Forum » Społeczeństwo

Szczęśliwego Nowego Roku

  • 20 sty 2023

    Nie sądziłem, że zakłamanie, chęć absolutnej władzy, marnowanie kasy, przekręty i ośmieszanie się na zewnątrz... nazywa się teraz jednym słowem "lawirowanie" :-))))

    Owszem mogę wskazać 20% pozytywnych działań, ale co z tego jak pozostałe 80% jest tak szkodliwe i czasami obrzydliwe, że już żal czytać prasę / oglądać TV.

    Nie sądzę, aby ktoś patrzył na nas z podziwem... raczej odwrotnie. Tak jak w skali mikro- kraju lepiej rządzi się / steruje głupcami... tak samo w skalu makro - EU. Dlatego wbrew pozorom taka Polska teraz jest brana na wesoło i mało poważnie.
    Robimy niby co chcemy, niby tupniemy nóżką... a za chwilę ogon pod siebie i z powrotem wywieszamy flagę EU poplutą i podeptaną...

    Zerwijmy wszystkie kajdany UE ... może jeszcze NATO... przecież jesteśmy no.1 :-) .... trzecie mocarstwo świata - klękać narody!... KRÓL POLSKI idzie.

    3 3 Cytuj
  • 20 sty 2023
    jaskokrakow napisał/a:

    o czym ten forumowicz pisze - pewnie pieluchy obsługiwał w trym czasie - mam trzech braci - mama nigdy nie pracowała , pracował tato. wiec co ten adam pierniczy . za gdanicę nikt z rodziny wowczas nie wyjezdzał, sorry pojechałem do zwickau motocyklem jak najmłodszy brat sie urodził ,kupiłem skarpetek , butów , zabawki i wrociłem. Emeryture tez ojciec miał takahttps://www.zus.pl/portal/logowanie.npi?jezyk=pl wystarczało / a bylhttps://www.zus.pl/portal/logowanie.npi?jezyk=plrowc ą na 1 pogotowiu w zawodowej strazy pozaqrnej HiL / szkoły pokonczylismy i radzimy sobie jako juz młodzi . Francuzi tez mają problemy bo kto chce dluzej prazcowac . -chyba ja bo juz dawno na emeryturze i robie choc nie musze . Co do szkól i likwidacji - jesli w szkole zawodowej ,kierunek krawiec zapisało sie 3 młodzieży to utrzymywac taką szkołe czy połączyc z zawodową gastronomiczną - utzymywac 40 personelu czy pozwolic rządzić ekonomii .
    Jakie były sady nie wiem ale pewnie były lepsze niz dzisiaj , za wybryk miałes dorazniaka w 24 h - tez mam znajomych co im nie odpowiada PO ale to jest tylko sprawa regionu gdzie mieszkają i ilosci programów w szklanym okienku -

    Widzę żę muszę precyzyjniej napisać bo widzę że niektórzy forumowicze mają klapki na oczach i na czasy PO patrzą przez różowe okulary. Likwidacja szkół - co powiesz o likwidacji ZSTiR Dodczyce, 300 młodzieży dobre kierunki, perspektywy rozwoju Dyrektor Knapik oficjalnie mówił o tym że niż jest tylko do 2018r i co i tak zlikwidowali a teraz ten sam starosta rozbudowywuje wszystkie szkoły aby pomieścić wszystkich uczniów. Czy ja kłamię, to są fakty, czy rządy PO nie uzależniły Polski od dostaw z rosji gazu i węgla, jednocześnie zamykając kopalnie polskie i przez to były problemy z węglem i ceną gazu czy to jest kłamstwo że bezrobocie sięgało 20% a mnóstwo młodych polaków wyjeżdżało do pracy do Anglii żeby przeżyć, nie było żadnej pomocy socjalnej dla rodzin z dziećmi co tylko poglębiało biedę rodzin wielodzietnych, czy to jest kłamstwo że podwyższyli wiek emerytalny do 67 nie licząc się ze zdaniem wszystkich, czy nie zabrali pieniędzy z funduszów emerytalnych. Czy to nie rządy PO zafundowały polakom emerytom głodowe emerytury a teraz wmawiają że 13,14 emerytury które daje rząd PIS tylko pogłebia inflację. Czemu Tusk tak bardzo chce zakazać publikacji filmu "Nasz człowiek w Warszawie"? Czy tam były same zmanipulowane informacje? Polecam oglądnąć. Moge takich faktów przytaczać setki ale i tak wielu forumowiczów nie pamięta, nie chce pamiętać, zabrania pamiętać i mydli oczy osobom które faktycznie nie pamiętają.

    1 8 Cytuj
  • 20 sty 2023

    Rozumiem, źe tym karmi Cię jedyny kanał w telewizorze... TVP. Jedną szkołę przywołujesz i to ma być dowód na zamykanie szkół - śmieszne! Teraz masz Czarnka... zobaczysz jaką będiesz miał młodzież... po takich zachowaniu w sejmie do dziennikarzy... nie zdziw się jak gówniarz Cię opluje na ulicy i zaśmieje się w twarz! PO uzależniło... haha! A kto zaczął odchodzenie od węgla? Kto pozalewał kopalnie w ostatnich latach? Hello? Kto węgiel słał za granicę aby hajs na 500+ mieć, a Polacy płacili po 3000 za tonę? Bezrobocie niskie.... bo ludzie tak nastreszeni, że się boją i trzymają roboty nawet za miskę ryżu + dostaną 500+ i jest gitara.
    A czemu nic nie napiszesz o aferach? Tego na TVP nie piszą?
    Bo jesteś klasycznym przykładem elektoratu PIS... nie ważne, że kradną, ważne, że się trochę podzielą.
    Nie ważne, że opłąty rosną, podatki nowe, mandaty dragońskie, za chwilę będzie pełna kontrola wszystkiego co robisz...eee to wszystko jest nie ważne... bo przecież jest 13ta emerytura.
    Niestety Polak zawsze będzie miał korzenie Szlachcia... zamiłowanie do łatwych pieniędzy i łatwość przekupienia...wręcz sprzedania duszy.

    9 1 Cytuj
  • 20 sty 2023

    Po PiS, wróci grupa która zrobi porządek i naprawi tragicznie zarządzane państwo.
    Zniszczoną demokrację i wolny rynek.

    Tych którzy to naprawią społeczeństwo odsunie od władzy, bo to będą ostre cięcia, Ale dzięki tej naprawie, wrócą populiści, którzy wykorzystają koniunkturę dobrze zarządzanego państwa i znów będą psuć gospodarkę i będą musieli wrócić patrioci ekonomiści.

    I tak w kółko. Jedynie Niemców to omija, bo to pragmatyczny naród, nie wybierający cudotwórców.

    Tak że lawiranci będą wracać, bo w naszym społeczeństwie jest na nich zapotrzebowanie.

    5 2 Cytuj
  • 20 sty 2023

    Właśnie widzę jaki jesteś oczytany w różnych mediach, ja wszystko wiem z życia, pokaż przykład szkół które były zamknięte z powodów takich jak pisałeś na forum, pokazujesz jak będzie się zachowywała młodzież tak ale to nie przez Czarnka ale przez poprzednie rządy które wprowadziły gimnazjum i pomimo sprzeciwów utrzymywało to "cudo" przez tyle lat. Teraz "gimbaza" to rodzice dzieci pałający nienawiścią do nauczycieli i przelewający tą nienawiść na swoje dzieci i nie tylko na nauczycieli więc plujące dzieci na dorosłych to wytwór tamtych rządów a nie Czarnka. Z tego co wiem to eksport węgla wynikał z umów z których nie można było się wycofać a nie dlatego żeby mieć na 500plus, poza tym dzięki dystrybucji przez gminy jakoś węgiel już tyle nie kosztuje. Wszędzie w cywilizowanych krajach zasiłki rodzinne na dzieci są czyms normalnym a ty krytykujesz program który ja uważam jako najlepszy z tych które wprowadził PIS. Sam napisałeś że twoja mama nie pracowała, jakoś sobie twoi rodzice poradzili ale w tamtych czasach wielerodzin żyło na granicy ubóstwa, często wchodzili w zadłużenia i ubożeli a teraz 500plus pomaga w utrzymaniu wielodzietnych rodzin i obniżyło bezrobocie. O aferach o jakich piszesz to tylko powiem że porównując te afery do tych za poprzednich rządów to pikuś, mafie wyłudzające podatki vat, afera Amber gold i inne to dopiero były afery https://wpolityce.pl/polityka/389315-dluga-lista-ciezkich-grzechow-platformy-o-czym-chca-zapomniec-aferzysci-jak-demontowano-panstwo-male-podsumowanie-wielkich-afer-po-psl . Mandaty drakońskie bardzo dobrze, moze ty nie widzisz poprawy bezpieczeństwa na drodze dzięki mandatom ale ja to widzę.
    Ja potrafię oglądnąć widomości w TVN ale podejrzewam że ty nie oglądniesz wiadomości TVP bo twoja ulubiona partia zabrania ci tego bo się boją że możesz cos na nich wysłuchać co jest dla nich niewygodne. Bądź otwarty na różne wiadomości i przede wszystkim oglądnij " Nasz człowiek w Warszawie" może to rozjaśni twój światopogląd. 13ta emerytura to nie jest coś za co się ludzie sprzedali tylko lekka rekompensata tego że stali się ofiarami poprzednich rządów które dało im tak małe emerytury. Dałbym tobie taką emeryturę i przeżyj, ciekawy jestem czy wtedy mówiłbyś o sprzedawaniu się i o łatwych pieniądzach.

    3 6 Cytuj
  • 20 sty 2023

    Chłopie...PIS rządzi od tyłu lat...a Ty masz czelność zrzucać na poprzedni rząd? Ogarnij się. Reszty nie czytałem...za długie...nie czytam takich postów.

    Wiem...ave komuna! Niech wróci! Bo tego chce ten lud i ...dostanie już nie długo...

    8 1 Cytuj
  • 20 sty 2023

    Adamos
    Druga kadencja PiS to porażka.
    Czas na nową miotłę, bo ta zostawia brudną podłogę.
    Nie odczarujesz tej niekompetencji i amatorszczyzny, połączoną z nieudolnością i partactwem.

    Ta ekipa jest rewelacyjna, tylko w TVP.
    To robią najlepiej czyli wciskają takim ADAMOSOM kit również za moje pieniądze ,
    czyli chamska propaganda sukcesu.
    Urban Jerzy (o którym teraz w TVP) przy propagandzie PiS to zwykły gawędziarz .

    ps.
    Jak widzę jak można manipulować społeczeństwem, jak łatwo społeczeństwo to kupuje, to zaczynam rozumieć przedwojennych obywateli Niemiec, którzy kupili propagandę III Rzeszy.

    6 1 Cytuj
  • 20 sty 2023

    Właśnie to wy manipulujecie i jesteście zmanipulowani, mam już trochę lat i wszystko to o czym piszę na własne oczy widziałem a wy tylko to co wam TVN podaje. Zarzucacie mnie że jestem zmanipulowany przez TVP który te czasy w trudzie przeżyłem i dobrze pamiętam. Nie wygracie z ludźmi którzy dobrze te czasy pamiętają. Jakoś nie odpowiedzieliście mi na to co zarzuciłem poprzednim rządom. Czyżby TVN nie powiedział wam co macie na takie zarzuty odpowiadać?

    1 5 Cytuj
  • 20 sty 2023

    Przeczytałem parę postów na różne tematy osoby o nicku marko i jestem 100% pewny typowy przedstawiciel gimbazy więc jak o sobie na początku mojego postu przeczytał o gimbazie to już nie mógł dokończyć bo tak pianę wytoczył.

    2 5 Cytuj
  • 20 sty 2023

    Prawdziwy...psycholog :-)
    No ale jak piszesz masz trochę lat i wszystko tłumaczy. Podglosnij Toruń i daruj sobie fora dla dobra wszystkich.
    Może dożyjesz powrotu komuny ... całkiem blisko więc masz szansę;-)
    Ps. Zaskoczę Cię jestem przeciwnikiem gimnazjów ale...wolę je od Czarnka.

    5 2 Cytuj
  • 20 sty 2023

    Nie oglądam telewizji z Torunia i nie lubię Rydzyka ponieważ zrobił antyreklamę kościołowi, komuny też nie chcę bo tez pamiętam a co do Czarnka to wystarczy tylko więcej posłuchać jego wypowiedzi a nie skupić się na przekazach telewizyjnych które fałszują jego całościową działalność. Przypominam że ministrem edukacji był też Roman Giertych i to była dopiero porażka.

    1 4 Cytuj
  • 20 sty 2023

    TVN nie powiedziało co mam odpowiedzieć, bo to amerykańska stacja, naszego największego sojusznika, który broni demokracji na całym świecie i również w Polsce.

    A jeżeli masz taką świetną pamięć, to przypomnij sobie puste półki i kartki na towary,
    i kto to zamienił w "złoto" i czy to był PiS?

    PiS to pasożyty które żerują na gotowcu, czyli inni dobra wypracowują a pis czerpie
    garściami z gotowca.
    Kto w Polsce naprawiał finanse, kto stawiał banki na nogach?
    Kto walczył o pierwszych "burżujów" skądkolwiek, byle budował zakłady i dawał zatrudnienie?

    Lawiranci z PiS weszli w niżu demograficznym, gdzie ubywa ludzi na rynku a reszta za poprzedników wyemigrowała i to jest sukces bezrobocia.

    Co do szkół to Technikum Mechaniczne i ZSZ z warsztatami likwidowali poprzednicy
    z partii ZCHN, AWS, i pierwszego PiS i LPR.
    Poprzednicy dzisiejszego PiS już nie mieli co likwidować bo poprzednicy, przyjaciele obecnie rządzących, nie pomogli w ich utrzymaniu.

    Gdyby nie patrioci polscy- z przed PiS,
    w 2015r. gdy lawiranci z pis przejęli powtórnie władzę,
    (po nieudolnym pierwszym podejściu, kiedy lud ich zweryfikował na out po 2 latach),
    byłyby jeszcze banki spółdzielcze, traktory SAM, maluchy z Bielska
    i wódka z czerwoną etykietą.
    A kiełbasę kupowałbyś u Rusina na Niepodległości. którą dowoziłby platon z napędem konia z przetwórni mięsa u Bicza .

    Twój PiS wżenił się już do zamożnej rodziny do której zamożności się ani za grosz nie przyczynił i ją rozpie.dala od środka.

    5 1 Cytuj
  • 20 sty 2023
    Prawicowiec napisał/a:

    TVN nie powiedziało co mam odpowiedzieć, bo to amerykańska stacja, naszego największego sojusznika, który broni demokracji na całym świecie i również w Polsce.

    A jeżeli masz taką świetną pamięć, to przypomnij sobie puste półki i kartki na towary,
    i kto to zamienił w "złoto" i czy to był PiS?

    PiS to pasożyty które żerują na gotowcu, czyli inni dobra wypracowują a pis czerpie
    garściami z gotowca.
    Kto w Polsce naprawiał finanse, kto stawiał banki na nogach?
    Kto walczył o pierwszych "burżujów" skądkolwiek, byle budował zakłady i dawał zatrudnienie?

    Lawiranci z PiS weszli w niżu demograficznym, gdzie ubywa ludzi na rynku a reszta za poprzedników wyemigrowała i to jest sukces bezrobocia.

    Co do szkół to Technikum Mechaniczne i ZSZ z warsztatami likwidowali poprzednicy
    z partii ZCHN, AWS, i pierwszego PiS i LPR.
    Poprzednicy dzisiejszego PiS już nie mieli co likwidować bo poprzednicy, przyjaciele obecnie rządzących, nie pomogli w ich utrzymaniu.

    Gdyby nie patrioci polscy- z przed PiS,
    w 2015r. gdy lawiranci z pis przejęli powtórnie władzę,
    (po nieudolnym pierwszym podejściu, kiedy lud ich zweryfikował na out po 2 latach),
    byłyby jeszcze banki spółdzielcze, traktory SAM, maluchy z Bielska
    i wódka z czerwoną etykietą.
    A kiełbasę kupowałbyś u Rusina na Niepodległości. którą dowoziłby platon z napędem konia z przetwórni mięsa u Bicza .

    Twój PiS wżenił się już do zamożnej rodziny do której zamożności się ani za grosz nie przyczynił i ją rozpie.dala od środka.

    Przypominam że Polska za PRL miała bardzo duży majątek narodowy który został wyprzedany za bezcen, obłowili się koleżki i zostało w lwiej części zmarnowany majątek: huty kopalnie stocznie fabryki i stąd powstało duże bezrobocie ale PO nic z tym nie robiło, na rękę było wejście do unii i wyjazdy młodych i nie tylko młodych za pracą, mało kto z młodych widział perspektywy życia i rozwoju w Polsce. Dyskretnie przypomnę że teraz młodzi nie uciekają do innych krajów widząc szansę na życie i rozwój w Polsce.
    https://myslenice.naszemiasto.pl/w-dobczycach-chca-zamknac-zespol-szkol-technicznych-i/ar/c8-1136153
    Co do szkól likwidowanych to była ogromna fala w 2012 do likwidacji szkół czyli za rządów PO PSL, ofiarą była również ZSTiR Dobczyce bez żadnego merytorycznego uzasadnienia.

    2 4 Cytuj
  • 20 sty 2023
    Prawicowiec napisał/a:

    TVN nie powiedziało co mam odpowiedzieć, bo to amerykańska stacja, naszego największego sojusznika, który broni demokracji na całym świecie i również w Polsce.

    A jeżeli masz taką świetną pamięć, to przypomnij sobie puste półki i kartki na towary,
    i kto to zamienił w "złoto" i czy to był PiS?

    PiS to pasożyty które żerują na gotowcu, czyli inni dobra wypracowują a pis czerpie
    garściami z gotowca.
    Kto w Polsce naprawiał finanse, kto stawiał banki na nogach?
    Kto walczył o pierwszych "burżujów" skądkolwiek, byle budował zakłady i dawał zatrudnienie?

    Lawiranci z PiS weszli w niżu demograficznym, gdzie ubywa ludzi na rynku a reszta za poprzedników wyemigrowała i to jest sukces bezrobocia.

    Co do szkół to Technikum Mechaniczne i ZSZ z warsztatami likwidowali poprzednicy
    z partii ZCHN, AWS, i pierwszego PiS i LPR.
    Poprzednicy dzisiejszego PiS już nie mieli co likwidować bo poprzednicy, przyjaciele obecnie rządzących, nie pomogli w ich utrzymaniu.

    Gdyby nie patrioci polscy- z przed PiS,
    w 2015r. gdy lawiranci z pis przejęli powtórnie władzę,
    (po nieudolnym pierwszym podejściu, kiedy lud ich zweryfikował na out po 2 latach),
    byłyby jeszcze banki spółdzielcze, traktory SAM, maluchy z Bielska
    i wódka z czerwoną etykietą.
    A kiełbasę kupowałbyś u Rusina na Niepodległości. którą dowoziłby platon z napędem konia z przetwórni mięsa u Bicza .

    Twój PiS wżenił się już do zamożnej rodziny do której zamożności się ani za grosz nie przyczynił i ją rozpie.dala od środka.

    Zapomniałem dodać że żaden rząd nie miał czegoś takiego jak pandemia, wojna Ukrainy z Rosją, przyjęcie milionów Ukraińców do Polski. To są niebywałe koszty i mimo tego uważam że dzięki rządowi przeżyliśmy ale trudno trzeba zacisnąć pasa a wy żądacie dostatku i to wy rozwalacie państwo od środka. Dzięki staraniom polskiego rządu inne państwa włączyły się w pomoc militarną dla Ukrainy i wojna została w Ukrainie, przypominam że rok temu wszyscy obawiali się tego że wojna za moment przeniesie się do Polski a jest dalej w Ukrainie.

    2 4 Cytuj
  • 21 sty 2023
    Adamos napisał/a:

    Przypominam że Polska za PRL miała bardzo duży majątek narodowy który został wyprzedany za bezcen, obłowili się koleżki i zostało w lwiej części zmarnowany majątek: huty kopalnie stocznie fabryki i stąd powstało duże bezrobocie ale PO nic z tym nie robiło, na rękę było wejście do unii i wyjazdy młodych i nie tylko młodych za pracą, mało kto z młodych widział perspektywy życia i rozwoju w Polsce. Dyskretnie przypomnę że teraz młodzi nie uciekają do innych krajów widząc szansę na życie i rozwój w Polsce.
    https://myslenice.naszemiasto.pl/w-dobczycach-chca-zamknac-zespol-szkol-technicznych-i/ar/c8-1136153
    Co do szkól likwidowanych to była ogromna fala w 2012 do likwidacji szkół czyli za rządów PO PSL, ofiarą była również ZSTiR Dobczyce bez żadnego merytorycznego uzasadnienia.

    Po 1989 roku do Polski weszły sekty, które prały mózgi części społeczeństwa.
    Nie wiem czy nie jesteś ofiarą jakiejś sekty.

    PO zaczęło swoje wpływy p 17 latach innych rządów.
    Byli w tej 17 letniej grupie także obecni liderzy PiS.
    Niemniej w mieszanej grupie ze współpracującymi komuchami, udało się do 2015 doprowadzić kraj z niebytu, bankructwa i dziadostwa (które nazywasz dużym majątkiem)

    -bankrutujący Mini Moris BMW kupiło za 1 euro, a we Włoszech, podobny majątek w postaci ziemi i budynków na niej stojących możesz też kupić za 1 euro, jeżeli tam zamieszkasz-

    więc nie pisz bzdur o majątku, który wartał tyle, ile za niego chciał ktoś zapłacić,

    I nie PiS zarobki z 7 $ na miesiąc zarobki 500$ na miesiąc, nie PiS wstąpił do NATO, nie PiS przystąpił do UE, Nie PiS odegrał jakąkolwiek rolę poza pieniactwem w tej UE.
    Nie PiS, sprawił, że jesteśmy największym producentem AGD w Europie, nie przyciągnął ani Fiata, ani Opla, ani Toyoty,

    i żadnej z tych firm:

    gdy PiS przejął władzę one już były!!!!!!!!!!!!!!!!, :

    PKN Orlen – kapitał polski – roczne przychody: 97 mld zł
    Jeronimo Martins – sieć handlowa Biedronka – kapitał zagraniczny (portugalski) – 61,3 mld zł
    PGE – kapitał polski – 46,4 mld zł
    PGNiG – kapitał polski – 39,9 mld zł
    Eurocash – kapitał zagraniczny (portugalski) – 25,6 mld zł
    KGHM Polska Miedź – kapitał polski – 24,6 mld zł
    Cinkciarz.pl – kapitał polski – 24,5 mld zł
    Lidl Polska – kapitał zagraniczny (niemiecki) – 23,4 mld zł
    Tauron – kapitał polski – 21,2 mld zł
    Lotos – kapitał polski – 21,1 mld zł
    Volkswagen Poznań – kapitał zagraniczny – 18,6 mld zł
    ENEA – kapitał polski – 18,5 mld zł
    Arcelor Mittal Polska – kapitał zagraniczny (hinduski) – 17,3 mld zł
    Volkswagen Group Polska – kapitał zagraniczny (niemiecki) – 15,5 mld zł
    Totalizator Sportowy – kapitał polski – 15,47 mld zł
    Lewiatan – franczyzowa sieć handlowa należąca do firmy Eurocash – kapitał zagraniczny
    Energa – kapitał polski – 12,9 mld zł
    Asseco – kapitał polski – 12,3 mld zł
    BP Europa SE – kapitał zagraniczny (brytyjski) – 12,1 mld zł
    Grupa Polsat – kapitał polski – 12 mld zł
    AB – kapitał polski – 11,9 mld zł
    Orange Polska – kapitał zagraniczny (francuski) – 11,8 mld zł
    Philip Morris Polska – kapitał zagraniczny (amerykański) – 11,4 mld zł
    Auchan Polska – kapitał zagraniczny (francuski) – 11 mld zł
    Grupa Azoty – kapitał polski – 10,72 mld zł
    Kaufland – kapitał zagraniczny (niemiecki) – 10,7 mld
    FCA (Fiat Chrysler Automobiles) Bielsko-Biała – kapitał zagraniczny (włosko-amerykański) – 10,5 mld zł
    Pelion – kapitał polski – 10,22 mld zł
    Żabka – kapitał zagraniczny (czeski) – 10,19 mld zł
    Dino – kapitał polski – 10,1 mld zł
    Grupa PKP – kapitał polski – 9,98 mld zł
    PGL Lasy Państwowe – kapitał polski – 9,97 mld zł
    Grupa Bosch Polska – kapitał zagraniczny (niemiecki) – 9,8 mld zł
    LGE Electronics Mława – kapitał zagraniczny (koreański) – 9,55 mld zł
    PSE – kapitał polski – 9,5 mld zł
    Neuca – kapitał polski – 9,3 mld zł
    Grupa Canpack – kapitał zagraniczny (amerykański) – 9,22 mld zł
    Intercars – kapitał polski – 9,21 mld zł
    Rossmann SDP – kapitał zagraniczny (niemiecki) – 8,86 mld zł
    Budimex – kapitał zagraniczny (hiszpański) – 8,56 mld zł
    Carrefour Polska – kapitał zagraniczny (francuski) – 8,25 mld zł
    JSW – kapitał polski – 8,1 mld zł
    LPP – kapitał polski – 8 mld zł
    Animex – kapitał zagraniczny (chiński) – 7,95 mld zł
    Castorama Polska – kapitał zagraniczny (brytyjski) – 7,9 mld zł
    Tesco – kapitał zagraniczny (brytyjski) – 7,88 mld zł
    TERG – sieć handlowa Media Expert – kapitał polski – 7,81 mld zł
    Grupa Muszkieterów – kapitał zagraniczny (francuski) – 7,8 mld zł
    BSH – kapitał zagraniczny (niemiecki) – 7,5 mld zł
    JTI (Japan Tobacco International) Polska – kapitał zagraniczny (japoński) – 7,2 mld zł
    P4 – operator sieci Play – kapitał zagraniczny (francuski) – 7,16 mld zł
    PGG (Polska Grupa Górnicza) – kapitał polski – 7,02 mld zł
    Poczta Polska – kapitał polski – 7 mld zł
    Samsung Electronics Polska – kapitał zagraniczny (koreański) – 6,8 mld zł
    Grupa Also (oddział w Polsce) – kapitał zagraniczny (szwajcarski) – 6,7 mld zł
    T-Mobile Polska – kapitał zagraniczny (niemiecki) – 6,46 mld zł
    Makro Cash & Carry – kapitał zagraniczny (brytyjski) – 6,42 mld zł
    Polkomtel – operator sieci Plus – kapitał polski – 6,4 mld zł
    Volkswagen Motor Polska – kapitał zagraniczny (niemiecki) – 6,24 mld zł
    Pepco – kapitał zagraniczny (południowoafrykański) – 6,2 mld zł
    Boryszew – kapitał polski – 6,16 mld zł
    Toyota PPCL – kapitał zagraniczny (japoński) – 6 mld zł
    Imperial Tobacco Polska – kapitał zagraniczny (brytyjski) – 5,8 mld zł
    CCC – kapitał polski – 5,78 mld zł
    CEDC – kapitał zagraniczny (rosyjski)– 5,774 mld zł
    Viterra Polska – kapitał zagraniczny (szwajcarski) – 5,77 mld zł
    Mercedes-Benz – kapitał zagraniczny (niemiecki) – 5,74 mld zł
    Mlekovita – kapitał polski – 5,6 mld zł
    Cargill Poland – kapitał zagraniczny (amerykański) – 5,48 mld zł
    Electrolux – kapitał zagraniczny (szwedzki) – 5,45 mld zł
    Strabag – kapitał zagraniczny (austriacko-rosyjski) – 5,28 mld zł
    Synthos – kapitał polski – 5,224 mld zł
    Maspex – kapitał polski – 5,216 mld zł
    Circle K Polska – kapitał zagraniczny (kanadyjski) – 5,151 mld zł
    BASF Polska – kapitał zagraniczny (niemiecki) – 5,148 mld zł
    Saint-Gobain Polska – kapitał zagraniczny (francuski) – 4,92 mld zł
    PGF (Polska Grupa Farmaceutyczna) – kapitał polski – 4,91 mld zł
    Michelin Polska – kapitał zagraniczny (francuski) – 4,87 mld zł
    Renault Polska – kapitał zagraniczny (francuski) – 4,85 mld zł
    Unimot – kapitał polski – 4,82 mld zł
    Shell Polska – kapitał zagraniczny (brytyjsko-holenderski) – 4,815 mld zł
    Anwim – kapitał polski – 4,81 mld zł
    IKEA Retail Polska – kapitał zagraniczny (szwedzki) – 4,8 mld zł
    Veolia Polska – kapitał zagraniczny (francuski) – 4,76 mld zł
    IKEA Property Poland – kapitał zagraniczny (szwedzki) – 4,71 mld zł
    Sokołów – kapitał zagraniczny (duński) – 4,7 mld zł
    SM Mlekpol – kapitał polski – 4,5 mld zł
    Kompania Piwowarska – kapitał zagraniczny (południowoafrykański) – 4,46 mld zł
    Stokrotka – kapitał zagraniczny (litewski) – 4,3 mld zł
    PKP Cargo – kapitał polski – 4,24 mld zł
    Elemental Holding – kapitał polski – 4,2 mld zł
    Allegro – kapitał zagraniczny (międzynarodowy) – 4 mld zł
    Mowi Poland – kapitał zagraniczny (norweski) – 3,96 mld zł
    Netto – kapitał zagraniczny (duński) – 3,95 mld zł
    Valeo – kapitał zagraniczny (francuski) – 3,94 mld zł
    Żywiec – kapitał zagraniczny (holenderski) – 3,8 mld zł
    Amazon Polska – kapitał zagraniczny (amerykański) – 3,67 mld zł
    ZF Automotive System – kapitał zagraniczny (niemiecki) – 3,6 mld zł
    Volvo Polska – kapitał zagraniczny (chiński) – 3,56 mld zł
    Grupa Kęty – kapitał polski – 3,55 mld zł

    -------------------------------------------------------------------------------------------------

    5 1 Cytuj
  • 21 sty 2023
    Adamos napisał/a:

    Zapomniałem dodać że żaden rząd nie miał czegoś takiego jak pandemia, wojna Ukrainy z Rosją, przyjęcie milionów Ukraińców do Polski. To są niebywałe koszty i mimo tego uważam że dzięki rządowi przeżyliśmy ale trudno trzeba zacisnąć pasa a wy żądacie dostatku i to wy rozwalacie państwo od środka. Dzięki staraniom polskiego rządu inne państwa włączyły się w pomoc militarną dla Ukrainy i wojna została w Ukrainie, przypominam że rok temu wszyscy obawiali się tego że wojna za moment przeniesie się do Polski a jest dalej w Ukrainie.

    Co do Ukrainy;
    Lojalność Ukraińców historycznie była wobec Niemiec.
    To nasza……. na pewno nie wzajemność, zdecydowała o naszej pomocy.

    4 1 Cytuj
  • Janek Sal 21 sty 2023

    czasu szkoda ......... ten od wzmacniaczy powinien wyłączyc tvp . zaczac czytac i co do filmu co go chcą zakazac - nie zakażą mogą wytoczyc proces jak ten od współpracy z ruskim wywiadem maciarewicz - ostatnio przegrał proces w ostatnej instancji
    został prawnym oszustem .

    4 1 Cytuj
  • 21 sty 2023
    Adamos napisał/a:

    Nie oglądam telewizji z Torunia i nie lubię Rydzyka ponieważ zrobił antyreklamę kościołowi, komuny też nie chcę bo tez pamiętam a co do Czarnka to wystarczy tylko więcej posłuchać jego wypowiedzi a nie skupić się na przekazach telewizyjnych które fałszują jego całościową działalność. Przypominam że ministrem edukacji był też Roman Giertych i to była dopiero porażka.

    To może napiszesz jakie szkodliwe ustawy zaproponował Giertych... bo Czarnek to chyba wiesz co wyprawia...
    Jeżeli Ty potrafisz usłuszeć coś mądrego z ust ministra edukacji... to szacun!

    Posty masz tak długie...że mam nadzieję MODERATOR zareaguje... poprostu śmiecisz...

    Nie wiem co tam nasmarowałeś, że gdzieś widzę napis ORLEN.... tak to jest piękna wizytówka PISu.... Masz teraz monopolistę paliw w kraju... to sobie zmanipulowali cenę paliwa i co teraz? Do kogo możesz mieć pretensję? - do nikogo, bo nie ma zmowy! Nie ma zmowy, bo teraz to jedna firma i... jednen władca.
    To samo z gazem... przecież o jedna z macek tego tworu. Rano Moskwa mówi "ceny gazu na świecie nie przekładają się na ceny lokalne" bo burzy medialne... w nocy ... cena gazu zostaje obniżona o 19% przez PGNiG.

    Mógłbym tak pisać... ale post będzie wówczas jak Twój...

    Naprawdę uważasz, że to ma sens? Że to tak powinno wyglądać?
    Ty chyba jesteś przed gimnazjum... jak tego nie ogarniasz...

    4 2 Cytuj
  • 21 sty 2023
    Adamos napisał/a:

    Zapomniałem dodać że żaden rząd nie miał czegoś takiego jak pandemia, wojna Ukrainy z Rosją, przyjęcie milionów Ukraińców do Polski. To są niebywałe koszty i mimo tego uważam że dzięki rządowi przeżyliśmy ale trudno trzeba zacisnąć pasa a wy żądacie dostatku i to wy rozwalacie państwo od środka. Dzięki staraniom polskiego rządu inne państwa włączyły się w pomoc militarną dla Ukrainy i wojna została w Ukrainie, przypominam że rok temu wszyscy obawiali się tego że wojna za moment przeniesie się do Polski a jest dalej w Ukrainie.

    Boże, jaki ty jesteś zaślepiony w te głupoty którymi cię Kaczyński faszeruje.

    Pandemia była na całym świecie. To jak dzień i noc dla wszystkich.

    Co do przyjęcia Ukraińców- gdzie rząd ich przyjął? Wymień zakwaterowanie, obozy, stołówki,
    chłopie, ośmieszasz się.
    Dziś Ukraińcy w naszym niżu demograficznym są naszą pomocą a nie kosztem. Pracują wynajmują mieszkania i przyczyniają się do rozwoju.

    O staraniach polskiego rzadu…. inne państwa zbroją Ukrainę….. kolejna propagandowa bzdura rechoczącego Kaczyńskiego.
    Z Kaczyńskim się świat tak liczy, że chętnie kopnęli by go w zadek, a nie słuchali go w dozbrajaniu Ukrainy.

    Tylko pragmatyzm i interes militarny NATO o tym decyduje. Te pierdoły których słuchasz w TVP, nikt na świecie nie słucha.
    Kaczyzm podpina się pod każde ustalenie każdego rzadu jako swoje.
    A jak jest słuchany, przyjmowany i lubiany w UE, sam wiesz. Persona non grata. Co taka persona może załatwić?

    Co do przeniesienia się wojny na teren NATO….
    to tania propaganda, polegająca na ciągłym straszeniu i utrzymywaniu w niepokoju społeczeństwa.
    Ukraina jest prawie dwa razy większa od Polski
    ( od czasów Chruszczowa) i ten teren jest wielkim problemem dla Rosji.
    Ty myślisz że Putin przekonałby swoich obywateli z kurortów w Tajlandii, Egiptu, czy Karaibów
    aby wrócili by walczyć z NATO o Polskę, która związki z Rosją w zaborach miała takie jak Austria z Galicją.
    A co uważali za swoje, już zabrali w czasie ostatniej wojny.

    Nie piszesz jeszcze o reparacjach od Niemiec.

    Powiem szczerze, że obecne granice RP, bardziej mnie rajcują niż te z 1939r.

    A Niemcy utracili na rzecz Polski największe w historii swoje tereny.

    Tyle w temacie reparacji.

    4 1 Cytuj
  • Janek Sal 21 sty 2023

    ale w pandemii rząd zdecydował o szpitalach covidowych - mus to mus
    jeden taki -uwaga koszt 19 000000 pln przez cały okres nie przyjął ani jednego pacjenta - to tak na ochłode-krótko co by mnie moderator nie upomniał

    3 1 Cytuj
  • 21 sty 2023

    Jezu... teraz żałuję, że jednak nie czytałem jego wypocin....

    Faktycznie... jemu na TVP i w Toruniu nakładli... że rząd przyjął Ukrainców... za ciężkie pieniądzę... Taka ciemnota jednak istnieje?
    Rząd się pięknie wyręczył obywatelami - muszę przyznać... to jest faktycznie umiejętne "lawirowanie" ;-)))))

    To może coś o wyborach kopertowych napiszesz? o maseczkach? o respiratorach? Ciekawe co tam w TVP o tym powiedzieli :-D

    4 1 Cytuj
  • 21 sty 2023
    marko napisał/a:

    To może napiszesz jakie szkodliwe ustawy zaproponował Giertych... bo Czarnek to chyba wiesz co wyprawia...
    Jeżeli Ty potrafisz usłuszeć coś mądrego z ust ministra edukacji... to szacun!

    Posty masz tak długie...że mam nadzieję MODERATOR zareaguje... poprostu śmiecisz...

    Nie wiem co tam nasmarowałeś, że gdzieś widzę napis ORLEN.... tak to jest piękna wizytówka PISu.... Masz teraz monopolistę paliw w kraju... to sobie zmanipulowali cenę paliwa i co teraz? Do kogo możesz mieć pretensję? - do nikogo, bo nie ma zmowy! Nie ma zmowy, bo teraz to jedna firma i... jednen władca.
    To samo z gazem... przecież o jedna z macek tego tworu. Rano Moskwa mówi "ceny gazu na świecie nie przekładają się na ceny lokalne" bo burzy medialne... w nocy ... cena gazu zostaje obniżona o 19% przez PGNiG.

    Mógłbym tak pisać... ale post będzie wówczas jak Twój...

    Naprawdę uważasz, że to ma sens? Że to tak powinno wyglądać?
    Ty chyba jesteś przed gimnazjum... jak tego nie ogarniasz...

    https://www.tygodnikprzeglad.pl/za-giertycha-szkola-zdycha/
    Pomysły Giertycha;
    wprowadzenie do szkół lekcji patriotyzmu. “Przedmiotu” tego mieli “uczyć” oficerowie, którzy wsławili się udziałem w okupacji Iraku.
    Giertych zaoferował jej możliwość zdawania matury z religii. Pierwsi abiturienci będą mogli zdawać egzamin z prawd wiary już w 2010 r. Zgodnie z planami MEN, już od przyszłego roku ocena z religii miała uzyskać taki sam status jak ocena
    z każdego innego przedmiotuDzieci, które osiągnęły już wiek siedmiu lat, mogły się natomiast dowiedzieć, że spora część ich nauczycieli czynnie przyczyniała się do “uzależnienia Polski od ZSRR”. Nauczyciele ci bowiem należeli do “komunistycznego” Związku Nauczycielstwa Polskiego
    MEN pod rządami Giertycha wydało też walkę Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka. W piśmie skierowanym do kuratorów nakazano sprawdzić, czy organizacje charytatywne, a szczególnie WOŚP, nie wywierają “presji na uczniów, nauczycieli i rodziców do uczestniczenia w różnego typu akcjach”
    Porządek w “normalnych” szkołach kontrolowały natomiast słynne Giertychowskie “trójki”, czyli zespoły, w skład których wchodzili policjant, przedstawiciel gminy i wizytator z kuratorium. W razie stwierdzenia w szkole przypadków agresji dyrektor musiał przygotować program naprawczy
    MEN pod rządami Giertycha homoseksualistów nie chce wpuszczać do szkół, uczennice natomiast zamierza kontrolować. Na polecenie ministra edukacji szkoły mają obowiązek na bieżąco sporządzać raporty na temat dziewcząt zachodzących w ciążę.
    sprawa gimbusów. Minister Giertych zapomniał zorganizować przetarg na ich zakup. Widać, wyszedł z założenia, że młodzi patrioci są gotowi na wszelkie poświęcenia, aby dotrzeć do szkoły na czas…
    Planowano wprowadzić zakaz przebywania nieletnich w miejscach publicznych po godzinie 22, sprawiający szczególne kłopoty mieli zaś trafiać do szkół o specjalnym rygorze.

    Przebij pomysły Giertycha pomysłami Czarnka i koniecznie podeprzyj się artykułem lub projektem ustawy LEX Czarnek

    Posty Prawicowca równie długie albo dłuższe nie przeszkadzają ci i jeszcze popierasz to co pisze, nie traktujesz tego jako zaśmiecanie.

    Do prawicowca: Hotel Góra Jałowcowa w Dobczycach ok 100 Ukraińców przebywa tam na koszt państwa, państwo płaci za pokoje Hotelowe i za ich wyżywienie. Znam 2 rodziny które przyjęły rodziny ukraińskie do siebie do domu, mają też płacone z Państwa za ich utrzymanie i wyżywienie, Widzę że jesteś wyjątkowym samolubem oraz obracasz się w towarzystwie takich jak ty, żadnej empatii. Jeżeli znałbyś kogoś kto przyjmuje rodziny ukraińskie to wiedziałbyś to. Ok 3,5 mln Ukraińców jest w Polsce, myślisz że tyle osób jest na utrzymaniu prywatnych osób? Ukraińcy uciekający przed wojną są dla ciebie tylko hołotą do bogacenia się takich jak ty. Reparacje wojenne są dla ciebie śmieszne a dla mnie są tylko i wyłącznie namiastką sprawiedliwości, jeżeli tak podziwiasz niemców to wyjedź tam i zostaw Polskę wolną od takich jak ty. Będzie się nam żyło lepiej.

    2 4 Cytuj
  • 21 sty 2023

    Wracając do planów na wybory napiszcie mi w końcu jakie są plany PO czy KO na wygranie wyborów, co planują po wygraniu wyborów bo nie mogę tego nigdzie znaleźć. Czy xxxxx xxx to ten plan wyborczy?

    3 4 Cytuj
  • 22 sty 2023

    Adamos
    Nigdzie nie zamierzam wyjeżdżać. Bo to mój kraj i o taki walczyłem obalając komunę

    Wszystkie totalitaryzmy wywiozłyby nie sympatyzujących z nimi zagranice. To stare jak totalitaryzm!

    Co do ludzi z Ukrainy, pomagamy i to my obywatele czynimy. Rząd tylko o pomaganiu mówi, zresztą jak o wszystkim. Jedna jaskółka wiosny nie czyni.

    Giertych to ulubieniec Ojca Rydzyka i najlepszy sojusznik Kaczyńskiego, u którego był ministrem w miejsce Czarnka.

    Też za jego ministrowania, plułem na Kaczyńskiego, że takiego ministra Polakom powołał.
    Ale Kaczyński jest koniunkturalny. Wystarczy mu w danym momencie kadzić- aby być jego ulubieńcem.
    Dzisiaj takiego ma w Orlenie.

    Widzę że wbijasz sobie samobója .
    Dlatego składam to na twoją wąską percepcję.
    Podobnie z pisaniną o Niemczech czy jakimś bogaceniu się na Ukraińcach.

    Co do przypisania mi że Ukraińcy są dla mnie hołotą…..
    mogę tylko odpowiedzieć, że hołotą jest dla mnie ten który takie bzdury pisze.
    I w tym przypadku ograniczenie percepcyjne nie jest wytłumaczeniem.

    3 2 Cytuj
  • 22 sty 2023

    Adamos...
    Czy Ty naprawdę nie widzisz że to samo plus zupełne podporządkowanie sobie szkół/władzy totalnej chce Czarnek? Już mówi o zrobieniu coś z sytuacją słabej frekwencji na religii.
    Przecież teraz...dorosłe kobiety w ciąży się rejestruje...
    Owsiaka...przecież kościół i ten rząd nienawidzi czego ja nie mogę ogarnąć.

    Ty naprawdę samobóje sadzisz sobie niezłe czy może przejrzałeś na oczy jednak i zaczynasz pisać stan faktyczny :-)

    3 1 Cytuj

Odpowiedz