z biskupów nie pasuje lepiej do Kościoła łòdzkiego niż Ryś i Duch Święty najlepiej o tym wie.

    2 1 Cytuj
  • 5 sie 2019

    Na kanwie ostatnich wypowiedzi Jędraszewskiego, nasuwa mi się dziwne skojarzenie.
    Mianowicie homoseksualizm to jest stan, nie choroba co zostało już potwierdzone.
    Powołanie do celibatu też jest stanem.
    Żadne z tych stanów nie jest normą.Bóg stworzył obie płci w konkretnym celu.
    Czy wobec tego, obydwa stany można do siebie porównać? Oba są ponadnormatywne.

    1 1 Cytuj
  • Andrzej 6 sie 2019

    Potem Pan Bóg rzekł: "Nie jest dobrze, żeby mężczyzna był sam, uczynię mu zatem odpowiednią dla niego pomoc".

    2 1 Cytuj
  • 6 sie 2019
    sh_ma napisał/a:

    Nikt z biskupów nie pasuje lepiej do Kościoła łòdzkiego niż Ryś i Duch Święty najlepiej o tym wie.

    Jędraszewski to pstryczek dla Kościoła krakowskiego i prezent dla Dudy i Szydło.. Odegrali się za Wojtyłę, Macharskiego. Czy Duch Święty o tym wie?

    2 5 Cytuj
  • 6 sie 2019

    Jak zwykle o kościele rozmawiają najwięcej Ci co mają najmniej z nim wspólnego. Jeden i drugi pozorant ale dyskutują aż miło :-)

    bono napisał/a:

    Czy wobec tego, obydwa stany można do siebie porównać? Oba są ponadnormatywne.

    Można a nawet trzeba skoro......się przeplatają ze sobą.

    1 1 Cytuj
  • 6 sie 2019
    Vivaldi napisał/a:

    Jak zwykle o kościele rozmawiają najwięcej Ci co mają najmniej z nim wspólnego. Jeden i drugi pozorant ale dyskutują aż.

    Niech będzie pochwalony dewotnik

    2 3 Cytuj
  • 7 sie 2019
    Seneka napisał/a:

    Jędraszewski to pstryczek dla Kościoła krakowskiego i prezent dla Dudy i Szydło.. Odegrali się za Wojtyłę, Macharskiego. Czy Duch Święty o tym wie?

    Pstryczek w swoim kościele , to zrobił Henryk VIII podporzadkowujac sobie kler .
    I imperium kwitło a kler do dzisiaj je z ręki królowej.
    I takie miejsce w szeregu powinien zajmowac kler. Bo chłopcom od dzieciństwa marzy się zabawa w bosa obojętne czym są w przyszłości czy marszałkiem czy księdzem.
    Marszałek chce być królem i Rydzyk i podobni tez by chętnie rozdawał karty. Wydaje się ze jeszcze wciąż grają i strasznie pilnują miejsca przy stole.

    1 2 Cytuj
  • 7 sie 2019

    wczoraj nikt nie zareagował to dzisiaj rozmawiasz sam ze sobą? hmmmmm....... noooo niech i tak będzie. Co tam jeszcze w prowokacji wyciągniesz z gównonewsów? Ty ale weź od razu sobie odpowiadaj.......se pogadasz przynajmniej XD

    2 1 Cytuj

Odpowiedz