Forum » Społeczeństwo

Kolejki w Bankach

  • 13 lip 2011

    40 minut stania w kolejce to norma w tym banku...(przy 3-4 osobach w kolejce)
    Jestem cierpliwa, ale to nie na moje nerwy.Postanowiłam zmienić bank. I w związku z tym mam pytanie, w którym banku w Myślenicach obsługa klienta przebiega sprawniej?

    12 3 Cytuj
  • 13 lip 2011

    a nie zastanawiałaś się nad jakimś internetowym bankiem? mbank, inteligo? Wtedy nie musisz często korzystać z placówek. Tylko w sytuacji gdy chcesz wpłacić pieniądze na konto.

    4 2 Cytuj
  • 13 lip 2011

    monika
    Mam internetowe konto , ale korzystam również ze stacjonarnego banku.

    3 2 Cytuj
  • 13 lip 2011

    Zdecydowanie potwierdzam PKO BP najgorszym bankiem w Myślenicach!!!
    Cała pracująca tam ekipa zatrzymała się na latach 90 ubiegłego wieku. Kawka, przerwa, zmiana itd. Drogie Panie weźcie się do roboty z życiem. Trzeba was wysłać na kurs szybkiego pisania na klawiaturze!!! Ja po tylu latach pracy pisałbym na klawiaturze z zamkniętymi oczami i jedna ręka dwa razy szybciej. Dzisiaj każdy wymaga szybkiej obsługi. Już raz zgłaszałem kierowniczce uwagę żeby zatrudnili więcej kasjerek, (bo na brak klientów nie mogą narzekać) jest takie duże bezrobocie, a skoro nie macie więcej etatów to niech Pani kierowniczka usiądzie łaskawie w kasie!
    Obsługa Firm w osobnym okienku tylko do godz 15:30 paranoja !!!

    Na drugim miejscu nie polecam EUROBANKU szczególnie teraz po zmianie lokalu i pracowników. Jedno stanowisko obsługi do wszystkiego, totalny brak organizacji !!!

    Na trzecim miejscu PEKAO S.A.(dawny BPH SA) też duże kolejki, ale zdecydowanie sprawniej to wszystko idzie, więcej stanowisk obsługi klienta.

    Ja też zmieniam Bank PKO BP, traktują nas tam jak zło konieczne, a nie jak klientów dzięki którym mają dobra pracę !!!
    Czekam na opinie o innych Bankach w naszym mieście.

    12 2 Cytuj
  • 13 lip 2011

    [quote=kasiaaaa] 40 minut stania w kolejce to norma w tym banku...(przy 3-4 osobach w kolejce) [/quote]

    Byłem tam ostatnio po pewien dokument. Wiedziałem że są kolejki i pojawiłem się 10 minut przed otwarciem. Okazało się że jestem trzeci, pomyślałem nie jest źle.

    Drzwi otwarto 4 minuty po czasie, ludzie lekko zdenerwowani udali się posłusznie do kasy, a tu niespodzianka... Przy kasie już stały dwie klientki "biznesowe" wpuszczone innym wejściem do banku. Załatwiłem sprawę przy kasie po ok 30 minutach, a gdy wychodziłem w kolejce było ponad 10 osób.
    To paranoja jak traktowany jest tam klient. Tam czas zatrzymał się ze 30 lat temu... W życiu nie założę tam konta. Amen.

    7 1 Cytuj
  • 13 lip 2011

    Jak tak stoje sobie w tej kolejce to zastanawiam się „o co tu chodzi???”. Czy to wina powolnego systemu komputerowego, czy tych Pań które rzeczywiście szukają cyferek po klawiaturze,a których ruchy są tak powolne jakby ćwiczyły jogę…Nie wiem, już nie wnikam..
    Jakby tego było mało to , każdy klient przy okienku jest informowany o aktualnej ofercie banku, co dodatkowo wydłuża czas oczekiwania klientów w kolejce. Panie w skrócie opowiadaja o kontach, lokatach, oprocentowaniach, wręczają ulotki i umawiają się z klientami na podpisanie umowy.

    PKO próbuje przyciągnąć młodych ludzi ( reklamy z Majewskim miały w tym pomóc), ale w tym banku to chyba tylko emeryci, którzy mają czas i którym się nudzi w domu mogą być z takiej obsługi zadowoleni.

    Ja odchodzę z tego banku…wrócę po 60 roku życia!

    3 1 Cytuj
  • 13 lip 2011

    Korzystam z konta internetowego ale jak chcę właśnie wpłacić kasę na konto to muszę tam chodzić. A właściwie musiałam, bo teraz załatwiam wszystko w krakowskim oddziale i na kolejki nie narzekam.

    Ale jak sobie przypomnę czasy kiedy byłam na wychowawczym to faktycznie nie było to zbyt dobrze zorganizowane.
    Stałam z dzieckiem czasami nawet po półtorej godziny. Czasami młoda już tak się nudziła, że nie sposób było jej zabawić, więc robiło się niezłe zamieszanie. A panie przy kasach nic. Jedno okienko było czynne, akurat to które obsługiwało klientów biznesowych. I cały czas biznesowi wchodzili bez kolejki a ogonek nic się nie zmniejszał.

    Potem nauczona doświadczeniem albo zajmowałam kolejkę i szłam z młodą na spacer, albo przychodziłam kilkakrotnie w ciągu dni i sprawdzałam czy da się wejść od razu. Miałam to szczęście, że mieszkałam blisko, gorzej z tymi przyjezdnymi.

    [quote=kasiaaaa]
    PKO próbuje przyciągnąć młodych ludzi ( reklamy z Majewskim miały w tym pomóc),
    ! [/quote]

    mi akurat "znani" w reklamach banków wręcz przeszkadzają. I jeszcze bardziej mnie irytuje to, że ktoś robi z siebie idiotę i kupę kasy za to dostaje.
    No cóż, na reklamy wydają. Na nowych pracowników, żeby usprawnić obsługę, nie ma.

    Co do Pekao to w sumie nie mam jakoś zdania. Mąż ma tam konto i jakoś sobie radzi :) ale chyba dlatego , że uruchomił sobie dostęp internetowy i wszystko robi sam.
    Zdziwiło mnie tylko jedno, że w Dobczycach podobno nie ma bankomatu tej placówki i kasę można wypłacać w oddziale. Często jest jednak tak, że terminal się zacina i trzeba korzystać z obcego bankomatu.

    2 1 Cytuj
  • 13 lip 2011

    Moja czarna lista to:

    1.) PKO BP
    2.) PEKAO S.A. (dawniej BPH)

    Nigdy nie zapomne kolejek w obecnym PEKAO, jak również jakości obsługi i chamstwa. Stoję w kolejce do obsługi, przychodzi starsza niska kobieta (pracownica) siada do stanowiska obsługi i zaprasza ostatnią w kolejce swoją koleżankę.
    To był mój ostatni dzień w tym banku. Szkoda, że tak późno.

    Co do PKO S.A. jeszcze kilka lat temu (ok 5) było tak ok. Teraz - dramat. TO jeden z nielicznych banków który w kasie udziela informacji, zakłada konta itp. Obsługa 3 osób często trwa 1,5 h.

    Omijajcie te banki z daleka.

    5 1 Cytuj
  • 13 lip 2011

    A mnie denerwuje to że wszystkie bankomaty zlokalizowane są w ścisłym centrum Myślenic, brak takowych na zarabiu i osiedlu ...

    5 1 Cytuj
  • 13 lip 2011

    [quote=BouBou] A mnie denerwuje to że wszystkie bankomaty zlokalizowane są w ścisłym centrum Myślenic, brak takowych na zarabiu i osiedlu ... [/quote]

    faktycznie, a co najlepsze, jak się jedzie samochodem, to żeby wyjąć kasę to trzeba jeszcze zapłacić haracz.

    1 Cytuj
  • 13 lip 2011

    No właśnie, brak bankomatów na Zarabiu to lipa, człowiek cały dzień odpoczywa nad Rabą, wypije piwko, zje obiad, lody itp, a ja braknie kasy to trzeba od znajomych pożyczać, no bo zasuwać do centrum do bankomatu to bezsens :-(

    2 Cytuj
  • 13 lip 2011

    Ja miałem inteligo, ale zamknąłem bo miałem dość stania żeby wpłacić pieniądze. Teraz jestem w mbanku bo i tak wypłatę mam na konto.
    Ale zastanawiam sie nad ING. Ma oddział w myślenicach. Dostęp do wpłatomatu i wypłatę ze wszystkich bankomatów.
    W mBanku mam tylko bankomat przy biedronce i jeszcze wprowadzili opłatę za kartę.
    Więc lepiej wypada ING (choć opłata za kartę też jest).

    Cytuj
  • 13 lip 2011

    Czy ktoś się orientuje gdzie mogę złożyć skargę na obsługę w oddziale Myślenickim Banku PKO BP? Ale nie w Myślenicach bo to nie skutkuje, kto ma nadzór nad ta placówką? Informacje o promocjach powinni udzielać w osobnym okienku a nie przy kasie!

    A co sądzicie o ING?
    Jak w tym Banku wygląda obsługa klientów, również biznesowych??? Mają wpłatomat a ja najczęściej tylko wpłacam, inne sprawy załatwiam przez internet.

    5 1 Cytuj
  • 13 lip 2011

    Myślę, że można spróbować napisać maila tu https://www.pkobp.pl/index.php/id=kontakt2/section=ogol

    Sam zaraz to zrobię.

    1 Cytuj
  • 13 lip 2011

    Z czystym sumieniem mogę polecić ING Bank Śląski. Wpłatomat i wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce darmowe. Opłata tylko 7zł miesięcznie, a jeżeli w danym miesiącu zapłacimy kartą za minimum 100zł(co chyba nie jest trudne) - bezpłatnie. W oddziale banku byłem tylko raz, kiedy zgubiłem kartę SIM i nie dało się tego załatwić przez internet. Zajęło mi to może 15 minut, w każdym razie miło, szybko i sprawnie.

    1 Cytuj
  • 13 lip 2011

    na tym forum było już narzekanie na wszystko ... busy , sklepy , basen , stacje paliw ,zarabie , huśtawki , zakłady pracy ,bary itp .... ludzie dajcie sobie siana i nie narzekajcie na wszystko i wszystkich .
    Zakładacie głupie tematy które tylko mogą szkodzić niewinnym ludzią , to jest hienstwo

    5 6 Cytuj
  • 13 lip 2011

    bo my lubimy sobie ponarzekać:)

    3 3 Cytuj
  • 13 lip 2011

    W PKO BP też są wszystkie bankomaty za darmo trzeba tylko zmienić konto na nowe. Wpłacić pieniądze też można w bankomacie lub agencji PKO. Poza tym wszystko załatwiam przez internet.

    2 1 Cytuj
  • 13 lip 2011

    a ja polecę eurobank, też jest w Myślenicach - na tej ulicy od starej strażnicy do rynku. Darmowe prowadzenie konta przy wpływach 800? albo 1000 zł + darmowe przelewy netowe + darmowe bankomaty + karta 2 zł/mies. Było też fajne konto z dzienną kapitalizacją ale chyba teraz to się zmieniło... nie jestem pewien bo oszczędności się rozeszły. Pewnie nie były to kokosy ale rocznie starczyło na telefon z hmm średnich oszczędności (4-4,5% zmienne). W każdym razie polecam. Aaa mają też oddział w galerii krakowskiej, jak ktoś często bywa to wygodne.

    1 1 Cytuj
  • 13 lip 2011

    Spółdzielczy można rozważyć, może mniej znany. Mankament: poza Małopolską bankomatów nie uświadczysz. Poziom obsługi przeciętny, lecz mniejsze kolejki. W samych Myślenicach: 2 placówki + 2 bankomaty;-).

    Cytuj
  • 13 lip 2011

    ING polecam. Miałem okazje być 4 razy w oddziale - za każdym razem brak jakiejkolwiek kolejki i obsługa maksymalnie ~15 min, przy podpisywaniu umowy z OFE. Wpłatomat bardzo fajna sprawa :)

    5 1 Cytuj
  • 14 lip 2011

    Dziękuję wszystkim za opinie. Ja decyduję się na ING.

    4 Cytuj
  • 14 lip 2011

    PKO BP to dramat nie wiem co oni robią. Tyle razy mówiłam Pani w okienku,że przydałby się wpłatomat ale bez echa. Przelewy robię przez internet, kasę wypłacam kartą ale wpłacić niestety inaczej się nie da jak stanąć w kolejce.Masakra!!! Te Panie proponują nowe lokaty, zakładają książeczki oszczędnościowe to trwa i trwa. Ostatnio korzystam z placówki k/ Chemika-szybko, sprawnie.Polecam!

    4 1 Cytuj
  • 16 lip 2011

    [quote=BouBou] A mnie denerwuje to że wszystkie bankomaty zlokalizowane są w ścisłym centrum Myślenic, brak takowych na zarabiu i osiedlu ... [/quote]
    Na Zarabiu jest bankomat przy hali widowiskowej :)

    2 Cytuj
  • 30 gru 2011

    Ja również polecam ING na 100%. Jeszcze nigdy nie widziałam tam kolejek do obsługi, wszystko załatwiasz w 10 min. Zawsze coś doradzą - ostatnio zamówiłem sobie kartę ze swoim zdjęciem za darmo. Jeszcze nie zapłaciłam ani złotówki za prowadzenie konta. No i można wypłacać gotówke z wszystkich bankomatów za darmo bo oni mają tylko jeden często pusty.

    3 Cytuj

Odpowiedz